Malarstwo

Tematy niekoniecznie związane z metalem i muzyką...

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

ODPOWIEDZ
[V]
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8581
Rejestracja: 07-06-2009, 16:29

Re: Malarstwo

16-03-2014, 20:07

Obrazek

Paul Klee, Death and Fire circa 1940 rok. Jeden z moich ulubionych obrazów w ogóle
If any man should attempt to criticize Braun's actions, he should be thoroughly patronized for his obviously Jewish behavior
Awatar użytkownika
longinus696
zahartowany metalizator
Posty: 3644
Rejestracja: 20-02-2005, 01:19
Lokalizacja: Łódź

Re: Malarstwo

16-03-2014, 20:27

Klee dobry zawsze i wszędzie.

A tak z innej beczki, ostatnio zostałem obdarowany fajnym albumem:

Obrazek

In Camera: Francis Bacon: Photography, Film and the Practice of Painting

Świetnie tropi filmowe i fotograficzne inspiracje obrazów Bacona. Niezależnie od tego, czy to prawda, czy tylko teoria, to i tak bardzo lubię takie ikonograficzne śledztwa - zestawianie ze sobą zdjęć i obrazów oddalonych od siebie w czasie i należących do zupełnie różnych porządków.

np. takie:

Obrazek Obrazek
The imagination is a muscle. It has to be exercised. Luis Bunuel

http://musicamok.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Rejwan
w mackach Zła
Posty: 939
Rejestracja: 17-08-2013, 22:06
Lokalizacja: WWA

Re: Malarstwo

16-03-2014, 20:42

[V] pisze:Obrazek

Paul Klee, Death and Fire circa 1940 rok. Jeden z moich ulubionych obrazów w ogóle
swietny! prawie tak dobry jak ten:

Obrazek
To make a mistake is human but to really fuck things up you need a computer.
[V]
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8581
Rejestracja: 07-06-2009, 16:29

Re: Malarstwo

16-03-2014, 20:45

argument z cyklu: ja tez tak umiem,mój syn lepiej maluje w przedszkolu etc < ziew>
If any man should attempt to criticize Braun's actions, he should be thoroughly patronized for his obviously Jewish behavior
Awatar użytkownika
Rejwan
w mackach Zła
Posty: 939
Rejestracja: 17-08-2013, 22:06
Lokalizacja: WWA

Re: Malarstwo

16-03-2014, 20:46

http://reverent.org/bad_painting_contest.html" onclick="window.open(this.href);return false;

swoja droga niektore niezle ;)
To make a mistake is human but to really fuck things up you need a computer.
Baton
weteran forumowych bitew
Posty: 1653
Rejestracja: 03-02-2008, 14:51
Lokalizacja: Electric Ladyland

Re: Malarstwo

16-03-2014, 21:44

longinus696 pisze: Boże... o ile muzyki słuchasz bardzo dobrej, tak Twój gust wizualny mnie przeraża. Czego "ZAJEBISTEGO" można się dopatrzeć w tych obrazeczkach? Naprawdę tak Cię uwiodła ta pstrokacizna? Nie widziałeś w życiu lepszego malarstwa?
Na pewno widziałem. ale nie posiadam kompletnie gustu wizualnego (tzn posiadam - jest irracjonalny i chujowy) i świetnie wiem, że potrafi mi się podobac byle bazarowe gówno :D Nawet mnie to śmieszy trochę. Tu akurat podoba mi się taki bajkowy klimat, chociaż faktycznie po opadnięciu emocji wydaje mi się to trochę wygłaskane i jaskrawe.

Staram się zrozumieć malarstwo, ale póki co nie wychodzi, heh. Może zamiast oglądać obrazy w muzeach powinienem o nich czytać.
Fairies wear boots and now you gotta believe me
Yeah I saw it, I saw it, I tell you no lies
Awatar użytkownika
Skaut
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 7410
Rejestracja: 27-03-2004, 13:19

16-03-2014, 21:57

Baton pisze: Staram się zrozumieć malarstwo, ale póki co nie wychodzi, heh. Może zamiast oglądać obrazy w muzeach powinienem o nich czytać.
a mówiłem, że kontekst ma znaczenie :D
Coś tam było! Człowiek!
Awatar użytkownika
longinus696
zahartowany metalizator
Posty: 3644
Rejestracja: 20-02-2005, 01:19
Lokalizacja: Łódź

Re:

16-03-2014, 23:32

Skaut pisze:
Baton pisze: Staram się zrozumieć malarstwo, ale póki co nie wychodzi, heh. Może zamiast oglądać obrazy w muzeach powinienem o nich czytać.
a mówiłem, że kontekst ma znaczenie :D
Jasne, że ma. Ja jednak polecam robić obie rzeczy: dużo czytać, ale jeszcze więcej oglądać.
The imagination is a muscle. It has to be exercised. Luis Bunuel

http://musicamok.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
dr Kill
postuje jak opętany!
Posty: 615
Rejestracja: 25-10-2011, 23:08

Re: Malarstwo

16-03-2014, 23:43

Baton pisze:Staram się zrozumieć malarstwo, ale póki co nie wychodzi, heh. Może zamiast oglądać obrazy w muzeach powinienem o nich czytać.
Możesz też zamiast jeździć na rowerze czytać o tym fora, albo pisma branżowe. Na pewno przez to staniesz się lepszym kolażem!
Antychróst
postuje jak opętany!
Posty: 429
Rejestracja: 18-10-2012, 22:28

Re: Malarstwo

17-03-2014, 09:24

Baton pisze: Na pewno widziałem. ale nie posiadam kompletnie gustu wizualnego (tzn posiadam - jest irracjonalny i chujowy) i świetnie wiem, że potrafi mi się podobac byle bazarowe gówno :D Nawet mnie to śmieszy trochę. Tu akurat podoba mi się taki bajkowy klimat, chociaż faktycznie po opadnięciu emocji wydaje mi się to trochę wygłaskane i jaskrawe.
A ten jak się pokajał pod naporem krytyki:-D
Akryle Kostuja zajebiste.
Baton
weteran forumowych bitew
Posty: 1653
Rejestracja: 03-02-2008, 14:51
Lokalizacja: Electric Ladyland

Re: Malarstwo

17-03-2014, 09:45

dr Kill pisze:
Baton pisze:Staram się zrozumieć malarstwo, ale póki co nie wychodzi, heh. Może zamiast oglądać obrazy w muzeach powinienem o nich czytać.
Możesz też zamiast jeździć na rowerze czytać o tym fora, albo pisma branżowe. Na pewno przez to staniesz się lepszym kolażem!
W takim razie sprzedaję rower bo już mi niepotrzebny!

Dobra, to czas na pytanie do specjalistów teraz: interesują mnie pejzaże. Nie jakieś hiperrealistyczne, ale też nie na zasadzie że jest to czarno - czarne płótno podzielone na pół czarną linią co do którego mam się domyślać że to horyzont tnący metafizycznie obraz na dwie przeciwstawne sobie części będące w stałym konflikcie waginalno - logicznym. Kocham bezgranicznie pejzaże, zwłaszcza takie chujowe z bazaru i chętnie bym się dowiedział, kto się specjalizuje w czymś autentycznie ładnym*. Dla ułatwienia dodam, że Turnera znam i lubię, a Roerich zamieszsczony na poprzedniej stronie też robi mi bardzo dobrze.

*impresojonizm nie jest ładny
Fairies wear boots and now you gotta believe me
Yeah I saw it, I saw it, I tell you no lies
Awatar użytkownika
longinus696
zahartowany metalizator
Posty: 3644
Rejestracja: 20-02-2005, 01:19
Lokalizacja: Łódź

Re: Malarstwo

17-03-2014, 22:19

Antychróst pisze: Akryle Kostuja zajebiste.
Eeee..., takie tam skrzyzowanie Tomasza Sętowskiego ze Stasysem Eidrigeviciusem tudzież Makowskim. Bezpieczne fantazje dla mieszczan.
Baton pisze: Dobra, to czas na pytanie do specjalistów teraz: interesują mnie pejzaże. Nie jakieś hiperrealistyczne, ale też nie na zasadzie że jest to czarno - czarne płótno podzielone na pół czarną linią co do którego mam się domyślać że to horyzont tnący metafizycznie obraz na dwie przeciwstawne sobie części będące w stałym konflikcie waginalno - logicznym. Kocham bezgranicznie pejzaże, zwłaszcza takie chujowe z bazaru i chętnie bym się dowiedział, kto się specjalizuje w czymś autentycznie ładnym*. Dla ułatwienia dodam, że Turnera znam i lubię, a Roerich zamieszsczony na poprzedniej stronie też robi mi bardzo dobrze.

*impresojonizm nie jest ładny
Lubisz Turnera, ale impresjonizm już nie jest ładny? Możesz mi to jakoś wyjaśnić?

Jak chcesz porządne pejzaże, to pierwsza rzecz, która mi przychodzi do głowy, to szkoła barbizońska: Rousseau, Millet, Corot, Toroyon, ewentualnie Szermentowski. To jest wprawdzie bardzo akademickie malarstwo niekiedy, ale porządne, bez lipy żadnej, warsztat na najwyższym poziomie.

Aha... no i koniecznie monachijczyków - tam masz sceny rodzajowe, pejzaże, sceny batalistyczne (ale takie, gdzie dominuje pejzaż). Jak już się katować czymś takim, to chociaż niech będzie naprawdę dobre wizualnie. Zawsze lubiłem Józefa Brandta, Gierymskiego, no i Chełmońsiego oczywiście.

Obrazek

"Czarniecki pod Koldyngą" - scena batalistyczna, ale właściwie to pejzaż jest głównym bohaterem. Nie jest to piękne na swój sposób? Nawet jacyś blackmetalowcy mogliby kiedyś zarzucić na okładkę płyty ;)
The imagination is a muscle. It has to be exercised. Luis Bunuel

http://musicamok.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Riven
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16717
Rejestracja: 27-05-2004, 11:15
Lokalizacja: behind the crooked cross
Kontakt:

Re: Malarstwo

13-05-2014, 11:17

HR Giger nie żyje

http://menstream.pl/wiadomosci-na-serio ... 34252.html" onclick="window.open(this.href);return false;
this is a land of wolves now
Awatar użytkownika
trup
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14661
Rejestracja: 26-11-2009, 14:38

Re: Malarstwo

13-05-2014, 11:53

Riven pisze:HR Giger nie żyje

http://menstream.pl/wiadomosci-na-serio ... 34252.html" onclick="window.open(this.href);return false;
No ładny uj....
http://film.onet.pl/wiadomosci/nie-zyje ... iger/jf919
Obrazek
hO Aster Tor Pente - "Give Light and The People Will Follow."
„Kto poznał świat, znalazł trupa, a kto znalazł trupa, świat nie jest go wart” (logion 57)
Awatar użytkownika
manieczki
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12171
Rejestracja: 25-07-2010, 03:07

Re: Malarstwo

13-05-2014, 12:32

:/

http://fischerisdead.blogspot.ch/2014/0 ... -2014.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Obrazek
H.R. Giger and the reformed Celtic Frost at H.R. Giger's home in Zurich, Switzerland, approximately 2005. Photographed by Les Barany.
http://krucjatarozancowazaojczyzne.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
COFFIN
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8060
Rejestracja: 23-11-2005, 21:28

Re: Malarstwo

20-05-2014, 12:29

Obrazek
'Come the Blessed Madness'
Awatar użytkownika
maciek z klanu
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12504
Rejestracja: 23-12-2008, 22:34

Re: Malarstwo

20-05-2014, 13:50

mi ostatnio mocno robią prace J. Kowalczyka związane z Katowicami:
Obrazek


Obrazek
Adrian696 pisze:nie, BURZUM jest emo ;)
Jestem Maciek, szukam klanu.
Awatar użytkownika
COFFIN
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8060
Rejestracja: 23-11-2005, 21:28

Re: Malarstwo

20-05-2014, 14:01

Jak jechałem do Krakowa, to w sumie w podobnym stanie widziałem obiekty:D
'Come the Blessed Madness'
Awatar użytkownika
maciek z klanu
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12504
Rejestracja: 23-12-2008, 22:34

Re: Malarstwo

20-05-2014, 14:09

COFFIN pisze:Jak jechałem do Krakowa, to w sumie w podobnym stanie widziałem obiekty:D

ale w Bytomiu :pp
Adrian696 pisze:nie, BURZUM jest emo ;)
Jestem Maciek, szukam klanu.
Awatar użytkownika
COFFIN
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8060
Rejestracja: 23-11-2005, 21:28

Re: Malarstwo

20-05-2014, 14:17

Ano racja;) Widoki jednak przepiękne:D
'Come the Blessed Madness'
ODPOWIEDZ