AUDYCJE RADIOWE

Tematy niekoniecznie związane z metalem i muzyką...

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

ODPOWIEDZ
535

Re: AUDYCJE RADIOWE

08-01-2012, 15:34

Ryłko napierdalał POISON IDEA , a Owsiak - SIEKIERĄ z Jarocina , nigdy do końca i część przegadane, ale było kurwa było.
Awatar użytkownika
empir
zahartowany metalizator
Posty: 4657
Rejestracja: 31-08-2008, 23:17
Lokalizacja: silesia

Re: AUDYCJE RADIOWE

08-01-2012, 15:36

535 pisze:Ryłko molestował w kilku rozgłośniach poczynając od rozgłośni harcerskiej, gdzie prowadził krótki (jak wąski pasek tekstu jego autorstwa w Na przełaj) ale bardzo intensywny set. Zapewniam Cię, że wiem o czym piszę. Na koniec działalności Tomasza, pod okiem niejakiego Figurskiego, kilka płyt u niego w internetowych konkursach szarpnąłem.
O, to o tym nie wiedziałem. Znam go tylko z Ryłkołaka w RMF. Coś tam później chyba w Morbid Noizz robił.
A przed chwilą odkopałem Thrash'em all z '92 i tam też jego nazwisko widzę jako współpracownik.
535

Re: AUDYCJE RADIOWE

08-01-2012, 16:03

W pewnym sensie był jak Ojciec i Matka, On nadał mi numer, wychowywał, uczył, dostarczał rozrywki , obsypywał prezentami.
Awatar użytkownika
martyrdoom
postuje jak opętany!
Posty: 462
Rejestracja: 18-09-2010, 22:36
Lokalizacja: Beskid Śląski

Re: AUDYCJE RADIOWE

08-01-2012, 16:38

1. Czy słuchacie jakichkolwiek audycji radiowych? Jeżeli tak to jakich?

Trójka mniej więcej od 7 do 15. Od wielkiego dzwonu poleci Antyradio. Za to szlag mnie trafia, jak ktoś włączy coś w stylu Radia ZET albo RMF, gdyż napierdala stamtąd taki chaos, szum i rozgardiasz, że ciężko wytrzymać 3 minuty.

2. Czy zaczęliście słuchać muzyki rockowo-metalowej pod wpływem radia. Tj. usłyszeliście zespół X w stacji radiowej Y?

Nie.

3. Macie dylemat (to do słuchających radia), słuchanie radia vs słuchanie własnych zbiorów? Lub innymi słowy Niespodziewane (audycja radiowa) vs kontrola ( własne płyty)?

Radia słucham w pracy, drugą część dnia spędzam z muzyką z własnych zbiorów.

4. Jaka jest najlepsza muzyczna audycja radiowa w Polsce i co za tym idzie prezenter. NOC MUZYCZNYCH PEJZAŻY? MINI- MAX? LP3? RZEŹNIA? THRASHING MADNESS?

Słucham tylko tych na Trójce, i większości mi się podobają. Teraz tego nie ma, ale jakiś czas temu była też taka audycja "Prywatna kolekcja" i czasami ciekawe rzeczy goście puszczali.

7. Jeżeli tak jaka jest wasza ulubiona stacja radiowa?

Trójka.
Awatar użytkownika
pogodancer
weteran forumowych bitew
Posty: 1540
Rejestracja: 13-03-2009, 14:26

Re: AUDYCJE RADIOWE

08-01-2012, 16:44

aginsiak pisze: no po prostu widzę siebie przed Kasprzakiem, he he.
Przy Wildze panie kolego, he he...

Obrazek

A z niewymienionych tu audycji to dość często słuchałem Wieczoru Trzech Króli w Rozgłośni Harcerskiej, nawet kilka płytek i kaset wpadło za głosy na ichnią listę; do dzisiaj pamiętam bieganie z radiem po pokoju, żeby złapać falę i cokolwiek usłyszeć... dobre to były czasy. :)
Awatar użytkownika
Rattlehead
zahartowany metalizator
Posty: 4040
Rejestracja: 16-02-2006, 19:38

Re: AUDYCJE RADIOWE

08-01-2012, 16:50

Kto pamięta audycję w RMF z Ryłkołakiem jak wpadł Romek i panowie z Lux Occulta, wszyscy ujebani jak świnie? Romek ledwo mógł zdanie wypowiedzieć. :) Dostawaliście w prezencie z kasetami od Ryłko skarpetę albo majtki? :)
support music, not rumors
Awatar użytkownika
pogodancer
weteran forumowych bitew
Posty: 1540
Rejestracja: 13-03-2009, 14:26

Re: AUDYCJE RADIOWE

08-01-2012, 16:55

haha, no tak, to były chyba czyjeś imieniny lub urodziny, a w przerwach między kawałkami można było słyszeć turlające się butelki. U Ryłkołaka wygrałem raz (gdy puszczał przyśpieszone kawałki), ale już nie pamiętam czy nagrodą była rolka papieru toaletowego czy stara skarpeta :)
Ostatnio zmieniony 08-01-2012, 16:57 przez pogodancer, łącznie zmieniany 1 raz.
535

Re: AUDYCJE RADIOWE

08-01-2012, 16:55

Mam to na taśmie, a garderoby nie dostałem, może dziewczętom tylko wysyłał.

Mistrz!
http://patrz.pl/mp3/rylkolak-spowiedz
Ostatnio zmieniony 08-01-2012, 16:59 przez 535, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Gore_Obsessed
zahartowany metalizator
Posty: 5472
Rejestracja: 10-06-2003, 06:33

Re: AUDYCJE RADIOWE

08-01-2012, 16:58

Ryłkołak to legenda, ale muszę powiedzieć, że poza Nim radio zawsze odgrywało w moim życiu marginalną rolę. Nawet te mniej więcej dwadzieścia lat temu, kiedy na półce było kilkadziesiąt taśm na krzyż. Kupowałem "piraty", a nieliczne przegrywki od kumpla, albo brata ciotecznego robiłem. To były jedyne moje źródła. Od kilkunastu lat nie słucham radia praktycznie wcale. Może kilkadziesiąt minut rocznie się zdarzy.
Only SŁUCHANIE płyt is real!
Awatar użytkownika
Edinazzu
weteran forumowych bitew
Posty: 1035
Rejestracja: 28-12-2003, 22:32
Lokalizacja: Beyond Political Correctness

Re: AUDYCJE RADIOWE

09-01-2012, 00:15

Ja tak stary jak niektórzy nie jestem ;-)....Ale pamiętam np audycje metalowe na RMF prowadzone przez Piotra Metza, to był rok mniej więcej 1993- 94. Dobrze kojarzę np premierę "jedynki" MACHINE HEAD(praktycznie cały album sobie nagrałem) Były także wizyty śp. Dziuby, który promował z jednej strony Metalmindowe premiery, z drugiej np Metalmanię. FEAR FATORY, PRO PAIN, MY DYING BRIDE. Pamiętam jak zapodali "I Feel you" w wykonaniu VADER czy przedpremierowe odtważanie kawałków z "Draconian Times". Te audycje odbywały się chyba w piątki po 22.
"Volenti non fit iniuria" - Chcącemu nie dzieje się krzywda
Awatar użytkownika
Gore_Obsessed
zahartowany metalizator
Posty: 5472
Rejestracja: 10-06-2003, 06:33

Re: AUDYCJE RADIOWE

09-01-2012, 03:09

Też tego słuchałem przez rok czy dwa. Reklamowali to w Metal Hammerach pod rankingiem płyt czytelników.
Only SŁUCHANIE płyt is real!
Awatar użytkownika
maciek z klanu
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12504
Rejestracja: 23-12-2008, 22:34

Re: AUDYCJE RADIOWE

09-01-2012, 07:16

teraz mało słucham radia. jeśli już to praktycznie tylko antyradia. najbardziej mi pasują audycje Ciechana i jego swietne poczucie humoru, to samo można powiedzieć o Smolu, który miesza ludzi z błotem. makak też zajebisty, jak i jah jah hehe. Muzyka nie konca mnie satysfakcjonuje, ale co zrobić. Wczesniej (z 4 lata temu) słuchałem Trójki, mieli swietna audycje po godzinie 22 (bodajze w czwartki, albo poniedzialki), ale nie pamietam nazwy, traktowała o muzyce industrialnej w pewnym stopniu.

No, radia słucham w pracy i samochodzie i tyle. W domu mam płyty, i ich słucham, bo audycji mnie interesujących jest mało. Kilka razy słuchałem tez internetowego radia, wtorek po 20 Zmora jakieś blacki puszcza hehe.
Adrian696 pisze:nie, BURZUM jest emo ;)
Jestem Maciek, szukam klanu.
Awatar użytkownika
antek_cryst
postuje jak opętany!
Posty: 571
Rejestracja: 25-02-2011, 23:01
Lokalizacja: stolnica

Re: AUDYCJE RADIOWE

09-01-2012, 09:03

maciek z klanu pisze:Kilka razy słuchałem tez internetowego radia, wtorek po 20 Zmora jakieś blacki puszcza hehe.
Zmora z dr Hackenbusha?
Jeśli tak - podziel się proszę linkiem do tego radia
uważam, że cudownie być pijanym. Nawet chyba lepiej niż oświeconym.
Awatar użytkownika
maciek z klanu
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12504
Rejestracja: 23-12-2008, 22:34

Re: AUDYCJE RADIOWE

09-01-2012, 10:59

nie wiem czy to ten ale tutaj masz http://radiopaszcza.pl/
Adrian696 pisze:nie, BURZUM jest emo ;)
Jestem Maciek, szukam klanu.
Awatar użytkownika
Xapapote
weteran forumowych bitew
Posty: 1427
Rejestracja: 20-01-2006, 16:53

Re: AUDYCJE RADIOWE

17-01-2012, 08:59

1. Czy słuchacie jakichkolwiek audycji radiowych? Jeżeli tak to jakich?

w aucie. trójki

2. Czy zaczęliście słuchać muzyki rockowo-metalowej pod wpływem radia. Tj. usłyszeliście zespół X w stacji radiowej Y

tak. np Mudhoney usłyszałem w 3-ce w audycji "radio clash", a Candlemass chyba u Wacławiaka. no i "wieczór płytowy" w 2-ce. podstawa w latach 80.

3. Macie dylemat (to do słuchających radia), słuchanie radia vs słuchanie własnych zbiorów? Lub innymi słowy Niespodziewane (audycja radiowa) vs kontrola ( własne płyty)?

nie

4. Jaka jest najlepsza muzyczna audycja radiowa w Polsce i co za tym idzie prezenter. NOC MUZYCZNYCH PEJZAŻY? MINI- MAX? LP3? RZEŹNIA? THRASHING MADNESS?

ta, w której Mann drze łacha z laski co nie mówi "r"

5. Macie jakieś wspomnienia (to do starszych) z lat 80-tych i emitowanych wtedy audycji Manna, Rogowieckiego? Podobno były wtedy prezentowane całe albumy MORBID ANGEL, PESTILENCE. Jedna z takich audycji nazywała się bodajże "METALOWE TORTURY". Ach to były za czasy...

mam, bo kupę rzeczy wtedy sie z radia nagrywało. jeszcze Ryłko oczywiście i rozgłośnia harcerska (he he he)

6. Słuchacie Radia za dnia?

nie

7. Jeżeli tak jaka jest wasza ulubiona stacja radiowa?

no chyba 3-ka. ale nie mam skali porównawczej, bo innych nie słucham
...:::jeśli mają jakąś czarną listę, chcę na niej być:::..
Awatar użytkownika
Paysage d'Hiver
w mackach Zła
Posty: 814
Rejestracja: 21-09-2010, 18:18

Re: AUDYCJE RADIOWE

23-01-2012, 11:13

:)
Awatar użytkownika
olo1972
postuje jak opętany!
Posty: 609
Rejestracja: 31-01-2009, 13:50
Lokalizacja: Lublin

Re: AUDYCJE RADIOWE

23-01-2012, 13:39

pogodancer pisze:
aginsiak pisze: no po prostu widzę siebie przed Kasprzakiem, he he.
Przy Wildze panie kolego, he he...

Obrazek

A z niewymienionych tu audycji to dość często słuchałem Wieczoru Trzech Króli w Rozgłośni Harcerskiej, nawet kilka płytek i kaset wpadło za głosy na ichnią listę; do dzisiaj pamiętam bieganie z radiem po pokoju, żeby złapać falę i cokolwiek usłyszeć... dobre to były czasy. :)
Kasprzak był pierwszy:)A później wilga to już wyższa szkoła jazdy,gdyż można było nagrywać z radia bez kabelków:)
Awatar użytkownika
Triceratops
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15990
Rejestracja: 25-05-2006, 20:33
Lokalizacja: Impossible Debility

Re: AUDYCJE RADIOWE

26-11-2012, 15:38

Dzisiaj Tomasz Bekinski (w jakims wymiarze) obchodzi 54 urodziny, troche mu poswiecaja czasu na wspomnienia etc. w Trojce i troche jego muzy leci
woodpecker from space
Awatar użytkownika
Dragazes
w mackach Zła
Posty: 773
Rejestracja: 27-02-2012, 00:24

Re: AUDYCJE RADIOWE

26-11-2012, 16:19

1. Czy słuchacie jakichkolwiek audycji radiowych? Jeżeli tak to jakich?
Tak. Słucham w radiowej Trójce Minimax (nieobecność Kaczkowskiego sprawiła, że ta audycja stała się nudna i wiele razy nie słuchałem do końca lub opuszczałem), Ossobliwości Muzyczne (nie regularnie), Strefa rock and rolla wolna od angola (bardzo rzadko), niektóre audycje Wojciecha Manna (sporadycznie), 3 wymiary gitary Piotra Barona (rzadko). Najczęściej jednak słucham radia by posłuchać audycji niemuzycznych, bo od muzyki to mam płyty.

2. Czy zaczęliście słuchać muzyki rockowo-metalowej pod wpływem radia. Tj. usłyszeliście zespół X w stacji radiowej Y
Nie

3. Macie dylemat (to do słuchających radia), słuchanie radia vs słuchanie własnych zbiorów? Lub innymi słowy Niespodziewane (audycja radiowa) vs kontrola ( własne płyty)?
Czasem tak. Radia słucham mniej z roku na rok, ale jeszcze czasem lubię posłuchać nawet kilka godzin dziennie. Mam sentyment do audycji Zapraszamy do Trójki (porannych jak i popołudniowych), ale jak zaczyna mnie nudzić do zapuszczam płyty. Czasem szkoda mi audycji, bo wiem, że jak nie posłucham to przepadnie (nie oszukuję się, że będę słuchał zapisu audycji z internetu), ale jak mam wybitnie ochotę na konkretną płytę, to nie będę się męczył.

4. Jaka jest najlepsza muzyczna audycja radiowa w Polsce i co za tym idzie prezenter. NOC MUZYCZNYCH PEJZAŻY? MINI- MAX? LP3? RZEŹNIA? THRASHING MADNESS?
Sam nie wiem. Powiem tylko tak, nie znoszę Marka Niedźwiedzkiego. Mam wrażenie, że jest codziennie przez kilka godzin w Trójce, akurat gdy włączam radio. Jego głos mnie irytuje i chciałbym by to on zniknął zamiast Kaczkowskiego. Zawsze jak natrafiam na jego audycję to wyłączam radio.
Minimax z Kaczkowskim był super, fajnie, że pojawia się już w audycjach, ale niech tamten drugi - Adamczyk wyleci. Lubię Ossobliwości Muzyczne Ossowskiego, jak nie zapomnę o tej audycji to wysłucham.


5. Macie jakieś wspomnienia (to do starszych) z lat 80-tych i emitowanych wtedy audycji Manna, Rogowieckiego? Podobno były wtedy prezentowane całe albumy MORBID ANGEL, PESTILENCE. Jedna z takich audycji nazywała się bodajże "METALOWE TORTURY". Ach to były za czasy...
Za młody jestem.

6. Słuchacie Radia za dnia?
Najczęściej rano fragmenty audycji przed wyjściem z domu i Popołudniowe Zapraszamy do Trójki.

7. Jeżeli tak jaka jest wasza ulubiona stacja radiowa?
Trójka. Kiedyś jeszcze słuchałem Radiowej Jedynki w określonych godzinach, ale teraz już w ogóle.
Should the compact Disc become soiled by fingerprints, dust or dirt, it can be wiped with a clean and lint free soft, dry cloth. If you follow these suggestions, the Compact Disc will provide a lifetime of pure listening enjoyment.
Awatar użytkownika
yossarian84
zahartowany metalizator
Posty: 3350
Rejestracja: 24-07-2010, 12:16

Re: AUDYCJE RADIOWE

28-11-2012, 18:26

1. Czy słuchacie jakichkolwiek audycji radiowych? Jeżeli tak to jakich?

Trójka oczywiście. Jedyne dobre ogólnopolskie radio.

2. Czy zaczęliście słuchać muzyki rockowo-metalowej pod wpływem radia. Tj. usłyszeliście zespół X w stacji radiowej Y

No pewnie, niejednokrotnie.

3. Macie dylemat (to do słuchających radia), słuchanie radia vs słuchanie własnych zbiorów? Lub innymi słowy Niespodziewane (audycja radiowa) vs kontrola ( własne płyty)?

Nie.

4. Jaka jest najlepsza muzyczna audycja radiowa w Polsce i co za tym idzie prezenter. NOC MUZYCZNYCH PEJZAŻY? MINI- MAX? LP3? RZEŹNIA? THRASHING MADNESS?

Hmm, obecnie chyba Trzecia Strona Księżyca, gdzie puszczają gotycką muzykę we wszelkich odmianach. Ale szczerze mówiąc nie znam ramówki, nie słucham żadnej audycji regularnie. Po prostu włączam radio i słucham co leci :-) Kiedyś regularnie słucham Beksińskiego, był to mój ulubiony prezenter. No ale już nie słucham :-) Lubię Stelmacha, Kaczkowskiego, Manna, Niedźwiedzia, Kosiński nie wiem czy jeszcze coś prowadzi, Ossowskiego, Barona...

5. Macie jakieś wspomnienia (to do starszych) z lat 80-tych i emitowanych wtedy audycji Manna, Rogowieckiego? Podobno były wtedy prezentowane całe albumy MORBID ANGEL, PESTILENCE. Jedna z takich audycji nazywała się bodajże "METALOWE TORTURY". Ach to były za czasy...

Az takim starym grzybem na szczęście nie jestem. Mam wspomnienia związane z Radiem Kielce i audycją Metal Maxx. Niewykluczone że właśnie tam po raz pierwszy usłyszałem ekstremalny metal. To też była ważna audycja dla mnie w latach młodzieńczych.

6. Słuchacie Radia za dnia?

Oczywiście.

7. Jeżeli tak jaka jest wasza ulubiona stacja radiowa?

patrz wyżej.
martyrdoom pisze: Teraz tego nie ma, ale jakiś czas temu była też taka audycja "Prywatna kolekcja" i czasami ciekawe rzeczy goście puszczali. .
Zajebiste to było. Fajni goście, dobre rozmowy o muzyce, no i dobra muzyka. Szkoda że zdjęli.
Xapapote pisze:ta, w której Mann drze łacha z laski co nie mówi "r"
To też jest zajebiste :D Lubię jak Mann dręczy tę laskę puszczając Slayera, Motorhead... :D Ona zresztą też w nocy ma jakąś audycją i jeszcze taka jedna laska. Dobre rzeczy puszczają.
ODPOWIEDZ