Kupno Mieszkania/Domu

Tematy niekoniecznie związane z metalem i muzyką...

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
maciek z klanu
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12504
Rejestracja: 23-12-2008, 22:34

Re: Kupno Mieszkania/Domu

14-09-2021, 21:58

535 pisze:
14-09-2021, 21:53
maciek z klanu pisze:
14-09-2021, 21:34
Jeszcze dodam, że widzę jakotaki sens wynajmu mieszkania jeśli ktoś bardzo dobrze zarabia tj wielokrotność czynszu. To mogę zrozumieć że jak ktoś ma np 15k/mc to te 2k za mieszkanie może płacić. Ale jak ktoś zarabia 6 to już kompletnie nie widzę sensu.
No tak. Im mniejsze zarobki tym lepiej wziąć kredyt na pół dużej bańki. Jak z mniejszych zarobków uzbierać na wkład własny? Czekać na nowy ład, czy wziąć kreskę u bociana? Cóż to za brawurowa logika?
Tłumaczę ze ceny najmu pójdą tez w górę. To co ma robić osoba chcsca zamieszkać gdzieś. Rozbić namiot?
Adrian696 pisze:nie, BURZUM jest emo ;)
Jestem Maciek, szukam klanu.
Awatar użytkownika
maciek z klanu
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12504
Rejestracja: 23-12-2008, 22:34

Re: Kupno Mieszkania/Domu

14-09-2021, 22:01

535 pisze:
14-09-2021, 21:47
maciek z klanu pisze:
14-09-2021, 21:26
Frank od samego początku nie był pewny. Kredyt w innej walycie to spore ryzyko. Kredyt w PLN nie ma tak dużych wahan. To podstawy ekonomi z pierwszego roku studiów. Teoretycznie Kredyt brany w PLN może tylko urosnac, ale przypominam, że ceny najmu w razie gdy stopy procentowe poszybują w górę tak jak zakładasz pójdą mocno w górę. I Sebastian zamiast 1400 będzie płacił 3000 za możliwość korzystania z mieszkania z którego w ciągu pół roku może go ktoś wypierdolic na zbity pysk. Mimo pierdolnietych osób w rządzie instytucje bankowe europejskie, unia Europejska i inni alfonsowie Polski znajdą mechanizmy obronne dla kredytobiorców. Wiesz jakie skutki miałoby to że ludziom rata idzie 4 razy w górę? Takie że większość nie byłaby w stanie tego płacić. Wg mnie może się tak stać tylko w jakiejś mega popierdolonej sytuacji typu wojna, wyjście z unii w trybie ekspresowym czy coś takiego co na chwilę obecną jest fantastyka.

Ja już na szczęście nie mam tego problemu, ale nie zastanawiałbym się i kupiłbym mieszkanie na Kredyt. W najgorszym scenariuszu może je sprzedać i przenieść się do rodziców. Na chwilę obecną prognozy są takie że ceny mieszkań jeszcze będą rosły. Także może ba takiej transakcji wyjsc na plus. Nikt nie wie jak to będzie. Wg mnie lepiej posługiwać się danymi historycznymi niż założeniami co będzie jak...
Ja tu widzę elementy myślenia magicznego Maciej i nie obraź się, ale dziecinady. Co to znaczy, że frank był od początku niepewny? Po prostu ludzie zaryzykowali i niektórzy wyszli na tym znakomicie, a niektórzy pojechali nogami do przodu. Jakieś bzdury opowiadasz. Pożyczanie pieniędzy na zmienny procent to nie zabawa w piaskownicy. Jeżeli jednak upierasz się przy danych historycznych to sprawdź se stopy z ostatnich trzydziestu lat. Przypomnij sobie poprzednią dużą inflację. Przypomnij sobie, czy ktoś wtedy przejmował się oszczędnościami ludzi? Przypomnij sobie , czy coś się stało, gdy kilkuset tysiącom ludzi kapitał i raty przeliczone przez franka wypierdoliły w kosmos, a potem spierdoliły się na łby? Jeżeli piszesz o mechanizmach obronnych to bądź spokojny. Jeżeli pojawią się nagle prawdziwe odczyty inflacji to glapa sam zaciągnie ręczny i będziesz miał przykład mechanizmu obronnego w użyciu. Uwierz, że jak będzie dym, nikogo nie będą obchodzić czyjeś kredyty. Nie przypominam sobie, by ktoś kiedykolwiek przejmował się takimi duperelami. Nie bądź dzieckiem Maciej.
Jaka dziecinada? Nie trzeba być ekonomista żeby wiedzieć że wahania związane z obcymi walutami są większe niż w PLN. Ja od zawsze wychodzę z takiego założenia. Nawet te 20 lat temu byłem takiego zdania. Co do tego jak ludzie na tym wyszli to masz racje. Co do obrony interesów kredytobiorców bardzo możliwe że może być jak zakładasz, ale bardziej realna wydaje mi się moja wersja.
Adrian696 pisze:nie, BURZUM jest emo ;)
Jestem Maciek, szukam klanu.
535

Re: Kupno Mieszkania/Domu

14-09-2021, 22:15

maciek z klanu pisze:
14-09-2021, 21:58
535 pisze:
14-09-2021, 21:53
maciek z klanu pisze:
14-09-2021, 21:34
Jeszcze dodam, że widzę jakotaki sens wynajmu mieszkania jeśli ktoś bardzo dobrze zarabia tj wielokrotność czynszu. To mogę zrozumieć że jak ktoś ma np 15k/mc to te 2k za mieszkanie może płacić. Ale jak ktoś zarabia 6 to już kompletnie nie widzę sensu.
No tak. Im mniejsze zarobki tym lepiej wziąć kredyt na pół dużej bańki. Jak z mniejszych zarobków uzbierać na wkład własny? Czekać na nowy ład, czy wziąć kreskę u bociana? Cóż to za brawurowa logika?
Tłumaczę ze ceny najmu pójdą tez w górę. To co ma robić osoba chcsca zamieszkać gdzieś. Rozbić namiot?
Namiot jest jakimś rozwiązaniem....a gdzie teraz mieszkają? To może tam? Wcale nie jest takie pewne z tym radykalnym wzrostem, bo po pierwsze może być tak, że ludziska masowo nie będą w stanie płacić wyższych cen, a może być tak, że sami "inwestorzy" wypierdolą się na swoich inwestycjach za pożyczoną kasę. Wtedy zacznie się paniczna wyprzedaż. Śmietankę zgarną mocniejsi gracze, którzy nie muszą mieć już i natychmiast i mogą poczekać ma zysk. Ceny wynajmu dostosują się do możliwości publiczności , publiczność też się dostosuje i życie potoczy się dalej. Inwestowanie w nieruchomości to nie gra na postoju taksówek lecz proces długoterminowy dla ludzi z kapitałem. Wszyscy ci "inwestorzy na kredyt" bardzo dużo ryzykują. Podsumowując
Mniej bym się przejmował tym, że ludzi nie będzie nagle stać na wynajem, bo tu zadziała rynek. Zdecydowanie groźniejszy wydaje się być nagły cios w postaci wzrostu wysokości raty z przykładowym dwudziestoletnim terminem.
535

Re: Kupno Mieszkania/Domu

14-09-2021, 22:22

maciek z klanu pisze:
14-09-2021, 22:01
535 pisze:
14-09-2021, 21:47
maciek z klanu pisze:
14-09-2021, 21:26
Frank od samego początku nie był pewny. Kredyt w innej walycie to spore ryzyko. Kredyt w PLN nie ma tak dużych wahan. To podstawy ekonomi z pierwszego roku studiów. Teoretycznie Kredyt brany w PLN może tylko urosnac, ale przypominam, że ceny najmu w razie gdy stopy procentowe poszybują w górę tak jak zakładasz pójdą mocno w górę. I Sebastian zamiast 1400 będzie płacił 3000 za możliwość korzystania z mieszkania z którego w ciągu pół roku może go ktoś wypierdolic na zbity pysk. Mimo pierdolnietych osób w rządzie instytucje bankowe europejskie, unia Europejska i inni alfonsowie Polski znajdą mechanizmy obronne dla kredytobiorców. Wiesz jakie skutki miałoby to że ludziom rata idzie 4 razy w górę? Takie że większość nie byłaby w stanie tego płacić. Wg mnie może się tak stać tylko w jakiejś mega popierdolonej sytuacji typu wojna, wyjście z unii w trybie ekspresowym czy coś takiego co na chwilę obecną jest fantastyka.

Ja już na szczęście nie mam tego problemu, ale nie zastanawiałbym się i kupiłbym mieszkanie na Kredyt. W najgorszym scenariuszu może je sprzedać i przenieść się do rodziców. Na chwilę obecną prognozy są takie że ceny mieszkań jeszcze będą rosły. Także może ba takiej transakcji wyjsc na plus. Nikt nie wie jak to będzie. Wg mnie lepiej posługiwać się danymi historycznymi niż założeniami co będzie jak...
Ja tu widzę elementy myślenia magicznego Maciej i nie obraź się, ale dziecinady. Co to znaczy, że frank był od początku niepewny? Po prostu ludzie zaryzykowali i niektórzy wyszli na tym znakomicie, a niektórzy pojechali nogami do przodu. Jakieś bzdury opowiadasz. Pożyczanie pieniędzy na zmienny procent to nie zabawa w piaskownicy. Jeżeli jednak upierasz się przy danych historycznych to sprawdź se stopy z ostatnich trzydziestu lat. Przypomnij sobie poprzednią dużą inflację. Przypomnij sobie, czy ktoś wtedy przejmował się oszczędnościami ludzi? Przypomnij sobie , czy coś się stało, gdy kilkuset tysiącom ludzi kapitał i raty przeliczone przez franka wypierdoliły w kosmos, a potem spierdoliły się na łby? Jeżeli piszesz o mechanizmach obronnych to bądź spokojny. Jeżeli pojawią się nagle prawdziwe odczyty inflacji to glapa sam zaciągnie ręczny i będziesz miał przykład mechanizmu obronnego w użyciu. Uwierz, że jak będzie dym, nikogo nie będą obchodzić czyjeś kredyty. Nie przypominam sobie, by ktoś kiedykolwiek przejmował się takimi duperelami. Nie bądź dzieckiem Maciej.
Jaka dziecinada? Nie trzeba być ekonomista żeby wiedzieć że wahania związane z obcymi walutami są większe niż w PLN. Ja od zawsze wychodzę z takiego założenia. Nawet te 20 lat temu byłem takiego zdania. Co do tego jak ludzie na tym wyszli to masz racje. Co do obrony interesów kredytobiorców bardzo możliwe że może być jak zakładasz, ale bardziej realna wydaje mi się moja wersja.
No popatrz, a mogłeś wziąć franka po trzy. Z groszem. Spłacić po dwa. Przy okazji załapać się na 7 procent vatu na materiały, kryzys w budowlance i dużą ulgę budowlaną. No ale lepiej się upierać przy "podstawach ekonomii". Dobra zostawmy dane historyczne. Na jakiej podstawie utrzymujesz, że ktoś będzie bronił interesów kredytobiorców i co z inflacją? Co zrobi glapa jak mu inflacja dojdzie do ósemki, a właściwie dwunastki na koniec grudnia 2021? Jak myślisz?
Awatar użytkownika
maciek z klanu
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12504
Rejestracja: 23-12-2008, 22:34

Re: Kupno Mieszkania/Domu

14-09-2021, 22:26

Zrobi nic moim zdaniem. Będą udawać głupa, wprowadza nowe ,,programy naprawcze i socjalne,,. Podaja niższy stopień inflacji niż realny. I będzie cacy. Uśmiechy i brawa w telewizji i tyle. Ewentualnie wtedy będą mówić o kolejnej fali i przemilczą.


Mogłem wziąć franka, ale jak już pisałem uważałem to za niebezpieczne. Szczególnie że lata temu mało kto znał się na tej walucie. Choc ja brałem kredyt jak już frank raczej był spalony bo w roku 2013.
Adrian696 pisze:nie, BURZUM jest emo ;)
Jestem Maciek, szukam klanu.
535

Re: Kupno Mieszkania/Domu

14-09-2021, 22:30

maciek z klanu pisze:
14-09-2021, 22:26
Zrobi nic moim zdaniem. Będą udawać głupa, wprowadza nowe ,,programy naprawcze i socjalne,,. Podaja niższy stopień inflacji niż realny. I będzie cacy. Uśmiechy i brawa w telewizji i tyle. Ewentualnie wtedy będą mówić o kolejnej fali i przemilczą.
To bardzo prawdopodobne. Ta banda jest do tego zdolna, ale wiesz, że wtedy namawianie kogokolwiek na wzięcie kredytu na pół bańki i przy znanych warunkach jest zwyczajnym kurewstwem, bo to jest pewna katastrofa tylko nieco odsunięta w czasie? Ty myślisz, że to się rozejdzie po kościach? Naprawdę?
Awatar użytkownika
maciek z klanu
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12504
Rejestracja: 23-12-2008, 22:34

Re: Kupno Mieszkania/Domu

14-09-2021, 22:34

Myślę że się rozejdzie. Tzn nic nie zrobią tym kurwom. Przyjdą nowi coś popłaczą i tyle. Poprostu Polska dumnie zmieni rządzących z nadzieją na lepsze LOL.

Co zrobili z 70mln Sasina? Płacze, lamenty ze nie popuszcza, że trafi do więzienia. I co? Gówno. Zapomnieli.
Adrian696 pisze:nie, BURZUM jest emo ;)
Jestem Maciek, szukam klanu.
535

Re: Kupno Mieszkania/Domu

14-09-2021, 22:40

maciek z klanu pisze:
14-09-2021, 22:34
Myślę że się rozejdzie. Tzn nic nie zrobią tym kurwom. Przyjdą nowi coś popłaczą i tyle. Poprostu Polska dumnie zmieni rządzących z nadzieją na lepsze LOL.

Co zrobili z 70mln Sasina? Płacze, lamenty ze nie popuszcza, że trafi do więzienia. I co? Zapomnieli.
Te Maciej. Przecież nie piszę o tych nieudolnych zjebach lecz o finansach państwa i obywateli. Myślisz, że inflacyjka puszczona na żywioł rozpłynie się bez konsekwencji? Co to za ekonomia o której wspominałeś tam wyżej? Jakiś kubański odłam?
Awatar użytkownika
maciek z klanu
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12504
Rejestracja: 23-12-2008, 22:34

Re: Kupno Mieszkania/Domu

14-09-2021, 22:43

Tego nie wiem. Ale czuję że będą szły grube walki żeby wcisnąć kit że inflacja spada i jest dobrze. Ale cozrobia to chyba nawet nie chce wiedzieć.
Adrian696 pisze:nie, BURZUM jest emo ;)
Jestem Maciek, szukam klanu.
535

Re: Kupno Mieszkania/Domu

14-09-2021, 22:48

maciek z klanu pisze:
14-09-2021, 22:43
Tego nie wiem. Ale czuję że będą szły grube walki żeby wcisnąć kit że inflacja spada i jest dobrze. Ale cozrobia to chyba nawet nie chce wiedzieć.
Maćku drogi. Jeżeli jakimś cudem uda im się przeciągnąć ten temat pod dywanem przez następny rok to będzie znaczyło jedynie tyle, że trzeba będzie te stopy podnieść o wiele wyżej, niż się wszyscy spodziewają. To będzie taki casus franka po szóstce. Ty zaś beztrosko namawiasz Sebastiana, by brał pół bańki kredytu, bo historycznie już masz to za sobą. Ładnie tak wbijać kolegę na minę?
Awatar użytkownika
maciek z klanu
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12504
Rejestracja: 23-12-2008, 22:34

Re: Kupno Mieszkania/Domu

14-09-2021, 22:56

Nie zapominaj ze wg mojej teorii cena najmu pójdzie sporo w górę. Będzie płacił 2500/mc około. Przez rok to daje 30k. Przez 10 lat 300k a to już połowa kredytu który mógłby spłacić a wyjebał na usługę hotelowa i nic z tego nie ma. A w mojej rzeczywistości miałby juz spłacone czesc mieszkania. Może żyłby biedniej ale na swoim. Częściowo ale zawsze. I jak pisałem w razie problemów mógłby sprzedać. Z zyskiem. I nie chce nikogo na minę wywalać, kieruje się tym jakbym sam zrobił. Wynajmowałem przez około 10 lat mieszkanie. Wiem ile kasy wypierdolilem w błoto. Co z tego mam oprócz doświadczeń? Nic. Tak wiem, dane historyczne...
Adrian696 pisze:nie, BURZUM jest emo ;)
Jestem Maciek, szukam klanu.
Awatar użytkownika
Lukass
zahartowany metalizator
Posty: 4029
Rejestracja: 13-08-2015, 23:28
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Kupno Mieszkania/Domu

14-09-2021, 23:05

^ Wybacz, ale taki wzrost cen najmu to jest czysta fantazja. Zresztą, komu miałby sprzedać i za ile, jeśli będą problemy i stopy radykalnie wzrosną? Wtedy to może przy sporym szczęściu uda mu się sprzedać, ale z bardzo dużą stratą, bo ceny padną na ryj. I co dalej?
To those who did not dare to sing out of tune
Or sing a different song
To march to the beat of a different drum and speak
The truths others fear
535

Re: Kupno Mieszkania/Domu

14-09-2021, 23:12

maciek z klanu pisze:
14-09-2021, 22:56
Nie zapominaj ze wg mojej teorii cena najmu pójdzie sporo w górę. Będzie płacił 2500/mc około. Przez rok to daje 30k. Przez 10 lat 300k a to już połowa kredytu który mógłby spłacić a wyjebał na usługę hotelowa i nic z tego nie ma. A w mojej rzeczywistości miałby juz spłacone czesc mieszkania. Może żyłby biedniej ale na swoim. Częściowo ale zawsze. I jak pisałem w razie problemów mógłby sprzedać. Z zyskiem. I nie chce nikogo na minę wywalać, kieruje się tym jakbym sam zrobił. Wynajmowałem przez około 10 lat mieszkanie. Wiem ile kasy wypierdolilem w błoto. Co z tego mam oprócz doświadczeń? Nic. Tak wiem, dane historyczne...
Dlaczego cena najmu ma ostro pójść w górę? Tej pewności nie rozumiem. Ale jeszcze bardziej nie pojmuję przeświadczenia, że kupione na górce i na kredyt mieszkanie, częściowo spłacone ratami z podniesioną stopą procentową, przy rynku na którym mających podobne kłopoty Sebastianów będzie cała gromada, uda się sprzedać z zyskiem. Ja już pomijam tę nieszczęsną inflację, którą także po drodze musisz uwzględnić, chcąc owego zysku poszukać. No Maciej. To naprawdę jest czysta magia, a nawet czary. Przemyśl ten element, bo chyba opuściłeś jakąś lekcję,
535

Re: Kupno Mieszkania/Domu

14-09-2021, 23:17

Dodatkowo Maćku popełniasz poważny błąd uważając, że brak długów i święty spokój to NIC. Jest całkiem sporo przykładów w tym kraju, że te dwie sprawy są WSZYSTKIM.
Awatar użytkownika
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16176
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: Kupno Mieszkania/Domu

14-09-2021, 23:22

Skłaniam się ku teorii Macieja. Ceny wynajmu będą szły w górę. Spłacający kredyt, coraz droższy, będzie przerzucał koszt na wynajmującego. Druga sprawa, przy windowanych cenach za metr, coraz mniej ludzi będzie stać. Banki przy wzroście stóp, tez będą restrykcyjniej oceniać zdolność. Ci co nie kupią, pokierują się pod wynajem. A, że będzie ich więcej to i będzie właściciel podnosić ceny usługi. Jak nie ten, to inny wynajmie za wyższa kasę.

ps. Już teraz zakup mieszkania w Warszawie to dla mocno msjetnych jest. Na wjazd ze 140 tys trzeba mieć. Nie wiem ilu 30 latków ma uzbieraną taką kasę.
Awatar użytkownika
uglak
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9643
Rejestracja: 15-06-2012, 12:03
Lokalizacja: ארץ ישראל

Re: Kupno Mieszkania/Domu

14-09-2021, 23:24

maciek z klanu pisze:
14-09-2021, 22:56
Nie zapominaj ze wg mojej teorii cena najmu pójdzie sporo w górę.
Jak wydedukowałeś tę część? Jak już trzymamy się przykładu biednego Sebastiana to zauważ, że jak ceny najmu podniosą się zbyt gwałtownie to on zawsze może wrócić do rodziców albo na razie wynająć pokój zamiast całego mieszkania. Co w tym czasie zrobią ci wszyscy chcący wynająć za przesadzone stawki?
Guilty of being right
Awatar użytkownika
Bloodcult
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 7382
Rejestracja: 09-12-2006, 00:01
Lokalizacja: Łódź

Re: Kupno Mieszkania/Domu

14-09-2021, 23:30

Przecież kupa tych "inwestorów" to gołodupcy. W przypadku problemów sprzedadzą te mieszkania. Już 20% sprzedawanych w Warszawie mieszkań była z powodu tego że "inwestorom" nie spięły się koszty wykończenia przez rosnące ceny materiałów.

Mogą próbować podnosić cenę najmu ale jak to się będzie mieć do tych co nieruchomości pod wynajem już mają na własność ? U jednych po 2500 u drugich po 1500 ?
Grzegorz Braun to ruski agent

http://allegro.pl/uzytkownik/bloodcult
Awatar użytkownika
uglak
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9643
Rejestracja: 15-06-2012, 12:03
Lokalizacja: ארץ ישראל

Re: Kupno Mieszkania/Domu

14-09-2021, 23:34

Obrazek
Guilty of being right
535

Re: Kupno Mieszkania/Domu

14-09-2021, 23:36

Ascetic pisze:
14-09-2021, 23:22
Skłaniam się ku teorii Macieja. Ceny wynajmu będą szły w górę. Spłacający kredyt, coraz droższy, będzie przerzucał koszt na wynajmującego. Druga sprawa, przy windowanych cenach za metr, coraz mniej ludzi będzie stać. Banki przy wzroście stóp, tez będą restrykcyjniej oceniać zdolność. Ci co nie kupią, pokierują się pod wynajem. A, że będzie ich więcej to i będzie właściciel podnosić ceny usługi. Jak nie ten, to inny wynajmie za wyższa kasę.

ps. Już teraz zakup mieszkania w Warszawie to dla mocno msjetnych jest. Na wjazd ze 140 tys trzeba mieć. Nie wiem ilu 30 latków ma uzbieraną taką kasę.
Tomasz, czyli uważasz, że ci którzy obecnie ocierają się o zdolność na ratę 1,5 do 2k za chwilę polecą wynajmować za 3,5k, bo nie będą mieli wyjścia...To się słabo kupy trzyma. Ile można wpierdalać ryż z tuńczykiem i łapać sygnał kablówki na suszarce bieliźniarce? Z drugiej ten szum wielkiego miasta. Ja mam nieco inną teorię. Po prostu spadną wymagania, a patologia sięgnie zenitu. I będzie gówno nie wzrost ceny najmu w przyzwoitych mieszkaniach. Ludziska będą się gnieździć jak szczury, a zarobią tradycyjnie cwaniacy. Zapiszcie sobie tego posta. Tak będzie.
Awatar użytkownika
ŚWIAT BEZ KOŃCA
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10444
Rejestracja: 27-08-2018, 10:24

Re: Kupno Mieszkania/Domu

14-09-2021, 23:37

Ascetic pisze:
14-09-2021, 23:22
ps. Już teraz zakup mieszkania w Warszawie to dla mocno msjetnych jest. Na wjazd ze 140 tys trzeba mieć. Nie wiem ilu 30 latków ma uzbieraną taką kasę.
No tyle to jeszcze mamy we dwoje. Inna sprawa, że wypadałoby mieć kolejne 100k na wykończenie. W sumie nie wiem ile kosztuje wykończenie 50-60 m2 po biedowatości?

535 ja to chyba Ci fuchę zaproponuję jakąś żebyś się z nami przeszedł i popatrzył fachowym okiem. Chyba że odmówisz, to wtedy spadaj, i tak wcale nie chciałem;-)
I am Jerusalem.
ODPOWIEDZ