Cytat dnia!

Tematy niekoniecznie związane z metalem i muzyką...

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Pierec
postuje jak opętany!
Posty: 336
Rejestracja: 26-11-2014, 17:53

Re: Cytat dnia!

03-11-2017, 22:52

Obrazek

to tak z przymrużeniem oka;)
Heretyk
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9022
Rejestracja: 03-12-2007, 14:06
Lokalizacja: beskidy

Re: Cytat dnia!

04-11-2017, 16:23

Plastek pisze:
Życie jest doprawdy ohydne, na domiar złego zaś uchyla niekiedy zasłonę pozorów i odsłania przed nami przebłyski diabolicznej prawdy czyniącej je tysiąckroć ohydniejszym. Nauka, której rewelacje zdążyły już wstrząsnąć nami do głębi, koniec końców przyniesie pewnie zgubę ludzkiemu gatunkowi - o ile rzeczywiście jesteśmy odrębnym gatunkiem - gdyby bowiem świat poznał skrywany przez nią w zanadrzu bezmiar nieodgadnionych zgróz, żaden śmiertelnik nie ostałby się przy zdrowych zmysłach.
H. P. Lovecraft

Poraża mnie filozoficzna głębia jego pisarstwa. Jest to jednocześnie coś, czego nie jest w stanie wychwycić byle skurwiały obskurant pierdolący bez sensu o rzekomych brakach warsztatowych tego pisarza, o tym, że wszystko było "bluźniercze", "nieopisane" itp. brednie, już dawno zresztą zdyskredytowane przez wszystkich poza, naturalnie, skurwiałym obskurantem.
tak
Awatar użytkownika
TheDude
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 6743
Rejestracja: 23-03-2011, 00:43

Re: Cytat dnia!

04-11-2017, 16:46

"..." - Stephen Hawking bez komputera
Awatar użytkownika
Gall
weteran forumowych bitew
Posty: 1129
Rejestracja: 17-08-2015, 21:51

Re: Cytat dnia!

05-11-2017, 20:42

- I've got nowhere to go, my lord.
- Oh surely you will be allowed to starve to death in one of the royal parks.
For there is no folly of the beasts of the earth which is not infinitely outdone by the madness of men.
Awatar użytkownika
Pierec
postuje jak opętany!
Posty: 336
Rejestracja: 26-11-2014, 17:53

Re: Cytat dnia!

08-11-2017, 02:59

relacja Hectora Berlioza z 'otwartej' sekcji zwłok:
Robert [...] zabrał mnie po raz pierwszy do sali sekcyjnej. [...] Na widok tej straszliwej
kostnicy - fragmentów kończyn, szczerzących się głów, rozłupanych czaszek, krwawego błota
pod nogami i tej potwornej woni, stad wróbli walczących o kawałki płuc, szczurów
obgryzających po kątach zakrwawione kręgi - poczułem takie obrzydzenie, że wyskoczyłem
przez okno i popędziłem do domu, jak gdyby sama Śmierć z jej upiornym orszakiem siedziała
mi za kołnierzem.
Awatar użytkownika
Sybir
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10360
Rejestracja: 16-11-2011, 22:15
Lokalizacja: Voivodowice

Re: Cytat dnia!

08-11-2017, 07:45

Taki se ten cytat. Nie wiem, co miałby wnosić do dyskusji (poza walorami estetycznymi).
nicram pisze:Antichrist niszczy UaFM w pięć sekund.
Triceratops pisze:szczepic sie mozna na rzadko mutujace i w miare stale genetycznie wirusy, jak gruzlica, krztusiec, blonica czy np koklusz
Awatar użytkownika
Pierec
postuje jak opętany!
Posty: 336
Rejestracja: 26-11-2014, 17:53

Re: Cytat dnia!

08-11-2017, 09:34

walory estetyczne tez, a poza tym spojrzenie na to jak wyglądały sekcje w XIX wieku. ot, ciekawostka. nie wiem czy wiesz, ale nie każdy ma styczność z trupami, tym bardziej w warunkach XIX wiecznych. dyskusja? no rzeczywiście, bo tu takie dyskusje toczą się wokół każdego cytatu:D
Awatar użytkownika
Pierec
postuje jak opętany!
Posty: 336
Rejestracja: 26-11-2014, 17:53

Re: Cytat dnia!

15-11-2017, 12:52

„My nie zapamiętujemy. Specjalna grupa małych ludzików robi to za nas. Żyją w części mózgu nazywanej »ośrodkiem
Broki«. [...] Jest ich może dwanaście, może piętnaście brygad, które pracują w systemie zmianowym, jak
robotnicy w fabryce. [...] Skutkiem tego przypomnienie sobie czegoś to kwestia nawiązania kontaktu ze zmianą,
która była na służbie, gdy informacja ta była zapisywana".


Thomas Edison : )
Awatar użytkownika
Triceratops
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15994
Rejestracja: 25-05-2006, 20:33
Lokalizacja: Impossible Debility

Re: Cytat dnia!

17-11-2017, 13:30

Obrazek
woodpecker from space
Nasum
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15074
Rejestracja: 21-01-2011, 11:12

Re: Cytat dnia!

17-11-2017, 15:46

:D

Jeśli to faktycznie on wypowiedział te słowa, to rozjebał mnie w strzępy ;-))))) Zajebisty cytat ;-)
Awatar użytkownika
uglak
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9679
Rejestracja: 15-06-2012, 12:03
Lokalizacja: ארץ ישראל

Re: Cytat dnia!

17-11-2017, 15:54

Quora twierdzi, ze nie ma dowodu, ze to jego slowa, ale patrzac na inne jego wypowiedzi widze, ze mozna nimi spokojnie zapelnic kilka nastepnych stron tego tematu ;-)
https://www.quora.com/Did-Winston-Churc ... -no-reason" onclick="window.open(this.href);return false;
Guilty of being right
Awatar użytkownika
Pierec
postuje jak opętany!
Posty: 336
Rejestracja: 26-11-2014, 17:53

Re: Cytat dnia!

17-11-2017, 16:05

przy okazji polecam biografię autorstwa Normana Rose pt. Życie pod prąd. przyjemna lektura, choć nie pamiętam w niej akurat takiego cytatu. polecam też cytaty Margaret Thatcher. mimo, że nie lubię polityków to trudno nie docenić takich powiedzeń:

Być potężnym – to tak samo jak być damą. Jeśli musisz zapewniać, że nią jesteś – to nie jesteś.

;)
Awatar użytkownika
Plastek
zahartowany metalizator
Posty: 5031
Rejestracja: 29-08-2011, 10:58
Lokalizacja: Pot pod pachami
Kontakt:

Re: Cytat dnia!

17-11-2017, 17:16

Chcielibyśmy być niezbędni, konieczni, włączeni w odwieczny ład świata. Wszystkie religie, prawie wszystkie filozofie, częściowo nawet nauka, świadczą o heroicznym, niestrudzonym wysiłku ludzkości rozpaczliwie zaprzeczającej swojej własnej przypadkowości. (...) Człowiek żyje jak Cygan w całkowitej samotności i radykalnej obcości na brzegach świata, który jest głuchy na jego muzykę, który jest niewrażliwy na jego nadzieje, cierpienia albo występki. Człowiek wie wreszcie, że jest sam w obojętnej niezmierzoności wszechświata, z którego wynurzył się przypadkowo. Nigdzie nie decydowano o jego losie i obowiązkach.
Jacques Monod - przede wszystkim idol nastoletnich nihilistów, a poza tym laureat Nagrody Nobla z dziedziny fizjologii i medycyny, profesor Sorbony, członek m.in. Towarzystwa Królewskiego w Londynie czy Amerykańskiej Akademii Nauk w Waszyngtonie.
Ufoludku ufoludku zerżnij mnie. Ufoludku ufoludku zerżnij mnie. Zerżnij, zerżnij u-f-o-l-u-d-k-u mnie.
Jesteśmy Fisted Sister i lubimy się jebać!!!! Wyjebiemy nawet owcę!!!!
Wszyscy ręce w górę! Wszyscy ręce w górę!
Wolę kakaową dziurę!!
Karkasonne

Re: Cytat dnia!

17-11-2017, 17:30

Bez sensu, czy ktoś widział kiedyś samotnego cygana?
Awatar użytkownika
Plastek
zahartowany metalizator
Posty: 5031
Rejestracja: 29-08-2011, 10:58
Lokalizacja: Pot pod pachami
Kontakt:

Re: Cytat dnia!

17-11-2017, 17:41

W Toruniu był kiedyś taki znany samotny Cygan, co to mu się dykty ciężkie obijały o ciało. Może o tego chodzić:

[youtube][/youtube]
Ufoludku ufoludku zerżnij mnie. Ufoludku ufoludku zerżnij mnie. Zerżnij, zerżnij u-f-o-l-u-d-k-u mnie.
Jesteśmy Fisted Sister i lubimy się jebać!!!! Wyjebiemy nawet owcę!!!!
Wszyscy ręce w górę! Wszyscy ręce w górę!
Wolę kakaową dziurę!!
Awatar użytkownika
trup
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14773
Rejestracja: 26-11-2009, 14:38

Re: Cytat dnia!

05-12-2017, 09:14

"Bez względu na wszystko najważniejsza jest Polska. Dbająca o rodzinę i wartości, bezpieczna. Wyrosła na fundamencie chrześcijańskim, tolerancyjna i otwarta. Nowoczesna i ambitna. To mój kraj. Przykład dla Europy i świata. Tacy jesteśmy Polacy"

| Beata Szydło 2017.12.04 |
hO Aster Tor Pente - "Give Light and The People Will Follow."
„Kto poznał świat, znalazł trupa, a kto znalazł trupa, świat nie jest go wart” (logion 57)
Awatar użytkownika
Sgt. Barnes
zahartowany metalizator
Posty: 5306
Rejestracja: 13-07-2012, 07:37

Re: Cytat dnia!

05-12-2017, 11:02

Beata jest w pytę, chociaż niedługo odda konsoletę:
Obrazek
Prawdziwy mężczyzna powinien być...ogolony i ciut, ciut pijany.
Bolesław Wieniawa-Długoszowski.
Pacjent
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 17700
Rejestracja: 12-12-2006, 09:30

Re: Cytat dnia!

09-12-2017, 10:28

Szef PSL: "Wiemy, że się nas boicie. To dlatego ukradliście Polakom wybory."
Jeśli prawdę można wypowiedzieć tylko szeptem, oznacza to, że kraj został opanowany przez wrogów.
Awatar użytkownika
HSVV
w mackach Zła
Posty: 987
Rejestracja: 27-12-2014, 04:52

Re: Cytat dnia!

09-12-2017, 21:17

człowiek skacze po internecie, wirtualne pola przemierza, na łąkach cyfrowych się pasie i czasem w morzu informacji różne cudawianki widzi. np takie opinie o Blade Runner:
Gdzie nie bywać, kogo nie znać? pisze:Idę własnie na nowego Blade Runnera, ale nie dlatego, że jestem fanem starego i znam wszystkie jego piosenki.

Wręcz przeciwnie, nudzi mnie ta pierwsza część, a jak się jeszcze zastanowię to wydaje mi się bardzo głupia.

Bo nie dość, że Ridli Skot wyjął z tego filmu wątek owcy ("Czy androidy śnią o elektrycznych owcach"), który w opowiadaniu był siłą napędową, bo tam Deckard zabijał te androidy, bo kupił prawdziwą owcę za niesamowity hajs i musiał się jakoś wypłacić, a we filmie Harrison Ford zabijał te androidy, bo właściwie chuj wie czemu i to, że robił to z taką pasją i zacięciem można tylko wytłumaczyć tym, że w tej przyszłości bez internetu było tak nudno, że zabijanie Rutgera Hałera było całkiem niezłą opcją na wieczór.

To na dodatek w wersji reżyserskiej Ridli dodał sceny, z których wychodzi, że Deckard był replikantem, co już w ogóle pasuje tej historii jak kurwie miotła.

Teraz pewnie myślicie sobie "Adam, no to po co idziesz na trzygodzinny sequel filmu, za którym nie przepadasz? No i po co o tym piszesz?"

A po co była w Blade Runnerze scena z jednorożcem?

Nie wiadomo.

A z racji, że nie wiadomo to nikt się nie zapyta po co.

To jest ta wielka sztuka.
i o Blade Runner 2049
Nowy Blade Runner jest tak wizualnie dopieszczony, że każdy kadr mógłby służyć za zdjęcie, przez to nikt w tym filmie się nie rusza (no bo by spierdolił piękny kadr).

Na drodze "stuningującym wiżualsom" nie stanęły też interesujące postaci, fabuła, akcja czy odrobina dystansu do tematu.

Przez trzy godziny filmu oglądamy, jedne po drugim, symetryczne ujęcia wprowadzające, które po paru minutach przechodzą w scenę dialogu, w którym nikt nie ma nic do powiedzenia.

Ten film tak bardzo nie ciągnie, że główny bohater mógłby na końcu każdej sceny mówić "polećmy teraz gdzie indziej, będzie można strzelić kilka powolnych ujęć z podróbą wangelisa w tle" i fabuła byłaby tak samo angażująca.

To jest jawny przekręt, obliczony na obesrańców prowadzących blogi o filmach, co to myślą, że oni to kino to już całkiem rozgryźli i że koniec końców chodzi tylko o to, żeby film był na tyle nadęty, żeby można było można było się poczuć lepszym od Sebastianów oglądających "Botoks" w sali obok.

O!
kto ma prawdę? gdzie obiektywizm? jak żyć?
Maschinengewehr
Aus jeder Galaxie
Heilen wir
Allgemeine Agonie
Awatar użytkownika
trup
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14773
Rejestracja: 26-11-2009, 14:38

Re: Cytat dnia!

11-12-2017, 09:56

"Robimy dla Polski dużo, bardzo dużo... Aż trudno wymienić!"

"To marihuana jest z konopi? Chyba nie."

"Z ziemi polskiej do Wolski..."


[Dżej Kaj]
hO Aster Tor Pente - "Give Light and The People Will Follow."
„Kto poznał świat, znalazł trupa, a kto znalazł trupa, świat nie jest go wart” (logion 57)
ODPOWIEDZ