Zjawiska paranormalne

Tematy niekoniecznie związane z metalem i muzyką...

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

ODPOWIEDZ

Jaki jest Twój stosunek do zjawisk paranormalnych

Nie wierzę
38
29%
Wierzę
26
20%
Wierzę i doświadczam/doświadczyłem
21
16%
Jestem pierdolnięty
48
36%
 
Liczba głosów: 133
tomaszm
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 7919
Rejestracja: 26-12-2010, 12:33

Re: Zjawiska paranormalne

22-01-2021, 18:40

@Agony

W sumie to zatkało mnie mocno. Bardzo szanuję to co piszesz. "W ogóle to oddajcie Bogu co boskie, a człowiekowi co ludzkie" to jest najmądrzejsze co od dawna na tym portalu przeczytałem. Kwestia wiary to bardzo skomplikowana sprawa i proces myślowy. NIe mógłbym żyć wg przekonań religii katolickiej ,bo jeśli w coś wierzę to robię wszystko żeby żyć wg określonych wzorców.


Tam jest taki jeden zapis mówiący NIE POŻĄDAJ ŻONY BLIŹNIEGO SWEGO natomiast u nas to jest rzecz która notorycznie jest łamana. Ja sam już daleki jestem od takich zabaw ,które się dzieją w tym naszym pierdolniku ale uważam ,że chyba to co się u nas dzieje na imprezach daleko jest od pewnych wzorców i zasad moralnych którym przyświeca wiodąca religia...
Awatar użytkownika
Medard
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10129
Rejestracja: 22-04-2017, 19:15
Lokalizacja: Prag

Re: Zjawiska paranormalne

22-01-2021, 18:42

Dla proboszcza to chyba ważne, żeby przez to swingowanie się nie rozwiedli, a skoro oboje to lubią, to nie ma też grzechu zaniedbania małżonka.
A z chwil słabości mogą się wyspowiadać.

Upartym grzesznikiem pozostaje tomaszm, który przez 17 lat wypomina innym grzechy, zamiast zająć się swoimi.
Die Welt ist meine Vorstellung.
tomaszm
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 7919
Rejestracja: 26-12-2010, 12:33

Re: Zjawiska paranormalne

22-01-2021, 18:46

Co za bzdury Medard piszesz. Komu coś wypominałem? Proszę Cię. Wskazuje tylko na pewne ułomności.

Sam możesz powiedzieć ,że mam podwójną moralność. Ale ta moja moralność idzie w parze z tym, że jest wg moich przekonań. Tak kurwa- otwarta światopoglądowść na wiele kwestii. Do takiego clubu nikt przypadkowy nie przychodzi. Po prostu w chuj mnie intryguje kwestia jak ludzie "bawiacy" się w pewne tematy o skonkretyzowanych poglądach religijnych wpisują sobie w etykę i zyją z tym na codzień. Mojej religijność daleko jest od wzorców katlolicyzmu. Więc dla mnie to nie stanowi żadnej kwestii moralnej czy religijnej.
Awatar użytkownika
Medard
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10129
Rejestracja: 22-04-2017, 19:15
Lokalizacja: Prag

Re: Zjawiska paranormalne

22-01-2021, 18:53

tomaszm pisze:
22-01-2021, 18:46
Co za bzdury Medard piszesz. Komu coś wypominałem? Proszę Cię.
Trochę stygmatyzujesz tę parę, że coś z nimi nie tak, są złymi katolikami.
Przez 17 lat już zdążyli się wyspowiadać.
Die Welt ist meine Vorstellung.
Agony
postuje jak opętany!
Posty: 604
Rejestracja: 07-03-2002, 15:34
Lokalizacja: ZSRE

Re: Zjawiska paranormalne

22-01-2021, 18:57

ŚWIAT BEZ KOŃCA pisze:
22-01-2021, 18:31
Prawda, już w dekalogu znajduje się przykazanie "pożądaj żonę bliźniego swego", aczkolwiek podobny tylko w jednym wydaniu z 1647
z Anglii, a wydawca została potem stracony za literówkę.
Nie będę się spierał, bo w końcu to Ty przeczytałeś cały ST, a ja jedynie niektóre księgi. Pisałem jednak o miłości chrześcijańskiej, a gdy spisywano ST chrześcijaństwa jeszcze nie było. Osobną kwestią jest pochodzenie Dekalogu - raczej czysto ludzkie, przeznaczone dla konkretnego ludu w konkretnych czasach. Stanowi najlepsze wysiłki ówczesnych duchowych elit (proroków, kapłanów, mędrców?) ukazania oczekiwań Boga wobec człowieka, tak jak wtedy, przed wiekami, to pojmowano.
In God We Trust
Awatar użytkownika
ŚWIAT BEZ KOŃCA
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10440
Rejestracja: 27-08-2018, 10:24

Re: Zjawiska paranormalne

22-01-2021, 18:59

Agony pisze:
22-01-2021, 18:57
Nie będę się spierał, bo w końcu to Ty przeczytałeś cały ST, a ja jedynie niektóre księgi. Pisałem jednak o miłości chrześcijańskiej, a gdy spisywano ST chrześcijaństwa jeszcze nie było. Osobną kwestią jest pochodzenie Dekalogu - raczej czysto ludzkie, przeznaczone dla konkretnego ludu w konkretnych czasach. Stanowi najlepsze wysiłki ówczesnych duchowych elit (proroków, kapłanów, mędrców?) ukazania oczekiwań Boga wobec człowieka, tak jak wtedy, przed wiekami, to pojmowano.
1. To chrześcijan już dekalog nie obowiązuje?;)
2. "Osobną kwestią jest pochodzenie Dekalogu - raczej czysto ludzkie, przeznaczone dla konkretnego ludu w konkretnych czasach." - tak jak cała reszta;)
I am Jerusalem.
Awatar użytkownika
bartwa
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8107
Rejestracja: 16-11-2016, 13:21
Lokalizacja: pruska dziura

Re: Zjawiska paranormalne

22-01-2021, 19:00

tomaszm pisze:
22-01-2021, 18:46
Po prostu w chuj mnie intryguje kwestia jak ludzie "bawiacy" się w pewne tematy o skonkretyzowanych poglądach religijnych wpisują sobie w etykę i zyją z tym na codzień.
Jest m. in. takie ładne pojęcie jak HIPOKRYZJA.
PLASTIK NIE JEST METALEM
Awatar użytkownika
SODOMOUSE
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 11496
Rejestracja: 21-06-2006, 20:27
Lokalizacja: POSERSnań

Re: Zjawiska paranormalne

22-01-2021, 19:00

Tomasz, bierzesz pieniendze: ) z udziałów w tym burdelu (oy, przepraszam teraz to się nazywa swingowanie).
Tutaj rozumiem nie masz dylematów moralnych, sakwa musi się zgadzać.....
tomaszm
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 7919
Rejestracja: 26-12-2010, 12:33

Re: Zjawiska paranormalne

22-01-2021, 19:03

Medard pisze:
22-01-2021, 18:53
tomaszm pisze:
22-01-2021, 18:46
Co za bzdury Medard piszesz. Komu coś wypominałem? Proszę Cię.
Trochę stygmatyzujesz tę parę, że coś z nimi nie tak, są złymi katolikami.
Przez 17 lat już zdążyli się wyspowiadać.

Po prostu ciężko mi ogarnąć moim chłopskim rozumem pewne rzeczy. Jeśli ja byłbym katolikiem to postępowałbym wg określonych wzorców. A nie jestem. Mam swoje określone wzorce i wierzenia i się skrupulatnie tego trzymam. Daleko rozbieżne z naczelną wiara. To też mo kręgosłup moralny wiele udźwignie.
tomaszm
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 7919
Rejestracja: 26-12-2010, 12:33

Re: Zjawiska paranormalne

22-01-2021, 19:05

SODOMOUSE pisze:
22-01-2021, 19:00
Tomasz, bierzesz pieniendze: ) z udziałów w tym burdelu (oy, przepraszam teraz to się nazywa swingowanie).
Tutaj rozumiem nie masz dylematów moralnych, sakwa musi się zgadzać.....
Bartosz tu każdy z czterech właścicieli ma swoje główne zajęcie, to jest tylko dodatek do życia, fanaberia czterech kolesi z podwórka. Całkowicie nie chodzi o kwestie zarobkowe. Może się wydawać ,że to jakaś żyła złota. Bzdura. Nie jest tak. Na pomysł wpadliśmy podczas picia gorzoły ..w sumie ja wpadłem jak się mnie koledzy zapytali co nalezy zrobić na miejsce nieintratnej dyskoteki, kótra była wcześniej. I tak to dalej popłynęło.:)

To jest bardziej nasza kwestia mentalnego bytu. A że nasza mentalność jest inna od większości ...to jest nasza mentalność

https://www.club-prive.pl/gang-bang-you ... ych-!.html
Ostatnio zmieniony 22-01-2021, 19:21 przez tomaszm, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Triceratops
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15935
Rejestracja: 25-05-2006, 20:33
Lokalizacja: Impossible Debility

Re: Zjawiska paranormalne

22-01-2021, 19:18

Agony pisze:
22-01-2021, 18:14
Niewiele jest bowiem tak wspaniałych aktów braterskiej, chrześcijańskiej miłości, jak dzielenie się z bliźnim swoją małżonką albo sprawowanie nad małżonką bliźniego troskliwej opieki.
O takiej najwyzszej, bezwarunkowej milosci pisal Robert A. Heinlein w jednej z najgenialniejszych powiesci SF - Obcy w obcym kraju.
woodpecker from space
Pacjent
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 17700
Rejestracja: 12-12-2006, 09:30

Re: Zjawiska paranormalne

22-01-2021, 19:25

tomaszm pisze:
22-01-2021, 19:05
SODOMOUSE pisze:
22-01-2021, 19:00
Tomasz, bierzesz pieniendze: ) z udziałów w tym burdelu (oy, przepraszam teraz to się nazywa swingowanie).
Tutaj rozumiem nie masz dylematów moralnych, sakwa musi się zgadzać.....
Bartosz tu każdy z czterech właścicieli ma swoje główne zajęcie, to jest tylko dodatek do życia, fanaberia czterech kolesi z podwórka. Całkowicie nie chodzi o kwestie zarobkowe. Może się wydawać ,że to jakaś żyła złota. Bzdura. Nie jest tak. Na pomysł wpadliśmy podczas picia gorzoły ..w sumie ja wpadłem jak się mnie koledzy zapytali co nalezy zrobić na miejsce nieintratnej dyskoteki, kótra była wcześniej. I tak to dalej popłynęło.:)

To jest bardziej nasza kwestia mentalnego bytu. A że nasza mentalność jest inna od większości ...to jest nasza mentalność

https://www.club-prive.pl/gang-bang-you ... ych-!.html
To było od razu mówić, że swingujecie lub przynajmniej lubicie na to popatrzeć. Teraz rozumiem, a już chciałem Ci współczuć zamknięcia interesu. :D
Jeśli prawdę można wypowiedzieć tylko szeptem, oznacza to, że kraj został opanowany przez wrogów.
tomaszm
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 7919
Rejestracja: 26-12-2010, 12:33

Re: Zjawiska paranormalne

22-01-2021, 19:35

Pacjent pisze:
22-01-2021, 19:25
tomaszm pisze:
22-01-2021, 19:05
SODOMOUSE pisze:
22-01-2021, 19:00
Tomasz, bierzesz pieniendze: ) z udziałów w tym burdelu (oy, przepraszam teraz to się nazywa swingowanie).
Tutaj rozumiem nie masz dylematów moralnych, sakwa musi się zgadzać.....
Bartosz tu każdy z czterech właścicieli ma swoje główne zajęcie, to jest tylko dodatek do życia, fanaberia czterech kolesi z podwórka. Całkowicie nie chodzi o kwestie zarobkowe. Może się wydawać ,że to jakaś żyła złota. Bzdura. Nie jest tak. Na pomysł wpadliśmy podczas picia gorzoły ..w sumie ja wpadłem jak się mnie koledzy zapytali co nalezy zrobić na miejsce nieintratnej dyskoteki, kótra była wcześniej. I tak to dalej popłynęło.:)

To jest bardziej nasza kwestia mentalnego bytu. A że nasza mentalność jest inna od większości ...to jest nasza mentalność

https://www.club-prive.pl/gang-bang-you ... ych-!.html
To było od razu mówić, że swingujecie lub przynajmniej lubicie na to popatrzeć. Teraz rozumiem, a już chciałem Ci współczuć zamknięcia interesu. :D
Obsługa lokalu który był otwierany tylko na weekend musiało sobie poszukać pracy gdzieś indziej- barmani,kelnerzy. ochrona i dwie dziewczyny od zaprzyjaźniania się z klientelą.... Chujowa sytuacja. Gdyby klub stanowił moje główne źródło dochodu pewnie wisiałbym już na linie. Tak na co dzień to grzecznie prowadzę usługi prawne:)
Pacjent
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 17700
Rejestracja: 12-12-2006, 09:30

Re: Zjawiska paranormalne

22-01-2021, 19:40

tomaszm pisze:
22-01-2021, 19:35
Obsługa lokalu który był otwierany tylko na weekend musiało sobie poszukać pracy gdzieś indziej- barmani,kelnerzy. ochrona i dwie dziewczyny od zaprzyjaźniania się z klientelą.... Chujowa sytuacja. Gdyby klub stanowił moje główne źródło dochodu pewnie wisiałbym już na linie. Tak na co dzień to grzecznie prowadzę usługi prawne:)
To wiem, a tak serio Kolego to serce mi pęka gdy słucham co robi teraz personel tych zamkniętych lokali. Jakieś podłe zajęcia by odczekać, ale sami nie wiedzą do kiedy...
Jeśli prawdę można wypowiedzieć tylko szeptem, oznacza to, że kraj został opanowany przez wrogów.
Awatar użytkownika
SODOMOUSE
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 11496
Rejestracja: 21-06-2006, 20:27
Lokalizacja: POSERSnań

Re: Zjawiska paranormalne

22-01-2021, 19:45

Nie chodzi mi o skalę dochodu, z tego byznesa. Czy zarabiasz na nim 5 pln, czy wjency. Chodzi o zasadę, że kościókowatość
klęczną zarzucarz tej spermopijce, a jednak w tym byznesu chcesz trwać. Ta dwulicowość mnie zastanawia.
Niemniej deprawację chwalę, tylko zasady zgoła inne....
tomaszm
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 7919
Rejestracja: 26-12-2010, 12:33

Re: Zjawiska paranormalne

22-01-2021, 19:51

Pacjent pisze:
22-01-2021, 19:40
tomaszm pisze:
22-01-2021, 19:35
Obsługa lokalu który był otwierany tylko na weekend musiało sobie poszukać pracy gdzieś indziej- barmani,kelnerzy. ochrona i dwie dziewczyny od zaprzyjaźniania się z klientelą.... Chujowa sytuacja. Gdyby klub stanowił moje główne źródło dochodu pewnie wisiałbym już na linie. Tak na co dzień to grzecznie prowadzę usługi prawne:)
To wiem, a tak serio Kolego to serce mi pęka gdy słucham co robi teraz personel tych zamkniętych lokali. Jakieś podłe zajęcia by odczekać, ale sami nie wiedzą do kiedy...

Szkoda gadać niestety jak piszesz. Ci ludzie są pozbawieni praktycznie całkowicie możliwości zarobkowych. Cała nasza ekipa to lokalsi- ludzie w chuj zadowolenie z pracy u nas. Weź tu teraz powiedz barmanowi który drink z Curacao robi z zamkniętymi czami ,ze ma iść do łopaty bo nie ma dla niego zajęcia. Tak to niestety wygląda . Chore czasy- wymysł na walkę z pandemią- zrobimy im knockdown.
tomaszm
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 7919
Rejestracja: 26-12-2010, 12:33

Re: Zjawiska paranormalne

22-01-2021, 19:53

SODOMOUSE pisze:
22-01-2021, 19:45
Nie chodzi mi o skalę dochodu, z tego byznesa. Czy zarabiasz na nim 5 pln, czy wjency. Chodzi o zasadę, że kościókowatość
klęczną zarzucarz tej spermopijce, a jednak w tym byznesu chcesz trwać. Ta dwulicowość mnie zastanawia.
Niemniej deprawację chwalę, tylko zasady zgoła inne....

Ale ja Bartosz nie jestem katolikiem. Wierze ,bo wierzę mocno w swoje przekonania. Ale kodeks katolickiej religii nie niesie takich wartości...
Awatar użytkownika
SODOMOUSE
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 11496
Rejestracja: 21-06-2006, 20:27
Lokalizacja: POSERSnań

Re: Zjawiska paranormalne

22-01-2021, 20:00

no kurwa wiem , o tym wszystkim co napisałeś. Ale powtórzę, śmieszy Cię katolstwo tej dziewczyny (u Ciebie niejako pracującej
w udziałach ), ale żeś kurwa w ten interes zainwestował, miałeś z niego mniemam dochód, i w sumie co komu zarzucasz?
Pomijam to rozkurwienie mentalno-moralne tej laski, ale że TY nie masz z tym problemu ?????? Do tego samego poziomu
indolencji to się dla mnie ma.
tomaszm
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 7919
Rejestracja: 26-12-2010, 12:33

Re: Zjawiska paranormalne

22-01-2021, 20:06

Bartosz jeszcze raz. Ja mam bardzo osobiste wierzenia w swoje spectrum religijne. Jesli byłbym katolikiem i przestrzegał 10 przykazań bozych to nie mógłbym moralnie udźwignąć tego ciężaru. Prowadziłbym zycie wg Dekalogu. Bo taką mam naturę. Kłoci się z moimi przekonaniami to że swingująca para uchodzi w środkowniku katolickim za wzór cnót i dba o taki nieskazitelny wizerunek. To się kłóci z moimi przekonaniami. Jednak wiara katolicka niesie inne wratosci- zupełnie przeciwne tym którym hołduje. Ja nie zgrywam świetoszka- ba uważam siebie za zdeprawowanego kolesia ale chociaż takiego, który sobie zdaje z tego sprawę i nie udaje niewiniątka.
Awatar użytkownika
SODOMOUSE
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 11496
Rejestracja: 21-06-2006, 20:27
Lokalizacja: POSERSnań

Re: Zjawiska paranormalne

22-01-2021, 20:11

no i właśnie, to się kłóci. Piniondz nie śmierdzi. Czyli: Chuja mnie obchodzi co laska robi, jakie miała/ma przekonania,
zainwestowałem w ten syf, piniondz musi się zgadzać/zwrócić. Sutenerstwo local perfect !
Czarne lub białe, widły i piec... : )
ODPOWIEDZ