Cytat dnia!

Tematy niekoniecznie związane z metalem i muzyką...

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
EatMyFuck
postuje jak opętany!
Posty: 476
Rejestracja: 03-08-2017, 13:27

Re: Cytat dnia!

21-10-2017, 20:32

uglak pisze:
Heretyk pisze:czuję się uspokojony zatem

niemniej pazury nadal nienawidzę. chyba najgorszy polski aktorzyna. razem z karolakiem i lindą na podium
a gdzie miejsce dla Szyca?
do niedawna miał stałą rezerwację na Kolskiej ;-)
ale się zmienił … sick
Ostatnio zmieniony 21-10-2017, 20:37 przez EatMyFuck, łącznie zmieniany 1 raz.
Z głębokim zapałem będziemy starać się kultywować ducha samo wyrzeczenia się.
byrgh
zahartowany metalizator
Posty: 6122
Rejestracja: 09-09-2010, 00:01

Re: Cytat dnia!

21-10-2017, 20:35

Karkasonne pisze:Grabowskiego widziałem tylko w teatrze na ,,Chorym z urojenia" i ekstraklasa. Trochę jakby oglądać świetny zespół z wieloma średnimi supportami - supporty się produkują, wyciskają z siebie wszystko, a potem wchodzi na deski taki Iomii i kasuje ich jednym riffem.
Grabowski w Pitbullu na przesłuchaniu Warcholskiej to jest Oscar :)

cała jest masa utalentowanych, moze wybitnych przed swoją życiową rolą (90% polskich aktorów), których, co jest smutne, część nigdy nawet nie zagra (choćby ww. Braciak, choć chciałbym się mylić), ale nie jesteśmy w stanie tego po prostu wymienić. w każdym razie, nie umniejszajmy, a tak poniekąd robimy (nieświadomie) pisząc, że liczą się tylko ci czy tamci, przy równoczesnym wyróżnianiu jakichś ogrodników i dekarzów ;)
Heretyk
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9022
Rejestracja: 03-12-2007, 14:06
Lokalizacja: beskidy

Re: Cytat dnia!

21-10-2017, 20:36

Pacjent pisze: Do liderów dorzucę jeszcze Braciaka to może i jego ktoś zbluzga :)
bluzgać to może nie, ale jakby się nie urodził, to by straty wielkiej nie było :D

kurwa, ale się temat zrobił w tym cytacie dnia :)
Pacjent
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 17700
Rejestracja: 12-12-2006, 09:30

Re: Cytat dnia!

21-10-2017, 20:45

Heretyk pisze:
Pacjent pisze: Do liderów dorzucę jeszcze Braciaka to może i jego ktoś zbluzga :)
bluzgać to może nie, ale jakby się nie urodził, to by straty wielkiej nie było :D

kurwa, ale się temat zrobił w tym cytacie dnia :)
W końcu to aktorzy ciągle cytują :)
Jeśli prawdę można wypowiedzieć tylko szeptem, oznacza to, że kraj został opanowany przez wrogów.
Awatar użytkownika
Gore_Obsessed
zahartowany metalizator
Posty: 5472
Rejestracja: 10-06-2003, 06:33

Re: Cytat dnia!

22-10-2017, 05:13

Ja staram się odszukać w pamięci jakieś polskie filmy z ostatniej powiedzmy dekady i przychodzą mi do głowy jedynie "Jack Strong" oraz "Bogowie". Można więc powiedzieć, że jestem w polskiej kinematografii rozsmakowany. Być może o czymś jeszcze zapomniałem, ale i tak dałoby się to pewnie policzyć na palcach jednej ręki. Tomasz Kot bardzo dobrze zagrał profesora Religę. Wychodzi mi z tego, że jest on najmocniejszym obecnie ogniwem w naszym filmowym panteonie.

Żeby mój post nie był całkowitym off-topem, ale pozostając w klimacie filmowym: "We used to stack fucks like you five feet high in Korea... use ya for sandbags."
Only SŁUCHANIE płyt is real!
Awatar użytkownika
Plastek
zahartowany metalizator
Posty: 5031
Rejestracja: 29-08-2011, 10:58
Lokalizacja: Pot pod pachami
Kontakt:

Re: Cytat dnia!

22-10-2017, 07:49

Istnieje zmęczenie, którego źródłem jest abstrakcyjna inteligencja, i jest to najbardziej przerażający rodzaj zmęczenia. Nie ciąży tak jak zmęczenie ciała ani nie niepokoi jak zmęczenie emocjonalnym przeżyciem. To, co wtedy dręczy, to świadomość świata, dławienie się duszy.

Wtedy wszystkie idee, w których przeczuwaliśmy życie, wszystkie ambicje i zamiary, na których opieraliśmy nasze nadzieje, rozpadają się, rozpraszają jak chmury, rozgonione przez wiatr, zmieniając się w mgliste popioły, strzępy tego, czego nie było i nie może być. A ponad tym obrazem klęski unosi się czarna i nieubłagana samotność rozgwieżdżonych pustkowi nieba.

Tajemnica życia boli nas i przeraża w najrozmaitszy sposób. Czasem nachodzi nas jako bezkształtna zjawa i dusza drży w najgorszym rodzaju strachu - takim, który wywołuje zwyrodniałe ucieleśnienie niebytu. Innym razem staje za nami i dostrzegamy ją pod warunkiem, że nie odwracamy się za siebie; i jest skończoną prawdą, objawioną w najgłębszym okropieństwie faktu, że jej nie znamy.

Jednak horror, który mnie dziś dręczy, jest mniej wzniosły i bardziej gryzący. To chęć, aby nie myśleć, pragnienie, aby nie mieć żadnej przeszłości, świadoma rozpacz wszystkich komórek ciała i duszy. To nagłe wrażenie, że jest się uwięzionym w nieskończonej celi. Jak można myśleć o ucieczce, jeżeli wszystko jest celą?

Wówczas czuję przemożne, absurdalne pragnienie takiego satanizmu, który istniał przed Szatanem; życzę sobie, aby nadszedł dzień - dzień bez czasu i substancji - kiedy stanie się możliwa ucieczka poza Boga i aby to, co w nas najgłębsze, przestało - nie wiem jak - brać udział w byciu lub niebyciu.
Fernando Pessoa

Właśnie czytam jego książkę i polecam bardzo. Kolejny - po Josephie Conradzie - idol nastoletnich nihilistów; każdy wszak nastolatek bez wątpienia poświęca długie godziny na rozmyślania nad sensem oraz na czytanie Conrada czy poezji i prozy Fernanda Pessoi.
Ufoludku ufoludku zerżnij mnie. Ufoludku ufoludku zerżnij mnie. Zerżnij, zerżnij u-f-o-l-u-d-k-u mnie.
Jesteśmy Fisted Sister i lubimy się jebać!!!! Wyjebiemy nawet owcę!!!!
Wszyscy ręce w górę! Wszyscy ręce w górę!
Wolę kakaową dziurę!!
Awatar użytkownika
booshee
postuje jak opętany!
Posty: 652
Rejestracja: 22-03-2004, 16:36

Re: Cytat dnia!

22-10-2017, 08:11

wczoraj Warta Sieradz podjęła u siebie Polonię Warszawa, wyszło 1:1, w trzeci lidze.... jako , nazwijmy to, no bardzo niby fan Warteczki, darłem mordę trochę, ale z trybun leciało "po bożemu", cytat dnia - czytać w głosie Himilsbacha:

-Sędzia, kurwa, GDZIE STOISZ TY SŁOJU JEBANY!

i drugie:

-Do chuja sędzio, gwiżdż (fonetyczny zapis) TO NIE SĄ RAGBI!

over and out................kartofliska HALIZ
byrgh
zahartowany metalizator
Posty: 6122
Rejestracja: 09-09-2010, 00:01

Re: Cytat dnia!

27-10-2017, 19:12

"niezależność sądownictwa w Polsce jest zagrożona"
Pacjent
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 17700
Rejestracja: 12-12-2006, 09:30

Re: Cytat dnia!

27-10-2017, 19:13

byrgh pisze:"niezależność sądownictwa w Polsce jest zagrożona"
Kto tak odpłynął?
Jeśli prawdę można wypowiedzieć tylko szeptem, oznacza to, że kraj został opanowany przez wrogów.
Awatar użytkownika
TheDude
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 6743
Rejestracja: 23-03-2011, 00:43

Re: Cytat dnia!

27-10-2017, 20:27

"What's one less person on the face of the earth, anyway?"
Ted Bundy
Awatar użytkownika
Heidern
starszy świeżak
Posty: 20
Rejestracja: 26-04-2014, 20:12

Re: Cytat dnia!

29-10-2017, 21:34

Plastek pisze:
Właśnie czytam jego książkę i polecam bardzo. Kolejny - po Josephie Conradzie - idol nastoletnich nihilistów; każdy wszak nastolatek bez wątpienia poświęca długie godziny na rozmyślania nad sensem oraz na czytanie Conrada czy poezji i prozy Fernanda Pessoi.
U mnie to był Céline, Sarte i Baudelaire. Dobrze, że przestałem chlep jeść... Teraz cytat, nie pamiętam skąd to, możliwe, że z dzieła pierwszego pana : "Dziecka to trochę żal, nigdy nie wiadomo jaki skurwysyn z niego wyrośnie w przyszłości" - coś w tym stylu, źródła nie jestem pewien.
"And from the safest places
Come the bravest words"
Awatar użytkownika
Pierec
postuje jak opętany!
Posty: 336
Rejestracja: 26-11-2014, 17:53

Re: Cytat dnia!

29-10-2017, 23:55

Plastek pisze:Fernando Pessoa

Właśnie czytam jego książkę i polecam bardzo.
którą? Księgę Niepokoju może? u mnie ta pozycja leży i czeka już od miesięcy i jakoś nie mogę się zabrać.
Awatar użytkownika
Plastek
zahartowany metalizator
Posty: 5031
Rejestracja: 29-08-2011, 10:58
Lokalizacja: Pot pod pachami
Kontakt:

Re: Cytat dnia!

30-10-2017, 07:04

Pierec pisze:
Plastek pisze:Fernando Pessoa

Właśnie czytam jego książkę i polecam bardzo.
którą? Księgę Niepokoju może? u mnie ta pozycja leży i czeka już od miesięcy i jakoś nie mogę się zabrać.
Tak, "Księgę Niepokoju". Świetna rzecz, naturalnie - wystarczy spojrzeć na cytat, który wkleiłem u góry - jeśli jest się nastoletnim nihilistą! Tak jak Pessoa.
Ufoludku ufoludku zerżnij mnie. Ufoludku ufoludku zerżnij mnie. Zerżnij, zerżnij u-f-o-l-u-d-k-u mnie.
Jesteśmy Fisted Sister i lubimy się jebać!!!! Wyjebiemy nawet owcę!!!!
Wszyscy ręce w górę! Wszyscy ręce w górę!
Wolę kakaową dziurę!!
Awatar użytkownika
Pierec
postuje jak opętany!
Posty: 336
Rejestracja: 26-11-2014, 17:53

Re: Cytat dnia!

30-10-2017, 11:44

Plastek pisze:
Pierec pisze:
Plastek pisze:Fernando Pessoa

Właśnie czytam jego książkę i polecam bardzo.
którą? Księgę Niepokoju może? u mnie ta pozycja leży i czeka już od miesięcy i jakoś nie mogę się zabrać.
Tak, "Księgę Niepokoju". Świetna rzecz, naturalnie - wystarczy spojrzeć na cytat, który wkleiłem u góry - jeśli jest się nastoletnim nihilistą! Tak jak Pessoa.
wychodzi na to, że jestem bo cytat konkret. trzeba będzie ruszyć z tym koksem w końcu.
Awatar użytkownika
Plastek
zahartowany metalizator
Posty: 5031
Rejestracja: 29-08-2011, 10:58
Lokalizacja: Pot pod pachami
Kontakt:

Re: Cytat dnia!

30-10-2017, 17:08

Tam jest od chuja takich cytatów, książka gniecie! Ciebie akurat o to nie podejrzewam, ale dla wciąż żyjących złudzeniami dla dzieci do lat 3, lektura "Księgi Niepokoju" byłaby jak cios młotem w mordę. I zapewne skończyłaby się właśnie takim skrajnie debilnym racjonalizowaniem jak pierdolenie o nihilizmie dla nastolatków by broń boże takie niepokojące myśli nie zostały w główce na dłużej. Tak to niestety jest, lepszy komfort psychiczny i życie w matrixie; zadawać sobie trudne pytania niestety niewielu ma jaja.
Ufoludku ufoludku zerżnij mnie. Ufoludku ufoludku zerżnij mnie. Zerżnij, zerżnij u-f-o-l-u-d-k-u mnie.
Jesteśmy Fisted Sister i lubimy się jebać!!!! Wyjebiemy nawet owcę!!!!
Wszyscy ręce w górę! Wszyscy ręce w górę!
Wolę kakaową dziurę!!
Awatar użytkownika
Plastek
zahartowany metalizator
Posty: 5031
Rejestracja: 29-08-2011, 10:58
Lokalizacja: Pot pod pachami
Kontakt:

Re: Cytat dnia!

01-11-2017, 07:48

"Ach tak, ironia! Niech pan się wystrzega tutejszej ironii, inżynierze! Niech pan się w ogóle strzeże tej duchowej postawy! Gdzie nie jest ona zwyczajnym i klasycznym środkiem retorycznym, każdej chwili zrozumiałym dla zdrowego rozsądku, tam staje się rozwiązłością, przeszkodą dla cywilizacji, zdrożnym kokietowaniem zastoju, bezduszności, występku. A że atmosfera, w której żyjemy, widocznie bardzo sprzyja plenieniu się tej bagiennej rośliny, więc wolno mi żywić nadzieję lub raczej muszę obawiać się, że pan mnie rozumie".
Tomasz Mann.

Zdjąłem dziś z półki na chybił-trafił, otworzyłem na stronie stosując tę samą metodę i voila! Czy to jakiś znak? Niewykluczone; tymczasem pozdrawiam wszystkich ironistów, anarchistów, złomiarzy i anachoretów.
Ufoludku ufoludku zerżnij mnie. Ufoludku ufoludku zerżnij mnie. Zerżnij, zerżnij u-f-o-l-u-d-k-u mnie.
Jesteśmy Fisted Sister i lubimy się jebać!!!! Wyjebiemy nawet owcę!!!!
Wszyscy ręce w górę! Wszyscy ręce w górę!
Wolę kakaową dziurę!!
Heretyk
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9022
Rejestracja: 03-12-2007, 14:06
Lokalizacja: beskidy

Re: Cytat dnia!

01-11-2017, 08:02

:D
Pacjent
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 17700
Rejestracja: 12-12-2006, 09:30

Re: Cytat dnia!

01-11-2017, 17:12

Z okazji 500-lecia reformacji znalazłem parę tekstów pasujących do podwórkowej kapeli blackmetalowej. Autor - Marcin Luter:
"Rozum to jest największa kurwa diabelska; z natury swojej i sposobu bycia jest szkodliwą kurwą; jest prostytutką, prawdziwą kurwą diabelską, kurwą zeżartą przez świerzb i trąd, którą powinno się zdeptać nogami i zniszczyć ją i jej mądrość."
"Bierzcie się do całowania! Szatan znowy się wypróżnił, znowu nasrał w portki. Oto prawdziwa świętość, którą Żydzi i ci, co za Żydów chcą uchodzić, niechaj całują, pożerają, piją i obdarzają czcią, i niech też sztan pożera i spija to, co tacy jego uczniowie potrafią z siebie wypluć, wydalić z góry i z dołu. Zebrali się tu odpowiedni dla siebie goście i gospodarze, wszystko jest dobrze ugotowane i przyrządzone... Teraz szatan z angielskim ryjem zajada się tym, co wychodzi z górnej gęby Żyda".
Czad!
Jeśli prawdę można wypowiedzieć tylko szeptem, oznacza to, że kraj został opanowany przez wrogów.
Awatar użytkownika
EatMyFuck
postuje jak opętany!
Posty: 476
Rejestracja: 03-08-2017, 13:27

Re: Cytat dnia!

03-11-2017, 18:25

Obrazek
Z głębokim zapałem będziemy starać się kultywować ducha samo wyrzeczenia się.
Awatar użytkownika
Plastek
zahartowany metalizator
Posty: 5031
Rejestracja: 29-08-2011, 10:58
Lokalizacja: Pot pod pachami
Kontakt:

Re: Cytat dnia!

03-11-2017, 21:52

Życie jest doprawdy ohydne, na domiar złego zaś uchyla niekiedy zasłonę pozorów i odsłania przed nami przebłyski diabolicznej prawdy czyniącej je tysiąckroć ohydniejszym. Nauka, której rewelacje zdążyły już wstrząsnąć nami do głębi, koniec końców przyniesie pewnie zgubę ludzkiemu gatunkowi - o ile rzeczywiście jesteśmy odrębnym gatunkiem - gdyby bowiem świat poznał skrywany przez nią w zanadrzu bezmiar nieodgadnionych zgróz, żaden śmiertelnik nie ostałby się przy zdrowych zmysłach.
H. P. Lovecraft

Poraża mnie filozoficzna głębia jego pisarstwa. Jest to jednocześnie coś, czego nie jest w stanie wychwycić byle skurwiały obskurant pierdolący bez sensu o rzekomych brakach warsztatowych tego pisarza, o tym, że wszystko było "bluźniercze", "nieopisane" itp. brednie, już dawno zresztą zdyskredytowane przez wszystkich poza, naturalnie, skurwiałym obskurantem.
Ufoludku ufoludku zerżnij mnie. Ufoludku ufoludku zerżnij mnie. Zerżnij, zerżnij u-f-o-l-u-d-k-u mnie.
Jesteśmy Fisted Sister i lubimy się jebać!!!! Wyjebiemy nawet owcę!!!!
Wszyscy ręce w górę! Wszyscy ręce w górę!
Wolę kakaową dziurę!!
ODPOWIEDZ