AUDYCJE RADIOWE

Tematy niekoniecznie związane z metalem i muzyką...

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Edinazzu
weteran forumowych bitew
Posty: 1035
Rejestracja: 28-12-2003, 22:32
Lokalizacja: Beyond Political Correctness

AUDYCJE RADIOWE

07-01-2012, 13:23

1. Czy słuchacie jakichkolwiek audycji radiowych? Jeżeli tak to jakich?
2. Czy zaczęliście słuchać muzyki rockowo-metalowej pod wpływem radia. Tj. usłyszeliście zespół X w stacji radiowej Y
3. Macie dylemat (to do słuchających radia), słuchanie radia vs słuchanie własnych zbiorów? Lub innymi słowy Niespodziewane (audycja radiowa) vs kontrola ( własne płyty)?
4. Jaka jest najlepsza muzyczna audycja radiowa w Polsce i co za tym idzie prezenter. NOC MUZYCZNYCH PEJZAŻY? MINI- MAX? LP3? RZEŹNIA? THRASHING MADNESS?
5. Macie jakieś wspomnienia (to do starszych) z lat 80-tych i emitowanych wtedy audycji Manna, Rogowieckiego? Podobno były wtedy prezentowane całe albumy MORBID ANGEL, PESTILENCE. Jedna z takich audycji nazywała się bodajże "METALOWE TORTURY". Ach to były za czasy...
6. Słuchacie Radia za dnia?
7. Jeżeli tak jaka jest wasza ulubiona stacja radiowa?

Teraz wasza kolej ;-)
"Volenti non fit iniuria" - Chcącemu nie dzieje się krzywda
Awatar użytkownika
grot
weteran forumowych bitew
Posty: 1352
Rejestracja: 24-05-2008, 11:30
Lokalizacja: Transformed God Basement

Re: AUDYCJE RADIOWE

07-01-2012, 15:33

Jeśli chodzi o radio o w zasadzie tylko Biuro Rzeczy Znalezionych i trójka w pracy.
- Odkryłem swoją drugą osobowość. Ma na imię Jan.
- O, czym się zajmuje?
- Jan, generalnie, pogardza.
Awatar użytkownika
0ms
rasowy masterfulowicz
Posty: 3286
Rejestracja: 02-02-2009, 22:05

Re: AUDYCJE RADIOWE

07-01-2012, 16:10

Obecnie raczej nie slucham. W sumie nigdy jakos szczegolnie nie przepadalem - czasem cos sie wlaczylo, ale zwykle przegapialem/zapominalem/nie chcialo mi sie
Awatar użytkownika
Rattlehead
zahartowany metalizator
Posty: 4040
Rejestracja: 16-02-2006, 19:38

Re: AUDYCJE RADIOWE

07-01-2012, 16:22

1. Czy słuchacie jakichkolwiek audycji radiowych? Jeżeli tak to jakich?

Teraz najczęściej Trójka, ale nie żebym namiętnie czekał na jakąś audycję. No może najczęściej przypominam sobie o liście przebojów.

2. Czy zaczęliście słuchać muzyki rockowo-metalowej pod wpływem radia. Tj. usłyszeliście zespół X w stacji radiowej Y?

Może nie pod wpływem radia, ale często szukałem czegoś nowego w audycjach Metza jeszcze w RMF, Ryłkołak, i Rock Radio czy Dino Top w Radio Rzeszów.

3. Macie dylemat (to do słuchających radia), słuchanie radia vs słuchanie własnych zbiorów? Lub innymi słowy Niespodziewane (audycja radiowa) vs kontrola (własne płyty)?

Jest różnie czasem wolę sobie włączyć wspomnianą listę na trójce niż podejść do regału z płytami.

4. Jaka jest najlepsza muzyczna audycja radiowa w Polsce i co za tym idzie prezenter. NOC MUZYCZNYCH PEJZAŻY? MINI- MAX? LP3? RZEŹNIA? THRASHING MADNESS?

Jerzy Szlachta (Rock radio) i Radio Rzeszów (ten gigant prowadzi program już chyba z 15 lat jak nie więcej), oczywiście Kaczkowski i Mini Max (zdrowiej człowieku i wracaj). Lubię Niedźwiedzia za Listę i Barona za 3 wymiary gitary (jebany Megadeth nowego włączał).

5. Macie jakieś wspomnienia (to do starszych) z lat 80-tych i emitowanych wtedy audycji Manna, Rogowieckiego? Podobno były wtedy prezentowane całe albumy MORBID ANGEL, PESTILENCE. Jedna z takich audycji nazywała się bodajże "METALOWE TORTURY". Ach to były za czasy...

Z lat 80. kojarzy mi się tylko lista z trójki.

6. Słuchacie Radia za dnia?

Najczęściej trójka w pracy.

7. Jeżeli tak jaka jest wasza ulubiona stacja radiowa?

Chyba trójka, czasem Radio Rzeszów.
support music, not rumors
Awatar użytkownika
empir
zahartowany metalizator
Posty: 4586
Rejestracja: 31-08-2008, 23:17
Lokalizacja: silesia

Re: AUDYCJE RADIOWE

07-01-2012, 19:49

1. Ostatnio w ogóle
2. Czasem coś ciekawego wyhaczyłem w metal hammer show a przede wszystkim w ryłkołaku
3. Tylko własne zbiory
4. Nie jestem na bieżąco. Chyba Rzeźnia.
5. Ryłkołak ale to lata '90
6. Nie
7. Jak słuchałem to Antyradio
Awatar użytkownika
Scaarph
zahartowany metalizator
Posty: 6143
Rejestracja: 16-01-2008, 16:28
Lokalizacja: Scarlet Woman's Womb

Re: AUDYCJE RADIOWE

07-01-2012, 20:00

1. Czy słuchacie jakichkolwiek audycji radiowych? Jeżeli tak to jakich?

nie.

2. Czy zaczęliście słuchać muzyki rockowo-metalowej pod wpływem radia. Tj. usłyszeliście zespół X w stacji radiowej Y?

nie.

3. Macie dylemat (to do słuchających radia), słuchanie radia vs słuchanie własnych zbiorów? Lub innymi słowy Niespodziewane (audycja radiowa) vs kontrola (własne płyty)?

nie (only kontrola is real).

4. Jaka jest najlepsza muzyczna audycja radiowa w Polsce i co za tym idzie prezenter. NOC MUZYCZNYCH PEJZAŻY? MINI- MAX? LP3? RZEŹNIA? THRASHING MADNESS?

nie mam pojęcia, nie znam żadnej.

5. Macie jakieś wspomnienia (to do starszych) z lat 80-tych i emitowanych wtedy audycji Manna, Rogowieckiego? Podobno były wtedy prezentowane całe albumy MORBID ANGEL, PESTILENCE. Jedna z takich audycji nazywała się bodajże "METALOWE TORTURY". Ach to były za czasy...

nie. no... za gówniarza trafiłem jedną późną nocą na jakąś audycję, akurat puścili jakiś totalny napierdol. pomyślałem sobie wtedy: ja pierdolę, jak można tego słuchać, przecież to nawet muzyka nie jest tylko jakiś napierdol bez ładu i składu. gdyby wtedy ktoś mi powiedział, jak skończę, wyśmiałbym okrutnie. a co to był za kawałek do dziś nie wiem :)

6. Słuchacie Radia za dnia?

nie.

7. Jeżeli tak jaka jest wasza ulubiona stacja radiowa?

nie :)

edit: no ale żeby nie było, kiedyś słuchałem co wtorek (bodajże) metal hammer show, ale głównie po to, by wygrać se bilety na koncerty. coś tam się też kiedyś od czasu do czasu nagrywało z tego radia, ale wtedy to było co innego.
ON TO RUPTURE

Obrazek
Necro Skins Society
Awatar użytkownika
YNKE
w mackach Zła
Posty: 865
Rejestracja: 08-03-2009, 22:13
Lokalizacja: Kłodzko

Re: AUDYCJE RADIOWE

07-01-2012, 20:17

Edinazzu pisze:1. Czy słuchacie jakichkolwiek audycji radiowych? Jeżeli tak to jakich?
2. Czy zaczęliście słuchać muzyki rockowo-metalowej pod wpływem radia. Tj. usłyszeliście zespół X w stacji radiowej Y
3. Macie dylemat (to do słuchających radia), słuchanie radia vs słuchanie własnych zbiorów? Lub innymi słowy Niespodziewane (audycja radiowa) vs kontrola ( własne płyty)?
4. Jaka jest najlepsza muzyczna audycja radiowa w Polsce i co za tym idzie prezenter. NOC MUZYCZNYCH PEJZAŻY? MINI- MAX? LP3? RZEŹNIA? THRASHING MADNESS?
5. Macie jakieś wspomnienia (to do starszych) z lat 80-tych i emitowanych wtedy audycji Manna, Rogowieckiego? Podobno były wtedy prezentowane całe albumy MORBID ANGEL, PESTILENCE. Jedna z takich audycji nazywała się bodajże "METALOWE TORTURY". Ach to były za czasy...
6. Słuchacie Radia za dnia?
7. Jeżeli tak jaka jest wasza ulubiona stacja radiowa?

Teraz wasza kolej ;-)
1. Only Trójka, a tam audycje od 8 rano do 15 po południu, potem przerwa godzinna i audycja południowa od 16tej, wszystkiego tego słucham jadąc w aucie
2. Tak właśnie, to była jakaś chyba poniedziałkowa audycja w trójce chyba koło 19tej, poleciało Bathory i zniszczyło mnie kompletnie, takie rzeczy się pamięta
3. Raczej takich dylematów nie mam, plan dnia mam już z góry ułożony :)
4. Chyba takiej nie mam, lubię słuchać piątkowego Manna z rana :)
5. W trójce królowali Mann, Kieżkowski, Beksiński słuchałem ich dosyć często, a te płyty w całości to zdaje się leciały w porannej niedzielnej audycji w PR II, no i audycja w PR Wrocław pt "Doom Comes"
6. O tym już pisałem w punkcie pierwszym
7. "Za a nawet przeciw" i poranny Mann na trójce
Ostatnio zmieniony 07-01-2012, 20:18 przez YNKE, łącznie zmieniany 1 raz.
„Z delikatną ostrożnością pierdzę, żebym się nie zesrał”
Awatar użytkownika
antek_cryst
postuje jak opętany!
Posty: 571
Rejestracja: 25-02-2011, 23:01
Lokalizacja: stolnica

Re: AUDYCJE RADIOWE

07-01-2012, 20:18

1. Czy słuchacie jakichkolwiek audycji radiowych? Jeżeli tak to jakich?
żadnych. Czasem wrzucam Trójkę, ale to bardziej z sentymentu niż dla konkretnej audycji

2. Czy zaczęliście słuchać muzyki rockowo-metalowej pod wpływem radia. Tj. usłyszeliście zespół X w stacji radiowej Y
Słuchać pod wpływem radia - nie. Natomiast wiele kluczowych dla mnie kapel poznałem dzięki audycji "drzazgi" w polskim radio Białystok. Leciało to tak w porze "mszalnej" tj w niedzielę od 11 do 13. Tam po raz pierwszy usłyszałem deicide, Anathemę ("and I lust") tiamat ("undressed")

5. Macie jakieś wspomnienia (to do starszych) z lat 80-tych i emitowanych wtedy audycji Manna, Rogowieckiego? Podobno były wtedy prezentowane całe albumy MORBID ANGEL, PESTILENCE. Jedna z takich audycji nazywała się bodajże "METALOWE TORTURY". Ach to były za czasy...
Nie, ale pamiętam, jak w latach 90 jankesi "weszli" na Bałkany. Pan dziennikarz w trójce poinformował w newsach, że właśnie zaczeła się wojna na Bałkanach, po czym bez słowa ostrzeżenia przed i słowa wyjaśnienia po puścili "Here comes the war" NMA.
Zrobiło to na mnie kolosalne wrażenie

6. Słuchacie Radia za dnia?
z rana, przy śniadaniu

7. Jeżeli tak jaka jest wasza ulubiona stacja radiowa?
trójka
uważam, że cudownie być pijanym. Nawet chyba lepiej niż oświeconym.
535

Re: AUDYCJE RADIOWE

07-01-2012, 20:20

1. Obecnie bardzo rzadko, czasem Trójki lub Radia Kraków, ale "zasadniczo" staram się unikać.
2. Może nie pod wpływem, ale w czasach "słusznie minionych" była to podstawa i główne źródło z którego czerpałem pełnymi wiadrami.
3. Nie mam takich dylematów.
4.Nie wiem jak jest teraz, ale kiedyś
MUZYKA MŁODYCH, METALOWE TORTURY, WIECZÓR PŁYTOWY, MINIMAX,RADIOMANN,ROMANTYCY MUZYKI ROCKOWEJ, oczywiście nieśmiertelna LISTA PRZEBOJÓW PR III, przeklęty RYŁKOŁAK HORROR SHOW i dziesiątki innych głównie w trójce, dwójce, czwórce - tak ! rozgłośnia harcerska była w czwórce bodaj na falach średnich i trójka na średnich też była, nim rozpanoszył się UKF. Autorzy, no cóż ci których pamiętam najlepiej Wiernik, Gaszyński, Beksiński, Brankowski, Kaczkowski, "Kosa"Kosiński, Niedźwiedzki, Sito, Ryłko, Mann, Piekut, Chojnacki, Wrona, Owsiak, Skarżyński , a nawet Szachowski- tak na szybko z głowy, wszyscy maniacy, autentyczni fanatycy.
5. Większość płyt w latach 1985-1989 poznałem i nagrałem z radia, więc to raczej parada wspomnień.
Awatar użytkownika
H-K44
weteran forumowych bitew
Posty: 1231
Rejestracja: 16-04-2009, 10:01
Lokalizacja: Left Hand Path

Re: AUDYCJE RADIOWE

07-01-2012, 22:55

Edinazzu pisze:1. Czy słuchacie jakichkolwiek audycji radiowych? Jeżeli tak to jakich?
Najczęściej "Trójka". Jak mam czas to słucham "Za, a nawet przeciw", bo redaktor Strzyczkowski porusza sporo ciekawych tematów. Poza "Trójką" to tylko Radio Białystok - a w nim "Metal Hammer Show" i relacje "na żywo" z meczów Jagielloni.
Edinazzu pisze:2. Czy zaczęliście słuchać muzyki rockowo-metalowej pod wpływem radia. Tj. usłyszeliście zespół X w stacji radiowej Y
Nie.
Edinazzu pisze:3. Macie dylemat (to do słuchających radia), słuchanie radia vs słuchanie własnych zbiorów? Lub innymi słowy Niespodziewane (audycja radiowa) vs kontrola ( własne płyty)?
Nie.
Edinazzu pisze:4. Jaka jest najlepsza muzyczna audycja radiowa w Polsce i co za tym idzie prezenter. NOC MUZYCZNYCH PEJZAŻY? MINI- MAX? LP3? RZEŹNIA? THRASHING MADNESS?
Nie wiem. "Top wszech czasów" Trójki lubię. ;-)
Edinazzu pisze:5. Macie jakieś wspomnienia (to do starszych) z lat 80-tych i emitowanych wtedy audycji Manna, Rogowieckiego? Podobno były wtedy prezentowane całe albumy MORBID ANGEL, PESTILENCE. Jedna z takich audycji nazywała się bodajże "METALOWE TORTURY". Ach to były za czasy...
Nie.
Edinazzu pisze:6. Słuchacie Radia za dnia?
Bardzo rzadko.
Edinazzu pisze:7. Jeżeli tak jaka jest wasza ulubiona stacja radiowa?
Trójka.
Edinazzu pisze:Teraz wasza kolej ;-)
Done.
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you... Stranger
Awatar użytkownika
olo1972
postuje jak opętany!
Posty: 609
Rejestracja: 31-01-2009, 13:50
Lokalizacja: Lublin

Re: AUDYCJE RADIOWE

07-01-2012, 23:05

1.Oj coraz rzadziej.Trójki,sporo słuchałem lubelskiego Centrum ale się popsuło.Czasem czwórki.
2.Oczywiście,że od radia bo tylko takie możliwości za małolata były.Do dziś pamiętam jak w sobotę rano wstaję,a ojciec z uśmiechem daje mi antenę,do odbioru''Trójki''.I od tego zacząłem,ale szybki przerzut na Rozgłośnie Harcerską,no a później pr.2''Muzyka młodych''i''Wieczory płytowe''.Później Beksińskiego sporo itp.
3.Raczej nie mam.
4.Sporo kiedyś słuchałem Nocy Muzycznych pejzaży,teraz czasem LP3,A Mini-Maxu już prawie wcale odkąd Piotruś zachorował:(
5.Częściowo wyżej odpowiedziałem,ale też w Trójce nagrałem''Pleasure To Kill''
6.Chyba,że dzieci włączą,albo żona:)
7.Chyba Trójka została....
Awatar użytkownika
megawat
weteran forumowych bitew
Posty: 1354
Rejestracja: 24-08-2010, 12:12
Lokalizacja: mathplanet

Re: AUDYCJE RADIOWE

08-01-2012, 10:11

W ogóle nie słucham radia i nie oglądam TV chyba, że nie da się tego uniknąć. Czasem jedynie z własnej woli włączę jakiś program informacyjny i publicystyczny. Nie wiem, odkąd pojawił się internet na taką skalę jak teraz i sam zacząłem decydować co widzę / słyszę lub oglądam / słucham w zasadzie nie korzystam już z tych mediów. Choć z drugiej strony wiem, że niemało tracę nie słuchając np. 2 programu Polskiego Radia. Za czasów studenckich często się tego słuchało i można było trafić na taką muzykę, że ja pierdolę.
"Funkcjonariusze po wstępnych oględzinach poćwiartowanych i nagich zwłok stwierdzili, że morderca musiał być szczególnym zboczeńcem".
chaostar
rozkręca się
Posty: 53
Rejestracja: 03-05-2005, 11:38
Lokalizacja: Cieszyn/Warszawa
Kontakt:

Re: AUDYCJE RADIOWE

08-01-2012, 13:27

Na dzień dzisiejszy prawie w ogóle nie słucham radia.
Natomiast kiedyś słuchałem bardzo często i z racji tego zawsze będę miał sentyment do Programu III PR, choćby za "Metalowe Tortury" gdzie, jak wcześniej wspomniał Edinazzu, były prezentowane całe albumy. Całych płyt można było wysłuchać także w audycji "Muzyka Młodych" na antenie Programu II PR.
Pamiętam rok '89 kiedy to w jednej i drugiej audycji, w kilku tygodniowym odstępie, była prezentowana w całości płyta "Conspiracy" Kinga Diamonda. Dodam jeszcze, że cały album 'zarejestrowałem' sobie przy użyciu magnetofonu kasetowego. Mogę śmiało napisać, że to właśnie od tamtej chwili zacząłem słuchać metalu.
Pamiętam też, że jedna ze wspomnianych audycji na powitanie w swojej czołówce miała fragment jednego z utworów Running Wild.

Poza tym w tamtym czasie bardzo często słuchałem też Listy Przebojów Programu III Marka Niedzwieckiego, później jeszcze pamiętam audycje Ryłkołaka, który siał zgorszenie na antenie radia RMF.
"Tysiące lat temu zaczęło się oszustwo
Wielu uwierzyło i się zaprzedało"
Immanis
postuje jak opętany!
Posty: 603
Rejestracja: 26-10-2011, 05:34
Lokalizacja: Rozkraczew

Re: AUDYCJE RADIOWE

08-01-2012, 13:55

Jedynka i Trójka, dawniej Ryłkołaka się słuchało i było coś jeszcze takiego jak radio Blue. Ostatnio coraz rzadziej Trójki słucham, bo się strasznie politycznie tam zrobiło po roszadach personalnych, a mnie interesuje tylko muzyka.
Awatar użytkownika
aginsiak
w mackach Zła
Posty: 783
Rejestracja: 21-12-2008, 19:52

Re: AUDYCJE RADIOWE

08-01-2012, 14:40

Aktualnie nie słucham radia prawie w ogóle.Czasami Jerrego.Kiedys namiętnie ,w sumie początki słuchania metalu to kontakt radiowy.Muzyka Mlodych/Metal Top 20 /tam po raz pierwszy usłyszałem death metal,mocne przezycie heheh w niedziele o 7 rano ,powtórki we czwartki po południu/ ,Metalowa Kuźnia/Tortury ,Wieczór Płytowy /wspaniała niedziela kiedy poleciały And Justice For All,South Of Heaven i State Of Euphoria pod rząd/,doskonałą audycją była Ręka Boksera na III PR.Potem Ryłkołak ,no i Hard Shock w Radio EL . Czasami nie wystarczało kaset :) Trudno teraz w to uwierzyc ,ale metalu w ogólnopolskich rozgłośniach było naprawde dużo.Dobre były audycje prezentujace cyklicznie pełne dyskografie np.Black Sabbath czy Manilla Road.
tu fajna stronka
http://gembon.rockmetal.art.pl/mm/mm.htm
535

Re: AUDYCJE RADIOWE

08-01-2012, 15:03

aginsiak pisze: Czasami nie wystarczało kaset :) Trudno teraz w to uwierzyc ,ale metalu w ogólnopolskich rozgłośniach było naprawde dużo.
Kaset było zawsze mało. Pod względem ilości ciężkich brzmień w stacjach radiowych, druga połowa lat osiemdziesiątych to prawdziwy fenomen. Potem wszystko zaczęło się pierdolić i zwieńczone zostało wykończeniem Ryłki w ANTYRADIU, czy jak się ta k... wtedy nazywała. Pani "umiem coś tam, coś tam" wysłała pisemko przypominające, kto wydaje koncesje i skończyła się zabawa.
Awatar użytkownika
empir
zahartowany metalizator
Posty: 4586
Rejestracja: 31-08-2008, 23:17
Lokalizacja: silesia

Re: AUDYCJE RADIOWE

08-01-2012, 15:15

Ryłko był na RMF FM
Ostatnio zmieniony 08-01-2012, 15:33 przez empir, łącznie zmieniany 1 raz.
Nasum
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14999
Rejestracja: 21-01-2011, 11:12

Re: AUDYCJE RADIOWE

08-01-2012, 15:22

jak sobie uswiadomię co leci teraz w tym zasranym Rmf-ie, to nie mogę wyjść z podziwu że ktoś się kiedyś zdecydował na to, by Ryłkołak prowadził tam swój program.
535

Re: AUDYCJE RADIOWE

08-01-2012, 15:23

Ryłko molestował w kilku rozgłośniach poczynając od rozgłośni harcerskiej, gdzie prowadził krótki (jak wąski pasek tekstu jego autorstwa w Na przełaj) ale bardzo intensywny set. Zapewniam Cię, że wiem o czym piszę. Na koniec działalności Tomasza, pod okiem niejakiego Figurskiego, kilka płyt u niego w internetowych konkursach szarpnąłem.

Stali słuchacze i posiadacze pewnego ekskluzywnego wydawnictwa wiedzą, a reszta nie "se" tu zobaczy. Nie jest to wszystko, ale spory wycinek historii.

http://www.rylkolak.prm.pl/rylkolak/
Awatar użytkownika
aginsiak
w mackach Zła
Posty: 783
Rejestracja: 21-12-2008, 19:52

Re: AUDYCJE RADIOWE

08-01-2012, 15:30

Niecały rock to się chyba nazywało. Pisał też recenzje w Non Stopie. Pamiętam: Naked Raygun, Moskwa, Righteous Pigs i takie tam różne wynalazki. W harcerskim radio audycja była intensywna jak skurwysyn, często kawałki nie dolatywały do końca, he he.Stamtąd pamiętam UBR, Patareni, SNFU na przykład... Ja pierdolę, ile ja miałem lat???? Z 10??? He he he...
Sprawdziłem tę stronę ryłkołacką. Nieźle, nieźle - Protes Bengt, Puke, no po prostu widzę siebie przed Kasprzakiem, he he.
Ostatnio zmieniony 08-01-2012, 15:40 przez aginsiak, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ