Opuszczone fabryki, osiedla, szpitale itd.

Tematy niekoniecznie związane z metalem i muzyką...

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Bonny
rasowy masterfulowicz
Posty: 2133
Rejestracja: 20-01-2006, 17:37
Lokalizacja: Ross Bay

Opuszczone fabryki, osiedla, szpitale itd.

21-03-2010, 13:05

Nie ukrywam, że z zadowoleniem przeczytałem w pewnym temacie, że jest tu co najmniej kilku miłośników klimatów związanych z opuszczonymi zabudowaniami. Sam mam obłędnego bzika na tym punkcie i jeśli tylko znajduję trochę czasu to z wielką przyjemnością zapuszczam się w takie miejsca. W samym Krakowie mam kilka swoich ulubionych miejsc, zwłaszcza opuszczona i zamknięta fabryka betonu Prefabet obok elektrociepłowni na Czyżynach. Spustoszenie, desolacja, pustka, zniszczenie. Inny, piękny na swój sposób świat. Osobiście najbardziej lubię samemu się wybierać na takie wycieczki. Za towarzystwo wybieram tylko odpowiednią muzykę na słuchawkach i obligatoryjnie korba w głowie pojawia się większa niż po mocnych wspomagaczach. Z drugiej strony trzeba uważać, bo czasem może być niebezpiecznie ;)
Znacie jakieś tego typu ciekawe miejsca? Pisać, wrzucać zdjęcia.

Prypeć to oczywiście moje wielkie marzenie i obiekt wieloletnich westchnień. Ciekaw jestem jak wygląda tam życie nocne, clubbing ;) Z pewnością poczułbym się wówczas spełniony ;)
Awatar użytkownika
Adrian696
zahartowany metalizator
Posty: 3562
Rejestracja: 22-06-2007, 20:44

Re: Opuszczone fabryki, osiedla, szpitale itd.

21-03-2010, 13:24

ja mam znów korbę na punkcie architektury sakralnej...
ale to o czym wspominasz też mnie interesuje... ma taki brutalny i industrialny klimat ;) zupełnie jak w ulubionej muzyce...
Prypeć to marzenie, każdego kto lubi takie klimaty, ale całkiem niedaleko jest podobny obszar - to była baza radziecka Borne Sulinowo..
a teraz prezencik dla Ciebie:

http://www.opuszczone.com/
Drone pisze:Dla mnie (dla mnie!) pozostajesz zjebem i oficjalnie wciągam cię na listę wrogów.
Jaghut
zaczyna szaleć
Posty: 134
Rejestracja: 13-04-2009, 14:39
Lokalizacja: Łódź i okolice

Re: Opuszczone fabryki, osiedla, szpitale itd.

21-03-2010, 13:37

Adrian696 pisze:ale całkiem niedaleko jest podobny obszar - to była baza radziecka Borne Sulinowo..
Super miejsce, szczególnie Kłomino, niestety teraz wyburzane.
Awatar użytkownika
Alsvartr
rasowy masterfulowicz
Posty: 2900
Rejestracja: 06-05-2005, 13:17
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Opuszczone fabryki, osiedla, szpitale itd.

21-03-2010, 13:38

Opuszczone.com powszechnie znane i lubiane ;) takie miejsca są mnóstwo fajne, do tego dobry aparat, jakis industrial albo pojebany dark ambient na uszy i można leciec :)

A jesli o Bornym Sulinowie mowa: Obrazek

Kłomino: http://pl.wikipedia.org/wiki/Kłomino
Jedyne polskie miasto-widmo. Moze nie tak efektowne jak Prypec, ale jak sie nie ma lubi co sie lubi...;)

EDIT:O, Jaghut mnie wyprzedził ;)
“I cannot begin to describe how much I don’t care." - Dylan Moran
Awatar użytkownika
chaos
w mackach Zła
Posty: 770
Rejestracja: 24-12-2008, 13:24

Re: Opuszczone fabryki, osiedla, szpitale itd.

21-03-2010, 13:45

to kiedy jedziemy do kłomina ? ;)
kakademona
weteran forumowych bitew
Posty: 1215
Rejestracja: 09-02-2008, 21:04

Re: Opuszczone fabryki, osiedla, szpitale itd.

21-03-2010, 13:54

super temaciki.dawajcie dawajcie.może jakąś produkcje do CKM się z tego uszyje bo widzę redakcje szukają dziwnych pomysłów.

ktoś wie jak wygląda np aktualnie Żarnowiec?
Awatar użytkownika
Adrian696
zahartowany metalizator
Posty: 3562
Rejestracja: 22-06-2007, 20:44

Re: Opuszczone fabryki, osiedla, szpitale itd.

21-03-2010, 14:05

to zrób sesje w Popkowicach - jakas dobra niunia, biegajacy prosiaczek (swoja droga ten knur to juz 3 rok jest prosiaczkiem - wynaleźli na tej wiosce eliksir mlodosci??) - a w tle długopis z Adamem wala pryte... bizzzzare...
Drone pisze:Dla mnie (dla mnie!) pozostajesz zjebem i oficjalnie wciągam cię na listę wrogów.
Awatar użytkownika
YNKE
w mackach Zła
Posty: 865
Rejestracja: 08-03-2009, 22:13
Lokalizacja: Kłodzko

Re: Opuszczone fabryki, osiedla, szpitale itd.

21-03-2010, 14:41

Obrazek

Wybieram się w to miejsce już kilka lat :D . To stary opuszczony (podobno w pośpiechu) szpital w Oleśnie.

Obrazek
„Z delikatną ostrożnością pierdzę, żebym się nie zesrał”
Awatar użytkownika
Triceratops
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15935
Rejestracja: 25-05-2006, 20:33
Lokalizacja: Impossible Debility

Re: Opuszczone fabryki, osiedla, szpitale itd.

21-03-2010, 15:29

Bonny pisze:Prypeć to oczywiście moje wielkie marzenie i obiekt wieloletnich westchnień. Ciekaw jestem jak wygląda tam życie nocne, clubbing ;) Z pewnością poczułbym się wówczas spełniony ;)
http://www.waldek.sewera.pl/czarnob/czarnob1.htm
woodpecker from space
esq
postuje jak opętany!
Posty: 650
Rejestracja: 22-05-2004, 20:21
Lokalizacja: Galaktyka Kurwix

Re: Opuszczone fabryki, osiedla, szpitale itd.

21-03-2010, 16:43

na wschodniej, bardziej uprzemysłowionej części Lublina są takie miejsca, odlewnie, zakłady itd, kapelki często robią tam sobie sesje zdjęciowe ;)
Trzeba wezwać pomoc, nadamy sygnał H-U-J alfabetem Downa !
Awatar użytkownika
Najprzewielebniejszy
zahartowany metalizator
Posty: 4455
Rejestracja: 31-12-2001, 18:22

Re: Opuszczone fabryki, osiedla, szpitale itd.

21-03-2010, 17:03

w Otwocku jest stary opuszczony szpital psychiatryczny, pogrzebie w zbiorach to wstawie fotki, robilismy tam sobie sesje foto ze Sphere pare lat temu, cudo...
Awatar użytkownika
Bonny
rasowy masterfulowicz
Posty: 2133
Rejestracja: 20-01-2006, 17:37
Lokalizacja: Ross Bay

Re: Opuszczone fabryki, osiedla, szpitale itd.

21-03-2010, 17:13

Szpitale są niesamowite, ten z Olesna znam i robi bardzo mocne wrażenie... W Krakowie jest jeden szpital, a ściślej budynek w którym miał się on mieścić. Z powodu bodajże wad konstrukcyjnych nigdy do tego nie doszło i dziś został sam szkielet budynku. Taki sobie nawiasem mówiąc, bez podniesionego ciśnienia.
Dostałem kiedyś namiary na zamkniętego psychiatryka w Londynie, ale niestety, mimo determinacji z mojej strony nie dało się wbić do środka :/
Awatar użytkownika
Góral
w mackach Zła
Posty: 957
Rejestracja: 10-08-2009, 19:25

Re: Opuszczone fabryki, osiedla, szpitale itd.

21-03-2010, 17:26

Ja muszę się w końcu wybrać pod Poznań do tego szpitala:

http://www.opuszczone.com/galerie/owins ... /index.php

A największym marzeniem i tak jest "Strefa", może w przyszłym roku się uda :wink: na razie pozostaje granie w STALKERA :lol: :lol:

Generalnie, opuszczone wariatkowa i fabryki RZĄDZĄ.
Trust no one is the absolute Law.

P.J.E.C.

Don't call me your brother
Cause I ain't your fuckin' brother
We fell from different cunts
And your skins an ugly color
streetcleaner
rasowy masterfulowicz
Posty: 2218
Rejestracja: 11-04-2006, 09:36

Re: Opuszczone fabryki, osiedla, szpitale itd.

21-03-2010, 17:31

Jeśli chodzi o UK to zawsze robiła na mnie wrażenie ta galeria http://www.whateversleft.co.uk/index.ph ... -hospital/
Awatar użytkownika
grot
weteran forumowych bitew
Posty: 1352
Rejestracja: 24-05-2008, 11:30
Lokalizacja: Transformed God Basement

Re: Opuszczone fabryki, osiedla, szpitale itd.

21-03-2010, 18:06

Za dziecka chodziło się na tereny pokopalniane, tam były najlepsze "industrialne" krajobrazy. Stare budynki, hałdy, przeżarte rdzą konstrukcje, tory prowadzące donikąd, maszyny o tajemniczym przeznaczeniu, rozpadające się baraki i tym podobne. Teraz w tym miejscu stoi lasek i teren budowy autostrady.
- Odkryłem swoją drugą osobowość. Ma na imię Jan.
- O, czym się zajmuje?
- Jan, generalnie, pogardza.
Awatar użytkownika
Alsvartr
rasowy masterfulowicz
Posty: 2900
Rejestracja: 06-05-2005, 13:17
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Opuszczone fabryki, osiedla, szpitale itd.

21-03-2010, 18:20

streetcleaner pisze:Jeśli chodzi o UK to zawsze robiła na mnie wrażenie ta galeria http://www.whateversleft.co.uk/index.ph ... -hospital/
+

Obrazek

i odlot :)
“I cannot begin to describe how much I don’t care." - Dylan Moran
Awatar użytkownika
trup
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14661
Rejestracja: 26-11-2009, 14:38

Re: Opuszczone fabryki, osiedla, szpitale itd.

21-03-2010, 18:42

Trochę inny klimat ale mnie fascynuje... BUNKRY i ZAMKI. Małe... szybko się nudzą. Ale tych większych nie brakuje w Polsce...
"Wilczy Szaniec" zna każdy. A kojarzycie MAMERKI ?
Obrazek
Obrazek
http://www.mamerki.com/kwatera_g.html
hO Aster Tor Pente - "Give Light and The People Will Follow."
„Kto poznał świat, znalazł trupa, a kto znalazł trupa, świat nie jest go wart” (logion 57)
Awatar użytkownika
Czesław
rasowy masterfulowicz
Posty: 2446
Rejestracja: 08-02-2007, 19:42

Re: Opuszczone fabryki, osiedla, szpitale itd.

21-03-2010, 19:06

Kilka lat temu zrobilismy z kumplem wypad do opuszczonego szpitala niemal w samym centrum Torunia, a własciwie do jego (całkiem sporych) podziemi, niestety, fotki przepadły. Obecnie prawie cały kompleks jest wyburzony, zostało może kilka mniejszych budynków, a w najbardziej strategicznym jego miejscu wlasnie budowany jest hotel. Do bunkrów w okolicznych lasach, mysląc że niewiadomo co tam znajdziemy, jeździlismy na rowerach z kumplami z klasy jeszcze w pierwszych latach podstawówki.

40 lat realnego socjalizmu w Polsce pozostawiło nam kilka naprawdę zajebistych, opuszczonych już miejsc, a do szpitali, fabryk, kombinatów i Żarnowca (he he), odliczę nieobsługiwane stacje kolejowe, stare trakcje i dawno zapomniane przez wszystkich wagony. Tony potężnego żelaza niszczą.
Awatar użytkownika
trup
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14661
Rejestracja: 26-11-2009, 14:38

Re: Opuszczone fabryki, osiedla, szpitale itd.

21-03-2010, 19:31

Stare PGRy, hale HUT, opuszczone bocznice.... Z innych rzeczy, to w Boliwii np. jest cmentarzysko starych... pociagów! (wiem wiem... daleko ;-) )
Co do "ZONY" to jak z tym promieniowaniem? ponoć bez kombinezonu się nie da... Swoją drogą z tego co wiem to odbudowują tę elektrownię... Kumpel z poprzedniej pracy woził na Ukrainę składniki do betonu na odbudowę. Być może niedługo już nie będzie tam można jeździć "rekreacyjnie" :)
hO Aster Tor Pente - "Give Light and The People Will Follow."
„Kto poznał świat, znalazł trupa, a kto znalazł trupa, świat nie jest go wart” (logion 57)
Awatar użytkownika
Alsvartr
rasowy masterfulowicz
Posty: 2900
Rejestracja: 06-05-2005, 13:17
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Opuszczone fabryki, osiedla, szpitale itd.

21-03-2010, 19:58

W zonie najwieksze promieniowanie jest, co logiczne, bezpośrednio przy sarkofagu ( a raczej w najbliższym dopuszczony dla turystów miejscu obok niego czyli jakieś +/- 400 m) i z tego co pamiętam to mozna tam przebywac chyba do 15 minut. Jeśli chodzi o Prypec i tereny wokół, to największe promieniowanie jest na terenach porosnietych trawą, mchem etc. (np plac zabaw z Diabelskim młynem). Poza tym liczniki wskazują cos koło 0.2-0.3 stopnia Gigera.
Zresztą, tutaj jest dosyc fakjny artykulik o tym: http://www.iea.cyf.gov.pl/pytaj/artykul ... nobylu.pdf
“I cannot begin to describe how much I don’t care." - Dylan Moran
ODPOWIEDZ