Wypadanie włosów(!)

Tematy niekoniecznie związane z metalem i muzyką...

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

Efowski
weteran forumowych bitew
Posty: 1449
Rejestracja: 03-11-2011, 11:57

Re: Wypadanie włosów(!)

31-05-2015, 14:38

Cóż, sposób w jaki to napisałeś, wskazuje na klasyczny CM. Są tacy co ciskają finasteryd i minoxidil, a po drugiej są tacy co ciskają tzw. suplementy opierające się na różnych składach z dużym udziałem różnych, czasem dziwnych, ale zawsze naturalnych składników.

A reklamujesz tak naprawdę jeden lek "FINASTERYD występuje pod nazwą handlową jako LEK PROPECIA (ma wysoką cenę), ale na rynku dostępny jest identyczny generyk pod nazwą handlową NEZYR (kosztuje około 60 PLN)"

A jeśli jesteś faktycznie taki oblatany w temacie, to doskonale wiesz, że ta wizyta u lekarza i potrzeba recepty, może odbyć się online i czasem jest wliczana w koszt takiego specyfiku. i tak naprawde jest chuja warta.

"Na koniec pragnę Wam napisać, żebyście nie bali się wypisanych na ulotce skutków ubocznych zażywania leku " Jeśli tak dobrze się znasz na temacie, to doskonale powinieneś wiedzieć, że gmeranie przy hormonach, a DHT to jakby na to nie spojrzał aktywna forma testosteronu, wywołuje skutki uboczne i to zwykle w postaci tego, czego facet obawia się najbardziej. Z tego między innymi powodu przyjmowanie tych leków ma być kontrolowane.

Co do FDA, to taka zagadka. Otóż wspomniane naturalne suplementy w większości wypadków pochodzą właśnie ze Stanów. Również chwalą się dopuszczeniem tam ich do sprzedaży, przyklepaniem przez FDA. Czy to oznacza, że a) są równie skuteczne, b) nie mają skutków ubocznych, c) inne szatany były tutaj czynne?

I na koniec jeszcze rada. Zluzuj gacie, to tylko forum.
Efowski
weteran forumowych bitew
Posty: 1449
Rejestracja: 03-11-2011, 11:57

Re: Wypadanie włosów(!)

31-05-2015, 14:46

Efowski pisze:Cóż, sposób w jaki to napisałeś, wskazuje na klasyczny CM. Są tacy co ciskają finasteryd i minoxidil, a po drugiej są tacy co ciskają tzw. suplementy opierające się na różnych składach z dużym udziałem czasem dziwnych, ale zawsze naturalnych składników.

A reklamujesz tak naprawdę jeden lek "FINASTERYD występuje pod nazwą handlową jako LEK PROPECIA (ma wysoką cenę), ale na rynku dostępny jest identyczny generyk pod nazwą handlową NEZYR (kosztuje około 60 PLN)"

A jeśli jesteś faktycznie taki oblatany w temacie, to doskonale wiesz, że ta wizyta u lekarza i potrzeba recepty, może odbyć się online i czasem jest wliczana w koszt takiego specyfiku. i tak naprawde jest chuja warta.

"Na koniec pragnę Wam napisać, żebyście nie bali się wypisanych na ulotce skutków ubocznych zażywania leku " Jeśli tak dobrze się znasz na temacie, to doskonale powinieneś wiedzieć, że gmeranie przy hormonach, a DHT to jakby na to nie spojrzał aktywna forma testosteronu, wywołuje skutki uboczne i to zwykle w postaci tego, czego facet obawia się najbardziej. Z tego między innymi powodu przyjmowanie tych leków ma być kontrolowane.

Co do FDA, to taka zagadka. Otóż wspomniane naturalne suplementy w większości wypadków pochodzą właśnie ze Stanów. Również chwalą się dopuszczeniem tam ich do sprzedaży, przyklepaniem przez FDA. Czy to oznacza, że a) są równie skuteczne, b) nie mają skutków ubocznych, c) inne szatany były tutaj czynne?

I na koniec jeszcze rada. Zluzuj gacie, to tylko forum.
Awatar użytkownika
Graveyard Shift
zaczyna szaleć
Posty: 108
Rejestracja: 16-05-2014, 15:41

Re: Wypadanie włosów(!)

31-05-2015, 15:04

Człowieku pomiędzy rejestracja leku i suplementu diety jest szalona różnica. Polecam się poedukować zanim zaczniesz się w ogóle w tych sprawach wypowiadać. Rejestracja produktu leczniczego to długotrwała i skomplikowana procedura. A to o czym napisałem jest naprawdę bardzo skuteczne. A co do domniemanego przez Ciebie CM- myśl sobie co chcesz.
Co więcej żaden sensowny lekarz dermatolog nie zdiagnozuje Cię on-line. Poza tym by zażywać Finasteryd konieczne jest wykonanie badań lekarskich (przed podaniem leku i w początkowej fazie jego brania oznaczenie poziomu hormonów oraz próby wątrobowe). Więc to nie takie proste jak myślisz... chyba, że jesteś ryzykantem:) Czego nie polecam. Temat CM uważam za zakończony.
Szperacz wysokowydajnościowy, miłośnik popkultury:)
Nothingface
postuje jak opętany!
Posty: 422
Rejestracja: 05-02-2012, 17:35
Lokalizacja: Toruń

Re: Wypadanie włosów(!)

31-05-2015, 15:53

Lubię to forume.Tutaj ludzie się moga pokłócić o dosłownie wszystko.
Efowski
weteran forumowych bitew
Posty: 1449
Rejestracja: 03-11-2011, 11:57

Re: Wypadanie włosów(!)

31-05-2015, 16:17

Abstrahując od tego, że kompletnie w przypadku FDA nie o to chodziło (a o ich omylność mimo restrykcyjności), to zasadniczo istnieją trzy podstawowe różnice pomiędzy lekami w USA a suplementami. Te drugie zaliczane są do żywności i swoimi wymogami też są objęte. Po drugie w przypadku suplementów badania kliniczne to sprawa śliska. W przypadku leków grupa kontrolna to teraz bodaj 5 tysięcy, co i tak - jak sobie pewnie doskonale zdajesz sprawę - to jedynie pewien wąski zakres efektów danego leku. Więcej zobaczysz, jak wpuścisz go na rynek. Również w kwestii ubocznych. Trzecią różnicą jest koszt wprowadzenia obu na rynek. Czy to oznacza, że leki są w tym wypadku lepsze? Pewnie można by na ten temat napisać spory elaborat. Zaznaczę od razu, że nie jestem jakimś fanatykiem w stylu "firmy farmaceutyczne nas robią w chuja." Mam to w dupie.

Pytam o skutki uboczne tego akurat inhibitora DHT. Pokaż mi metaanalizę badań nad finasterydem z którego wyniknie faktyczne, możliwe zagrożenie lub jego brak. Napisałeś nie musicie się obawiać. Dlatego rozumiem, że posiadasz takie dane, wykraczające poza Twoją osobę, zakładając, że go stosowałeś.

Ze skutecznością finasterydu jest trochę tak jak z innymi składnikami i preparatami. Zależnie od tego gdzie ucho przyłożysz taki wynik usłyszysz. Nie przeczę, że nie będzie miał pozytywnych skutków, przy jak wspomniałeś kuracji ciągłej. Czy zawsze jednak? W sumie z minoxidilem podobnie.
Nothingface pisze:Lubię to forume.Tutaj ludzie się moga pokłócić o dosłownie wszystko.
Tam kłócić. Rozmawiać przy niedzieli po rosole
Awatar użytkownika
nicram
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12097
Rejestracja: 13-04-2011, 18:53
Lokalizacja: Litzmannstadt

Re: Wypadanie włosów(!)

31-05-2015, 16:29

Efowski pisze:Po drugie w przypadku suplementów badania kliniczne to sprawa śliska.
Nie ma czegoś takiego jak badania kliniczne suplementów, gdyż zgodnie z ustawą o bezpieczeństwie żywności i żywienia z dnia 25 sierpnia 2006 r suplementy diety nie mają właściwości leczniczych ani zapobiegawczych jakiejkolwiek jednostce chorobowej, są jedynie uzupełnieniem normalnej diety w substancje odżywcze. Co za tym idzie nie podlegają Prawu Farmaceutycznemu.

To co kolega Graveyard Shift napisał jest w 99% prawdą, co wskazuje, że albo pracuje w branży albo studiuje odpowiedni kierunek. Mam rację kolego? :-)
all the monsters will break your heart
Awatar użytkownika
Graveyard Shift
zaczyna szaleć
Posty: 108
Rejestracja: 16-05-2014, 15:41

Re: Wypadanie włosów(!)

31-05-2015, 18:33

nicram pisze:
Efowski pisze:Po drugie w przypadku suplementów badania kliniczne to sprawa śliska.
Nie ma czegoś takiego jak badania kliniczne suplementów, gdyż zgodnie z ustawą o bezpieczeństwie żywności i żywienia z dnia 25 sierpnia 2006 r suplementy diety nie mają właściwości leczniczych ani zapobiegawczych jakiejkolwiek jednostce chorobowej, są jedynie uzupełnieniem normalnej diety w substancje odżywcze. Co za tym idzie nie podlegają Prawu Farmaceutycznemu.

To co kolega Graveyard Shift napisał jest w 99% prawdą, co wskazuje, że albo pracuje w branży albo studiuje odpowiedni kierunek. Mam rację kolego? :-)
Nicram, moja mama jest dermatologiem:) I sporo wiem na temat leków. Chciałem tylko chłopaków na forum uświadomić, ze jeśli nie chcę nie muszą łysieć (bo dziś to dość skutecznie można leczyć sprawdzonymi metodami), ale jak widać nawet dobre rady czasem spotykają się z ostrym atakiem. Nie mniej jednak rozważcie to co napisałem. W powyższym temacie nic już więcej nie mam do dodania! Pozdrawiam... i no hate!
Szperacz wysokowydajnościowy, miłośnik popkultury:)
Awatar użytkownika
manieczki
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12171
Rejestracja: 25-07-2010, 03:07

Re: Wypadanie włosów(!)

29-08-2015, 03:35

[youtube][/youtube]

dosc niezla tyriada :D
http://krucjatarozancowazaojczyzne.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
manieczki
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12171
Rejestracja: 25-07-2010, 03:07

Re: Wypadanie włosów(!)

22-09-2015, 23:54

Smyki moje kochane,

Fryzur dla stulejmana poprosze propozycje - moze czas na siakies fikusne zmiany, co tam teraz modne jest.
Ma byc w miare krotko, ale tez bez przesady. Super byloby, gdyby dalo rade bez uzywania zelow, gum itp.

Aha, wygalanie bokow i takie tam nie wchodzi w rachube.

Jak nic nie obmyslicie to pojdzie standardowo: czyli na SSmana/Naziste

Obrazek
http://krucjatarozancowazaojczyzne.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
Nothingface
postuje jak opętany!
Posty: 422
Rejestracja: 05-02-2012, 17:35
Lokalizacja: Toruń

Re: Wypadanie włosów(!)

24-09-2015, 16:38

Najnowszym krzykiem mody jest fryzura na "Larsa".
Polecam tobie bardzo gorąco. Loszki bedo szaleć.
Obrazek
Awatar użytkownika
manieczki
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12171
Rejestracja: 25-07-2010, 03:07

Re: Wypadanie włosów(!)

25-09-2015, 22:22

Nothingface pisze:Najnowszym krzykiem mody jest fryzura na "Larsa".
Polecam tobie bardzo gorąco. Loszki bedo szaleć.
Obrazek
Akurat z zakolami und wypadaniem wlosow nie mam problemow. Bujne owslosienie skory glowy - mowi Ci to cos i odczuwasz zazdrosc?
Przynajmniej w tej kwestii "stworca" sobie ze mnie nie zadrwil i nie uczynil mnie przedwczesnym lysolem. Byc moze to dla zmylki tylko :(
http://krucjatarozancowazaojczyzne.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
manieczki
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12171
Rejestracja: 25-07-2010, 03:07

Re: Wypadanie włosów(!)

27-09-2015, 15:29

a moze to? hmmm

Obrazek
http://krucjatarozancowazaojczyzne.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Sybir
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10341
Rejestracja: 16-11-2011, 22:15
Lokalizacja: Voivodowice

Re: Wypadanie włosów(!)

27-09-2015, 15:40

Prawdziwie polska fryzura.
nicram pisze:Antichrist niszczy UaFM w pięć sekund.
Triceratops pisze:szczepic sie mozna na rzadko mutujace i w miare stale genetycznie wirusy, jak gruzlica, krztusiec, blonica czy np koklusz
Necropunk
w mackach Zła
Posty: 707
Rejestracja: 29-05-2015, 20:22

Re: Wypadanie włosów(!)

27-09-2015, 15:42

chuj tam a nie polska, kozacy i tatarzy strzygli się tak już 4 wieki temu :)
Awatar użytkownika
Sybir
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10341
Rejestracja: 16-11-2011, 22:15
Lokalizacja: Voivodowice

Re: Wypadanie włosów(!)

27-09-2015, 15:44

Chodzi mi o to nawiązanie do cebuli, o nic więcej ;)
nicram pisze:Antichrist niszczy UaFM w pięć sekund.
Triceratops pisze:szczepic sie mozna na rzadko mutujace i w miare stale genetycznie wirusy, jak gruzlica, krztusiec, blonica czy np koklusz
Awatar użytkownika
manieczki
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12171
Rejestracja: 25-07-2010, 03:07

Re: Wypadanie włosów(!)

29-09-2015, 00:47

Obrazek

hm?
http://krucjatarozancowazaojczyzne.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
manieczki
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12171
Rejestracja: 25-07-2010, 03:07

Re: Wypadanie włosów(!)

29-09-2015, 19:53

U fryzjera co zrobiono? Byto

Glowa zostala wymasowana und umyta przez WULGARNA PRAKTYKANTKE.

Modna fryzure co zrobiono? - wy-mo-de-lo-wa-no.
http://krucjatarozancowazaojczyzne.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
manieczki
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12171
Rejestracja: 25-07-2010, 03:07

Re: Wypadanie włosów(!)

29-09-2015, 21:57

hehehe tak myslalem lolaczki - CISZA SKROMNOSCI z zazdrosci. Typowe dla Was, nie mowiac juz o Lolaczkach-brudasach z kudlami albo tfu dredami :| o lysolach z zakolami nie wspominajac :D
http://krucjatarozancowazaojczyzne.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
Plasfodeur
weteran forumowych bitew
Posty: 1635
Rejestracja: 16-05-2012, 17:08

Re: Wypadanie włosów(!)

29-09-2015, 22:25

manieczki pisze:a moze to? hmmm

Obrazek
a jak Cię na to namawiałem to płakałeś i komu teraz powinno być głupio?
Grrrówno!
Awatar użytkownika
manieczki
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12171
Rejestracja: 25-07-2010, 03:07

Re: Wypadanie włosów(!)

30-09-2015, 00:10

ale to bylo dawno ok, trędy czy tam trendy sie zmienily ok, koniunkturalizm jest bardzo wazny dla mnie ok.

ech, ten uczuc jak wulgarna loszkiew z wygladu masuje Ci glowke twoja, cool ale co wy mozecie o tym wiedziec biedaki chodzac do fryzjera do osiedlowego zakladu u pani ireny 150kg zywej wagi po piecdziesiatym(50) roku zycia xD

PS. Platfus ktory typ jestes?

ten

Obrazek

czy moze ten?

Obrazek
http://krucjatarozancowazaojczyzne.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
ODPOWIEDZ