SARS-CoV-2

Scena polityczna, konflikty wojenne, problemy globalne

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, ultravox

Regulamin forum
"Ludzie, którzy nie potrafią kontrolować własnych emocji, próbują kontrolować zachowania innych ludzi" - John Cleese
Zablokowany
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16342
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: SARS-CoV-2

26-03-2020, 21:22

https://londynek.net/wiadomosci/UK+Po+r ... s_id=66331" onclick="window.open(this.href);return false;

+ 100
13.04.2024
RippingHeadache
weteran forumowych bitew
Posty: 1149
Rejestracja: 30-12-2011, 16:30

Re: SARS-CoV-2

26-03-2020, 22:58

Obrazek

Takie tam prognozy rozwoju tej "grypki" tu i ówdzie...
Nasum
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15051
Rejestracja: 21-01-2011, 11:12

Re: SARS-CoV-2

26-03-2020, 23:09

Wacław pisze:
Sybir pisze:Już był chyba ten artykuł. Chodzi o to, że zwierzęce koronawirusy w Azji stanowią potencjalną bombę z opóźnionym zapłonem (w momencie pokonania bariery i transmisji na organizmy ludzkie). Tego typu artykułów jest więcej (ile - nie wiem :D) - najwcześniejszy, który znalazłem (OK, nie chciało mi się szukać głębiej w odmętach internetu), pochodzi z 2007r.
ok. czyli szukanie przyczyny. tak? a jakie konkluzje i intencje? amerykance powinny odpalić atom na żółtych, aby rozwiązać „problem”? czy powinnismy zostać wegusami i nawiązać inne relacje ze zwierzątkami ? tak pytam bo nie wiem

Mam znajomego który jest wege. Generalnie spoko gość, tyle że ustaliliśmy, że o jedzeniu lub niejedzeniu mięsa po prostu nie będziemy rozmawiać. W momencie kiedy gruchnęła wieść o tym, że winny jest ten targ rybny ( chociaż właściwie powinno być w nazwie rzeźnicki, bo szlachtowano tam wszystko, łącznie chyba z muchami ) to zamieścił na fb alarmujący wpis. Oczywiście można to było odczytać jako apel o godne traktowanie zwierzaków i pochwała wegetarianizmu. Sądzę, że dla dużej ilości wegetarianskich oszołomów ta informacja to ideologiczny oręż o jakim marzyli. Na ile problem żarcia byle czego co się rusza lub nie rusza w krajach takich jak Chiny zostanie rozwiązany, tego nie wiem.
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16342
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: SARS-CoV-2

26-03-2020, 23:19

@ nasum

wiesz jak jest. kato-świruski w swoją stronę. wege-świruski w swoją stronę. wielu będzie chciało swoje ideolo przemycić tu i tam. jesteśmy zdani na te próby sił.

swoją drogą pewnie i tak wszystsko wróci w tym zakresie na stare tory. pamiętasz chorobę wściekłych krów i temat: priony. kilka lat minęło i ludzie jak żarli padlinę tak żrą. swoja drogą na zdrowie ;-)
13.04.2024
Nasum
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15051
Rejestracja: 21-01-2011, 11:12

Re: SARS-CoV-2

26-03-2020, 23:30

Ascetic pisze:@ nasum

wiesz jak jest. kato-świruski w swoją stronę. wege-świruski w swoją stronę. wielu będzie chciało swoje ideolo przemycić tu i tam. jesteśmy zdani na te próby sił.

swoją drogą pewnie i tak wszystsko wróci w tym zakresie na stare tory. pamiętasz chorobę wściekłych krów i temat: priony. kilka lat minęło i ludzie jak żarli padlinę tak żrą. swoja drogą na zdrowie ;-)

Temat prionów i choroby Creutzfelda - Jacoba był mocno nagłośniony, bo pojawiło sie kilka przypadków. Akurat to ustrojstwo z tego co wiem, mozna łatwo wychwycić, lepsze badania krówek i brak nowych zachorowań spowodował, że temat umarł. Ale była różnica. Gąbczaste zwyrodnienie mózgu to choroba która nie wykończy ludzi w dwa tygodnie, pandemii też nie ogłoszono, więc wiesz....

Ebola. Ona też wzięła się od nietoperzy. Trudno powiedzieć czy pacjent zero zjadł powiedzmy banana który ojszczał taki nietoperek przez co wirus przerzucił się na człowieka, czy może te sympatyczne zwierzątko stanowiło wkładkę mięsną do lokalnego burgera. Epidemia wybuchła, wysoki stopień przenoszenia, jeszcze wyższa śmiertelność, WHO zatrąbiła na alarm... epidemię powstrzymano, zmarłych pogrzebano, ale problemu nie rozwiązano. Bo jesli nawet to zwierzątko jest rezerwuarem wirusa i nie stanowi przysmaku tubylczej ludności, to jak rozwiązać problem? Przetrzebić wszystkie nietoperze?

Siłą rzeczy wszystko wróci na stare tory. Chińczycy będą dalej wpierdalali małpy, psy, łuskowce czy dżem z dżdżownic, uwarunkowań kulturalnych nie wyplenisz.
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16342
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: SARS-CoV-2

26-03-2020, 23:36

Nasum pisze:
Ascetic pisze:@ nasum

wiesz jak jest. kato-świruski w swoją stronę. wege-świruski w swoją stronę. wielu będzie chciało swoje ideolo przemycić tu i tam. jesteśmy zdani na te próby sił.

swoją drogą pewnie i tak wszystsko wróci w tym zakresie na stare tory. pamiętasz chorobę wściekłych krów i temat: priony. kilka lat minęło i ludzie jak żarli padlinę tak żrą. swoja drogą na zdrowie ;-)

Temat prionów i choroby Creutzfelda - Jacoba był mocno nagłośniony, bo pojawiło sie kilka przypadków. Akurat to ustrojstwo z tego co wiem, mozna łatwo wychwycić, lepsze badania krówek i brak nowych zachorowań spowodował, że temat umarł. Ale była różnica. Gąbczaste zwyrodnienie mózgu to choroba która nie wykończy ludzi w dwa tygodnie, pandemii też nie ogłoszono, więc wiesz....

Ebola. Ona też wzięła się od nietoperzy. Trudno powiedzieć czy pacjent zero zjadł powiedzmy banana który ojszczał taki nietoperek przez co wirus przerzucił się na człowieka, czy może te sympatyczne zwierzątko stanowiło wkładkę mięsną do lokalnego burgera. Epidemia wybuchła, wysoki stopień przenoszenia, jeszcze wyższa śmiertelność, WHO zatrąbiła na alarm... epidemię powstrzymano, zmarłych pogrzebano, ale problemu nie rozwiązano. Bo jesli nawet to zwierzątko jest rezerwuarem wirusa i nie stanowi przysmaku tubylczej ludności, to jak rozwiązać problem? Przetrzebić wszystkie nietoperze?

Siłą rzeczy wszystko wróci na stare tory. Chińczycy będą dalej wpierdalali małpy, psy, łuskowce czy dżem z dżdżownic, uwarunkowań kulturalnych nie wyplenisz.
no właśnie.

co do wpierniczania np. piesków. wiesz. teraz trzeba się bardziej martwić, żeby w tym potencjalnym kryzysie, naszego ukochanego pupila nie trzeba było gotować z warzywami ;-) przypominam, że to nie będzie proste. przepisów brak. nie widziałem jeszcze takich cook-book-ów w polskiej wersji językowej ;-)
13.04.2024
Nasum
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15051
Rejestracja: 21-01-2011, 11:12

Re: SARS-CoV-2

26-03-2020, 23:45

https://wiadomosci.wp.pl/rzad-ukrywa-st ... 352523905a" onclick="window.open(this.href);return false;


Tutaj myslicie że jest coś na rzeczy, czy może to dziennikarskie szukanie sensacji? Samo mówienie o kolejnych zgonach nie wzbudza juz takich emocji, ale jeśli ktos powie że umierają także ludzie na kwarantannie, no to już coś zaczyna nie grać. Może faktycznie warto byłoby to sprawdzić, ale Niemcy też nie robią zmarłym testów na koronawirusa. Myślicie że chodziłoby w takim przypadku komukolwiek o statystyki?
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16342
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: SARS-CoV-2

26-03-2020, 23:51

Nasum pisze:https://wiadomosci.wp.pl/rzad-ukrywa-st ... 352523905a


Tutaj myslicie że jest coś na rzeczy, czy może to dziennikarskie szukanie sensacji? Samo mówienie o kolejnych zgonach nie wzbudza juz takich emocji, ale jeśli ktos powie że umierają także ludzie na kwarantannie, no to już coś zaczyna nie grać. Może faktycznie warto byłoby to sprawdzić, ale Niemcy też nie robią zmarłym testów na koronawirusa. Myślicie że chodziłoby w takim przypadku komukolwiek o statystyki?
przyłączam się do pytania.

- dla leniwych - można nie-dowolny przypadek opisać na przykładzie 45-cio letniego kierowcy tira z dolnośląskiego Głogowa.
13.04.2024
RippingHeadache
weteran forumowych bitew
Posty: 1149
Rejestracja: 30-12-2011, 16:30

Re: SARS-CoV-2

27-03-2020, 00:03

Myślę, że to jest szukanie sensacji na siłę, np. o tym księdzu było przecież głośno. Najpierw wliczono go do statystyki, potem go z niej usunięto i o tym pisano. Gdyby ktoś chciał coś ukrywać zrobiłby to pewnie subtelniej.

Natomiast prawdą jest, że nie do końca można porównywać statystyki między poszczególnymi krajami. Np. w Szwecji wykonuje się bardzo mało testów, o tym, że statystyka zgonów w Niemczech może być niemiarodajna czytałem już jakiś czas temu. Najbardziej zastanawiające są dane o liczbie osób w stanie krytycznym w Niemczech, otóż Niemcy podają, że jest ich zaledwie 23 i tu coś ewidentnie się nie zgadza.
Awatar użytkownika
Wacław
rasowy masterfulowicz
Posty: 2904
Rejestracja: 04-08-2018, 08:37

Re: SARS-CoV-2

27-03-2020, 00:09

RippingHeadache pisze:
Wstanie krytycznym w Niemczech, Niemcy podają, że jest ich zaledwie 23 .
myśle że nie doceniasz faktu, że jest to naród ze stali.
Awatar użytkownika
Wacław
rasowy masterfulowicz
Posty: 2904
Rejestracja: 04-08-2018, 08:37

Re: SARS-CoV-2

27-03-2020, 00:10

Wacław pisze:
RippingHeadache pisze:
W stanie krytycznym w Niemczech, Niemcy podają, że jest ich zaledwie 23 .
myśle że nie doceniasz faktu, że jest to naród ze stali.
Awatar użytkownika
SATYROS
w mackach Zła
Posty: 815
Rejestracja: 19-12-2014, 22:59

Re: SARS-CoV-2

27-03-2020, 09:18

AMERYKAŃSCY LEKARZE LECZĄ ZAKAŻONYCH KORONAWIRUSEM WITAMINĄ C I OSIĄGAJĄ BARDZO DOBRE REZULTATY.

https://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/amer ... rdzo-dobre" onclick="window.open(this.href);return false;

Ciekawe co na to przeciwnicy o wyszydzacze Jerzego Zięby?
To chyba nie przypadek, ze zablokowali mu konto na jutubie, a potem pozdejmowali wszystkie filmy jak leczyc ludzi z koronawirusem. A nawet film z procedurą, kiedy ktos juz jest pod respiratorem.
Fejsbuk tez mu wszystko blokuje.
Wielka Farma czuwa!
Raf
w mackach Zła
Posty: 981
Rejestracja: 13-04-2011, 08:26
Lokalizacja: z ID

Re: SARS-CoV-2

27-03-2020, 09:29

Witamina C robi dobrze w przeziębieniach (czyli wirusowych zakażeniach dróg oddechowych)??? pfff... też mi odkrycie znane od stu lat.
Awatar użytkownika
SATYROS
w mackach Zła
Posty: 815
Rejestracja: 19-12-2014, 22:59

Re: SARS-CoV-2

27-03-2020, 09:40

Raf pisze:Witamina C robi dobrze w przeziębieniach (czyli wirusowych zakażeniach dróg oddechowych)??? pfff... też mi odkrycie znane od stu lat.
Wiedza z reklam TV widzę na propsie:)
Awatar użytkownika
Sybir
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10341
Rejestracja: 16-11-2011, 22:15
Lokalizacja: Voivodowice

Re: SARS-CoV-2

27-03-2020, 09:54

Jesteśmy uratowani ;)
nicram pisze:Antichrist niszczy UaFM w pięć sekund.
Triceratops pisze:szczepic sie mozna na rzadko mutujace i w miare stale genetycznie wirusy, jak gruzlica, krztusiec, blonica czy np koklusz
Raf
w mackach Zła
Posty: 981
Rejestracja: 13-04-2011, 08:26
Lokalizacja: z ID

Re: SARS-CoV-2

27-03-2020, 09:59

SATYROS pisze:
Raf pisze:Witamina C robi dobrze w przeziębieniach (czyli wirusowych zakażeniach dróg oddechowych)??? pfff... też mi odkrycie znane od stu lat.
Wiedza z reklam TV widzę na propsie:)
Dziecko drogie, kiedy brałem duże dawki witaminy C przy grypie nie istniało coś takiego jak reklama w TV.
Awatar użytkownika
SATYROS
w mackach Zła
Posty: 815
Rejestracja: 19-12-2014, 22:59

Re: SARS-CoV-2

27-03-2020, 10:12

Synu, poczytaj sobie o wlewach dożylnych z askorbinianu sodu.
A te wszystkie tabletki to mozesz sobie w dupę wsadzic bo gówno dają.
Awatar użytkownika
Plagueis
rasowy masterfulowicz
Posty: 3011
Rejestracja: 19-02-2015, 16:22
Lokalizacja: South of Heaven

Re: SARS-CoV-2

27-03-2020, 10:35

"Argument stoi pierwszy, wykręt na szarym końcu."
Awatar użytkownika
Rumburak
rasowy masterfulowicz
Posty: 2198
Rejestracja: 22-12-2016, 20:43

Re: SARS-CoV-2

27-03-2020, 10:41

No i trafił się pierwszy kretyn w moim zakładzie, który z gorączka postanowił przyjść do pracy;) Wybuchła ogólna panika,kretyn został zabrany przez astronautów a pół firmy, razem z pracownikami zamknięte na głucho.Szczescie w nieszczęściu, że przebywam aktualnie na zaległym urlopie.
Zablokowany