Księża

Tematy niekoniecznie związane z metalem i muzyką...

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

Awatar użytkownika
Medard
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10146
Rejestracja: 22-04-2017, 19:15
Lokalizacja: Prag

Re: Księża

09-11-2019, 16:22

yossarian84 pisze:odjebcie się od Romeczka
Chyba pomyliłeś go z Romeczkiem z Kata :)
Die Welt ist meine Vorstellung.
Awatar użytkownika
Hatefire
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10215
Rejestracja: 21-12-2010, 12:19
Lokalizacja: Katowice - miasto wielkich wydarzeń ;)

Re: Księża

10-11-2019, 15:16

Grzegorz Kramer, Towarzystwo Jezusowe, proboszcz, przełożony wspólnoty zakonnej pisze:Pytanie, które zadaję sobie, i jak zauważyłem – nie tylko ja, brzmi: Gdybym miał do wyboru w jednym momencie ratować (konsekrowaną) hostię i człowieka, to co bym wybrał?

Nie wiem, na serio nie wiem, co bym zrobił. Kiedyś ta odpowiedź byłaby dla mnie oczywista i szybka. Dziś nie potrafię publicznie i w ogóle zadeklarować, co bym zrobił.
Z nimi nie należy jednak walczyć, ich trzeba leczyć.

Grzegorz Kramer SJ o tym, co by wybrał, gdyby miał ratować hostię i człowieka w jednym momencie
Od braci dla braci
Od dobrych dla dobrych
Kacapskiej kurwie
Zawsze chuj do mordy
535

Re: Księża

10-11-2019, 15:49

Nie pojmuję jak się można czuć dobrze, wspierając tę bandę kurew, zjebów i degeneratów.
Nasum
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15054
Rejestracja: 21-01-2011, 11:12

Re: Księża

10-11-2019, 16:38

Hatefire pisze:
Grzegorz Kramer, Towarzystwo Jezusowe, proboszcz, przełożony wspólnoty zakonnej pisze:Pytanie, które zadaję sobie, i jak zauważyłem – nie tylko ja, brzmi: Gdybym miał do wyboru w jednym momencie ratować (konsekrowaną) hostię i człowieka, to co bym wybrał?

Nie wiem, na serio nie wiem, co bym zrobił. Kiedyś ta odpowiedź byłaby dla mnie oczywista i szybka. Dziś nie potrafię publicznie i w ogóle zadeklarować, co bym zrobił.
Z nimi nie należy jednak walczyć, ich trzeba leczyć.

Grzegorz Kramer SJ o tym, co by wybrał, gdyby miał ratować hostię i człowieka w jednym momencie

No i jaka jest odpowiedź, bo z tego bełkotu, z którego nic nie wynika, który z zamglonego problemu zrobił jeszcze bardziej mglisty, nie odnajduje ani jednej linijki która stanowiłaby odpowiedź na postawione w tytule pytanie? Jest za to dużo pisania o niczym, o zjawiskach i problemach wziętych z sufitu, zwykłe lanie wody, które pod przykrywką teologii i kilku ładnie brzmiących słów, zamazują wszelki obraz i człowiek jak nic nie wiedział na początku, tak nie wie nadal.
Awatar użytkownika
83koper83
rasowy masterfulowicz
Posty: 2092
Rejestracja: 29-12-2010, 15:07

Re: Księża

10-11-2019, 16:58

Ja uważam, że każdy, szczery chrześcijanin powinien ratować hostię, a nie np dziecko spadające z balkonu. To oczywiste, że wiara w Syna Boga, który zstąpił na ziemię, żeby ponieść możliwie bolesną i poniżającą śmierć dla dobra ludzkości i który podkreślał potrzebę miłowania bliźniego zakłada, że lepiej, żeby dziecko rozplaskało się o beton, niż żeby kawałeczek ciała Syna Bożego dotknął posadzki.
Kerosene keeps me warm.
Awatar użytkownika
trup
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14773
Rejestracja: 26-11-2009, 14:38

Re: Księża

10-11-2019, 17:30

To oczywiste. Zgodnie z haslem "cut your flesh and worship christ"
hO Aster Tor Pente - "Give Light and The People Will Follow."
„Kto poznał świat, znalazł trupa, a kto znalazł trupa, świat nie jest go wart” (logion 57)
Awatar użytkownika
WaszJudasz
rasowy masterfulowicz
Posty: 3229
Rejestracja: 16-11-2010, 13:18

Re: Księża

10-11-2019, 18:05

Nasum pisze: No i jaka jest odpowiedź, bo z tego bełkotu, z którego nic nie wynika, który z zamglonego problemu zrobił jeszcze bardziej mglisty, nie odnajduje ani jednej linijki która stanowiłaby odpowiedź na postawione w tytule pytanie? Jest za to dużo pisania o niczym, o zjawiskach i problemach wziętych z sufitu, zwykłe lanie wody, które pod przykrywką teologii i kilku ładnie brzmiących słów, zamazują wszelki obraz i człowiek jak nic nie wiedział na początku, tak nie wie nadal.
O to generalnie chodzi w tym biznesie. Człowiek ma być posłuszny, nie rozumiejąc czemu, bo wszak wiarą ukorzyć trzeba zmysły i rozum swój...
Mózg powiększa się w czaszce, kiedy wody w rzece wzbierają. Wtenczas błony czerepu się wznoszą, przybliżając do czaszki.
Awatar użytkownika
WaszJudasz
rasowy masterfulowicz
Posty: 3229
Rejestracja: 16-11-2010, 13:18

Re: Księża

15-11-2019, 07:19

https://noizz.pl/opinie/uczestnictwo-w- ... ce/chqvvh1" onclick="window.open(this.href);return false;

Bystrzaki, w 2019 nagle odkryli, że w polskich szkołach publicznych oceniane jest uczestnictwo lub brak uczestnictwa) we mszach :D :D :D
Mózg powiększa się w czaszce, kiedy wody w rzece wzbierają. Wtenczas błony czerepu się wznoszą, przybliżając do czaszki.
Awatar użytkownika
nicram
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12097
Rejestracja: 13-04-2011, 18:53
Lokalizacja: Litzmannstadt

Re: Księża

15-11-2019, 07:31

Hatefire pisze:
Grzegorz Kramer, Towarzystwo Jezusowe, proboszcz, przełożony wspólnoty zakonnej pisze:Pytanie, które zadaję sobie, i jak zauważyłem – nie tylko ja, brzmi: Gdybym miał do wyboru w jednym momencie ratować (konsekrowaną) hostię i człowieka, to co bym wybrał?

Nie wiem, na serio nie wiem, co bym zrobił. Kiedyś ta odpowiedź byłaby dla mnie oczywista i szybka. Dziś nie potrafię publicznie i w ogóle zadeklarować, co bym zrobił.
Z nimi nie należy jednak walczyć, ich trzeba leczyć.

Grzegorz Kramer SJ o tym, co by wybrał, gdyby miał ratować hostię i człowieka w jednym momencie
Piękne podejście. Widzę, że logika i pomyślunek jak u naszego forumowego neofity.

A tymczasem:
Gazeta.pl pisze: Proboszcz z Ruszowa miał molestować dwie dziewczynki. Podczas drugiej rozprawy w sądzie pojawili się zwolennicy i przeciwnicy oskarżanego księdza. Ci pierwsi nazywają go "świętym", zaś o domniemanych ofiarach - kilkuletnich dzieciach - mówią "małe prostytutki".
Druga rozprawa Piotra M. odbyła się w środę w Sądzie Rejonowym w Zgorzelcu. Były proboszcz parafii w Ruszowie na Dolnym Śląsku został oskarżony o molestowanie dwóch niepełnosprawnych intelektualnie w stopniu umiarkowanym dziewczynek, które przygotowywał do komunii świętej w tym roku. M. został zatrzymany w maju.

Od tamtej pory do śledczych zgłosiło się już łącznie osiemnaście kobiet, które w przeszłości także miały być wykorzystywane przez duchownego, również podczas przygotowań do komunii świętej. Niektóre sprawy się przedawniły - dotyczą przestępstw dokonanych w latach 80., gdy M. był wikarym na wrocławskim Nowym Dworze. Te przypadki wyłączono do odrębnego postępowania - informuje "Gazeta Wrocławska".
Proces rozpoczął się pod koniec października. Duchowny nie przyznaje się do winy. Grozi mu do 12 lat więzienia.

Gdy przed rozpoczęciem środowej rozprawy Piotr M. wchodził do sądu, jedna z jego zwolenniczek krzyczała "Przepuśćcie świętego, przepuśćcie świętego" - informuje portal Zinfo.pl. Dziennikarze serwisu rozmawiali także z osobami, które wspierają matki domniemanych ofiar. Jedna z nich twierdzi, że pewna osoba popierająca księdza nazwała dziewczynki "małymi prostytutkami", a także uważa, że zostały one "opętane przez szatana".
Podobne emocje były podczas pierwszej rozprawy - wtedy duchownemu także towarzyszyli wierni, którzy modlili się na korytarzu i odmawiali różaniec. Gdy mężczyzna wchodził na salę rozpraw, śpiewano psalm - informowały "Fakty" TVN pod koniec października.

Sprawą zajmuje się nie tylko wymiar sprawiedliwości. Wobec Piotra M. wszczęto także postępowanie kanoniczne. Został także zawieszony w czynnościach kapłańskich.
all the monsters will break your heart
Awatar użytkownika
Nerwowy
zahartowany metalizator
Posty: 6279
Rejestracja: 20-06-2009, 14:07

Re: Księża

15-11-2019, 09:55

To wszystko esbeczki i towarzyszki na bank.
De Mysteriis Dom Niggeriis
Slayer to kał i ogólnie rzecz biorąc beznadziejna kapela.
Awatar użytkownika
Drone
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10020
Rejestracja: 11-06-2012, 15:28

Re: Księża

15-11-2019, 09:58

Możliwe też, że to lewacka prowokacja za pieniądze Sorosa mająca na celu skompromitować i zniszczyć Kościół w celu przejęcia rzędu dusz przez międzynarodowe Żydostwo.
Przegrana jest na wyciągnięcie ręki.
Awatar użytkownika
Hatefire
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10215
Rejestracja: 21-12-2010, 12:19
Lokalizacja: Katowice - miasto wielkich wydarzeń ;)

Re: Księża

15-11-2019, 10:21

gazeta.pl pisze: Ksiądz pisał do 13-latki, że jest niezłą kocicą.

Sprawa ujrzała światło dzienne w marcu tego roku. Doniesienie złożyła matka dziewczynki. Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, ksiądz miał pisać do dziewczynki między innymi, że jest „niezłą kocicą”.

Mama 13-latki, zanim złożyła doniesienie na policję, interweniowała w kurii w Świdnicy. Dopiero jednak po trzeciej wizycie księdza zabrano z parafii. 35-latek został przeniesiony do Domu Księdza Emeryta w Świdnicy.

To właśnie w kurii świdnickiej biskup Ignacy Dec ogłosił niedawno „Normy ochrony małoletnich oraz osób bezradnych w diecezji świdnickiej”. Napisano tam między innymi, że zalecane jest unikanie wszelkich sformułowań, żartów i komplementów o podtekście seksualnym. A do kontaktów z uczniami za pomocą telefonu oraz w portalach społecznościowych wymagana jest zgoda rodziców.

Te zalecenia mają jednak obowiązywać dopiero od 18 listopada.
Rozwydrzone madki czepiają się teraz o wszystko. Poza tym to było przed 18 listopada więc nie ma problemu. Oczywiście za chwilę "emeryt" wypłynie z innej parafii, bo nie wywalono go przecież ze stanu kapłańskiego.
Od braci dla braci
Od dobrych dla dobrych
Kacapskiej kurwie
Zawsze chuj do mordy
Awatar użytkownika
Hatefire
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10215
Rejestracja: 21-12-2010, 12:19
Lokalizacja: Katowice - miasto wielkich wydarzeń ;)

Re: Księża

15-11-2019, 10:25

Drone pisze:Możliwe też, że to lewacka prowokacja za pieniądze Sorosa mająca na celu skompromitować i zniszczyć Kościół w celu przejęcia rzędu dusz przez międzynarodowe Żydostwo.
I Netflix. Zapomniałeś o Netflixie.
Od braci dla braci
Od dobrych dla dobrych
Kacapskiej kurwie
Zawsze chuj do mordy
Awatar użytkownika
83koper83
rasowy masterfulowicz
Posty: 2092
Rejestracja: 29-12-2010, 15:07

Re: Księża

15-11-2019, 10:58

Paetz w końcu w piec. Santo subito!
Kerosene keeps me warm.
Awatar użytkownika
Bloodcult
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 7382
Rejestracja: 09-12-2006, 00:01
Lokalizacja: Łódź

Re: Księża

15-11-2019, 11:01

Przypomnę tylko że Paetz to nie pedofil a pedał :)
Grzegorz Braun to ruski agent

http://allegro.pl/uzytkownik/bloodcult
Awatar użytkownika
nicram
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12097
Rejestracja: 13-04-2011, 18:53
Lokalizacja: Litzmannstadt

Re: Księża

15-11-2019, 11:11

83koper83 pisze:Paetz w końcu w piec. Santo subito!
+1
all the monsters will break your heart
Awatar użytkownika
Hatefire
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10215
Rejestracja: 21-12-2010, 12:19
Lokalizacja: Katowice - miasto wielkich wydarzeń ;)

Re: Księża

15-11-2019, 11:12

Bloodcult pisze:Przypomnę tylko że Paetz to nie pedofil a pedał :)
Jakby był tylko homoseksualistą to nie byłby problem. Problemem był fakt, że był molestatorem wykorzystującym podległość służbową ofiar. Na marginesie sprawa się rypła tylko dlatego, że znalazła się osoba z prywatnym dojściem do papieża. Wcześniej góra go kryła a księdza, który sygnalizował sprawę publicznie wywalono ze stanowiska redaktora pisma wydawanego przez kurię i wysłano na misję do jakiegoś zadupistanu.

Edit: Jak już trafię do tego piekła, to przynajmniej będę miał możliwość i sposobność spotkać kilka osób i napluć im w ryj. Paetza dopisuję do listy.
Od braci dla braci
Od dobrych dla dobrych
Kacapskiej kurwie
Zawsze chuj do mordy
Awatar użytkownika
Bloodcult
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 7382
Rejestracja: 09-12-2006, 00:01
Lokalizacja: Łódź

Re: Księża

15-11-2019, 11:16

Czyli pedał
Grzegorz Braun to ruski agent

http://allegro.pl/uzytkownik/bloodcult
Awatar użytkownika
Oferma
weteran forumowych bitew
Posty: 1252
Rejestracja: 02-05-2017, 09:03

Re: Księża

15-11-2019, 11:18

Wiadomość o śmierci tej purpurackiej kurwy zdegenerowanej napełnia me zlewaczałe, do cna zdradzieckie serduszko niewysłowiona słodyczą, mam ochote jechac naszczac mu na mogiłę :3

Jedno mnie zastanawia: jakim cudem można w świetle faktów z życia abp jeszcze tego kurwia bronić i mówić, że nazywanie szmaty szmata to atak na prześladowaną religię katolicką, jakby wcale nie była ona dominującym wyznaniem w tym kraju?
How entranced we are by the fire
Or enslaved to our own desires
Human - all too fucking human!
Awatar użytkownika
Nerwowy
zahartowany metalizator
Posty: 6279
Rejestracja: 20-06-2009, 14:07

Re: Księża

15-11-2019, 11:18

Bloodcult pisze:Czyli pedał
Co gorsza ksiądz.
De Mysteriis Dom Niggeriis
Slayer to kał i ogólnie rzecz biorąc beznadziejna kapela.
ODPOWIEDZ