Przy muzyce o sporcie v.2

Tematy niekoniecznie związane z metalem i muzyką...

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

Awatar użytkownika
immortal69
postuje jak opętany!
Posty: 665
Rejestracja: 12-01-2009, 13:16
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Przy muzyce o sporcie v.2

19-04-2021, 10:41

Mam nadzieję że to tylko straszak i element walki z uefa o dużo większą kasę z LM dla klubów
Obrazek
Awatar użytkownika
Medard
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10146
Rejestracja: 22-04-2017, 19:15
Lokalizacja: Prag

Re: Przy muzyce o sporcie v.2

19-04-2021, 10:47

immortal69 pisze:
19-04-2021, 10:41
Mam nadzieję że to tylko straszak i element walki z uefa o dużo większą kasę z LM dla klubów
A ja liczę, że się wydzielą, potem upadną razem z uefa i fifa, a potem powstanie kolejne piłkarskie NWO.

Niestety rządy musiałyby przestać finansować duże imprezy sportowe MŚ, MO, ME na takim poziomie jak dotychczas. A samorządy kluby, stadiony itp.

Państwo nie powinno dopłacać do tego cyrku, podobnie jak do KK. Wiem, to tylko rojenia.
Die Welt ist meine Vorstellung.
Awatar użytkownika
Żułek
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14272
Rejestracja: 10-07-2013, 15:43
Lokalizacja: from hell

Re: Przy muzyce o sporcie v.2

19-04-2021, 13:20

ja się ograniczyłem głównie do PL, jedyna liga która mnie cieszy
Barce, Legie i puchary (poza meczami United) ograniczyłem do minimum przez natłok kalendarza

wszystkie te Super Ligi, Ligi Narodówch, Klubowe MŚ mam głęboko w dupie
Daily Mail: Jeśli kluby, które zostaną wykluczone ze swoich krajowych lig z powodu udziału w Superlidze zechcą wrócić do krajowych rozgrywek, rozpoczną rywalizacje dopiero od piątego poziomu rozgrywkowego.
ostro :mrgreen:

Mou wywalili z Tottenhamu :sarcasm1:

się dzieje dzisiaj :sarcasm1:
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.

memberlist.php?mode=&sk=d&sd=d#memberlist
Awatar użytkownika
immortal69
postuje jak opętany!
Posty: 665
Rejestracja: 12-01-2009, 13:16
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Przy muzyce o sporcie v.2

19-04-2021, 13:45

Ciekawe, który następny klub nabierze się na markę wielkiego Mou :sarcasm2:
Obrazek
Awatar użytkownika
Hatefire
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10215
Rejestracja: 21-12-2010, 12:19
Lokalizacja: Katowice - miasto wielkich wydarzeń ;)

Re: Przy muzyce o sporcie v.2

19-04-2021, 14:19

Co do tej Superligi. Szczerze piłka mi obrzydła do cna i nie oglądam zasadniczo. Niemniej uczciwie trzeba powiedzieć, że w innych dyscyplinach zespołowych nie wygląda to lepiej. W koszykówce mamy NBA i Euroligę. W hokeju NHL i KHL. No i ciągłe targi czy puszczą zawodników na reprezentację, czy na IO zagrają najlepsi itp. W siatkówce nie ma szans na takie ligi, za to są wybryki działaczy z jakimiś chorymi zasadami eliminacji do IO, czy ustawianiem MŚ czy ME pod gospodarzy jakimiś dziwnymi zasadami losowań i rozgrywek. W piłce ręcznej wicemistrzami świata został Kuwejt, gdzie grał bodajże jeden Kuwejtczyk, a reszta to zawodnicy na szybkensa naturalizowani.
Od braci dla braci
Od dobrych dla dobrych
Kacapskiej kurwie
Zawsze chuj do mordy
Awatar użytkownika
uglak
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9669
Rejestracja: 15-06-2012, 12:03
Lokalizacja: ארץ ישראל

Re: Przy muzyce o sporcie v.2

19-04-2021, 16:35

Hatefire pisze:
19-04-2021, 14:19
W piłce ręcznej wicemistrzami świata został Kuwejt, gdzie grał bodajże jeden Kuwejtczyk, a reszta to zawodnicy na szybkensa naturalizowani.
"Transfery" do reprezentacji to kolejna patologia na której korzystają bogate, tym razem, federacje. Zakazywałbym! :-P
Guilty of being right
Awatar użytkownika
trup
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14773
Rejestracja: 26-11-2009, 14:38

Re: Przy muzyce o sporcie v.2

20-04-2021, 11:40

Pierwsza (?) dosyć ciekawa analiza pomysłu Super Ligi... https://oko.press/super-liga/
hO Aster Tor Pente - "Give Light and The People Will Follow."
„Kto poznał świat, znalazł trupa, a kto znalazł trupa, świat nie jest go wart” (logion 57)
Awatar użytkownika
devastator77
zahartowany metalizator
Posty: 6639
Rejestracja: 04-09-2016, 10:26

Re: Przy muzyce o sporcie v.2

20-04-2021, 11:50

Gratulacje dla koszykarek z Gdyni i siatkarzy z Jastrzębia.
Kogo ty we mnie
wszystkimi dziennie
nocami straszysz?
Awatar użytkownika
Żułek
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14272
Rejestracja: 10-07-2013, 15:43
Lokalizacja: from hell

Re: Przy muzyce o sporcie v.2

20-04-2021, 22:38

super liga zanim na dobre powstała już się rozpada :sarcasm1:

można śledzić na żywo ;)
https://sport.onet.pl/pilka-nozna/super ... ve/zblcc7c
Z radością witam Manchester City z powrotem w europejskiej rodzinie piłkarskiej - powiedział Aleksander Ceferin według informacji podawanych przez Martyna Zieglera z The Times
post Sterlinga genialny :sarcasm1:


Manchester United potwierdził odejścia Eda Woodwarda :sarcasm1:
Obrazek

ale myśle że jest kwestią czasu zanim się dogadają aby wszyscy zarobili, zastąpią turnieje towarzystkie tak jak zastąpili mecze towarzystkie reprezentacji Ligą Narodów, kasa musi się zgadzać ;)
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.

memberlist.php?mode=&sk=d&sd=d#memberlist
Awatar użytkownika
Medard
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10146
Rejestracja: 22-04-2017, 19:15
Lokalizacja: Prag

Re: Przy muzyce o sporcie v.2

20-04-2021, 22:53

Żułek pisze:
20-04-2021, 22:38
super liga zanim na dobre powstała już się rozpada :sarcasm1:

można śledzić na żywo ;)
https://sport.onet.pl/pilka-nozna/super ... ve/zblcc7c
Z radością witam Manchester City z powrotem w europejskiej rodzinie piłkarskiej - powiedział Aleksander Ceferin według informacji podawanych przez Martyna Zieglera z The Times
post Sterlinga genialny :sarcasm1:


Manchester United potwierdził odejścia Eda Woodwarda :sarcasm1:
Obrazek

ale myśle że jest kwestią czasu zanim się dogadają aby wszyscy zarobili, zastąpią turnieje towarzystkie tak jak zastąpili mecze towarzystkie reprezentacji Ligą Narodów, kasa musi się zgadzać ;)
Wybrali bońka na v-ce uefa i już załatwił.
Die Welt ist meine Vorstellung.
Awatar użytkownika
wonsz
rasowy masterfulowicz
Posty: 2638
Rejestracja: 18-02-2018, 14:59

Re: Przy muzyce o sporcie v.2

20-04-2021, 23:03

perez rozwalający sobie swój głupi ryj to miód na moje serce.
rzułf
Awatar użytkownika
Żułek
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14272
Rejestracja: 10-07-2013, 15:43
Lokalizacja: from hell

Re: Przy muzyce o sporcie v.2

21-04-2021, 00:02

wonsz pisze:
20-04-2021, 23:03
perez rozwalający sobie swój głupi ryj to miód na moje serce.
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

angole już odeszli, Milan i Barca też odejdą, zostało 4 :sarcasm1:
Ostatnio zmieniony 21-04-2021, 00:17 przez Żułek, łącznie zmieniany 1 raz.
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.

memberlist.php?mode=&sk=d&sd=d#memberlist
Awatar użytkownika
ozob
zahartowany metalizator
Posty: 6650
Rejestracja: 19-02-2017, 22:50

Re: Przy muzyce o sporcie v.2

21-04-2021, 00:08

Romy tam nie ma.

Zostal Real, Barca, Atletico, Juve, Milan i Inter. Pewnie zawiesza ten projekt lub zaproszą Ajax, Porto, Romę, Benfice, Celtic, Napoli. Tak czy inaczej, o ile popieram idee Superligii, tak kluby założycielskie całkowicie położyły PR. Brak jakies akcji w socjalach, brak twarzy piłkarzy i trenerów. Nie przygotowali kibiców na zmiane. Amatorka.
"Bawi mnie, gdy widzę jak ludzie, których tam wtedy nie było, albo nie są Norwegami, rozwodzą się nad dawanymi czasami, jakby wszyscy jednoczyli się wówczas przeciwko wspólnemu celowi" - Dolk.
Awatar użytkownika
Żułek
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14272
Rejestracja: 10-07-2013, 15:43
Lokalizacja: from hell

Re: Przy muzyce o sporcie v.2

21-04-2021, 00:19

miałem na myśli oczywiście Milan ;)
TV3 informuje, że Barcelona wejdzie do Superligi tylko po warunkiem, że takie rozwiązanie zaakceptują klubowi socios
Dziennikarz La Gazzetta dello Sport, Tancredi Palmeri poinformował w mediach społecznościowych, że Superliga zostaje zawieszona. Wszystko wskazuje więc na to, że rozgrywki, które miały zrewolucjonizować światowy futbol nie dojdą do skutku.
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.

memberlist.php?mode=&sk=d&sd=d#memberlist
Awatar użytkownika
wonsz
rasowy masterfulowicz
Posty: 2638
Rejestracja: 18-02-2018, 14:59

Re: Przy muzyce o sporcie v.2

21-04-2021, 00:27

i super, bezsensowny pomysł w takiej formie.
rzułf
Awatar użytkownika
ozob
zahartowany metalizator
Posty: 6650
Rejestracja: 19-02-2017, 22:50

Re: Przy muzyce o sporcie v.2

21-04-2021, 00:30

Pomysł był i jest zajebisty. Top kluby, top poziom i top rozgrywki. 5 awansów i 5 spadków co sezon, a wszystko kosztem tej drukarni w LM pod egidą UEFA.
"Bawi mnie, gdy widzę jak ludzie, których tam wtedy nie było, albo nie są Norwegami, rozwodzą się nad dawanymi czasami, jakby wszyscy jednoczyli się wówczas przeciwko wspólnemu celowi" - Dolk.
Awatar użytkownika
wonsz
rasowy masterfulowicz
Posty: 2638
Rejestracja: 18-02-2018, 14:59

Re: Przy muzyce o sporcie v.2

21-04-2021, 00:46

no nie do końca:
- rosnąca dysproporcja między nimi, a resztą zespołów ligowych
- prezes jednego z klubów prezesem całej ligi
- Perez już wspominał o zmianach zasad (np czasu trwania meczu)
- 12 klubów założycielskich miało nie spadać, więc emocje jak na grzybach + koniec emocji w rozgrywkach ligowych w momencie dużej przewagi punktowej przyszłego mistrza bo i tak nie ma o co grać skoro top6 ma gwarantowane puchary gdzie by nie skończyli
- Arsenal, Tottenham i Milan to nie są top kluby
- te same mecze co tydzień znudzą się po maks 2 sezonach
- jeszcze większe nagromadzenie spotkań i zajechanie piłkarzy, już teraz to jest patologiczne ile muszą grać
- aspekt romantyczny, against modern football, piłka już odjechała od korzeni i kibiców, jebać taki elitaryzm
- rozgrywki fajne dla januszy co to piłkę oglądają z doskoku
- polecam poprzeglądać wyniki hitowych spotkań np premier league czy serie a, nudy wchuj i mało bramek
- wygrywający underdog jest zawsze ciekawszy niż dwa topowe kluby grające z zaciągnietym ręcznym na 1:0
- dziwnym trafem z incjatywą wyszły głównie kluby, które są kurewsko zadłużone, to jedynie pęd za kasą. Taki Bayern czy PSG nie rzuciły się tak ochoczo bo są finansowo stabilne
rzułf
Awatar użytkownika
ozob
zahartowany metalizator
Posty: 6650
Rejestracja: 19-02-2017, 22:50

Re: Przy muzyce o sporcie v.2

21-04-2021, 01:04

Trochę masz tu nieścisłości:
1. Kluby miały spadać,
2, Dysoroorcje w ligach krajowych już są ogromne (kto wygrywa te mistrzostwa?)
3. Zasady miały się zmienić, ale to miało dotyczyć czasu trwania spotkań. Aczkolwiek to dopiero w przyszłości. Wystratowsliby klasycznie.
4. Trzeba być naiwniakiem żeby nie wierzyć brak motywacji w kwstii zwycięstwa w lidze. Wiosna w SL to play off z 8 drużyn. Jak ktoś odpadł na jesieni to opór meczów o stawkę wiosna ma krajowym podwórku - liga + puchar ligii.
5. Milan to jest wieki klub. Trzeba być tumanem żeby tego nie wiedzieć.
6. SL, liga + puchar kraju to mniej więcej tyle samo meczy co LM, liga i puchar kraju.
7. Piłka już dawano odjechała od korzeni. To jest biznes i SL nic tu nie zmienia.
8. Ogladam piłkę nałogowego i pod względem atrakcyjności i poziomu SL przebilaby wszystko co do tej pory o kilka długości.
9. Nie oglądasz Serie A, a PL zawodzi dopiero w tym sezonie, co nie dziwi w czasach pandemii.
10. Jebać underdogi.
11. Zajebiste przykłady. PSG, które dzięki walkom uniknęło konsekwencji za niezdrowe finansowanie i łamanie FFP oraz Bayern, który przestasta wszystkich w Bundesliga o dwie głowy i wyławia sobie co lepszych bez żadnego problemu.

(:
"Bawi mnie, gdy widzę jak ludzie, których tam wtedy nie było, albo nie są Norwegami, rozwodzą się nad dawanymi czasami, jakby wszyscy jednoczyli się wówczas przeciwko wspólnemu celowi" - Dolk.
Awatar użytkownika
Żułek
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14272
Rejestracja: 10-07-2013, 15:43
Lokalizacja: from hell

Re: Przy muzyce o sporcie v.2

21-04-2021, 01:19

ozob pisze:
21-04-2021, 01:04
1. Kluby miały spadać,
5. Milan to jest wieki klub. Trzeba być tumanem żeby tego nie wiedzieć.
1. ale nie załozyciele, więc po co się starać ?
a czy spadnie z niej Porto a awansuje Celtic to kogo to obchodzi ?

5. ale bez Zlatana by spadli ;)
Podsumowując - pięć angielskich klubów oficjalnie odeszło z projektu Superligi
AC Milan i Chelsea też miały zdecydować się na taki ruch, ale wciąż nie opublikowały oświadczeń w tej sprawie
aha jeszcze jedno
ozob pisze:
21-04-2021, 00:08
kluby założycielskie całkowicie położyły PR. Brak jakies akcji w socjalach, brak twarzy piłkarzy i trenerów. Nie przygotowali kibiców na zmiane. Amatorka.
wg mnie jest właśnie odwrotnie, specjalnie to zrobili bo wiedzieli że FIFA i UEFA im nie pozwoli, teraz pod stołem się dogadają i wszyscy bedą zadowoleni
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.

memberlist.php?mode=&sk=d&sd=d#memberlist
Awatar użytkownika
wonsz
rasowy masterfulowicz
Posty: 2638
Rejestracja: 18-02-2018, 14:59

Re: Przy muzyce o sporcie v.2

21-04-2021, 01:20

1. Z tego co widziałem to spadać miały tylko kluby spoza 12 założycieli.
2, Sa duże, ale zdarzają się niespodzianki jak wzrost Atalanty, mistrzostwo Leicester, Wolfsburga z Grafite i Dzeko czy West Ham w tym sezonie. Kosmiczny dopływ gotówki dla uczestników SL znacznie pogłębiłby tą przepaść.
3. Tu zgoda, chociaż nie podoba mi się kwestia innych zasad zależnie od rozgrywek.
4. Motywacja do zwycięstwa jest, ale motywacja np do top4 w Anglii już niekoniecznie skoro top6 i tak zagra w SL. W momencie kiedy załóżmy City czy Liverpool odskoczą na duży dystans motywacja spada skoro nie ma o co grać.
5. To jest wielki klub historycznie, aktualnie to jest europejski średniak.
6. LM nie jest grane co tydzień.
7. SL to pogłebia.
8. Ogladam piłkę nałogowego - gratuluje.
9. Nie oglądasz piłki i pierdolisz kocopoły, taka sensowna argumentacja. Seria A ostatnie parę lat trochę się podniosła, ale od 1/2 sezonów znowu jest nudna poza meczami Atalanty, częścią meczów Interu czy Lazio/Sassuolo, a mecze Juventusu to pierdolona męczarnia do oglądania.
10. Jebać napchane hajsem kluby.
11. Bayern co roku wychodzi na plus i nie ma długów, jest najstabilniejszym z top klubów. Barcelona aktualnie finansowo sra pod siebie, Real i angielska czołówka też są pozadłużane + PSG, top LL i PL same zgotowały sobie ten los rozpierdalając rynek kwotami płaconymi za piłkarzy.
rzułf
ODPOWIEDZ