ARCHITEKTURA i BUDOWLE

Tematy niekoniecznie związane z metalem i muzyką...

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

tomaszm
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8036
Rejestracja: 26-12-2010, 12:33

Re: ARCHITEKTURA i BUDOWLE

27-07-2016, 17:40

Drone pisze:
tomaszm pisze:Sąd w Dąbrowie Górniczej połączony z urzędem miasta. najlepsza stołówka na świecie. Zajebiste sandwiche w cenie za 6 zł Całe żarło zajebiste. Lepszych nie jadłem.


Obrazek
Sandwiche może i dobre, ale z zewnątrz to kwintesencja złego smaku i sztandarowy przykład architektury obiektów urzędowych (sądy, zusy itp.) Wszystko tu jest zjebane: i ten blokhaus z tyłu z małymi okienkami z pastelowym tynkiem, i pretensjonalna elewacja (oczywiście szkło i aluminium), i ta dobudówka z prawej strony, która wygląda jak jakiś wojskowy obiekt, i czerwona betonowa kostka, nie wspminając już o tym trawniczku z iglakami. Czysto i schludnie, ale po prostu brzydko.
A co sądzisz o moim wydziale prawa UŚ gdzie studiowałem lata temu?

Obrazek

Tu środek

Obrazek
Awatar użytkownika
Drone
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10020
Rejestracja: 11-06-2012, 15:28

Re: ARCHITEKTURA i BUDOWLE

27-07-2016, 17:44

Bardzo ok - z jednym wyjątkiem: wypieprzyć ten okrągły element w centrum, który dziś razi, a wtedy był przejawem mody.
Przez to obiekt wygląda trochę jak galeria handlowa. Powinien być bardziej stonowany.
Przegrana jest na wyciągnięcie ręki.
tomaszm
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8036
Rejestracja: 26-12-2010, 12:33

Re: ARCHITEKTURA i BUDOWLE

27-07-2016, 17:49

Ciekawy jest też budynek Sądu Okręgowego w Katowicach i nienawistnej apelacji. To jest tak dupne ,że ciężko bez rozpytania kogoś się tam odnaleźć.

Obrazek


Obrazek
Ostatnio zmieniony 27-07-2016, 17:52 przez tomaszm, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Drone
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10020
Rejestracja: 11-06-2012, 15:28

Re: ARCHITEKTURA i BUDOWLE

27-07-2016, 17:51

Straszny, kurwa, straszny! Te rachityczne kolumienki, te hitlerowskie okienka na bocznej elewacji :)
Przegrana jest na wyciągnięcie ręki.
tomaszm
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8036
Rejestracja: 26-12-2010, 12:33

Re: ARCHITEKTURA i BUDOWLE

27-07-2016, 17:53

Drone pisze:Straszny, kurwa, straszny! Te rachityczne kolumienki, te hitlerowskie okienka na bocznej elewacji :)
Jaki budynek tacy ludzie. Najgorsze miejsce na ziemi:)
Tarpaulin
w mackach Zła
Posty: 694
Rejestracja: 15-04-2009, 16:00

Re: ARCHITEKTURA i BUDOWLE

27-07-2016, 22:03

kenediusze pisze:Mógłby mi ktoś wytłumaczyć o co chodzi z modą na goły beton?
W Lublinie co druga nowa konstrukcja jest wielka, szara i klocowata. Architektura to taka dziwna dziedzina, z pogranicza sztuki i rzemieślniczej wytwórczości, więc domyśłam się że do ogarniania pewnych rzeczy potrzebny jest kontekst. Ja go nie posiadam i nie potrafię zrozumieć dlaczego np to jest rzekomo fajne:
Obrazek

a to to już w ogóle podobno nazdobywało jakichś nagród, a wygląda w otoczeniu okolicznych bloków jak bunkier przeciwatomowy:
CSK mi się akurat niezmiernie podoba, ma autetnyczną klasę wnetrze też jest bardzo klimatyczne

A prawdziwym gwałtem na przestrzeni naszego miasta jest ten bohomaz...
Obrazek
Awatar użytkownika
Lukass
zahartowany metalizator
Posty: 4046
Rejestracja: 13-08-2015, 23:28
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: ARCHITEKTURA i BUDOWLE

27-07-2016, 22:22

Tarpaulin pisze: A prawdziwym gwałtem na przestrzeni naszego miasta jest ten bohomaz...
Obrazek
Wprawdzie z Filharmonią Szczecińską nie wygra (może nie rozumiem sztuki; pasuje jak gówno na dywan w salonie), ale mam pytanie: co to kurwa za wielki kloc? Czy ktoś mądry myślał, że jak pobazgrze szpital onkologiczny w wybrane kolory tęczy (no, powiedzmy), to się pacjentom lepiej zrobi? Przecież to na sam widok i bez chemioterapii idzie się zrzygać. Pięknie niszczy panoramę.
To those who did not dare to sing out of tune
Or sing a different song
To march to the beat of a different drum and speak
The truths others fear
Awatar użytkownika
Drone
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10020
Rejestracja: 11-06-2012, 15:28

Re: ARCHITEKTURA i BUDOWLE

27-07-2016, 22:41

Dla odmiany coś ładnego. Muzeum Pamięci w Palmirach - znam dobrze to z bliska, bo tamtędy biegam. Wygląda to rewelacyjnie. Ściany są ze stali, która naturalnie rdzewieje.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Przegrana jest na wyciągnięcie ręki.
kenediusze
weteran forumowych bitew
Posty: 1568
Rejestracja: 21-08-2014, 09:03
Lokalizacja: Electric Ladyland

Re: ARCHITEKTURA i BUDOWLE

27-07-2016, 22:42

To jest Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej, prawdziwy nowotwór i to w dodatku złośliwy, bo dobudówka też ma te chore kolory.
Była z tym dośc gruba afera, bo zdaje się, że decyzję o kolorystyce podjął nie architekt i nie wykonawca, ale pani dyretor szpitala, która następnie nie przyjmowała do wiadomości krytyki i faktu, iż wygląda to jak jebane guwno.

Budynek jest absolutnnie niesamowity szczególnie z dalekiej perspektywy:
Obrazek
mothra pisze:
kenediusze pisze:Obrazek
Czego to budynek? Bo szkaradztwo niesamowite i nie wiem czy to kwestia ujęcia na którym po prostu nie widać całej bryły, czy cały tak wygląda.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Centrum_S ... w_Lublinie" onclick="window.open(this.href);return false;
Historia tej budowli jest dość ciekawa, nie wygląda tak źle, plac przed budynkiem jest super zaaranżowany (czego na focie nie widać), ale sam beton i jego gołośc są straszne..
Baton na tropach Yeti

You are just a
PART OF ME
Awatar użytkownika
Puszczyk
rozkręca się
Posty: 76
Rejestracja: 22-06-2016, 01:46
Lokalizacja: Kraków Miasto Wilkołaków

Re: ARCHITEKTURA i BUDOWLE

28-07-2016, 01:21

Powyższy nawet mi się trochę podoba, faktycznie przypomina bunkier, a raczej jakąś niezdobytą twierdzę ;-)

Może to jakaś bezzałogowa twierdza z przyszłości.

Palmiry są ładne, Zakopane również, chociaż faktycznie trochę zbyt agresywne, mogliby finalnie trochę stonować i byłoby lepiej.

Trochę nowoczesnej architektury z Krakowa:

Centrum Kongresowe - ICE Kraków

Obrazek
Obrazek

Opera Krakowska - z prawej, z wielkim banerem Shreka, kultowy "szkieletor"

Obrazek

Szkieletor w pełnej krasie

Obrazek

Pawilon Wystawienniczo-Informacyjny Wyspiański 2000

Obrazek

Ośrodek Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora „Cricoteka” - beznadziejne

Obrazek

Mocak - również beznadziejne

Obrazek

Kolejna beznadzieja Com Com Zone

Obrazek
Awatar użytkownika
trup
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14773
Rejestracja: 26-11-2009, 14:38

Re: ARCHITEKTURA i BUDOWLE

28-07-2016, 10:19

Wieża widokowa w Gorzowie Wielkopolskim
Jak jakiś latający plemnik z kreskówek HANNA-BARBERA.... zapada w pamięć, ale paskudztwo.
Obrazek


Sanzhi Pod House (Tajwan)
Obrazek
i znowy mi się z Jetsonami kojarzy :-))


Wonderland Park (Chiny)
Cudowny!
Obrazek

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

dla przeciwwagi bardzo podoba mi się bryła i kolorystyka gdańskiego stadionu
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
hO Aster Tor Pente - "Give Light and The People Will Follow."
„Kto poznał świat, znalazł trupa, a kto znalazł trupa, świat nie jest go wart” (logion 57)
mothra
postuje jak opętany!
Posty: 346
Rejestracja: 29-08-2015, 00:18

Re: ARCHITEKTURA i BUDOWLE

28-07-2016, 11:09

trup pisze:Wieża widokowa w Gorzowie Wielkopolskim
Jak jakiś latający plemnik z kreskówek HANNA-BARBERA.... zapada w pamięć, ale paskudztwo.
Obrazek
Pasowałaby do skyline'u Astany w Kazachstanie :')
Tarpaulin
w mackach Zła
Posty: 694
Rejestracja: 15-04-2009, 16:00

Re: ARCHITEKTURA i BUDOWLE

28-07-2016, 22:21

kenediusze pisze:To jest Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej, prawdziwy nowotwór i to w dodatku złośliwy, bo dobudówka też ma te chore kolory.
Była z tym dośc gruba afera, bo zdaje się, że decyzję o kolorystyce podjął nie architekt i nie wykonawca, ale pani dyretor szpitala, która następnie nie przyjmowała do wiadomości krytyki i faktu, iż wygląda to jak jebane guwno.
Znana w pewnych kręgach psychopatka i dewotka z podkarpacia, wyjebana zresztą dyscyplinarnie ze stanowiska za grube przekręty.
Ale panoramę lubelską udało jej się zdewastować bezpowrotnie

Abstrahując od tego CSK wygląda doskonale, zwłaszcza w kontekście tego co tam stało przez ok. 40 lat :)
535

Re: ARCHITEKTURA i BUDOWLE

29-07-2016, 00:16

Wpadłem wczoraj na coś takiego
Obrazek
i nie jestem pewien, czy umieszczam to w dobrym temacie.
Awatar użytkownika
TheDude
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 6740
Rejestracja: 23-03-2011, 00:43

Re: ARCHITEKTURA i BUDOWLE

29-07-2016, 00:24

535 pisze:Wpadłem wczoraj na coś takiego
Obrazek
i nie jestem pewien, czy umieszczam to w dobrym temacie.
Silver Surfer w formie mega łosia :)
mothra
postuje jak opętany!
Posty: 346
Rejestracja: 29-08-2015, 00:18

Re: ARCHITEKTURA i BUDOWLE

29-07-2016, 00:26

W zabytkowym kościele St. John’s Church w North Lincolnshire, UK umieszczono na posadzce około 700 okrągłych kolorowych lusterek, które rzucają kolory zależnie od pory dnia:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
http://www.thisiscolossal.com/2016/05/r ... ored-orbs/" onclick="window.open(this.href);return false;

Chyba mi się to nie podoba. Jakoś tak zabija klimat.
PureHate
weteran forumowych bitew
Posty: 1452
Rejestracja: 14-05-2011, 15:03

Re: ARCHITEKTURA i BUDOWLE

29-07-2016, 00:33

mothra pisze:W zabytkowym kościele St. John’s Church w North Lincolnshire, UK umieszczono na posadzce około 700 okrągłych kolorowych lusterek, które rzucają kolory zależnie od pory dnia:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
http://www.thisiscolossal.com/2016/05/r ... ored-orbs/" onclick="window.open(this.href);return false;

Chyba mi się to nie podoba. Jakoś tak zabija klimat.
Zabija klimat i chyba bym tam pawia puścił od tej kolorystyki i zawrotów głowy.
mothra
postuje jak opętany!
Posty: 346
Rejestracja: 29-08-2015, 00:18

Re: ARCHITEKTURA i BUDOWLE

29-07-2016, 00:35

Dobór kolorów fatalny. Rozumiem, że miały to być barwy typowo witrażowe, ale cholera bez przesady. Co za dużo, to niezdrowo.
Awatar użytkownika
trup
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14773
Rejestracja: 26-11-2009, 14:38

Re: ARCHITEKTURA i BUDOWLE

29-07-2016, 09:36

Trochę massakra. Tez nie wiem czy mi się podoba.

A tu bardziej ciekawostka niż cud architektoniczny. Obiekt z krzeseł.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
hO Aster Tor Pente - "Give Light and The People Will Follow."
„Kto poznał świat, znalazł trupa, a kto znalazł trupa, świat nie jest go wart” (logion 57)
kenediusze
weteran forumowych bitew
Posty: 1568
Rejestracja: 21-08-2014, 09:03
Lokalizacja: Electric Ladyland

Re: ARCHITEKTURA i BUDOWLE

29-07-2016, 09:53

Ciekawostka: nieistniejący już niestety drewniany wieżowiec z Archangielska. Zdaje się, że jest to spontaniczna konstrukcja autorstwa właściciela tejże chałupy, zbudowana metodą dobbudowywania kolejnych pomieszczeń i pięter:


Obrazek

Obrazek

Wygląda trochę jak dom rodziny Addamsów, idealne miejsce do palenia blantów i słuchania doom metalu.
Baton na tropach Yeti

You are just a
PART OF ME
ODPOWIEDZ