Malarstwo

Tematy niekoniecznie związane z metalem i muzyką...

Moderatorzy: Gore_Obsessed, ultravox, Heretyk, Nasum, Sybir

Awatar użytkownika
Random Apex
weteran forumowych bitew
Posty: 1090
Rejestracja: 20-05-2012, 11:37

Re: Malarstwo

25-10-2012, 08:53

zekke pisze:sprawdz lepiej barlowe zamiast jarac sie czyms takim bo jest ludek na krzyzu
Ty chyba nigdy na oczy nie widziałeś twórczości Dudy-Gracza. Ten obraz wkleiłam głównie dla barw oraz kształtów, jakie nadawał swoim postaciom w dziełach. Drugą sprawą jest to, że ten "ludek na krzyżu" ma nadany tytuł "Zmysły" - może to Ci coś rozświetli zamysł artysty, a jeśli nie, to już nie moja sprawa, by Ci to tłumaczyć.

Coś dla Vitriola :-)

Obrazek
You've got nothing to lose but your lives.
Awatar użytkownika
Maleficio
zahartowany metalizator
Posty: 5311
Rejestracja: 13-11-2005, 14:38
Lokalizacja: Sjakk Matt Jesu Krist
Kontakt:

Re: Malarstwo

25-10-2012, 09:59

A propos malarstwa, tak sobie pomyslalem a co... wkleje cos mojego:) Wlasnie skonczylem okladke na winylowa re-edycje plyty Angels of Distress funeral doom metalowcow z Shape of Despair (Finlandia). Co ciekawe... jest to moj pierwszy obraz malowany farba olejna od ponad 12 lat:) Wyszlo jak wyszlo, kapela i firma wydawnicza bardzo zadowoleni wiec to najwazniejsze:) Atmosfera plyty i feeling uchywcony:)


Obrazek
Awatar użytkownika
Riven
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16717
Rejestracja: 27-05-2004, 11:15
Lokalizacja: behind the crooked cross
Kontakt:

Re: Malarstwo

25-10-2012, 10:00

ladne
this is a land of wolves now
Awatar użytkownika
Random Apex
weteran forumowych bitew
Posty: 1090
Rejestracja: 20-05-2012, 11:37

Re: Malarstwo

25-10-2012, 10:15

Fajny zespół, fajna okładka
You've got nothing to lose but your lives.
Awatar użytkownika
Lykantrop
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8015
Rejestracja: 23-12-2009, 17:51

Re: Malarstwo

25-10-2012, 10:16

Szkoda, że się Meleficio nie pochwali swoimi obrazkami kleconymi dla nieodżałowanego Capricornus :D
Only pierwsze bicia are real!
manieczki pisze:Proszę tutaj pana lykantropa nie denerwować dzisiaj już, bo wypił 5(pięć) piwek, d.o.k.u.r.w.i.l wor metalem i cisnienie jego wynosi tera 150/95
Awatar użytkownika
zekke
weteran forumowych bitew
Posty: 1873
Rejestracja: 03-08-2006, 16:01

Re: Malarstwo

25-10-2012, 11:28

Random Apex pisze:
zekke pisze:sprawdz lepiej barlowe zamiast jarac sie czyms takim bo jest ludek na krzyzu
Ty chyba nigdy na oczy nie widziałeś twórczości Dudy-Gracza. Ten obraz wkleiłam głównie dla barw oraz kształtów, jakie nadawał swoim postaciom w dziełach. Drugą sprawą jest to, że ten "ludek na krzyżu" ma nadany tytuł "Zmysły" - może to Ci coś rozświetli zamysł artysty, a jeśli nie, to już nie moja sprawa, by Ci to tłumaczyć.

Coś dla Vitriola :-)

Obrazek
next
Awatar użytkownika
zekke
weteran forumowych bitew
Posty: 1873
Rejestracja: 03-08-2006, 16:01

Re: Malarstwo

25-10-2012, 11:29

Scaarph pisze:ale ja ciebie proszę abyś mi wytłumaczył a nie walił niedomówieniami jakbyś sam nie kumał o co chodzi. wprost mi napisz, konkretnie.
i to jest wlasnie moment w ktorym popelniasz zasadniczy blad.

no tu masz jak wol, lapiesz juz? ;)
Awatar użytkownika
Scaarph
zahartowany metalizator
Posty: 6143
Rejestracja: 16-01-2008, 16:28
Lokalizacja: Scarlet Woman's Womb

Re: Malarstwo

25-10-2012, 11:31

nie. chcę, żebyś mi wytłumaczył jak krowie na rowie.
ON TO RUPTURE

Obrazek
Necro Skins Society
Awatar użytkownika
Bezdech
weteran forumowych bitew
Posty: 1470
Rejestracja: 21-12-2010, 10:43

Re: Malarstwo

25-10-2012, 11:36

Ja wytłumaczę: nie ma żadnego "tłumaczenia", ta sztuka podważa twoje zastane przyzwyczajenia każące ci szukać "interpretacji" i "głębi". Ofiarowane zostaje ci wyzwolenie od kajdan przyzwyczajeń i życia nadanego przez zmruszałe katolickie i europocentryczne dziedzictwo kulturowe. Od ciebie zależy, czy przyjmiesz ten hojny dar artysty i galerii sztuki i tu leży twoja wolność, którą dopiero odkrywasz. Gap się i zachwycaj, albo nie, ale pamiętaj, żę wolność ci dana jest bezcenna.
They told them not to fear, they couldn't be prepared
Then came the day that not a single soul was spared
[V]
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8581
Rejestracja: 07-06-2009, 16:29

Re: Malarstwo

25-10-2012, 11:39

heh,jedyny sprawiedliwy;)
If any man should attempt to criticize Braun's actions, he should be thoroughly patronized for his obviously Jewish behavior
Awatar użytkownika
zekke
weteran forumowych bitew
Posty: 1873
Rejestracja: 03-08-2006, 16:01

Re: Malarstwo

25-10-2012, 11:39

kurwa, ale wlasnie twoj blad tkwi w tym ze chcesz aby ktos ci wytlumaczyl gdzie tu nie ma nic do tlumaczenia. to jest twoj wlasny personalny indywidualny odbior i wrazenia estetycznowizualne czy jakiekolwiek inne, odbierasz, wzbudza w tobie takie lub inne emocje, lub nawet zadne, obojetnosc/neutralnosc tez jest swego rodzaju emocja.

nawet idac juz 'po bandzie' - zobaczyles to, pomyslales 'co to ma kurwa byc', zastanowiles sie przez chwile (lub nie), teraz piszesz do mnie 2-3 posta na ten temat. A widac stateczek na morzu co czujesz? Bo ja czuje ze widzialem to pierdyliardy razy i pierwsze co mi przychodzi do glowy to widok obrazkow sprzedawanych latem gdzies w roznych kątach miasta. emocja jak skurwysyn.

potrzebujesz aby ktos cie za reke prowadzil w tym jak ma wygladac twoj wlasny odbior i "interpretacja" (chociaz to strasznie chujowe slowo)? To cos jak wyzej Random Apex w "obronie" swego "argumentu" pisze ze:

"Drugą sprawą jest to, że ten "ludek na krzyżu" ma nadany tytuł "Zmysły" - może to Ci coś rozświetli zamysł artysty,"

Tak jakby tytul nadany mial miec jakikolwiek wplyw na moj odbior. Lapiesz juz co mialem na mysli?

edit - sie rozpisalem a tu widze Bezdech cos podobnego szybciej naskrobal ;)
Awatar użytkownika
Scaarph
zahartowany metalizator
Posty: 6143
Rejestracja: 16-01-2008, 16:28
Lokalizacja: Scarlet Woman's Womb

Re: Malarstwo

25-10-2012, 11:58

Bezdech pisze:Ja wytłumaczę: nie ma żadnego "tłumaczenia", ta sztuka podważa twoje zastane przyzwyczajenia każące ci szukać "interpretacji" i "głębi". Ofiarowane zostaje ci wyzwolenie od kajdan przyzwyczajeń i życia nadanego przez zmruszałe katolickie i europocentryczne dziedzictwo kulturowe. Od ciebie zależy, czy przyjmiesz ten hojny dar artysty i galerii sztuki i tu leży twoja wolność, którą dopiero odkrywasz. Gap się i zachwycaj, albo nie, ale pamiętaj, żę wolność ci dana jest bezcenna.
pytał się ciebie o coś ktoś kiedyś coś? :)
zekke pisze:kurwa, ale wlasnie twoj blad tkwi w tym ze chcesz aby ktos ci wytlumaczyl gdzie tu nie ma nic do tlumaczenia. to jest twoj wlasny personalny indywidualny odbior i wrazenia estetycznowizualne czy jakiekolwiek inne, odbierasz, wzbudza w tobie takie lub inne emocje, lub nawet zadne, obojetnosc/neutralnosc tez jest swego rodzaju emocja.
ale ja to rozumiem :) inaczej: jak ty odbierasz te dwa przedostatnie? serio pytam. jakie emocje wzbudzają w tobie te dwa dzieła?
zekke pisze:nawet idac juz 'po bandzie' - zobaczyles to, pomyslales 'co to ma kurwa byc', zastanowiles sie przez chwile (lub nie), teraz piszesz do mnie 2-3 posta na ten temat. A widac stateczek na morzu co czujesz? Bo ja czuje ze widzialem to pierdyliardy razy i pierwsze co mi przychodzi do glowy to widok obrazkow sprzedawanych latem gdzies w roznych kątach miasta. emocja jak skurwysyn.
no cóż, widząc stateczek potrafię się określić, czy trafia do mnie kadrowanie, czy paleta ma sens, czy płyną z dzieła w ogóle jakieś emocje (lub, tak jak piszesz, chłód), czy technika mi odpowiada i takie tam pierdoły. o czysto estetycznych doznaniach nie będę wspominał bo tych akurat i te dwa malunki do których piję potrafią dostarczyć.
zekke pisze:potrzebujesz aby ktos cie za reke prowadzil w tym jak ma wygladac twoj wlasny odbior i "interpretacja" (chociaz to strasznie chujowe slowo)?
wcale nie, wręcz przeciwnie. w tym wypadku specjalnie jednak biorę pod włos bo chcę poznać zdanie innych (w tym przypadku twoje). bo ktoś jeszcze gotów tam zobaczyć apokalipsę albo coś. zastanawia mnie to po prostu a sztuka bez treści jakoś jednak mniej mnie interesuje. można podoceniać ale to trochę takie strzelanie ślepakami.
ON TO RUPTURE

Obrazek
Necro Skins Society
[V]
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8581
Rejestracja: 07-06-2009, 16:29

Re: Malarstwo

25-10-2012, 12:00

skad wiesz ze jest to sztuka bez tresci,co ci podpowiada ze tej tresci tam nie ma?,brak stateczka,sloneczka?;)
If any man should attempt to criticize Braun's actions, he should be thoroughly patronized for his obviously Jewish behavior
Awatar użytkownika
Scaarph
zahartowany metalizator
Posty: 6143
Rejestracja: 16-01-2008, 16:28
Lokalizacja: Scarlet Woman's Womb

Re: Malarstwo

25-10-2012, 12:02

no kurwa, toż pytam właśnie. jaką dla ciebie treść niosą te dwa? ja się nie potrafię żadnej dopatrzeć. pomóż.
ON TO RUPTURE

Obrazek
Necro Skins Society
[V]
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8581
Rejestracja: 07-06-2009, 16:29

Re: Malarstwo

25-10-2012, 12:11

Scaarph pisze:no kurwa, toż pytam właśnie. jaką dla ciebie treść niosą te dwa? ja się nie potrafię żadnej dopatrzeć. pomóż.

od czasu wynalezienia fotografii malarstwo nie musi wiecej niewolniczo kopiowac otaczajacej rzeczywistosci,taka jaka ja widzimy kazdego dnia. Gdy patrze na obrazy,takie jak te które wkleilem wczesniej od razu wzbudzaja one we mnie jakies emocje ,mimo ze dla wiekszosci ludzi beda to plamy,kolory albo ida dalej zwyczajne bazgroly. Jesli interesujesz sie tematem i widziales setki,tysiace rzeczy,od razu widzisz to co uderza w czambul i ryje beret. To indywidualna sprawa,sfera zycia intymnego i trudno to jednoznacznie wytluscic.Z pewnoscia jest to tez kwestia pewnego wyrobienia,tak jak z muzyka,dochodzi kontekst,odwolania historyczne,kolejnosc zdarzen,widzisz wówczas kto wytycza nowa szlaki a kto tylko kopie kamyki na oszczanym podwórku.
If any man should attempt to criticize Braun's actions, he should be thoroughly patronized for his obviously Jewish behavior
Awatar użytkownika
zekke
weteran forumowych bitew
Posty: 1873
Rejestracja: 03-08-2006, 16:01

Re: Malarstwo

25-10-2012, 12:13

Scaarph to nie jest rownanie matematyczne, nikt ci tego nie wytlumaczy. Dlatego napisalem kilka razy ze to jest wlasnie moment gdzie popelniasz blad.
Awatar użytkownika
Scaarph
zahartowany metalizator
Posty: 6143
Rejestracja: 16-01-2008, 16:28
Lokalizacja: Scarlet Woman's Womb

Re: Malarstwo

25-10-2012, 12:14

ładnie powiedziane "chuj wi" :P
ON TO RUPTURE

Obrazek
Necro Skins Society
Awatar użytkownika
Scaarph
zahartowany metalizator
Posty: 6143
Rejestracja: 16-01-2008, 16:28
Lokalizacja: Scarlet Woman's Womb

Re: Malarstwo

25-10-2012, 12:15

zekke pisze:Scaarph to nie jest rownanie matematyczne, nikt ci tego nie wytlumaczy. Dlatego napisalem kilka razy ze to jest wlasnie moment gdzie popelniasz blad.
nie no, droczę się troszkę oczywiście, z przekory, nie że popełniam błąd bo rozumiem to podejście, ale siedzi we mnie jednak coś takiego, co nie pozwala mi w pełni dostrzec rzekomego geniuszu tych prac, czy tam ich wielkości.
ON TO RUPTURE

Obrazek
Necro Skins Society
Awatar użytkownika
zekke
weteran forumowych bitew
Posty: 1873
Rejestracja: 03-08-2006, 16:01

Re: Malarstwo

25-10-2012, 12:22

Bo moze tam nie ma zadnego geniuszu, lapiesz? ; ))
Awatar użytkownika
Scaarph
zahartowany metalizator
Posty: 6143
Rejestracja: 16-01-2008, 16:28
Lokalizacja: Scarlet Woman's Womb

Re: Malarstwo

25-10-2012, 12:38

Scaarph pisze:czy tam ich wielkości.
ON TO RUPTURE

Obrazek
Necro Skins Society
ODPOWIEDZ