Opuszczone fabryki, osiedla, szpitale itd.

Tematy niekoniecznie związane z metalem i muzyką...

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
empir
zahartowany metalizator
Posty: 4588
Rejestracja: 31-08-2008, 23:17
Lokalizacja: silesia

Re: Opuszczone fabryki, osiedla, szpitale itd.

01-08-2011, 23:19

shitfun pisze:Kilka zdjęć z opuszczonej kopalni Kleofas w Katowicach:

http://maciejmutwil.blogspot.com/2011/0 ... ofasa.html
Nie wiem czy to tylko u mnie czy moze u Ciebie ale rozjechał się tekst w Etykietach
shitfun
weteran forumowych bitew
Posty: 1001
Rejestracja: 02-06-2010, 10:56
Lokalizacja: Gůrny Ślůnsk

Re: Opuszczone fabryki, osiedla, szpitale itd.

01-08-2011, 23:27

u mnie nromalnie sie prezentuje - ja na firefoxie otwieram. ale niektore storny na roznych przegladarkach roznie sie wysiwetlają - np na operze nie da sie u mnie oglądać myspace a na ff kwejka, tak dla przykładu. nie znam sie na tym i nei mam pojęcia skąd to
http://soundterrorshots.blogspot.com/ - koncertowe zdjęcia
http://maciejmutwil.blogspot.com/ - przemysłowe zdjęcia
aniola
weteran forumowych bitew
Posty: 1125
Rejestracja: 19-07-2011, 15:06

Re: Opuszczone fabryki, osiedla, szpitale itd.

01-08-2011, 23:58

Zapraszam do Walbrzycha tu cale miasto jest takie
shitfun
weteran forumowych bitew
Posty: 1001
Rejestracja: 02-06-2010, 10:56
Lokalizacja: Gůrny Ślůnsk

Re: Opuszczone fabryki, osiedla, szpitale itd.

02-08-2011, 00:31

planuje wypad w jakis weekend, bo fakt troche tego tam jeszcze jest, a pewnie nie bedzie wieczność stało
http://soundterrorshots.blogspot.com/ - koncertowe zdjęcia
http://maciejmutwil.blogspot.com/ - przemysłowe zdjęcia
Awatar użytkownika
empir
zahartowany metalizator
Posty: 4588
Rejestracja: 31-08-2008, 23:17
Lokalizacja: silesia

Re: Opuszczone fabryki, osiedla, szpitale itd.

02-08-2011, 10:31

shitfun pisze:u mnie nromalnie sie prezentuje - ja na firefoxie otwieram.
No fakt. Na FF jest OK.
Awatar użytkownika
Riven
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16717
Rejestracja: 27-05-2004, 11:15
Lokalizacja: behind the crooked cross
Kontakt:

Re: Opuszczone fabryki, osiedla, szpitale itd.

02-08-2011, 10:46

rzeczywiscie w Operze teksty etykiet wyjezdzaja na tabele ze zdjeciami. ale nie przejmowalbym sie tym za bardzo - Opery i tak malo kto uzywa i niestety slynie ona z problemow z renderingiem stron.

Zdjecia swietne, nie daloby rady tego: http://3.bp.blogspot.com/-kJWv7tkC4CM/T ... 0/281x.jpg udostepnic w wiekszej rozdzielczosci? Bylaby doskonala tapeta :)
this is a land of wolves now
Awatar użytkownika
empir
zahartowany metalizator
Posty: 4588
Rejestracja: 31-08-2008, 23:17
Lokalizacja: silesia

Re: Opuszczone fabryki, osiedla, szpitale itd.

02-08-2011, 11:07

Riven pisze:Opery i tak malo kto uzywa
ok 10% to nie aż tak mało
Awatar użytkownika
Riven
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16717
Rejestracja: 27-05-2004, 11:15
Lokalizacja: behind the crooked cross
Kontakt:

Re: Opuszczone fabryki, osiedla, szpitale itd.

02-08-2011, 11:10

az tyle? nie wiedzialem nawet. nie zmienia to faktu, ze mogliby troche nad tym popracowac. /offtop
this is a land of wolves now
Awatar użytkownika
empir
zahartowany metalizator
Posty: 4588
Rejestracja: 31-08-2008, 23:17
Lokalizacja: silesia

Re: Opuszczone fabryki, osiedla, szpitale itd.

02-08-2011, 11:14

Może im nie zależy. Nie moja brocha.
Skoro oftopujemy, ciekawy test http://tech.wp.pl/kat,1009779,page,7,ti ... omosc.html
Awatar użytkownika
KreatoR
weteran forumowych bitew
Posty: 1121
Rejestracja: 22-03-2009, 17:05
Lokalizacja: rodowity wrocławianin

Re: Opuszczone fabryki, osiedla, szpitale itd.

09-11-2011, 23:38

Przenoszę tutaj, bo w temacie tektonicznym zginie pod gruzami spowodowanym trzęsieniem ziemi:)
koreaniec pisze:
KreatoR pisze:W ogóle polecam dojechać z Wrocławia do Wałbrzycha pociągiem, 100km w 2h.
Riven, a wiesz, że na tym dworcu nie ma ogrzewania? Ani kaloryferów ani pieców nawet...
A jedna z najbardziej zapamiętanych chwil w moim życiu to przejazd pociągiem wiaduktem z Wałbrzycha Głównego w stronę Kłodzka. Nie dość, że prowadzi do najdłuższego w Polsce tunelu, to na moście jeden tor całkowicie zlikwidowany, same przęsła i rdza trzymająca barierki, żeby nie pospadały kilkanaście metrów w dół na ulicę. Ostatnio Urząd Marszałkowski przywrócił tę jedną z najpiękniejszych linii kolejowych do ruchu pasażerskiego, polecam każdemu taką podróż.
Szedłem kiedyś tym tunelem, o ile pamiętam ma 1,7km, z dzielnicy Podgórze do Jedliny Zdrój. W zasadzie to jest tunel podwójny, ale jedna nić nie ma już torowiska. Ja szedłem oczywiście tą z torami :)
Po drodze latarka mi się skończyła. Wracałem po ćmoku. Niesamowite wrażenie, iść w totalnej ciemności te prawie 2 kilosy. Idzie się dużo wolniej niż normalnie. Praktycznie trzymając się ściany. Dobrą metodą jest też iść środkiem toru wyczuwając nogą po ciemku kolejny podkład. Po kilku-kilkunastu minutach traci się poczucie czasu i orientację. Nachodzi coś w rodzaju zwątpienia i wrażenia, że idzie się wciąż w kółko. Wyjście z tunelu (światło) widać tak naprawdę dopiero kilkadziesiąt metrów przed wyjściem, ale jak się idzie późnym wieczorem, jak ja, to nawet trudno zauważyć w pierwszym momencie, że się już wyszło, zwłaszcza że kończy się w lesie. ;) Polecam Masterfulowiczom!
ps Co kilkaset (kilkadziesiąt metrów) porobione są całkiem spore wnęki, żeby ukryć się przed ewentualnym pociągiem, który na szczęście jedzie bardzo wolno. Minusem jest chyba fakt, że nie można sobie zarzucić na słuchawki jakiejś apokaliptycznej nuty, bo można się nie zorientować, jak kilkudziesięciotonowa lokomotywa robi nam z dupy garaż.
Jest dokładnie tak jak napisałeś. A na tej trasie są jeszcze 2 inne tunele:)
535 pisze:
KreatoR pisze:
535 pisze:Wydaje mi się, że określenie strzała północy dotyczyło pociągu relacji Gdynia - Białystok, którym także w latach osiemdziesiątych miałem okazję podróżować. Mróz minus trzydzieści parę i około 12 godzin jazdy. Syberio witaj.
I nie zapominajmy o polskim Orient Expresie, czyli pociągu relacji Świnoujście-Przemyśl! Kto nie przejechał całej trasy ten przegrał życie!
Odbyłem kilka sesji na tym kierunku i powiem jedno. Bez alkoholu jest to droga nie do pokonania. I nie mówię o podróży, aż do Przemyśla.
Jeszcze jeden pociąg przyszedł mi do głowy. Słynne "Bieszczady" z Gliwic do Zagórza. Niejednokrotnie całą drogę trzeba było stać jak w tramwaju, ludzie jechali na stopniach jak w Indiach. Z Krakowa do Krosna ta "menda" potrafiła jechać siedem godzin. Stara lokomotywa napieprzała sadzą , aż miło.
Ja tamtędy jeździłem do Nowej Rudy, jeszcze z Wrocławia Świebodzkiego! Od Bystrzycy mnóstwo wiaduktów, widoki, widoki, widoki... I wysiadka pod samym zamkiem Grodno, jezioro, stary statek, wisząca kładka, tama. :)
Awatar użytkownika
Wódz 10
rasowy masterfulowicz
Posty: 2028
Rejestracja: 15-12-2006, 20:44

Re: Opuszczone fabryki, osiedla, szpitale itd.

10-11-2011, 10:02

Hehe, chodziło się po noworudzkim "czarnym" moście. Na imprezach pod lasem, przez most po piwo do sklepu. Znam zawodników, którzy chodzili po dolnych przęsłach...Bez komentarza.

Obrazek

A trasa kolejowa Kłodzko-Wałbrzych jest pierwsza klasa. Mosty, wiadukty, tunele. Jest klimat!

Dworzec w Wałbrzychu jest chyba obecnie w remoncie. Nie zapomnę ponad 3 godzinnej podróży pociągiem na trasie Wrocław-Nowa Ruda. Ten pociąg jedzie przez sam Wałbrzych GODZINĘ, zalicza wszystkie stacje kopalniane... Dramat. Ale wałbrzyskie post-industrialne klimaty robią wrażenie (w Nowej Rudzie większość już zarosła zielenią).
I dream of colour music,
And the intricacies of the machines that make it possible
Awatar użytkownika
KreatoR
weteran forumowych bitew
Posty: 1121
Rejestracja: 22-03-2009, 17:05
Lokalizacja: rodowity wrocławianin

Re: Opuszczone fabryki, osiedla, szpitale itd.

10-11-2011, 11:39

Wspomniany przeze mnie wiadukt w Podgórzu (Wałbrzych):

http://www.youtube.com/watch?v=sc6YLtquY3A

Najciekawiej na tej trasie jest chyba w Ludwikowicach Kłodzkich, gdzie kilometr od stacji znajduje się stara kopalnia "Wacław" - jeszcze kilka lat temu działał tam tartak i czynna była bocznica od głównej trasy. Wydobywano tu bodaj najbardziej kaloryczny węgiel na świecie! Niestety są to też jedne z najbardziej zagazowanych metanem pokłady w historii i po wybuchu w połowie lat '30 XX w. przekształcono ją na fabrykę amunicji. Występował tu też uran i było tu prawdopodobnie jedno z wielu tajnych laboratoriów hitlerowskich - na zdjęciu pozostałości po "chłodni":
Obrazek
Działała tu też elektrownia, która była czynna jeszcze w PRLu do momentu otwarcia "Turowa". Niemcy wychodząc z Dolnego Śląska zalali znaczną część wyrobisk, co nie przeszkodziło komunistom w latach 50-tych zsyłać do katorżniczej pracy wrogów systemu w batalionach górniczych...

Cały kompleks przemysłowy "za niemca":
Obrazek
i dziś:
Obrazek

Magiczne miejsce, każdy kto lubi takie klimaty nie zawiedzie się wybierając w Góry Sowie.
Awatar użytkownika
maciek z klanu
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12504
Rejestracja: 23-12-2008, 22:34

Re: Opuszczone fabryki, osiedla, szpitale itd.

13-11-2011, 11:44

shitfun pisze:Kilka zdjęć z opuszczonej kopalni Kleofas w Katowicach:

http://maciejmutwil.blogspot.com/2011/0 ... ofasa.html
Kleofas rządzi. Zajebiste fotki i super miejscówka!!
Adrian696 pisze:nie, BURZUM jest emo ;)
Jestem Maciek, szukam klanu.
Awatar użytkownika
Gore_Obsessed
zahartowany metalizator
Posty: 5472
Rejestracja: 10-06-2003, 06:33

Re: Opuszczone fabryki, osiedla, szpitale itd.

22-12-2011, 13:21

Pamiętam jakiś wiadukt w okolicach Nowej Rudy, który miał kilkadziesiąt metrów wysokości i w latach 80. przejeżdżałem nim wielokrotnie w drodze do rodziny pociągiem piętrowym. Nie wiem, czy to jeden z tych o których była tu mowa, szczegółów już nie pamiętam. W każdym razie wrażenia były niesamowite.
Only SŁUCHANIE płyt is real!
Awatar użytkownika
Scaarph
zahartowany metalizator
Posty: 6143
Rejestracja: 16-01-2008, 16:28
Lokalizacja: Scarlet Woman's Womb

Re: Opuszczone fabryki, osiedla, szpitale itd.

23-12-2011, 00:16

nie wiem ide hxynab moja fabrykl jwas opuszcaonq
ON TO RUPTURE

Obrazek
Necro Skins Society
Awatar użytkownika
olo1972
postuje jak opętany!
Posty: 609
Rejestracja: 31-01-2009, 13:50
Lokalizacja: Lublin

Re: Opuszczone fabryki, osiedla, szpitale itd.

23-12-2011, 00:30

pr0metheus pisze:
098.jpg
moze nie do konca opuszczone ale niestety prawie;) kumpel fote strzelil
A!To ten budyneczek jest na okładce Tribal Convictins nr6:)
Awatar użytkownika
night_goat
zaczyna szaleć
Posty: 212
Rejestracja: 21-12-2010, 14:16

Re: Opuszczone fabryki, osiedla, szpitale itd.

23-12-2011, 15:26

Wódz 10 pisze:Hehe, chodziło się po noworudzkim "czarnym" moście. Na imprezach pod lasem, przez most po piwo do sklepu. Znam zawodników, którzy chodzili po dolnych przęsłach...Bez komentarza.
NOWA RUDA IS KRIEG.
Ale też lubię ten most. :D
Hide behind your crosses
Throw your holy water
Recite your senseless verses
Let the darkness hour turn
When witches burn
Awatar użytkownika
Czesław
rasowy masterfulowicz
Posty: 2446
Rejestracja: 08-02-2007, 19:42

Re: Opuszczone fabryki, osiedla, szpitale itd.

30-12-2011, 15:10

Co powiecie na brytjskie bunkry z II wojny światowej zbudowane na stalowcych balach, na morzu?
http://www.kciuk.pl/Niesamowite-bunkry- ... ny-a76260/
Awatar użytkownika
empir
zahartowany metalizator
Posty: 4588
Rejestracja: 31-08-2008, 23:17
Lokalizacja: silesia

Re: Opuszczone fabryki, osiedla, szpitale itd.

31-12-2011, 14:56

No, zajebiste.
aniola
weteran forumowych bitew
Posty: 1125
Rejestracja: 19-07-2011, 15:06

Re: Opuszczone fabryki, osiedla, szpitale itd.

07-01-2012, 23:55

aniola pisze:Zapraszam do Walbrzycha tu cale miasto jest takie
No i kto odwiedzil te moje cudowne miasto bez zameldowania sie na male conieco?
ODPOWIEDZ