Ciekawostki

Tematy niekoniecznie związane z metalem i muzyką...

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

Awatar użytkownika
nicram
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12097
Rejestracja: 13-04-2011, 18:53
Lokalizacja: Litzmannstadt

Re: Ciekawostki

03-11-2019, 07:24

mysticcum pisze:A jakby ktoś zamiast rewelacji z Onetu chciał o tym znanym od dawna pierwotniaku przeczytać merytorycznie:
https://en.wikipedia.org/wiki/Physarum_polycephalum
To nie jest pierwotniak a śluzowiec. Jak byłem studentem to hodowałem na pożywkach płynnych i stałych. Niesamowite stworzenie. :-)
Pan_Kimono pisze: Znam dwóch kolesi w takich małżeństwach. Zero seksu, ciągle fochy i problemy. Jak sobie przypomnę ich opowieści to jak najbardziej jestem za taką legislacja. Jak spytałem czemu się nie rozwioda to tylko się śmiali że skończyliby jako golodupce płacący swoim byłym żonom alimenty z kosmosu. Dramat, życie przejebane na amen.
Nie żal mi żadnego samca, który nie dba o swój majątek i legalizuje swój związek. Zwłaszcza jak nie zrobił wystarczająco długiego badania drugiej połówki i pochopnie, pod wpływem emocji wszedł w to gówno zwane małżeństwem. :-) Bardzo dobrze, niech mają nauczkę.
all the monsters will break your heart
535

Re: Ciekawostki

03-11-2019, 08:33

Nie byłbym taki zasadniczy. W życiu różnie bywa. Nie każdy ma szczęście.
Awatar użytkownika
Hatefire
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10215
Rejestracja: 21-12-2010, 12:19
Lokalizacja: Katowice - miasto wielkich wydarzeń ;)

Re: Ciekawostki

03-11-2019, 13:22

Wielu z was z podstawówki pamięta lekturę "Anaruk, chłopiec z Grenlandii", tu ciekawy artykuł na ten temat.

Kim naprawdę był Anaruk, chłopiec z Grenlandii
Od braci dla braci
Od dobrych dla dobrych
Kacapskiej kurwie
Zawsze chuj do mordy
Awatar użytkownika
mysticcum
postuje jak opętany!
Posty: 479
Rejestracja: 21-12-2010, 11:40

Re: Ciekawostki

03-11-2019, 19:52

nicram pisze:To nie jest pierwotniak a śluzowiec.
Mnie jeszcze uczyli, że śluzowce należą do pierwotniaków, zmienia się to jak w kalejdoskopie ;)
Awatar użytkownika
Triceratops
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15990
Rejestracja: 25-05-2006, 20:33
Lokalizacja: Impossible Debility

Re: Ciekawostki

03-11-2019, 20:06

Hatefire pisze:Wielu z was z podstawówki pamięta lekturę "Anaruk, chłopiec z Grenlandii", tu ciekawy artykuł na ten temat.

Kim naprawdę był Anaruk, chłopiec z Grenlandii
Ciekawe. Wyglada na to ze Centkiewicz jak Kapuscinski tez mial okresy kiedy popuszczal wodze fantazji,
woodpecker from space
Awatar użytkownika
Hatefire
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10215
Rejestracja: 21-12-2010, 12:19
Lokalizacja: Katowice - miasto wielkich wydarzeń ;)

Re: Ciekawostki

03-11-2019, 20:12

Triceratops pisze:Ciekawe. Wyglada na to ze Centkiewicz jak Kapuscinski tez mial okresy kiedy popuszczal wodze fantazji,
Tzw. polska szkoła reportażu. Pamiętam też aferę wokół książki Domosławskiego, który wytknął Kapuścińskiemu co nieco. Fakt Kapuściński pisał dobrze pod względem literackim, przynajmniej tyle.
Od braci dla braci
Od dobrych dla dobrych
Kacapskiej kurwie
Zawsze chuj do mordy
Awatar użytkownika
nicram
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12097
Rejestracja: 13-04-2011, 18:53
Lokalizacja: Litzmannstadt

Re: Ciekawostki

03-11-2019, 20:15

mysticcum pisze:
nicram pisze:To nie jest pierwotniak a śluzowiec.
Mnie jeszcze uczyli, że śluzowce należą do pierwotniaków, zmienia się to jak w kalejdoskopie ;)
Za moich czasów to był grzyb. Poczytałem jednak zawiłości taksonomii śluzowców i faktycznie nie jest to tak jednoznaczne jak pamiętałem.
all the monsters will break your heart
Awatar użytkownika
Medard
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10146
Rejestracja: 22-04-2017, 19:15
Lokalizacja: Prag

Re: Ciekawostki

03-11-2019, 20:27

Hatefire pisze:
Triceratops pisze:Ciekawe. Wyglada na to ze Centkiewicz jak Kapuscinski tez mial okresy kiedy popuszczal wodze fantazji,
Tzw. polska szkoła reportażu. Pamiętam też aferę wokół książki Domosławskiego, który wytknął Kapuścińskiemu co nieco. Fakt Kapuściński pisał dobrze pod względem literackim, przynajmniej tyle.
Książki Kapuścińskiego czyta się jak powieści, więc nie mam pretensji, że być może je trochę podbarwił. W każdym razie bywał w tych krajach, w trudnych czasach, a nie zawsze mógł zdobyć prawdziwą informację.

Weźmy pierwsze z brzegu amerykańskie filmy historyczne, gdzie historię się dostosowuje do potrzeb. Czasami ktoś trochę protestuje, ale raczej wszyscy to zlewają i łykają bez popity.
Die Welt ist meine Vorstellung.
Awatar użytkownika
Hatefire
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10215
Rejestracja: 21-12-2010, 12:19
Lokalizacja: Katowice - miasto wielkich wydarzeń ;)

Re: Ciekawostki

03-11-2019, 20:35

Medard pisze:Książki Kapuścińskiego czyta się jak powieści, więc nie mam pretensji, że być może he trochę podbarwił. W każdym razie bywał w tych krajach, w trudnych czasach, a nie zawsze mógł zdobyć prawdziwą informację.

Weźmy pierwsze z brzegu amerykańskie filmy historyczne, gdzie historię się dostosowuje do potrzeb. Czasami ktoś trochę protestuje, ale raczej wszyscy to zlewają i łykają bez popity.
No tylko wypada określić, czy to reportaż czy beletrystyka czy publicystyka. Zresztą różnica między filmem dokumentalnym a fabularnym też jest jasna. Anglosasi wyraźniej to odróżniają i bardziej mi się to podoba. W Polsce zaś się trzyma właśnie tzw. polska szkoła reportażu i potem wychodzą różne Hugo-Badery.
Od braci dla braci
Od dobrych dla dobrych
Kacapskiej kurwie
Zawsze chuj do mordy
Awatar użytkownika
uglak
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9669
Rejestracja: 15-06-2012, 12:03
Lokalizacja: ארץ ישראל

Re: Ciekawostki

03-11-2019, 20:41

Hatefire pisze:W Polsce zaś się trzyma właśnie tzw. polska szkoła reportażu i potem wychodzą różne Hugo-Badery.
pare glosnych procesow z wiekszymi odszkodowaniami i bedzie po "polskiej szkole reportazu". ja na to czekam z niecierpliwoscia ;-)
Guilty of being right
Awatar użytkownika
trup
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14772
Rejestracja: 26-11-2009, 14:38

Re: Ciekawostki

07-11-2019, 12:23

[youtube][/youtube]

"(...)Na świecie ogromną popularność zdobył film pokazujący osoby, które mają oświetloną twarz w taki sposób, że trudno je rozpoznać. Wielu użytkowników, również z Polski, jest przekonanych, że wideo pochodzi z Hong Kongu. To jednak nieprawda. Film powstał dwa lata temu w ramach projektu studenckiego w Holandii. (...)"

Ciekawe... Rosja, Chiny, Europa... może się przydać coś takiego. Tyko pewnie będzie nielegalne.
hO Aster Tor Pente - "Give Light and The People Will Follow."
„Kto poznał świat, znalazł trupa, a kto znalazł trupa, świat nie jest go wart” (logion 57)
Pacjent
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 17700
Rejestracja: 12-12-2006, 09:30

Re: Ciekawostki

10-11-2019, 12:57

https://www.magnapolonia.org/wiadukt-na ... nstrukcji/" onclick="window.open(this.href);return false;
Jeśli prawdę można wypowiedzieć tylko szeptem, oznacza to, że kraj został opanowany przez wrogów.
Awatar użytkownika
SODOMOUSE
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 11496
Rejestracja: 21-06-2006, 20:27
Lokalizacja: POSERSnań

Re: Ciekawostki

10-11-2019, 13:07

trup pisze:[youtube][/youtube]

"(...)Na świecie ogromną popularność zdobył film pokazujący osoby, które mają oświetloną twarz w taki sposób, że trudno je rozpoznać. Wielu użytkowników, również z Polski, jest przekonanych, że wideo pochodzi z Hong Kongu. To jednak nieprawda. Film powstał dwa lata temu w ramach projektu studenckiego w Holandii. (...)"

Ciekawe... Rosja, Chiny, Europa... może się przydać coś takiego. Tyko pewnie będzie nielegalne.
To nie jest oświetlenie twarzy, tylko na twarz rzucona jest z projektora inna twarz. Cera niczym ekran, na który
rzucana jest inna facjata. W Brazylii mają inną metodę, przy napadach, wchodzą po prostu do okradanego
obiektu, w kasakach motocyklowych. Jednak mało który wychodzi z tego cało :)
Awatar użytkownika
trup
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14772
Rejestracja: 26-11-2009, 14:38

Re: Ciekawostki

10-11-2019, 14:45

No tak. Projekcja. W kasku mało komfortowo :-)
hO Aster Tor Pente - "Give Light and The People Will Follow."
„Kto poznał świat, znalazł trupa, a kto znalazł trupa, świat nie jest go wart” (logion 57)
Pan_Kimono
rasowy masterfulowicz
Posty: 2194
Rejestracja: 24-06-2005, 10:12
Lokalizacja: tu i tam

Re: Ciekawostki

10-11-2019, 22:59

535 pisze:Nie byłbym taki zasadniczy. W życiu różnie bywa. Nie każdy ma szczęście.
+1
KVLT lizania CZASZKI
Awatar użytkownika
trup
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14772
Rejestracja: 26-11-2009, 14:38

Re: Ciekawostki

12-11-2019, 12:23

hO Aster Tor Pente - "Give Light and The People Will Follow."
„Kto poznał świat, znalazł trupa, a kto znalazł trupa, świat nie jest go wart” (logion 57)
Awatar użytkownika
BOLEK
rasowy masterfulowicz
Posty: 2462
Rejestracja: 22-10-2010, 19:19

Re: Ciekawostki

12-11-2019, 12:28

Obrazek
kol trup zdecydowanie zrzuć zbędne kilogramy
"Mnie się podobają melodie, które już raz słyszałem. Po prostu. No... To... Poprzez... No reminiscencję. No jakże może podobać mi się piosenka, którą pierwszy raz słyszę."
Awatar użytkownika
Hatefire
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10215
Rejestracja: 21-12-2010, 12:19
Lokalizacja: Katowice - miasto wielkich wydarzeń ;)

Re: Ciekawostki

17-11-2019, 18:44

tvp.info pisze:Pan Grzegorz ze Szczecina w długi weekend przejechał po Polsce koleją ponad 6 tys. km. Pobił tym samym dotychczasowy rekord w długości podróżowania na jednym bilecie weekendowym o 687 km. Swoją podróż rozpoczął w piątek wieczorem na dworcu Warszawa Centralna, a zakończył w Szczecinie, dokąd po kilku miesiącach wrócił rekord. To wszystko zaledwie za 81 zł – tyle, ile kosztuje weekendowy bilet PKP.

Po wyruszeniu ze stolicy pan Grzegorz miał dotrzeć do Tczewa, jednak przez opóźnienie pociągu TLK „Małopolska” był zmuszony wysiąść stację wcześniej – w Malborku. Stamtąd kolejnym składem „Ustronie” skierował się w stronę Przemyśla. Dalej przez Kraków, Radymno, (ponownie) Tczew i z powrotem – do Przemyśla – „uzbierał” ponad 2 tys. km. To był zaledwie jeden dzień kolejowych przygód szczecinianina. Całą drogę relacjonował na swoim facebookowym fanpage'u Buteltanik Adventure.

Kolejne dwa dni spędził na podobnej trasie; w poniedziałek wieczorem – z 5686 km na liczniku – pobił majowy rekord należący do bielszczanina Tomasza Skowrońskiego (5435 km). Nie był to jednak koniec drogi pana Grzegorza. Ostatecznie we wtorek rano, po przejechaniu łącznie 6122 km, zakończył podróż w Częstochowie.
A wy co? Dalej marnujecie życie na forume?
Od braci dla braci
Od dobrych dla dobrych
Kacapskiej kurwie
Zawsze chuj do mordy
Nasum
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15054
Rejestracja: 21-01-2011, 11:12

Re: Ciekawostki

17-11-2019, 20:22

On marnował zycie w pociągu jednoczesnie relacjonując wszystko na fejsbuniu. Czekam na taka relację tutaj ;-)
Nasum
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15054
Rejestracja: 21-01-2011, 11:12

Re: Ciekawostki

22-11-2019, 17:15

https://wiadomosci.onet.pl/nauka/astero ... je/8tfv2dm" onclick="window.open(this.href);return false;


Ciekawe że dziś w nocy też bardzo blisko przeleciała asteroida. Ciekawe - przez wszystkie lata naszej cywilizacji te asteroidy przelatywały i nikt nigdy nawet nie wiedział o ich istnieniu, czasem coś jebło jak w Tunguskiej, ale to wszystko. A od jakiegoś czasu non stop informują o kolejnych przelotach. Sianie paniki? Przygotowanie ludzi na nieuchronne? A najpewniej jak już coś w nas przypierdoli to nikt nie zdąży tego zaobserwować.

Gdyby uderzyła taka mała skała z kosmosu powiedzmy w jakies zadupie na terenie Rosji - a sama tajga rozposciera się przez tysiące kilometr ów gdzie nikt nie mieszka - to czy siła eksplozji liczona w kilotonach nie obudziłaby automatycznego systemu odwetu nuklearnego? Po prostu, czy komputery które zarejestrowałyby taki impakt, nie odczytałyby tego jako uderzenie nuklearne?
ODPOWIEDZ