Ciekawostki

Tematy niekoniecznie związane z metalem i muzyką...

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

Awatar użytkownika
Riven
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16717
Rejestracja: 27-05-2004, 11:15
Lokalizacja: behind the crooked cross
Kontakt:

Re: Ciekawostki

15-10-2012, 17:09

Na szczęście mamy Google, które uratuje ludzkość i stworzy singularity :)
this is a land of wolves now
Awatar użytkownika
Mistrz
postuje jak opętany!
Posty: 431
Rejestracja: 20-08-2005, 15:13

Re: Ciekawostki

15-10-2012, 17:55

Riven pisze:Jak dla mnie to jest kompletnie rozpierdalajaca opcja. Przeciez to jest "miasto", ktore ma elementy sluzace bardzo konkretnym celom. Przechowywanie pokarmu, odprowadzanie/wprowadzanie tlenu, trasy transportowe... Sporo czasu zajelo homo sapiens wykminienie takich rozwiazan konceptualnych, a tu mamy do czynienia z "glupimi" mrowkami. Najbardziej powala mnie fakt, ze przeciez taka struktura jest calkowicie uzalezniona od warunkow zewnetrznych, a wiec wyglada na to, ze jakis "umysl" nie tylko ma zakodowane takie konstrukcje, ale jeszcze tworzy je w zaleznosci od zastanego srodowiska. A wiec musi "analizowac" i "wyciagac wnioski"..i do tego niektore komponenty sluza bardzo konkretnym zjawiskom fizycznym i ich wykorzystaniu na potrzeby mrowiska.. Shiieeet
Myślę, że żaden umysł analizujący i wyciągający wnioski nie jest do tego potrzebny. Ludzki organizm to znacznie bardziej skomplikowane "miasto", pełne wyspecjalizowanych podzespołów, o hierarchicznej budowie, podyktowanej ponadto warunkami zewnętrznymi, a do jego konstrukcji wystarczyły "głupie" geny. A właściwie geny + selekcja naturalna. To mrowisko jest imponujące, ale myślę, że świadomość do jego utworzenia nie jest konieczna. Automaty sterowane nawet bardzo prostymi regułami potrafią wykazywać całkiem zaawansowaną samoorganizację.
Awatar użytkownika
KelThuz
postuje jak opętany!
Posty: 490
Rejestracja: 15-04-2004, 15:57
Lokalizacja: Ziemia Żelaza
Kontakt:

Re: Ciekawostki

15-10-2012, 18:06

Agony pisze: Gwoli ścisłości: człowiek posiada instynkt, bez którego gatunek Homo sapiens zostałby wyeliminowany przez dobór naturalny już na wczesnym etapie ewolucji. Ale ma także rozum, dzięki któremu nad instynktem potrafi panować.
czyli nie ma instynktu. Brzytwa Ockhama tnie bezlitośnie. Jak maczeta!
Po prostu poszczególne części mózgu są wyspecjalizowane w konkretnych zadaniach, i odpowiednio wytrenowane przodomóżdże jest w stanie kontrolować wszystkie pozostałe, nieadministrowane przez układ autonomiczny. Nie wynika z tego co prawda wolna wola - ale na pewnym etapie nie można powiedzieć, jaka przyczyna stoi za działaniem. Wielki prakseolog, Ludwig von Mises, upatrywał w tym właśnie woli indywidualnej - ale nie w znaczeniu czysto neurologicznym.
Zasadniczo - każde działanie, od którego możesz się powstrzymać, gdy ktoś ci zaproponuje MILION MONET, jest działaniem wolnym.
Dlatego nie możemy mówić o instynkcie u człowieka, co najwyżej o paru odruchach, które nie grają takiej roli, jak instynkt - czyli cała gama zautomatyzowanych działań - u zwierząt. Człowiek, nienauczony korzystania z umysłu, jest słabszy i ewolucyjnie przegrany w porównaniu z byle amebą.
Tylko nie pisz mi, że to jest czynione na zasadzie praca-zapłata, bo wtedy sam sprowadzisz człowieka do roli wołu, instynktownie ciągnącego pług w zamian za obrok.
ludzie różne rzeczy robią z różnych powodów, ale zawsze egoistycznych. Niektóre ludy są przepełnione strachem przed odkrywaniem nowych rzeczy i nie wybrałyby się na eksplorację kosmosu nawet za miliony monet. Dla innych kultur, co zwłaszcza było zarysowane najdobitniej w cywilizacji zachodniej, odkrywanie nowych horyzontów do zdobycia, było oczywistością.
Myślę, że żaden umysł analizujący i wyciągający wnioski nie jest do tego potrzebny. Ludzki organizm to znacznie bardziej skomplikowane "miasto", pełne wyspecjalizowanych podzespołów, o hierarchicznej budowie, podyktowanej ponadto warunkami zewnętrznymi, a do jego konstrukcji wystarczyły "głupie" geny. A właściwie geny + selekcja naturalna. To mrowisko jest imponujące, ale myślę, że świadomość do jego utworzenia nie jest konieczna. Automaty sterowane nawet bardzo prostymi regułami potrafią wykazywać całkiem zaawansowaną samoorganizację.
otóż to.
tam nic nie ma, są tylko halucynacje z niedożywienia i śmierć cieplna
Awatar użytkownika
martyrdoom
postuje jak opętany!
Posty: 467
Rejestracja: 18-09-2010, 22:36
Lokalizacja: Beskid Śląski

Re: Ciekawostki

15-10-2012, 20:51

Riven pisze:Na szczęście mamy Google, które uratuje ludzkość i stworzy singularity :)
Google = SkyNet ;)

Tutaj ciekawostka na temat planów podboju kosmosu, które, jak się okazuje, przybrały już całkiem konkretną formę w głowie pewnego gościa: http://blog.makezine.com/2012/09/13/the ... pace-plan/
Awatar użytkownika
Riven
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16717
Rejestracja: 27-05-2004, 11:15
Lokalizacja: behind the crooked cross
Kontakt:

Re: Ciekawostki

15-10-2012, 20:57

Skynet to pikuś przy guglu ;d
this is a land of wolves now
Awatar użytkownika
Block69
zahartowany metalizator
Posty: 4979
Rejestracja: 04-02-2006, 12:14
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Ciekawostki

16-10-2012, 08:50

Riven pisze:Obrazek
Obrazek
Widze, że największym wygranym został Red Bull. Gratulacje :)
PENIS METAL
Awatar użytkownika
Rattlehead
zahartowany metalizator
Posty: 4041
Rejestracja: 16-02-2006, 19:38

Re: Ciekawostki

16-10-2012, 11:15

a tak sobie chłopina leciał
support music, not rumors
Awatar użytkownika
Nerwowy
zahartowany metalizator
Posty: 6289
Rejestracja: 20-06-2009, 14:07

Re: Ciekawostki

16-10-2012, 22:03

Ładnie daje, ja bym się porzygał chyba.
De Mysteriis Dom Niggeriis
Slayer to kał i ogólnie rzecz biorąc beznadziejna kapela.
Awatar użytkownika
Riven
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16717
Rejestracja: 27-05-2004, 11:15
Lokalizacja: behind the crooked cross
Kontakt:

Re: Ciekawostki

16-10-2012, 22:33

hehe srogi widok, zwlaszcza ze ta kamera zakrzywia perspektywe i sie wydaje ze on wlatuje na orbite z kosmosu:)
this is a land of wolves now
Awatar użytkownika
Mistrz
postuje jak opętany!
Posty: 431
Rejestracja: 20-08-2005, 15:13

Re: Ciekawostki

17-10-2012, 00:08

w temacie latania/spadania:
https://www.youtube.com/watch?v=oaMTSOI1Zk4
to kiedyś będzie moje hobby :D
est
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9239
Rejestracja: 30-03-2008, 17:30
Lokalizacja: Trockenwald

Re: Ciekawostki

17-10-2012, 22:13

Pan_Kimono
rasowy masterfulowicz
Posty: 2202
Rejestracja: 24-06-2005, 10:12
Lokalizacja: tu i tam

Re: Ciekawostki

17-10-2012, 22:13


zajebiste
KVLT lizania CZASZKI
Awatar użytkownika
Czesław
rasowy masterfulowicz
Posty: 2446
Rejestracja: 08-02-2007, 19:42

Re: Ciekawostki

17-10-2012, 22:27

Block69 pisze:
Riven pisze:Obrazek
Obrazek
Widze, że największym wygranym został Red Bull. Gratulacje :)
Chyba jesteś pierwszą osobą, która rozumie, że to nie skoczył KTOŚ TAM tylko RED BULL :) Idę o zakład że na świecie są tysiące maniaków siedzących po uszy w sportach ekstremalnych, którzy nie tylko spełniają fizyczne predyspozycje ale i dali by się pokrajać, aby tylko móc zaliczyć taki skok!
Awatar użytkownika
Riven
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16717
Rejestracja: 27-05-2004, 11:15
Lokalizacja: behind the crooked cross
Kontakt:

Re: Ciekawostki

18-10-2012, 07:51

soul of the new machine

Obrazek

Google
this is a land of wolves now
Awatar użytkownika
Random Apex
weteran forumowych bitew
Posty: 1090
Rejestracja: 20-05-2012, 11:37

Re: Ciekawostki

22-10-2012, 14:24

http://bookos.org/ - wyszukiwarka e-booków, w większości darmowych
You've got nothing to lose but your lives.
Nasum
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15200
Rejestracja: 21-01-2011, 11:12

Re: Ciekawostki

22-10-2012, 14:26

Riven pisze:soul of the new machine

Obrazek

Google

Prawie jak Skynet. Kiedy się samo uswiadomi?
Awatar użytkownika
Riven
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16717
Rejestracja: 27-05-2004, 11:15
Lokalizacja: behind the crooked cross
Kontakt:

Re: Ciekawostki

22-10-2012, 14:31

Już zaczyna myśleć. Google od dawna interesuje się technikami sieci semantycznej, a parę miesięcy temu zaczął implementować tego typu mechanizmy (knowledge graph, które jest w zasadzie realizacją pomysłów tima Bernersa Lee, twórcy www i konceptu semantic web)

Oczywiście na serio, to to nie jest żadne AI, ale umożliwia m.in. interakcje na bazie języka naturalnego, i przyodziewa obiekty w bazie danych w coś na kształt znaczenia, w przeciwieństwie do tradycyjnych wyszukiwarek działających czysto syntaktycznie.

Skynet to mrzonka, ale i tak żyjemy w cholernie ciekawych czasach ;).

Edit. Jeśli kogoś interesuje temat, to mogę później podrzucić jeden fajny artykuł który w przekrojowy i przystępny sposób opowiada o ciekawszych rzeczach z tej dziedziny, w tym właśnie o sieci semantycznej.
this is a land of wolves now
Baton
weteran forumowych bitew
Posty: 1653
Rejestracja: 03-02-2008, 14:51
Lokalizacja: Electric Ladyland

Re: Ciekawostki

22-10-2012, 15:50

Riven pisze: Edit. Jeśli kogoś interesuje temat, to mogę później podrzucić jeden fajny artykuł który w przekrojowy i przystępny sposób opowiada o ciekawszych rzeczach z tej dziedziny, w tym właśnie o sieci semantycznej.
Ja poproszę, to są interesujące rzeczy.
Fairies wear boots and now you gotta believe me
Yeah I saw it, I saw it, I tell you no lies
Awatar użytkownika
Clochard
weteran forumowych bitew
Posty: 1093
Rejestracja: 26-11-2011, 07:32

Re: Ciekawostki

22-10-2012, 16:04

Riven pisze: Edit. Jeśli kogoś interesuje temat, to mogę później podrzucić jeden fajny artykuł który w przekrojowy i przystępny sposób opowiada o ciekawszych rzeczach z tej dziedziny, w tym właśnie o sieci semantycznej.
Może być, ale też coś dobrego o Echelonie, bo dawno nic ciekawego nie czytałem :)
ODPOWIEDZ