ONKOLOGIA - Zbiór rakotwórczy II

Tematy niekoniecznie związane z metalem i muzyką...

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

Awatar użytkownika
Plagueis
rasowy masterfulowicz
Posty: 3011
Rejestracja: 19-02-2015, 16:22
Lokalizacja: South of Heaven

Re: ONKOLOGIA - Zbiór rakotwórczy II

14-03-2020, 08:54

https://fakty.interia.pl/raporty/raport ... Id,4381369

Hieny wciąż nie rozumieją powagi sytuacji, kasa musi się zgadzać.
"Argument stoi pierwszy, wykręt na szarym końcu."
Awatar użytkownika
Medard
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10146
Rejestracja: 22-04-2017, 19:15
Lokalizacja: Prag

Re: ONKOLOGIA - Zbiór rakotwórczy II

14-03-2020, 09:35

Plagueis pisze:https://fakty.interia.pl/raporty/raport ... Id,4381369

Hieny wciąż nie rozumieją powagi sytuacji, kasa musi się zgadzać.
Ja już nawet się nie dziwię, dla nich jedyna nauka to teologia, a prawdziwa wiedza to katechizm, książki to encykliki,
a nie jakieś wydumane nowomodne biologie i biotechnologie, które mają ze dwieście lat, a w większości dopiero kilkadziesiąt i nie są dokładnie sprawdzone.
Die Welt ist meine Vorstellung.
Awatar użytkownika
uglak
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9669
Rejestracja: 15-06-2012, 12:03
Lokalizacja: ארץ ישראל

Re: ONKOLOGIA - Zbiór rakotwórczy II

14-03-2020, 19:24

Dr. Spurek nie zawodzi nawet w czasach zarazy.
Obrazek
Guilty of being right
Nasum
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15054
Rejestracja: 21-01-2011, 11:12

Re: ONKOLOGIA - Zbiór rakotwórczy II

14-03-2020, 22:07

Z każdym jej wpisem utwierdzam się w przekonaniu, że to debilka.
Awatar użytkownika
SATYROS
w mackach Zła
Posty: 815
Rejestracja: 19-12-2014, 22:59

Re: ONKOLOGIA - Zbiór rakotwórczy II

15-03-2020, 14:52

Bulwersujący przykład z Bochni. Pacjent udawał objawy koronawirusa, by szybciej dostać się do poradni chirurgicznej.

Teresa Gut@TereskaGut

#koronawirus i nieodpowiedzialność ludzi Pacjent z Bochni zgłosił się do szpitala i celowo wprowadził personel szpitala w błąd mówiąc, że był za granicą, ma gorączkę i duszności. Chciał się szybciej dostać do poradni chirurgicznej, gdzie miał skierowanie @RadioKrakow

16

12:05 - 15 mar 2020

Twitter Ads - informacje i Polityka prywatności
Awatar użytkownika
SATYROS
w mackach Zła
Posty: 815
Rejestracja: 19-12-2014, 22:59

Re: ONKOLOGIA - Zbiór rakotwórczy II

15-03-2020, 14:55

To na pewno pierwszy przyadek udawania zarażeniem koronawirusem na świecie. Oczywiście w Polsce:D
Nasum
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15054
Rejestracja: 21-01-2011, 11:12

Re: ONKOLOGIA - Zbiór rakotwórczy II

15-03-2020, 14:58

Obrazek


Takich bym wieszał od razu po schwytaniu.
Awatar użytkownika
TheDude
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 6733
Rejestracja: 23-03-2011, 00:43

Re: ONKOLOGIA - Zbiór rakotwórczy II

16-03-2020, 13:01

DOOM Eternal otrzyma dedykowany utwór od zespołu Hunter. Nadciąga „piekielna niespodzianka”

https://www.ppe.pl/news/143733/doom-ete ... unter.html

Zwymiotowałem.
Awatar użytkownika
trup
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14771
Rejestracja: 26-11-2009, 14:38

Re: ONKOLOGIA - Zbiór rakotwórczy II

23-03-2020, 13:24

no cóż... mainstream woła...

-------------------------------------------

Ale czymże to jest wobec takiego problemu...

Obrazek
hO Aster Tor Pente - "Give Light and The People Will Follow."
„Kto poznał świat, znalazł trupa, a kto znalazł trupa, świat nie jest go wart” (logion 57)
Awatar użytkownika
moonfire
zahartowany metalizator
Posty: 3483
Rejestracja: 10-05-2011, 00:48

Re: ONKOLOGIA - Zbiór rakotwórczy II

27-03-2020, 00:46

Długie, panowie, ale to srogi rak. Srogi jak smok!

https://homosovieticus.com/2020/03/22/t ... qwnJWAvTd0" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
TheDude
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 6733
Rejestracja: 23-03-2011, 00:43

Re: ONKOLOGIA - Zbiór rakotwórczy II

27-03-2020, 00:55

^ Ci ludzie nie muszą brać narkotyków ani pić alkoholu. W tych głowach jest jazda międzygalaktyczna.
Awatar użytkownika
Lukass
zahartowany metalizator
Posty: 4045
Rejestracja: 13-08-2015, 23:28
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: ONKOLOGIA - Zbiór rakotwórczy II

27-03-2020, 00:59

moonfire pisze:Długie, panowie, ale to srogi rak. Srogi jak smok!

https://homosovieticus.com/2020/03/22/t ... qwnJWAvTd0" onclick="window.open(this.href);return false;
Przeczytałem pobieżnie może połowę, a może nie. To nie jest akademia, jaką znam ja. Ale co ja tam wiem, w końcu nie jestem socjologiem. A tych troje to przede wszystkim ma problem ze sobą.

Ale ten fragment mnie ujął: W moim krajobrazie wewnętrznym frustracja łączy się głównie z byciem w akademii. Ostatnie dwa lata w Polsce upłynęły mi pod znakiem rosnącego gniewu, żalu i alienacji. Te uczucia narastały, bo moje wysiłki zawodowe – badania, wykłady, kursy, teksty – wydawały się iść w próżnię. Nikt tego nie czytał, nikogo to nie interesowało. Prześladowało mnie poczucie braku sensu mojej pracy. Dramatycznie niskie zarobki również nie polepszały mi nastroju. Rosło we mnie tyleż wstydliwe – bo za kogo ja się uważam – co dojmujące poczucie braku rozpoznania. Coraz boleśniej odczuwałam sytuacje, które być może w innych warunkach wydałyby mi się błahe. Na przykład nie zaproszono na mnie konferencję o dziewictwie, mimo że moje badania na temat dziewictwa i moja książka o dziewictwie jako jedyne podejmowały ten temat w Polsce w ciągu ostatnich dziesięciu lat."

O kurwa, ciekawe dlaczego?
To those who did not dare to sing out of tune
Or sing a different song
To march to the beat of a different drum and speak
The truths others fear
Awatar użytkownika
Plagueis
rasowy masterfulowicz
Posty: 3011
Rejestracja: 19-02-2015, 16:22
Lokalizacja: South of Heaven

Re: ONKOLOGIA - Zbiór rakotwórczy II

27-03-2020, 08:06

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=uExFZJW ... e=youtu.be[/youtube]

Miało pójść do dowcipów, ale tu chyba bardziej pasuje...
"Argument stoi pierwszy, wykręt na szarym końcu."
Awatar użytkownika
WaszJudasz
rasowy masterfulowicz
Posty: 3229
Rejestracja: 16-11-2010, 13:18

Re: ONKOLOGIA - Zbiór rakotwórczy II

27-03-2020, 09:18

moonfire pisze:Długie, panowie, ale to srogi rak. Srogi jak smok!

https://homosovieticus.com/2020/03/22/t ... qwnJWAvTd0" onclick="window.open(this.href);return false;
No to teraz już pozamiatane, zakładam jednoosobową kapele mincecore'ową o nazwie AKADEMIA, teksty już są:

Muszę rozsupłać
kłębowisko mojej tożsamości,
której częścią stało się bycie
socjolożką

jednocześnie nie zgadzam się
nie zgadzam się
nie zgadzam się
na tę tożsamość

z powodu
wpisanej
w nią
dystynkcji

Nie mam więc jednej
spójnej odpowiedzi
Mam ich wiele

przy czym
żadna
żadna
żadna
z nich nie jest
konkluzywna
Mózg powiększa się w czaszce, kiedy wody w rzece wzbierają. Wtenczas błony czerepu się wznoszą, przybliżając do czaszki.
Awatar użytkownika
moonfire
zahartowany metalizator
Posty: 3483
Rejestracja: 10-05-2011, 00:48

Re: ONKOLOGIA - Zbiór rakotwórczy II

27-03-2020, 13:49

Lukass pisze:
moonfire pisze:Długie, panowie, ale to srogi rak. Srogi jak smok!

https://homosovieticus.com/2020/03/22/t ... qwnJWAvTd0" onclick="window.open(this.href);return false;
Przeczytałem pobieżnie może połowę, a może nie. To nie jest akademia, jaką znam ja. Ale co ja tam wiem, w końcu nie jestem socjologiem. A tych troje to przede wszystkim ma problem ze sobą.

Ale ten fragment mnie ujął: W moim krajobrazie wewnętrznym frustracja łączy się głównie z byciem w akademii. Ostatnie dwa lata w Polsce upłynęły mi pod znakiem rosnącego gniewu, żalu i alienacji. Te uczucia narastały, bo moje wysiłki zawodowe – badania, wykłady, kursy, teksty – wydawały się iść w próżnię. Nikt tego nie czytał, nikogo to nie interesowało. Prześladowało mnie poczucie braku sensu mojej pracy. Dramatycznie niskie zarobki również nie polepszały mi nastroju. Rosło we mnie tyleż wstydliwe – bo za kogo ja się uważam – co dojmujące poczucie braku rozpoznania. Coraz boleśniej odczuwałam sytuacje, które być może w innych warunkach wydałyby mi się błahe. Na przykład nie zaproszono na mnie konferencję o dziewictwie, mimo że moje badania na temat dziewictwa i moja książka o dziewictwie jako jedyne podejmowały ten temat w Polsce w ciągu ostatnich dziesięciu lat."

O kurwa, ciekawe dlaczego?
No właśnie, bardzo ciekawe. Większość wydziałów czy instytutów humanistycznych jest do zaorania. Są to wylęgarnie przegrywów życiowych, którym wydaje się, że jeśli napiszą artykuł lub książkę o dziewictwie, ktoś oprócz nich samych będzie chciał je przeczytać. Czasem oglądałem w księgarniach publikacje uniwersyteckie, wydawane przez oficyny akademickie, w małych nakładach, ale całkowicie dotowane przez państwo. To jakiś dramat - książki kompletnie o niczym i dla nikogo na przykład "Struktury narracyjne we współczesnej meta-prozie bałkańskiej", "Ciało w ujęciu quasi-holistycznym. Paternalia i maternalia", "Wyobrażeniowość pojęciowa metaforyki feministycznej" i tak dalej, i tak dalej.

Polecam, tak a propos, opowiadanie Zajdla "Dokąd jedzie ten tramwaj".
Nasum
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15054
Rejestracja: 21-01-2011, 11:12

Re: ONKOLOGIA - Zbiór rakotwórczy II

27-03-2020, 13:58

moonfire pisze:
To jakiś dramat - książki kompletnie o niczym i dla nikogo na przykład "Struktury narracyjne we współczesnej meta-prozie bałkańskiej", "Ciało w ujęciu quasi-holistycznym. Paternalia i maternalia", "Wyobrażeniowość pojęciowa metaforyki feministycznej" i tak dalej, i tak dalej.

.

O kurwa, srogo. Chciałbym kiedyś przeczytać jakieś takie gówno, jechać autobusem w okolicach jakiegoś uniwerku i udawać, że wiem o co chodzi autorowi takiego dzieła. A przy okazji chętnie bym patrzył na miny tych pseudo inteligentów którzy z uznaniem patrzyliby na to co czytam ;-)
Awatar użytkownika
nagrobek
zahartowany metalizator
Posty: 3553
Rejestracja: 15-10-2014, 11:08

Re: ONKOLOGIA - Zbiór rakotwórczy II

27-03-2020, 14:12

Nasum pisze:
moonfire pisze:
To jakiś dramat - książki kompletnie o niczym i dla nikogo na przykład "Struktury narracyjne we współczesnej meta-prozie bałkańskiej", "Ciało w ujęciu quasi-holistycznym. Paternalia i maternalia", "Wyobrażeniowość pojęciowa metaforyki feministycznej" i tak dalej, i tak dalej.

.

O kurwa, srogo. Chciałbym kiedyś przeczytać jakieś takie gówno, jechać autobusem w okolicach jakiegoś uniwerku i udawać, że wiem o co chodzi autorowi takiego dzieła. A przy okazji chętnie bym patrzył na miny tych pseudo inteligentów którzy z uznaniem patrzyliby na to co czytam ;-)
jeszcze jakaś ekipa wykształciuchów przepytałaby cie z treści i skończyłoby się krojeniem pozera na przystanku
Awatar użytkownika
ggfh
w mackach Zła
Posty: 928
Rejestracja: 09-03-2015, 17:32

Re: ONKOLOGIA - Zbiór rakotwórczy II

27-03-2020, 15:17

Doskonaly tekst. W sam raz na nowa plyte Gruzji, albo Furii.
Awatar użytkownika
moonfire
zahartowany metalizator
Posty: 3483
Rejestracja: 10-05-2011, 00:48

Re: ONKOLOGIA - Zbiór rakotwórczy II

27-03-2020, 16:24

Nasum pisze:
moonfire pisze:
To jakiś dramat - książki kompletnie o niczym i dla nikogo na przykład "Struktury narracyjne we współczesnej meta-prozie bałkańskiej", "Ciało w ujęciu quasi-holistycznym. Paternalia i maternalia", "Wyobrażeniowość pojęciowa metaforyki feministycznej" i tak dalej, i tak dalej.

.

O kurwa, srogo. Chciałbym kiedyś przeczytać jakieś takie gówno, jechać autobusem w okolicach jakiegoś uniwerku i udawać, że wiem o co chodzi autorowi takiego dzieła. A przy okazji chętnie bym patrzył na miny tych pseudo inteligentów którzy z uznaniem patrzyliby na to co czytam ;-)
Akurat te tytuły wymyśliłem od ręki, ale nie bój żaby, nie są mniej bezsensowne niż te realnie występujące.

Oto kilka prawdziwych, niczym się nie różnią.

Metamodernistyczna oscylacja lub podmiot i tożsamość po postmodernizmie
Ostatnio zmieniony 27-03-2020, 16:34 przez moonfire, łącznie zmieniany 1 raz.
Nasum
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15054
Rejestracja: 21-01-2011, 11:12

Re: ONKOLOGIA - Zbiór rakotwórczy II

27-03-2020, 16:32

Jak będzie można już chodzić po antykwariatach i innych tego typu miejscach bez obaw, że ktoś pół metra dalej kicha, to poszukam takiego szmelcu ;-)
ODPOWIEDZ