Co teraz czytacie?

Tematy nie koniecznie związane z metalem i muzyką...

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Gore_Obsessed, ultravox, Sybir

Re: Co teraz czytacie?

Postprzez Maro » 17-07-2017, 17:22

@Heretyk

dokładnie doskonała pozycja
Maro
Weteran forum

Postprzez Plastek » 17-07-2017, 19:38

Obrazek
Ufoludku ufoludku zerżnij mnie. Ufoludku ufoludku zerżnij mnie. Zerżnij, zerżnij u-f-o-l-u-d-k-u mnie.
Jesteśmy Fisted Sister i lubimy się jebać!!!!!! Wyjebiemy nawet owcę!!!!!!!!!
Nihil z uśmiechem na twarzy zaczyna bujać głową w górę i dół.
Sutki kraba.
Plastek
prof. ds. metalizacji

Postprzez Sgt. Barnes » 19-07-2017, 20:42

Obrazek
Prawdziwy mężczyzna powinien być...ogolony i ciut, ciut pijany.
Bolesław Wieniawa-Długoszowski.
Sgt. Barnes
Weteran forum

Postprzez Plastek » 20-07-2017, 15:53

Obrazek
Ufoludku ufoludku zerżnij mnie. Ufoludku ufoludku zerżnij mnie. Zerżnij, zerżnij u-f-o-l-u-d-k-u mnie.
Sutki kraba.
Plastek
prof. ds. metalizacji

Postprzez Triceratops » 20-07-2017, 21:45

pączek napisał(a):
Triceratops napisał(a):Obrazek

A co z drugim mózgiem? :D

Ok, obiecalem to pisze w wielkim skrocie na zasadzie czystego strumienia swiadomosci.

Troche mnie zmeczyla ta ksiazka i sie zmusilem zeby ja przeczytac, a potem przetrawic. Na pewno nie jest to typowy poradnik dietetyczny ,w tych kwestiach lepiej sie sprawdzi "Mikrobiom a zdrowie czlowieka" Jana Fiedurka, bardzo fachowa albo bardziej user friendly "Historia wewnetrzna" Enders Giulii. PIerwsze dwa rozdzialy to mnostwo teorii, czesto nazbyt naukowej nawet, przewijaja sie takie nazwiska jak Jung, Damasio czy nawet Freud, wszystko w kontekscie osi mozg-jelita-mikrobiota (mikrobiom, uzywane zamiennie) i o wplywie tego biomu na wszystko, duzo ciekawych rzeczy jak np to ze ten prawie 3kg "organ" ma 400tysiecy razy wiecej komorek niz nasze cialo a liczba jego genow to 7mln. Wiec wychodzi na to, ze nie jestesmy czlowiekiem nawet w 1% z genetycznego punktu widzenia :D
Duzo o tym jak sie komunikuja, co produkuja, szacuje sie ze 40% metabolitow krazacych we krwi to produkty biomu itp. To jest nawet ciekawe. 3 czesc to ta poradnikowa jak miec dobry mikrobiom i byc super zdrowym i tutaj juz nie jest tak fajnie. Autor gada w kolko o czyms tak przestarzalym jak kalorie, wierzy w bilanse, powtarza jak mantre, ze tluszcze zwierzece szkoda a roslinne nie, opowiada bajki o tlustym jedzeniu, ktorego nie defginiuje ale wg jego mniemania sa to frytki i fastfoody. Mowi, co jest dla mnie novum, ze za ewolucyjny rozwoj mozgu odpowiada bialko, co jest juz 3 taka teoria, po tym jak czolowy dietetyk USA McDougall oglosil, ze to byly weglowodany pod postacia skrobi a Richard Wrangham znany na swiecie prymatolog i antropolog w swojej Walce o Ogien udowodnil, ze to byly tluszcze. Tak wiec naukowo mamy wszystko, Potem gada o mitycznej diecie srodziemnomorskiej powstalej na skutek urojen dawno skompromitowanego Ancela Keysa, gada o slodzikach, emulgatorach, dodatkach i ekozariciu. I ze tak naprawde na zestaw biomu ma wplyw pierwsze 3 lata zycia a potem juz mamy co mamy i tak naprawde nie mamy na to wplywu choc wielokrotnie sobie przeczy, ze jednak mamy, wystarczy sie najesc kiszonej kapusty i kimchi. Do tego nie wolno jesc na smutno, na samotno i w ogole zaczyna jechac w strone "genialnych" odkryc amerykanskich psychologow jedzenia pokroju Briana Wansinka i Michaela Pollana, ktorego zreszta ksiazki poleca. Czyli typowe "daj mniejsza miske to mniej zjedza" Odkrywa tez takie cuda, ze grubasy sa uzaleznione od jedzenia a tluszcz spozywczy tuczy, czym sie w zasadzie sie troche skompromitowal. Aha i powluje sie na badania, ze mieso powoduje raka a dieta weganska leczy nawet z Alzheimera.
Oczywiscie jest tez o tym co mnie kreci najbadziej - o gownie a konkretnie o nowatorskich metodach przeszczepiania kalu w celu zaszczepienia odpowiedniej mikrobioty i przywoluje tutaj mnostwo ciekawych badan jak np chudym myszom przeszczepiano gowna grubych myszy i tez tyly a jak myszom sterylnym zasczepiano biom chorych to tez chorowaly, To zdecydowanie najfajniejsze momenty, wiadomix, teraz wychodzi na to, ze boska Veronica Moser byla po prostu eksperymentatorka i pionerkia w przeszczepianiu mikrobiomu metoda oralna.
Jak lubisz sie babrac w naukowych terminach to bierz, jezeli szukasz rozwiazania dolegliwosci to raczej srednio bym powiedzial
Obrazek Obrazek
woodpecker from space
Triceratops
prof. ds. metalizacji

Postprzez Plastek » 21-07-2017, 06:39

Obrazek

8 lat czekał na przeczytanie, w końcu dziś zdjąłem z półki:)
Sutki kraba.
Plastek
prof. ds. metalizacji

Postprzez Triceratops » 21-07-2017, 07:58

W drodze na koncert Depeche Mode
Obrazek
woodpecker from space
Triceratops
prof. ds. metalizacji

Postprzez kenediusze » 21-07-2017, 08:35

Obrazek
Znalazłem tę książkę w Wilnie, w ulicznej skrzynce służącej do bookcrossingu i stwierdzam, że dobre to jest! O autorze oczywiście nigdy w zyciu nie słyszałem, a książkę zabrałem, bo raz, że była to jedyna (poza Panem Tadeuszem) pozycja po polsku, a dwa, bo mi się czytać chciało jak psu.
Opowiadania. Realistyczne, zero postmodernizmu i innych sztuczek, większość autobiograficzna, chociaż nie wykluczam koloryzowania. Temat to w całości zwykłe życie w białoruskim Połocku u schyłku Związku Radzieckiego i tuż po proklamowaniu niepodległej Białorusi. Jest trochę wesoło, trochę straszno i trochę groteskowo, a w każdym przypadku bardzo interesująco, bo autor ma świetny zmysł obserwacyjny i mnóstwo fantastycznych anegdotek o różnych dziwnych ludziach. Niektóre teksty są lepsze, inne gorsze, a ze dwa to prawdziwe perełki (zwłaszcza opowiadanie tytułowe) i dałbym się pokroić za obejrzenie jakiejś porządnej ekranizacji. Dla fanów wschodniego syfu bez przekłamań i przeginki w żadną stronę rzecz jest, jak sądzę, obowiązkowa.
Baton na tropach Yeti

You are just a
PART OF ME
kenediusze
Weteran forum

Postprzez moonfire » 21-07-2017, 22:16

^ Zachęcające. Widzę, że to jakiś rar jest, nigdzie tego nie ma, ale znalazłem w wersji sieciowej, jakby ktoś chciał czytnąć.

http://kamunikat.org/k_pieraklady.html? ... 80&lang=PL
http://ltura.blogspot.com/Niepoprawny politycznie blog literacki
moonfire
Weteran forum

Postprzez Plastek » 22-07-2017, 14:42

Obrazek
Sutki kraba.
Plastek
prof. ds. metalizacji

Postprzez Plastek » 24-07-2017, 09:56

Obrazek
Sutki kraba.
Plastek
prof. ds. metalizacji

Postprzez Triceratops » 24-07-2017, 10:04

Obrazek
woodpecker from space
Triceratops
prof. ds. metalizacji

Postprzez pączek » 24-07-2017, 12:23

Triceratops napisał(a):Obrazek

Czytałem. Moim zdaniem dobre, tylko dużo przypisów do sprawdzenia:D
pączek

Postprzez Triceratops » 24-07-2017, 19:42

To dosc blyskotliwa ksiazka faceta, ktory sie pozniej stoczyl po rowni pochylej jako dyskutant i skonczyl jako wojujacy ateista w zasadzie bezradny polemicznie. To on w pewnym sensie jest odpowiedzialny za to, ze ateizm jest postrzegany jako religia, bo dzieki Dawkinsowi ateisci zaczeli sie spotykac w roznego rodzaju sformalizowanych grupach i strukturach jednolitych pogaladowo, co juz spokojnie moze odpowiadac definicji religii, a biorac, ze ateizm jest swoimstym wyznaniem wiary, tym bardziej.

Odswiezam ja sobie od czasu do czasu, zeby skonfrontowac sobie stan aktualnej wiedzy na tematy genetyki i zobaczyc jak to sie coraz bardziej rozjechalo z jego wizjami.
woodpecker from space
Triceratops
prof. ds. metalizacji

Postprzez pączek » 24-07-2017, 20:14

Polecisz coś ciekawego i przystępnego z tej genetyki?
pączek

Postprzez Plastek » 25-07-2017, 10:17

Obrazek
Sutki kraba.
Plastek
prof. ds. metalizacji

Postprzez Pierec » 25-07-2017, 11:22

Samolubny Gen Dawkinsa to była dla mnie ważna książka jak miałem 16 lat. ciekawe jakbym ją teraz odebrał, bo Bóg Urojony to chujnie w większości, tak samo jak póżniejsze dogmatyczne podejście autora.

mam pytanie do zorientowanych w temacie. wypożyczyłem dziś spontanicznie, na czuja, takie coś:

Obrazek

jak to się ma do innych biografii Heydricha, czy są lepsze na polskim rynku, czy nie jest to jakaś chujnia? nie wygląda, ale mówię, nie orientuję się za bardzo w temacie.
za aborcją. za eutanazją. przeciw narodzinom. przeciw życiu.
Pierec

Postprzez Jimmy Boyle » 25-07-2017, 11:25

Pierec napisał(a):
mam pytanie do zorientowanych w temacie. wypożyczyłem dziś spontanicznie, na czuja, takie coś:

Obrazek

jak to się ma do innych biografii Heydricha, czy są lepsze na polskim rynku, czy nie jest to jakaś chujnia? nie wygląda, ale mówię, nie orientuję się za bardzo w temacie.

ta jest lepsza;
Obrazek
Jimmy Boyle
Weteran forum

Postprzez Triceratops » 25-07-2017, 11:26

Pierec napisał(a):Samolubny Gen Dawkinsa to była dla mnie ważna książka jak miałem 16 lat. ciekawe jakbym ją teraz odebrał, bo Bóg Urojony to chujnie w większości, tak samo jak póżniejsze dogmatyczne podejście autora.

No wlasnie dlatego ja ponownie czytam. Zeby sprawdzic co sie zmienilo, czy drazni to co wtedy czy cieszy to co wtedy czy jest moze zupelnie odwrotnie. A przy okazji, zeby sie przekonac jaki potencjal zmarnowal autor stajac sie religijnym oszolomem zamiast ciagnac temat genow.
woodpecker from space
Triceratops
prof. ds. metalizacji

Postprzez pączek » 25-07-2017, 17:19

To macie coś z tej genetyki ciekawego czy nie? :D
pączek

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do O wszystkim i niczym