Czy zaszczepisz się przeciwko SARS-CoV-2?

Scena polityczna, konflikty wojenne, problemy globalne

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, ultravox

Regulamin forum
"Ludzie, którzy nie potrafią kontrolować własnych emocji, próbują kontrolować zachowania innych ludzi" - John Cleese

Czy zaszczepisz się przeciwko SARS-CoV-2?

TAK
159
63%
NIE
95
37%
 
Liczba głosów: 254
Awatar użytkownika
Sgt. Barnes
zahartowany metalizator
Posty: 5306
Rejestracja: 13-07-2012, 07:37

Re: Czy zaszczepisz się przeciwko SARS-CoV-2?

02-04-2021, 08:46

Obrazek
Prawdziwy mężczyzna powinien być...ogolony i ciut, ciut pijany.
Bolesław Wieniawa-Długoszowski.
535

Re: Czy zaszczepisz się przeciwko SARS-CoV-2?

02-04-2021, 08:50

Ale jak kilka lat temu pisałem, że ci ludzie nie nadają się do prowadzenia wózka z obwarzankami to byli tutaj tacy, którzy się burzyli i dyskutowali...
tomaszm
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8036
Rejestracja: 26-12-2010, 12:33

Re: Czy zaszczepisz się przeciwko SARS-CoV-2?

02-04-2021, 22:02

Orbitowski mocno wkurwiony

https://ksiazki.wp.pl/lukasz-orbitowski ... 973738944a

"Weźcie się, barany, przyuczcie i zasuwajcie do najbliższego szpitala na wolontariat. Wypierdalać."
Panopticon
w mackach Zła
Posty: 768
Rejestracja: 25-06-2009, 21:33

Re: Czy zaszczepisz się przeciwko SARS-CoV-2?

04-04-2021, 12:00

Zamiast szczepić co 3 miesiące Astrą Zenka, to oni chcą zmieniać.
Co to za problem, żeby np. się szczepić co miesiąc dla zdrowia?

https://next.gazeta.pl/next/7,168930,26 ... klada.html
Awatar użytkownika
empir
zahartowany metalizator
Posty: 4662
Rejestracja: 31-08-2008, 23:17
Lokalizacja: silesia

Re: Czy zaszczepisz się przeciwko SARS-CoV-2?

04-04-2021, 14:55

Panapticon, ty poza mieleniem ozorem i wrzucaniem szurowskich linków, potrafisz się odnieść merytorycznie do kontrargumentów?
Awatar użytkownika
empir
zahartowany metalizator
Posty: 4662
Rejestracja: 31-08-2008, 23:17
Lokalizacja: silesia

Re: Czy zaszczepisz się przeciwko SARS-CoV-2?

04-04-2021, 14:58

Szczepienia poza kolejnością dla przeszczepieńców są tylko dla tych, co się jeszcze leczą (zażywają leki immunosupresyjne) czy dla wszystkich?
Panopticon
w mackach Zła
Posty: 768
Rejestracja: 25-06-2009, 21:33

Re: Czy zaszczepisz się przeciwko SARS-CoV-2?

04-04-2021, 15:45

empir pisze:
04-04-2021, 14:55
Panapticon, ty poza mieleniem ozorem i wrzucaniem szurowskich linków, potrafisz się odnieść merytorycznie do kontrargumentów?
Żydowska gazeta dla Polaków jest dla ciebie szurowska? :)
Sprawdziłem i 5 ostatnich linków jakie wrzucałem to: Gazeta.pl, tvn24.pl, dane WHO, raport lekarza Basiukiewicza z wei.org.pl i izraelski portal. A jakie są te nieszurowskie źródła? Co ty czytasz?
Jakie kontrargumenty? Coś przeoczyłem? Nie widzę twoich postów w tym temacie.
Awatar użytkownika
empir
zahartowany metalizator
Posty: 4662
Rejestracja: 31-08-2008, 23:17
Lokalizacja: silesia

Re: Czy zaszczepisz się przeciwko SARS-CoV-2?

04-04-2021, 15:58

Panopticon pisze:
04-04-2021, 15:45
empir pisze:
04-04-2021, 14:55
Panapticon, ty poza mieleniem ozorem i wrzucaniem szurowskich linków, potrafisz się odnieść merytorycznie do kontrargumentów?
Żydowska gazeta dla Polaków jest dla ciebie szurowska? :)
Sprawdziłem i 5 ostatnich linków jakie wrzucałem to: Gazeta.pl, tvn24.pl, dane WHO, raport lekarza Basiukiewicza z wei.org.pl i izraelski portal. A jakie są te nieszurowskie źródła? Co ty czytasz?
Jakie kontrargumenty? Coś przeoczyłem? Nie widzę twoich postów w tym temacie.
Odnosiłem się do wszystkich twoich linków. A z gazety wyborczej wybierasz tylko wygodne ci linki.
Są tu 2 tematy covidove.
Na każdym z nich unikasz odpowiedzi.
Tak więc coś przeoczyłeś.
Panopticon
w mackach Zła
Posty: 768
Rejestracja: 25-06-2009, 21:33

Re: Czy zaszczepisz się przeciwko SARS-CoV-2?

04-04-2021, 15:59

empir pisze:
04-04-2021, 15:58
Panopticon pisze:
04-04-2021, 15:45
empir pisze:
04-04-2021, 14:55
Panapticon, ty poza mieleniem ozorem i wrzucaniem szurowskich linków, potrafisz się odnieść merytorycznie do kontrargumentów?
Żydowska gazeta dla Polaków jest dla ciebie szurowska? :)
Sprawdziłem i 5 ostatnich linków jakie wrzucałem to: Gazeta.pl, tvn24.pl, dane WHO, raport lekarza Basiukiewicza z wei.org.pl i izraelski portal. A jakie są te nieszurowskie źródła? Co ty czytasz?
Jakie kontrargumenty? Coś przeoczyłem? Nie widzę twoich postów w tym temacie.
Odnosiłem się do wszystkich twoich linków. A z gazety wyborczej wybierasz tylko wygodne ci linki.
Są tu 2 tematy covidove.
Na każdym z nich unikasz odpowiedzi.
Tak więc coś przeoczyłeś.
Zadaję ci proste pytania. Odpowiedz na nie. Wymień 5 źródeł z których korzystasz i jakie to są te wg ciebie nieszurowskie linki.
A i jeszcze jakbyś dał przykład 5 linków, które wg ciebie są szurowskie (a które wrzuciłem) z krótkim komentarzem. Bo nie widzę za dużo twojej aktywności, wykaż się trochę.
Awatar użytkownika
empir
zahartowany metalizator
Posty: 4662
Rejestracja: 31-08-2008, 23:17
Lokalizacja: silesia

Re: Czy zaszczepisz się przeciwko SARS-CoV-2?

04-04-2021, 16:09

Panopticon pisze:
04-04-2021, 15:59
empir pisze:
04-04-2021, 15:58
Panopticon pisze:
04-04-2021, 15:45


Żydowska gazeta dla Polaków jest dla ciebie szurowska? :)
Sprawdziłem i 5 ostatnich linków jakie wrzucałem to: Gazeta.pl, tvn24.pl, dane WHO, raport lekarza Basiukiewicza z wei.org.pl i izraelski portal. A jakie są te nieszurowskie źródła? Co ty czytasz?
Jakie kontrargumenty? Coś przeoczyłem? Nie widzę twoich postów w tym temacie.
Odnosiłem się do wszystkich twoich linków. A z gazety wyborczej wybierasz tylko wygodne ci linki.
Są tu 2 tematy covidove.
Na każdym z nich unikasz odpowiedzi.
Tak więc coś przeoczyłeś.
Zadaję ci proste pytania. Odpowiedz na nie. Wymień 5 źródeł z których korzystasz i jakie to są te wg ciebie nieszurowskie linki.
A i jeszcze jakbyś dał przykład 5 linków, które wg ciebie są szurowskie (a które wrzuciłem) z krótkim komentarzem. Bo nie widzę za dużo twojej aktywności, wykaż się trochę.
Jeśli nie mam nic mądrego do napisania to nic nie piszę.
Ty tej zasady nie stosujesz.
Nie chce mi się przeglądać Twoich archiwalnych wpisów bo mam lepsze zajęcia ale jak tak bardzo Ci zależy to będę na bieżąco Cię o tym informować.
Panopticon
w mackach Zła
Posty: 768
Rejestracja: 25-06-2009, 21:33

Re: Czy zaszczepisz się przeciwko SARS-CoV-2?

04-04-2021, 16:25

empir pisze:
04-04-2021, 16:09
Jeśli nie mam nic mądrego do napisania to nic nie piszę.
Ty tej zasady nie stosujesz.
Nie chce mi się przeglądać Twoich archiwalnych wpisów bo mam lepsze zajęcia ale jak tak bardzo Ci zależy to będę na bieżąco Cię o tym informować.
Nadal nie potrafisz odpowiedzieć na proste pytanie, no ciężko się dyskutuje.
5 zrodel, ktore warto czytac w temacie covida, żeby nie być szurem, proszę.
Awatar użytkownika
empir
zahartowany metalizator
Posty: 4662
Rejestracja: 31-08-2008, 23:17
Lokalizacja: silesia

Re: Czy zaszczepisz się przeciwko SARS-CoV-2?

04-04-2021, 16:35

Panopticon pisze:
04-04-2021, 16:25
empir pisze:
04-04-2021, 16:09
Jeśli nie mam nic mądrego do napisania to nic nie piszę.
Ty tej zasady nie stosujesz.
Nie chce mi się przeglądać Twoich archiwalnych wpisów bo mam lepsze zajęcia ale jak tak bardzo Ci zależy to będę na bieżąco Cię o tym informować.
Nadal nie potrafisz odpowiedzieć na proste pytanie, no ciężko się dyskutuje.
5 zrodel, ktore warto czytac w temacie covida, żeby nie być szurem, proszę.
Na pewno mało wiarygodne są twoje źródełka od anonimowych szurów z fejsbuka czy twittera.

Jeśli gdzieś miałbym szukać wiarygodnych informacji to prędzej na stronach Ministerstwa Zdrowia, GIS, Komisji Europejskiej, WHO, ECDC, CDC.
Przy czym ja jako laik (jak i 99% społeczeństwa) nie posiadam wystarczającej wiedzy do weryfikacji danych.
I zdaję sobie sprawę że zarówno krajowe miśki z ministerstwa jak i te zagraniczne (zwłaszcza z WHO) nieraz się skompromitowały. Tak samo jak firmy farmaceutyczne.
Mają oni jednak większą wiedzę niż Janusze z internetów.
535

Re: Czy zaszczepisz się przeciwko SARS-CoV-2?

04-04-2021, 16:42

Nie bierzesz pod uwagę, że husarze korwina dysponują wszechwiedzą na każdy temat. Tam nie ma miejsca na wątpliwości i rozterki.
Panopticon
w mackach Zła
Posty: 768
Rejestracja: 25-06-2009, 21:33

Re: Czy zaszczepisz się przeciwko SARS-CoV-2?

04-04-2021, 17:05

empir pisze:
04-04-2021, 16:35
Na pewno mało wiarygodne są twoje źródełka od anonimowych szurów z fejsbuka czy twittera.

Jeśli gdzieś miałbym szukać wiarygodnych informacji to prędzej na stronach Ministerstwa Zdrowia, GIS, Komisji Europejskiej, WHO, ECDC, CDC.
Przy czym ja jako laik (jak i 99% społeczeństwa) nie posiadam wystarczającej wiedzy do weryfikacji danych.
I zdaję sobie sprawę że zarówno krajowe miśki z ministerstwa jak i te zagraniczne (zwłaszcza z WHO) nieraz się skompromitowały. Tak samo jak firmy farmaceutyczne.
Mają oni jednak większą wiedzę niż Janusze z internetów.
Jeśli wrzucam tweeta z wykresem na podstawie danych WHO to jest to szurskie zrodlo? Mimo, że jakiś anonimowy użytkownik to wrzucił? Jesteś w stanie oddzielić informację od tego, kto ją publikuje? Czy jakby to Tomasz Lis napisał to by było ok, a jak anonimowy użytkownik wrzuca, to już nie? Czy np. lekarz Basiukiewicz to anonimowe źródło? Przeczytałeś jego raport? Napisz co o nim sądzisz.

"Jeśli gdzieś miałbym szukać" - czyli nie szukasz, ale do takich, a nie innych zaleceń się stosujesz i nie kwestionujesz, czy są ok czy nie. Jeżeli minister Szumowski najpierw wyśmiewa noszenie maseczek, a potem tydzień później wprowadzają nakaz ich noszenia, to nie dziwi cie to?

Jakimś ludziom musisz wierzyć, ktoś ci dostarcza tych informacji. Nie wierzę, że nie oglądasz żadnej TV, nie czytasz portali, facebooka, gazet itp. Więc jeszcze raz, komu wierzysz, daj 5 źródeł. TVN? TVP? GW?
Awatar użytkownika
nicram
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12097
Rejestracja: 13-04-2011, 18:53
Lokalizacja: Litzmannstadt

Re: Czy zaszczepisz się przeciwko SARS-CoV-2?

04-04-2021, 17:09

A jak tam wypłukane szczepionki?
all the monsters will break your heart
Awatar użytkownika
empir
zahartowany metalizator
Posty: 4662
Rejestracja: 31-08-2008, 23:17
Lokalizacja: silesia

Re: Czy zaszczepisz się przeciwko SARS-CoV-2?

05-04-2021, 13:27

535 pisze:
04-04-2021, 16:42
Nie bierzesz pod uwagę, że husarze korwina dysponują wszechwiedzą na każdy temat. Tam nie ma miejsca na wątpliwości i rozterki.
Biorę pod uwagę że to dzieci albo idioci.
Awatar użytkownika
empir
zahartowany metalizator
Posty: 4662
Rejestracja: 31-08-2008, 23:17
Lokalizacja: silesia

Re: Czy zaszczepisz się przeciwko SARS-CoV-2?

05-04-2021, 13:46

Panopticon pisze:
04-04-2021, 17:05
Jeśli wrzucam tweeta z wykresem na podstawie danych WHO to jest to szurskie zrodlo? Mimo, że jakiś anonimowy użytkownik to wrzucił? Jesteś w stanie oddzielić informację od tego, kto ją publikuje? Czy jakby to Tomasz Lis napisał to by było ok, a jak anonimowy użytkownik wrzuca, to już nie? Czy np. lekarz Basiukiewicz to anonimowe źródło? Przeczytałeś jego raport? Napisz co o nim sądzisz.
Jeśli idiota bawi się danymi z WHU to niemal pewne jest że dojdzie do idiotycznych wniosków.
Panopticon pisze:
04-04-2021, 17:05
"Jeśli gdzieś miałbym szukać" - czyli nie szukasz, ale do takich, a nie innych zaleceń się stosujesz i nie kwestionujesz, czy są ok czy nie. Jeżeli minister Szumowski najpierw wyśmiewa noszenie maseczek, a potem tydzień później wprowadzają nakaz ich noszenia, to nie dziwi cie to?
Kwestionuję sens wielu rozwiązań i wypowiedzi. Zwłaszcza takich dzbanów jak Szumowski.
Panopticon pisze:
04-04-2021, 17:05
Jakimś ludziom musisz wierzyć, ktoś ci dostarcza tych informacji. Nie wierzę, że nie oglądasz żadnej TV, nie czytasz portali, facebooka, gazet itp. Więc jeszcze raz, komu wierzysz, daj 5 źródeł. TVN? TVP? GW?
Nie ma takiego portalu czy telewizji której bym ufał na 100%.
Ale już na pierwszy rzut oka utytułowany naukowiec wydaje się wiarygodniejszy od anonimowego szura.
vicotnick
rasowy masterfulowicz
Posty: 2452
Rejestracja: 25-08-2006, 22:15

Re: Czy zaszczepisz się przeciwko SARS-CoV-2?

05-04-2021, 13:50

nicram pisze:
04-04-2021, 17:09
A jak tam wypłukane szczepionki?
Daj spokój, przecież o wypłukanych pisał Pacjęt a toto to ktoś inny, przecież (:
Awatar użytkownika
nicram
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12097
Rejestracja: 13-04-2011, 18:53
Lokalizacja: Litzmannstadt

Re: Czy zaszczepisz się przeciwko SARS-CoV-2?

05-04-2021, 14:18

vicotnick pisze:
05-04-2021, 13:50
nicram pisze:
04-04-2021, 17:09
A jak tam wypłukane szczepionki?
Daj spokój, przecież o wypłukanych pisał Pacjęt a toto to ktoś inny, przecież (:
Tak tylko pytałem. Mimochodem, bo mi się przypomniało. Ten na P i ten na P, można się pomylić. :-)
all the monsters will break your heart
Panopticon
w mackach Zła
Posty: 768
Rejestracja: 25-06-2009, 21:33

Re: Czy zaszczepisz się przeciwko SARS-CoV-2?

05-04-2021, 22:56

empir pisze:
05-04-2021, 13:46
Panopticon pisze:
04-04-2021, 17:05
Jeśli wrzucam tweeta z wykresem na podstawie danych WHO to jest to szurskie zrodlo? Mimo, że jakiś anonimowy użytkownik to wrzucił? Jesteś w stanie oddzielić informację od tego, kto ją publikuje? Czy jakby to Tomasz Lis napisał to by było ok, a jak anonimowy użytkownik wrzuca, to już nie? Czy np. lekarz Basiukiewicz to anonimowe źródło? Przeczytałeś jego raport? Napisz co o nim sądzisz.
Jeśli idiota bawi się danymi z WHU to niemal pewne jest że dojdzie do idiotycznych wniosków.
Panopticon pisze:
04-04-2021, 17:05
"Jeśli gdzieś miałbym szukać" - czyli nie szukasz, ale do takich, a nie innych zaleceń się stosujesz i nie kwestionujesz, czy są ok czy nie. Jeżeli minister Szumowski najpierw wyśmiewa noszenie maseczek, a potem tydzień później wprowadzają nakaz ich noszenia, to nie dziwi cie to?
Kwestionuję sens wielu rozwiązań i wypowiedzi. Zwłaszcza takich dzbanów jak Szumowski.
Panopticon pisze:
04-04-2021, 17:05
Jakimś ludziom musisz wierzyć, ktoś ci dostarcza tych informacji. Nie wierzę, że nie oglądasz żadnej TV, nie czytasz portali, facebooka, gazet itp. Więc jeszcze raz, komu wierzysz, daj 5 źródeł. TVN? TVP? GW?
Nie ma takiego portalu czy telewizji której bym ufał na 100%.
Ale już na pierwszy rzut oka utytułowany naukowiec wydaje się wiarygodniejszy od anonimowego szura.
Ale wiesz, że wspomniany przez ciebie Szumowski jest „utytułowanym naukowcem” w stopniu profesora?
A co powiesz o deklaracji https://gbdeclaration.org/ podpisanej przez naukowców z Harvarda, Oxfordu czy Stanforda? Bo ja się z nimi zgadzam, ale dla niektórych to jest szurstwo:

„ Those who are not vulnerable should immediately be allowed to resume life as normal. Simple hygiene measures, such as hand washing and staying home when sick should be practiced by everyone to reduce the herd immunity threshold. Schools and universities should be open for in-person teaching. Extracurricular activities, such as sports, should be resumed. Young low-risk adults should work normally, rather than from home. Restaurants and other businesses should open. Arts, music, sport and other cultural activities should resume. People who are more at risk may participate if they wish, while society as a whole enjoys the protection conferred upon the vulnerable by those who have built up herd immunity.”
Zablokowany