ONKOLOGIA - Zbiór rakotwórczy II

Tematy niekoniecznie związane z metalem i muzyką...

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

ODPOWIEDZ
Ogre
weteran forumowych bitew
Posty: 1125
Rejestracja: 26-02-2018, 19:47

Re: ONKOLOGIA - Zbiór rakotwórczy II

12-06-2019, 08:05

Plagueis pisze:
Nasum pisze:Chciałem wklejać to do ciekawostek, ale ten dział chyba bardziej pasuje:

https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onec ... iz/9jpp5b3" onclick="window.open(this.href);return false;
Ja pierdolę...
O ile mnie pamięć nie myli to już drugi raz ujawniamy siatkę agenturalną - Antoni ma złoty medal w tym procederze.
Fakt - pierwszy raz, zainteresowani mają dostęp do danych historycznych....
....miazga
Pacjent
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 17700
Rejestracja: 12-12-2006, 09:30

Re: ONKOLOGIA - Zbiór rakotwórczy II

12-06-2019, 08:55

Tam gdzieś jest napisane, że ujawniono choć jednego zagranicznego agenta? Czy normalne państwo powinno utrzymywać agenturę wśród swoich polityków, ludzi kultury, czy sędziów?
Jeśli prawdę można wypowiedzieć tylko szeptem, oznacza to, że kraj został opanowany przez wrogów.
Awatar użytkownika
Nerwowy
zahartowany metalizator
Posty: 6288
Rejestracja: 20-06-2009, 14:07

Re: ONKOLOGIA - Zbiór rakotwórczy II

12-06-2019, 09:54

Ogre pisze:
Plagueis pisze:
Nasum pisze:Chciałem wklejać to do ciekawostek, ale ten dział chyba bardziej pasuje:

https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onec ... iz/9jpp5b3" onclick="window.open(this.href);return false;
Ja pierdolę...
O ile mnie pamięć nie myli to już drugi raz ujawniamy siatkę agenturalną - Antoni ma złoty medal w tym procederze.
Fakt - pierwszy raz, zainteresowani mają dostęp do danych historycznych....
....miazga

Obrazek

PiS PO jednozło
De Mysteriis Dom Niggeriis
Slayer to kał i ogólnie rzecz biorąc beznadziejna kapela.
Awatar użytkownika
nicram
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12097
Rejestracja: 13-04-2011, 18:53
Lokalizacja: Litzmannstadt

Re: ONKOLOGIA - Zbiór rakotwórczy II

12-06-2019, 11:06

Pacjent pisze:Tam gdzieś jest napisane, że ujawniono choć jednego zagranicznego agenta? Czy normalne państwo powinno utrzymywać agenturę wśród swoich polityków, ludzi kultury, czy sędziów?
Uwaga! Nowogrodzka nadaje...
all the monsters will break your heart
byrgh
zahartowany metalizator
Posty: 6122
Rejestracja: 09-09-2010, 00:01

Re: ONKOLOGIA - Zbiór rakotwórczy II

12-06-2019, 20:12

Obrazek
Nasum
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15161
Rejestracja: 21-01-2011, 11:12

Re: ONKOLOGIA - Zbiór rakotwórczy II

12-06-2019, 20:55

Pacjent pisze:Tam gdzieś jest napisane, że ujawniono choć jednego zagranicznego agenta? Czy normalne państwo powinno utrzymywać agenturę wśród swoich polityków, ludzi kultury, czy sędziów?

Czasem wystarczy podać tylko bliższe informacje o kimś, by wychwycić o kogo chodzi. Na pytanie czy normalne państwo powinno utrzymywać agenturę wśród swoich polityków, ludzi kultury czy dziennikarzy - moim zdaniem tak. I nie chodzi mi tutaj o typowe szpiclowanie rodem ze Stasi czy najczarniejszych kart historii Albanii, gdzie donos na sąsiada za to, że tamten ma w barku zachodni trunek skutkował wysłaniem do obozu czy przesłuchaniem, podczas którego normą było stracenie zębów. Każde państwo na świecie ma swoje służby, które węszą, podpatrują, szukają informacji co też u ich sąsiadów słychać, po to chociażby, by nie obudzić się z ręką w nocniku. I też nie chodzi tutaj od razu o wojnę - wywiad gospodarczy też się przydaje. A mając zaufanie wśród osób które mieszkają w państwie, którego działania szczególnie nas interesują, to pod żadnym pozorem nie powinniśmy tego zaufania nadużywać, o jego utracie nie wspominając. Sprawy wywiadu to sprawy wywiadu, zwykłych ludzi nie powinny obchodzić.

Argument mówiący o tym, że ci agenci zostali wykształceni w PRL, też do mnie nie przemawia. Cóż, historii nie zmienimy, ale możemy wyciagnąć z niej wnioski. Siatki wywiadowcze buduje się latami bez względu na to, jaki ustrój panuje. Rozpierdalanie tego w drobny mak jest strzałem w stopę.
Awatar użytkownika
Hatefire
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10216
Rejestracja: 21-12-2010, 12:19
Lokalizacja: Katowice - miasto wielkich wydarzeń ;)

Re: ONKOLOGIA - Zbiór rakotwórczy II

12-06-2019, 21:37

Warto zwrócić uwagę na II RP. Administracja, wojskowość, wywiad, wszystko to było oparte na ludziach, którzy służyli zaborcom. Można powiedzieć, że funkcjonowanie II RP opierało się na zdrajcach wysługujących się wcześniej zaborcom.
Od braci dla braci
Od dobrych dla dobrych
Kacapskiej kurwie
Zawsze chuj do mordy
Nasum
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15161
Rejestracja: 21-01-2011, 11:12

Re: ONKOLOGIA - Zbiór rakotwórczy II

12-06-2019, 21:40

Bo mieli niezbędną wiedzę i doświadczenie.
Awatar użytkownika
Hatefire
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10216
Rejestracja: 21-12-2010, 12:19
Lokalizacja: Katowice - miasto wielkich wydarzeń ;)

Re: ONKOLOGIA - Zbiór rakotwórczy II

12-06-2019, 21:44

No właśnie. W wywiadzie wolę fachowca z czasów PRL (zweryfikowanego oczywiście) niż amatora od Macierewicza.
Od braci dla braci
Od dobrych dla dobrych
Kacapskiej kurwie
Zawsze chuj do mordy
Nasum
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15161
Rejestracja: 21-01-2011, 11:12

Re: ONKOLOGIA - Zbiór rakotwórczy II

12-06-2019, 21:48

Wywiad czy wojsko, rodem z czasów PRL jest zawsze lepsze niż amatorzy czy nowicjusze z mlekiem pod nosem.
Pan_Kimono
rasowy masterfulowicz
Posty: 2197
Rejestracja: 24-06-2005, 10:12
Lokalizacja: tu i tam

Re: ONKOLOGIA - Zbiór rakotwórczy II

12-06-2019, 23:05

Hatefire pisze:Warto zwrócić uwagę na II RP. Administracja, wojskowość, wywiad, wszystko to było oparte na ludziach, którzy służyli zaborcom. Można powiedzieć, że funkcjonowanie II RP opierało się na zdrajcach wysługujących się wcześniej zaborcom.
W punkt. Strasznie wkurwia mnie ta kompletna bezmyślność części prawicy i osrywanie wszystkiego z datą z przed 89. Zero refleksji, zero pomyslunku,
KVLT lizania CZASZKI
Awatar użytkownika
TheDude
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 6780
Rejestracja: 23-03-2011, 00:43

Re: ONKOLOGIA - Zbiór rakotwórczy II

12-06-2019, 23:46

byrgh pisze:Obrazek
Znowu popis czarnego ścierwa . . . Chociaż gdyby był biały czy zielony to i tak nic by nie zmieniło.
Awatar użytkownika
ggfh
w mackach Zła
Posty: 933
Rejestracja: 09-03-2015, 17:32

Re: ONKOLOGIA - Zbiór rakotwórczy II

13-06-2019, 06:13

Hatefire pisze:Warto zwrócić uwagę na II RP. Administracja, wojskowość, wywiad, wszystko to było oparte na ludziach, którzy służyli zaborcom. Można powiedzieć, że funkcjonowanie II RP opierało się na zdrajcach wysługujących się wcześniej zaborcom.
no szczegolnie "przyjaciele naczelnika" mega walki robili. pis moze sie uczyc... polecam lekture
http://lubimyczytac.pl/ksiazka/266127/j ... -socjalizm
Awatar użytkownika
Plagueis
rasowy masterfulowicz
Posty: 3011
Rejestracja: 19-02-2015, 16:22
Lokalizacja: South of Heaven

Re: ONKOLOGIA - Zbiór rakotwórczy II

13-06-2019, 07:14

Hatefire pisze:wolę fachowca z czasów PRL (zweryfikowanego oczywiście) niż amatora od Macierewicza
Sedno
"Argument stoi pierwszy, wykręt na szarym końcu."
Awatar użytkownika
Medard
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10152
Rejestracja: 22-04-2017, 19:15
Lokalizacja: Prag

Re: ONKOLOGIA - Zbiór rakotwórczy II

13-06-2019, 08:31

Plagueis pisze:
Hatefire pisze:wolę fachowca z czasów PRL (zweryfikowanego oczywiście) niż amatora od Macierewicza
Sedno
Dodam tylko, że najbardziej wolę fachowca z KGB.

Łudzicie się, że wcześniej nie było takich wycieków informacji? Nasze papierowe państewko i tak musi słuchać swoich wujów.
Awatar użytkownika
Hatefire
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10216
Rejestracja: 21-12-2010, 12:19
Lokalizacja: Katowice - miasto wielkich wydarzeń ;)

Re: ONKOLOGIA - Zbiór rakotwórczy II

13-06-2019, 08:51

Były w ramach wymiany informacji lub w przypadku wtopy, a nie celowo. Oni ten inwentarz dali dodatkowo w trzech wersjach językowych angielskiej, francuskiej i rosyjskiej, żeby przypadkiem nikt tłumaczeniem się nie trudził. Zachodnie wywiady do dziś trzymają pod kluczem akta z czasów II WŚ. Takie są po prostu zasady. Przecież nikt z nami nie będzie współpracował mając z tyłu głowy, że za 10 lat jakiś debil może to ujawnić, bo kilkadziesiąt lat po upadku PRL nadal mu się wydaje, że jest partyzantem bohatersko walczącym z komunizmem.
Od braci dla braci
Od dobrych dla dobrych
Kacapskiej kurwie
Zawsze chuj do mordy
Awatar użytkownika
Triceratops
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15996
Rejestracja: 25-05-2006, 20:33
Lokalizacja: Impossible Debility

Re: ONKOLOGIA - Zbiór rakotwórczy II

13-06-2019, 10:37

Nie wiem czy do politykowania czy do onkologii, podobne do powyzszego tematu o sluzbach
https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onec ... ne/wbh4nez" onclick="window.open(this.href);return false;

bedzie rozpierdol przed wyborami? :D
woodpecker from space
Awatar użytkownika
Hatefire
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10216
Rejestracja: 21-12-2010, 12:19
Lokalizacja: Katowice - miasto wielkich wydarzeń ;)

Re: ONKOLOGIA - Zbiór rakotwórczy II

13-06-2019, 10:49

Kurna dysydent pełną gębą, aż do Japonii musiał spierdolić :-D
Od braci dla braci
Od dobrych dla dobrych
Kacapskiej kurwie
Zawsze chuj do mordy
Pacjent
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 17700
Rejestracja: 12-12-2006, 09:30

Re: ONKOLOGIA - Zbiór rakotwórczy II

13-06-2019, 12:01

Triceratops pisze:Nie wiem czy do politykowania czy do onkologii, podobne do powyzszego tematu o sluzbach
https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onec ... ne/wbh4nez" onclick="window.open(this.href);return false;

bedzie rozpierdol przed wyborami? :D
Dobra promocja filmu.
Jeśli prawdę można wypowiedzieć tylko szeptem, oznacza to, że kraj został opanowany przez wrogów.
Awatar użytkownika
smooker
w mackach Zła
Posty: 879
Rejestracja: 10-11-2016, 09:21
Lokalizacja: Mokopuff

Re: ONKOLOGIA - Zbiór rakotwórczy II

13-06-2019, 15:13

Triceratops pisze:Nie wiem czy do politykowania czy do onkologii, podobne do powyzszego tematu o sluzbach
https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onec ... ne/wbh4nez" onclick="window.open(this.href);return false;
bedzie rozpierdol przed wyborami? :D
No będzie taki, że partia rządząca na setkę będzie miała większość, a może nawet kwalifikowaną O_o.
ODPOWIEDZ