Czy zaszczepisz się przeciwko SARS-CoV-2?

Scena polityczna, konflikty wojenne, problemy globalne

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, ultravox

Regulamin forum
Szanujemy cudze poglądy. Dyskutujemy merytorycznie. Szanujemy ofiary wojen i represji. Nie powielamy zmanipulowanych przekazów.

Czy zaszczepisz się przeciwko SARS-CoV-2?

TAK
159
63%
NIE
95
37%
 
Liczba głosów: 254
Awatar użytkownika
83koper83
rasowy masterfulowicz
Posty: 2092
Rejestracja: 29-12-2010, 15:07

Re: Czy zaszczepisz się przeciwko SARS-CoV-2?

24-03-2021, 22:37

Nerwowy pisze:
24-03-2021, 21:12


Jaranie szlugów, patologia, katolicyzm, bieda (umysłowa), głosowanie na pis - to wszystko idzie w parze akurat :D.
Nie głosuję na nikogo, na piniondz nie narzekam, katolikiem jestem formalnie, bo mnie ochrzcili. Nie wykluczam, że jestem biedny umysłowo.
Kerosene keeps me warm.
Awatar użytkownika
nicram
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12097
Rejestracja: 13-04-2011, 18:53
Lokalizacja: Litzmannstadt

Re: Czy zaszczepisz się przeciwko SARS-CoV-2?

25-03-2021, 04:17

Slyd pisze:
24-03-2021, 16:49
Triceratops pisze:
24-03-2021, 16:37
Juz ci raz wklejalem, ale jakos nie skomentowales, skomentuj teraz panie specjalisto funkcjonalny:


https://wwwnc.cdc.gov/eid/article/26/5/ ... ticle#tnF2

Moze niektorzy nie czaja pa anglicki to tlumaczenie:


Rozumiem, ze do 2018 nie dzialaly, teraz dzialaja. Przypominam, ze to badania dla zwyklej glupiutkej, pospilitej grypy a przeciez kowidek jest od niej bardziej morderczy, zabojczy i zarazliwy...
Przekaż całą tę dokumentację do wszystkich specjalistów w kraju bezpośrednio zaangażowanych w walkę z covidem. Na pewno poklepują Cię po plecach za wspaniałą pomoc.
Maseczki nie uchronią Cię w 100% przed zakażeniem. Wolisz maski gazowe?
Kolego Slyd. Już wklejałem temu witaminowi vel Suskiemu masterfula parę rzeczy. CDC zmieniło zdanie i jednakże stwierdziło, że maski działają: https://www.cdc.gov/coronavirus/2019-nc ... dance.html. Zatem nie przejmuj się on jak zwykle, gówno wie.
all the monsters will break your heart
Awatar użytkownika
Triceratops
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15935
Rejestracja: 25-05-2006, 20:33
Lokalizacja: Impossible Debility

Re: Czy zaszczepisz się przeciwko SARS-CoV-2?

25-03-2021, 07:39

O kurwa, znowu wrocil Fruktoz vel Terlecki masterfula i jak zwykle nie rozumie, ze przeglad badan to sa fakty a nie jakies tam arbitralne „zdanie”. Jak zwykle nadworny dietetyk blysnal inteligencja
woodpecker from space
Awatar użytkownika
nicram
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12097
Rejestracja: 13-04-2011, 18:53
Lokalizacja: Litzmannstadt

Re: Czy zaszczepisz się przeciwko SARS-CoV-2?

25-03-2021, 08:27

Jak zwykle tchórz sobie ucieka do przodu niczym pisiorek. Znaj jednak moją dobrą wolę ostatni raz i podyskutuj z tym:

"A 7-d high-fructose diet increased ectopic lipid deposition in liver and muscle and fasting VLDL-triacylglycerols and decreased hepatic insulin sensitivity. Fructose-induced alterations in VLDL-triacylglycerols appeared to be of greater magnitude in the OffT2D group, which suggests that these individuals may be more prone to developing dyslipidemia when challenged by high fructose intakes. This trial was registered at clinicaltrials.gov as NCT00523562. " https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/19403641/
all the monsters will break your heart
Awatar użytkownika
Triceratops
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15935
Rejestracja: 25-05-2006, 20:33
Lokalizacja: Impossible Debility

Re: Czy zaszczepisz się przeciwko SARS-CoV-2?

25-03-2021, 08:33

Marcinek, widze, ze bananowa zupka posmakowala i prosisz o dokladke? Pamietaj tylko, ze bananow nie wolno jesc na noc, pamietaj tez, ze czas letni nieglugo, wiec godzine wczesniej trzeba przestac je jesc, bo "przestawiaja metabolizm na tycie".

Co do dyskusji...no dyskutuj jak potrafisz, nie wklejaj badan tylko wyjasnij na czym polega morderczosc fruktozy i jej "zdradliwosc". Tak od siebie, na niwie biochemii, ktora jest "przestarzala" i "zacofana". Bo tam wszystko jest wyraznie opisane.
woodpecker from space
Awatar użytkownika
nicram
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12097
Rejestracja: 13-04-2011, 18:53
Lokalizacja: Litzmannstadt

Re: Czy zaszczepisz się przeciwko SARS-CoV-2?

25-03-2021, 08:36

Oj widzę, że już jesteś zesrany. Masz w artykule wszystko wytłumaczone. Nie umiesz po angielsku? Nie umiesz sobie wyciągnąć wniosków? To wybacz, nie moja wina, że intelektualnie nie jesteś zdatny do dyskusji. Korepetycje już tylko za opłatą. :-D
all the monsters will break your heart
Awatar użytkownika
Triceratops
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15935
Rejestracja: 25-05-2006, 20:33
Lokalizacja: Impossible Debility

Re: Czy zaszczepisz się przeciwko SARS-CoV-2?

25-03-2021, 08:46

O widze, ze wklejarz rzeczy na ktorych sie nie znasz. Napisalem: wyjasnij tu wszystkim na forum dlaczego fruktoza jest taka zdradliwa, nie potrafisz? Taki erudyta jak ty? Wiesz, moge cos "opatrznie" zrozumiec, bo moj angielski przeciez "kuleje", no dawaj marcinek. Korepetycji z dietetyki czy fizjologii zywienia to nie wiem kto komu muze udzielic, ale ja zawsze jestem otwarty na nowa wiedze. W kolejce czekaja tuczace owoce, przestawiony metabolizm, alkohole na trawienie, napiecie miesniowe, heroina, ktora uzaleznia od pierwszego razu....

ps. Fruktoza jeszcze do niedawna byla polecana przez Polskie Towarzystwo Diabetologiczne dla cukrzykow, taka ciekawostka. Jak myslisz, dlaczego geniuszu? To wszystko jest ladnie opisane w Biochemii Harpera, ktorej oczywiscie nie czytales, bo jest "przestarzala" i "zacofana"
woodpecker from space
Awatar użytkownika
nicram
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12097
Rejestracja: 13-04-2011, 18:53
Lokalizacja: Litzmannstadt

Re: Czy zaszczepisz się przeciwko SARS-CoV-2?

25-03-2021, 09:01

Przykro mi że nie przyjmujesz faktów, że nauka notuje ciągły progres i że to co jest w podręcznikach sprzed 30-20 lat niekoniecznie pokrywa się z wiedzą, którą mamy obecnie.
Czyli nie rozumiesz, że fruktoza zmienia metabolizm lipidów i może być szkodliwa? Wiesz jakim cukrem jest nazywana i gdzie występuje? Nie? Spoko. Tylko wskazujesz jak ograniczonym indywiduum jesteś. Szczekaj swoją dupą dalej. Wyszczekaj w końcu gdzie witamina D jest syntetyzowana, w heliosferze, czy w jądrze Słońca i jak jest przekazywana na Ziemię? Za pomocą wiatru słonecznego? Dobrze rozumiem? :lol:
all the monsters will break your heart
Awatar użytkownika
Triceratops
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15935
Rejestracja: 25-05-2006, 20:33
Lokalizacja: Impossible Debility

Re: Czy zaszczepisz się przeciwko SARS-CoV-2?

25-03-2021, 09:17

No tyle masz do powiedzenia, nie potrafisz powiedziec na podstawie badania, ktore wkleiles DLACZEGO fruktoza jest taka mordercza. Wiesz dlaczego? Bo "pol zycia" zajmujesz sie ligandami i receptorami ale o zywieniu i dietetyce nie masz bladego pojecia. Ale nie przeszkadza ci to ruszac na wojne w takich tematach. Fruktoza zmienia metabolizm lipidow? W jakiz to magiczny sposob i JAK go zmienia, ze jest tak szkodliwa?

Co do wit D juz tlumaczylem uzylem zwyklego, takiego potocznego stwierdzenia, bo to forum o muzyce i nie musze przepisywac z wikipedii szczegolowych mechanizmow i nikogo to nie interesuje. Ale nie mam problemow z przyznaniem sie do tego, w odroznieniu od ciebie marcinek, bo ja nie musze sobie przedluzac fiuta medrkowaniem na forum dla wszaruchow. Rownie dobrze moge zapytac skad wiesz, ze heroina uzaleznia od pierwszego razu...

Ale ty mozesz, wyjasnij dlaczego "fruktoza zmienia metabolizm lipidów i może być szkodliwa", bo to juz nieco spuszczenie z tonu, Wczesniej byla zdradliwa teraz juz tylko "moze".... Nie wyjasnisz, bo nie masz o tym bladego pojecia i guglujesz na biezaco. Tylko nie wiem po co, czemu to ma sluzyc.

Ale zeby ne bylo, ze tak z toba sie bezproduktywnie sprzeczam - u osoby zdrowej fruktoza jest tak samo rozkladana w kosmkach jelitowych jak glukoza, nastepnie zamieniana na glukoze i w tej postaci transportowana do watroby, z tym, ze duzp latwiej ulega ona glikolizie niz zamianie w glikogen. To u osob zdrowych tak sie dzieje. Dlatego kiedys byla zalecana przez diabetologow i cukrzycy z najwiekszego forum diabetologicznego zazerali sie nia, bo ma indeks glikemiczny ok 22 i nie powoduje takiego skoku glukozy we krwi. Do czasu az jakis medrzec doczytal, ze jezeli ktos nie jest zdrowy, czyli ma wyhodowany jakis syndrom metaboliczny (np cukrzyk) to wtedy pewne etapy (PFK czyli fosforofruktokinazy) moga byc w pewnych okolicznosciach pomijane. I to moze wrecz utrwalac ich syndrom metaboliczny. Tak normalnie F6P (fosforo-6-fosforan) powstaje tylko z G6P (glukozo-6-fosforanu). Dlatego fruktoza jest tak samo "mordercza" i "zdradliwa" jak noz kuchenny, mozna nim kroic chleb i poderznac komus gardlo.
Ogolnie to nie chce mi sie z toba na te tematy dyskutowac, nie wiem dlaczego tobie sie chce.
Ostatnio zmieniony 25-03-2021, 09:24 przez Triceratops, łącznie zmieniany 1 raz.
woodpecker from space
Awatar użytkownika
Olo
rasowy masterfulowicz
Posty: 2013
Rejestracja: 27-11-2001, 11:41
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Czy zaszczepisz się przeciwko SARS-CoV-2?

25-03-2021, 09:23

Panowie, rozumiem temperaturę dyskusji, ale inwektywy będą kasowane wraz z całym postem. Używający ostatecznie banowani. I nie tylko na 48h.
Życie światów jest ryczącą rzeką, ale Ziemia jest sadzawką i stawem.
Znak zagłady jest wypisany na waszych czołach – jak długo będziecie się opierać ukłuciom szpilek?
Awatar użytkownika
Triceratops
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15935
Rejestracja: 25-05-2006, 20:33
Lokalizacja: Impossible Debility

Re: Czy zaszczepisz się przeciwko SARS-CoV-2?

25-03-2021, 09:25

O, super :D
woodpecker from space
Awatar użytkownika
nicram
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12097
Rejestracja: 13-04-2011, 18:53
Lokalizacja: Litzmannstadt

Re: Czy zaszczepisz się przeciwko SARS-CoV-2?

25-03-2021, 09:25

LOL. Nadal nie rozumiesz tamtego artykułu? Czyli jak będę zdrowy i napierdalał fruktozę w ilościach ponadprzeciętnych to nadal mi nie będzie szkodzić? Koleś czy ty jesteś zdrowy na umyśle? Mam ci jeszcze wkleić parę artykułów pokazujących jak to u zdrowych zwierząt w tym ludzi zwiększa prawdopodobieństwo wystąpienia dyslipidemii?

LOL, "ktoś doczytał". Acha, wiedza jest dana raz na zawsze, dla naszego diabetologa. Biedna fruktoza. :-D Zapalmy świeczkę. Wpisujmy miasta.
all the monsters will break your heart
Awatar użytkownika
Najprzewielebniejszy
zahartowany metalizator
Posty: 4455
Rejestracja: 31-12-2001, 18:22

Re: Czy zaszczepisz się przeciwko SARS-CoV-2?

25-03-2021, 09:31

Olo pisze:
25-03-2021, 09:23
Panowie, rozumiem temperaturę dyskusji, ale inwektywy będą kasowane wraz z całym postem. Używający ostatecznie banowani. I nie tylko na 48h.
Dokładnie. Dlatego wyzwiskowy duet z tematu "wybitnie mnie cieszy" przeniesiony został do "bluzgi i wybluzgi czyli stulejarze na start
" :
http://masterful-magazine.com/forum/vie ... 19&t=14988

zgodnie z jego przeznaczeniem:

Obrazek
WINYLE na sprzedaz viewtopic.php?f=25&t=18597
CeDeki na sprzedaz viewtopic.php?f=25&t=18589
Awatar użytkownika
Triceratops
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15935
Rejestracja: 25-05-2006, 20:33
Lokalizacja: Impossible Debility

Re: Czy zaszczepisz się przeciwko SARS-CoV-2?

25-03-2021, 09:32

Marcin najwyrazniej nie rozumiesz. Zdrowy to jest pewien stan, ktory nadmiernym spozywaniem pewnych produktow mozna zmienic w stan "niezdrowy" albo "chory". Kazdy nadmiar jest zly, nawet powietrza czy wody. Wiec jezeli bedziesz "napierdalal fruktoze w ilosciach ponadprzecietnych" to szybko nie bedziesz zdrowy a wtedy bedziesz podlegal mechanizmom, ktore nie dotycza osob zdrowych. Np jedzac kilo-poltora czeresni dziennie, winogron czy gruszek przez tydzien-dwa szybko nabedziesz odpowiedni syndrom metaboliczny.

Na temat metabolizmu lipidow z checia sie czegos dowiem od ciebie, choc to wszystko jest opisane w Biochemii i fizjologiach zywienia (polecam prof. Szczygla) , ze kiedy jest syndrom metaboliczny to fruktoza wtedy jest zamieniana na trolglicerydy (powoduje hipertrójglicerydemie), podnosi cholesterol VLDL i stluszcza watrobe.
Ale widze, ze ty nie wiesz o czym piszesz, tylko lepisz badania bez zadnego backgroundu w postaci wiedzy biochemicznej. U zdrowego fruktoza dziala tak samo jak glukoza ale ty przeciez nie masz o tym bladego pojecia, nie jestes dietetykiem, fizjologiem zywienia, wirusologiem ani epidemiologiem. Za to lubisz sie wymadrzeac w internetach, podejrzewam, ze to jakas forma terapii albo rozladowywania napiecia miesniowego. Generalnie to koncze, bo na tym polu nie jestes partnerem do dyskusji choc rzucasz sie jak gowno w przereblu.
Ostatnio zmieniony 25-03-2021, 09:39 przez Triceratops, łącznie zmieniany 4 razy.
woodpecker from space
Awatar użytkownika
Triceratops
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15935
Rejestracja: 25-05-2006, 20:33
Lokalizacja: Impossible Debility

Re: Czy zaszczepisz się przeciwko SARS-CoV-2?

25-03-2021, 09:33

Najprzewielebniejszy pisze:
25-03-2021, 09:31
Olo pisze:
25-03-2021, 09:23
Panowie, rozumiem temperaturę dyskusji, ale inwektywy będą kasowane wraz z całym postem. Używający ostatecznie banowani. I nie tylko na 48h.
Dokładnie. Dlatego wyzwiskowy duet z tematu "wybitnie mnie cieszy" przeniesiony został do "bluzgi i wybluzgi czyli stulejarze na start
" :
http://masterful-magazine.com/forum/vie ... 19&t=14988

zgodnie z jego przeznaczeniem:

Obrazek
Przeciez ja nic do niego nie mam, zwisa mi ten typ i powiewa, ale cierpi najwyrazniej na syndrom niedoboru kol Pacjenta i przyczepia sie co chwile niczym brazowe papu do buta.
woodpecker from space
Awatar użytkownika
nicram
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12097
Rejestracja: 13-04-2011, 18:53
Lokalizacja: Litzmannstadt

Re: Czy zaszczepisz się przeciwko SARS-CoV-2?

25-03-2021, 09:39

Triceratops pisze:
25-03-2021, 09:32
Zdrowy to jest pewien stan, ktory nadmiernym spozywaniem pewnych produktow mozna zmienic w stan "niezdrowy" albo "chory". Kazdy nadmiar jest zly, nawet powietrza czy wody.
Niezły fikoł.

Triceratops pisze:
25-03-2021, 09:32
Na temat metabolizmu lipidow z checia sie czegos dowiem od ciebie, choc to wszystko jest opisane w Biochemii i fizjologiach zywienia (polecam prof. Szczygla) , ze kiedy jest syndrom metaboliczny to fruktoza wtedy jest zamieniana na trolglicerydy (powoduje hipertrójglicerydemie), podnosi cholesterol VLDL i stluszcza watrobe.

Acha, dziękuję za wytłumaczenie, przeczytałem na ten tamat nawet parę prac w tym tę, którą cytowałem parę postów wstecz, a którą zdajesz się nie zauważać. "A 7-d high-fructose diet increased ectopic lipid deposition in liver and muscle and fasting VLDL-triacylglycerols and decreased hepatic insulin sensitivity. Fructose-induced alterations in VLDL-triacylglycerols appeared to be of greater magnitude in the OffT2D group, which suggests that these individuals may be more prone to developing dyslipidemia when challenged by high fructose intakes. This trial was registered at clinicaltrials.gov as NCT00523562. " https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/19403641/

Dziękuję, że powielasz wiedzę, którą miałem. Czyli miałem rację i ci, którzy wycofali ją jako cukier polecany dla cukrzyków też. :lol:
all the monsters will break your heart
Awatar użytkownika
Triceratops
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15935
Rejestracja: 25-05-2006, 20:33
Lokalizacja: Impossible Debility

Re: Czy zaszczepisz się przeciwko SARS-CoV-2?

25-03-2021, 09:43

Aha, miales, no ciekawe historie. Przeciez ty nie rozumiesz czym sie rozni zdrowy od chorego. Dlatego w miare lopatologicznie ci to wytlumaczylem. Oprocz tego istnieja odpowiednie regulatory kiedy ten stan sie moze zmienic czyli stezenie cytozolowe cytrynianu i ATP co implikuje kolejne etapy, ale po chuj ja to wlasciwie pisze..... a, no tak, zapomnialem, zeby powiedziec, ze fruktoza nie jest zadnym zdradliwym cukrem, tak samo jak glukoza nie jest, to tylko twoje wymysly :lol:
Ostatnio zmieniony 25-03-2021, 09:48 przez Triceratops, łącznie zmieniany 1 raz.
woodpecker from space
Awatar użytkownika
nicram
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12097
Rejestracja: 13-04-2011, 18:53
Lokalizacja: Litzmannstadt

Re: Czy zaszczepisz się przeciwko SARS-CoV-2?

25-03-2021, 09:44

Triceratops pisze:
25-03-2021, 09:43
ze fruktoza nie jest zadnym zdradliwym tluszczem,
SAMOZAORANE. Faktycznie nie jest. JESTEŚ MISTRZEM. :lol: Chylę czoła. :lol:
all the monsters will break your heart
Awatar użytkownika
Triceratops
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15935
Rejestracja: 25-05-2006, 20:33
Lokalizacja: Impossible Debility

Re: Czy zaszczepisz się przeciwko SARS-CoV-2?

25-03-2021, 09:48

Ojej, pomyleczka sie zdarzyla, cos "opatrznie" znowu przekrecilem, nie rob z tego takiej sensacji. Ale widze, ze czepiasz sie juz ornamentow hehe, to znak, ze reszta argumentow byla dla ciebie za mocna. :lol:
woodpecker from space
Awatar użytkownika
nicram
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12097
Rejestracja: 13-04-2011, 18:53
Lokalizacja: Litzmannstadt

Re: Czy zaszczepisz się przeciwko SARS-CoV-2?

25-03-2021, 09:49

Myślę, że na podobnym poziomie jak fruktoza jest tłuszczem. Nie mam więcej pytań. Jak napisałem powyżej. :lol:
all the monsters will break your heart
Zablokowany