Kłopoty ze zdrowiem

Tematy niekoniecznie związane z metalem i muzyką...

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

ODPOWIEDZ
Necropunk
w mackach Zła
Posty: 707
Rejestracja: 29-05-2015, 20:22

Re: Kłopoty ze zdrowiem

13-06-2018, 20:26

Efedryna :D
Necropunk
w mackach Zła
Posty: 707
Rejestracja: 29-05-2015, 20:22

Re: Kłopoty ze zdrowiem

13-06-2018, 20:27

Johimbina ;)
Karkasonne

Re: Kłopoty ze zdrowiem

13-06-2018, 21:23

hcpig pisze:Nic jeszcze nie próbowałem, cośtam dopiero czytałem w necie i znajduję jakieś wynalazki typu matcha czy szot z trawy pszenicznej ale obawiam się że internety mogą kłamać.
To może warto spróbować, ja sam nie lubię i wole pic kawę ale moja dziewczyna która się znam na żywieniu lepiej niż ja to właśnie pije.
Jack Luminous
rozkręca się
Posty: 50
Rejestracja: 22-02-2018, 22:56
Lokalizacja: Ćwokarnia

Re: Kłopoty ze zdrowiem

13-06-2018, 23:22

hcpig pisze:Jest jakiś zdrowy i nie jebiący wątroby naturalny energetyk (pokarm/napój), który można stosować zamiast kawy/Tigerów itp.?
Kup sobie na allegro czystą, bezwodną kofeinę - nie żartuję. Kilogram kosztuje około 100 złotych. Dorzuć do tego jakąś wagę jubilerską, żeby nie wykitować z przedawkowania i masz zapas na trzy lata codziennego napierdalania dawek które odpowiadają dwunastu zwykłym energetykom, które generalnie jebią wszystko jak leci, od żołądka po portfel. A tu sama kofeina, czyściutka jak śnieg i pachnąca, w wodzie rozpuszczona, albo do soku pomarańczowego można dodać, albo nawet do herbaty z mięty, co kto lubi.
http://allegro.pl/kofeina-bezwodna-1kg- ... 30552.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Oczywiście nie namawiam, ale uważam że szkoda kasy i żołądka na kawę i inne gówna, skoro można sobie dodać czystej kofeiny do wody i mieć najczystszy możliwy napój energetyczny. Jeśli chodzi tylko o kopa, to nie ma co udawać, że to ma smakować czy cośtam. To tak samo jak z wódką.

Jeśli jednak nie, to warto guaranę zbadać. Guarana jest fajna, tylko smak paskudny.

Poza tym, to są naturalne substancje, co fajnie działają i mogą z powodzeniem kofeinę zastępować, ale są albo na receptę albo nielegalne, albo dostępne tylko w półlegalnym obrocie gdzie chuj wie co tak naprawdę dostaniesz, więc nie ma co się nawet interesować.
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16342
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: Kłopoty ze zdrowiem

14-06-2018, 07:48

Jack Luminous pisze:
hcpig pisze:Jest jakiś zdrowy i nie jebiący wątroby naturalny energetyk (pokarm/napój), który można stosować zamiast kawy/Tigerów itp.?
Kup sobie na allegro czystą, bezwodną kofeinę - nie żartuję. Kilogram kosztuje około 100 złotych. Dorzuć do tego jakąś wagę jubilerską, żeby nie wykitować z przedawkowania i masz zapas na trzy lata codziennego napierdalania dawek które odpowiadają dwunastu zwykłym energetykom, które generalnie jebią wszystko jak leci, od żołądka po portfel. A tu sama kofeina, czyściutka jak śnieg i pachnąca, w wodzie rozpuszczona, albo do soku pomarańczowego można dodać, albo nawet do herbaty z mięty, co kto lubi.
http://allegro.pl/kofeina-bezwodna-1kg- ... 30552.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Oczywiście nie namawiam, ale uważam że szkoda kasy i żołądka na kawę i inne gówna, skoro można sobie dodać czystej kofeiny do wody i mieć najczystszy możliwy napój energetyczny. Jeśli chodzi tylko o kopa, to nie ma co udawać, że to ma smakować czy cośtam. To tak samo jak z wódką.

Jeśli jednak nie, to warto guaranę zbadać. Guarana jest fajna, tylko smak paskudny.

Poza tym, to są naturalne substancje, co fajnie działają i mogą z powodzeniem kofeinę zastępować, ale są albo na receptę albo nielegalne, albo dostępne tylko w półlegalnym obrocie gdzie chuj wie co tak naprawdę dostaniesz, więc nie ma co się nawet interesować.
tylko kofeina w kapsułkach. brak ryzyka przedawkowania (jak wyżej) a efekt conajmniej zadowalający.

ok. no to siup:

Obrazek
13.04.2024
Awatar użytkownika
hcpig
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9345
Rejestracja: 06-07-2008, 13:23

Re: Kłopoty ze zdrowiem

14-06-2018, 18:30

Dzięki wszystkim za pomysły.

Taka pastylka to rozumiem = jedna mocna kawa? W 'dwanaście energetyków' nie wierzę.
Yare Yare Daze
Awatar użytkownika
uglak
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9672
Rejestracja: 15-06-2012, 12:03
Lokalizacja: ארץ ישראל

Re: Kłopoty ze zdrowiem

14-06-2018, 18:50

jedna mocna kawa (albo dwie normalne)
Guilty of being right
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16342
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: Kłopoty ze zdrowiem

14-06-2018, 19:14

hcpig pisze:Dzięki wszystkim za pomysły.

Taka pastylka to rozumiem = jedna mocna kawa? W 'dwanaście energetyków' nie wierzę.

w tym moim konkretnym specyfiku 1 kasułka = 200 mg kofeiny.
"rekomendowana" dawka przez producenta to 2 kapsułki. dla mnie to za dużo na przykład. 1 do 1,5 dziennie mi w zupełności wystarczy.
co ciekawe w moim konkretnie przypadku przepicie kawą powoduje (kilkudniowe/ po 2-3 duże kawy dziennie), że jestem mocno zmulony i kolejna kawa działa usypiająco. czyli efekt odwrotny do zamierzonego. biorąc piguły tak nie mam. każda kolejna dawka mnie nakręca. biorę po 1/2 dawki w kilkugodzinnych odstępach.

jedno zasadnicze "ale". nie polecam z alko. tutaj efekt jak redbulla z wódką. najlepszy drink na świecie, po którym można mieć zjazd.

na plus to, że nie ma zgagi i problemów z żołądkiem jak się u niektórych zdarza przy przepiciu kawą.

a tak w ogóle to dobry pomysł jak ktoś ćwiczy. jebnąć szybki biały strzał i do roboty się brać.
13.04.2024
Awatar użytkownika
vicek
zahartowany metalizator
Posty: 4597
Rejestracja: 26-10-2011, 19:49
Lokalizacja: dolinki
Kontakt:

Re: Kłopoty ze zdrowiem

15-06-2018, 11:48

hcpig pisze:Jest jakiś zdrowy i nie jebiący wątroby naturalny energetyk (pokarm/napój), który można stosować zamiast kawy/Tigerów itp.?
Zdrowe jedzenie , żadnych dragów , dużo snu , lekka praca a nie zapierdalanie w obozach pracy , zero kawy i alku , seks przynajmniej dwa razy w tygodniu w pozycji takiej że ty leżysz a ona ci robi gałę, a potem zapierdala dupskiem a ty się relaksujesz , wtedy żadne gówna nie będą ci potrzebne.
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16342
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: Kłopoty ze zdrowiem

15-06-2018, 12:08

vicek pisze:
hcpig pisze:Jest jakiś zdrowy i nie jebiący wątroby naturalny energetyk (pokarm/napój), który można stosować zamiast kawy/Tigerów itp.?
Zdrowe jedzenie , żadnych dragów , dużo snu , lekka praca a nie zapierdalanie w obozach pracy , zero kawy i alku , seks przynajmniej dwa razy w tygodniu w pozycji takiej że ty leżysz a ona ci robi gałę, a potem zapierdala dupskiem a ty się relaksujesz , wtedy żadne gówna nie będą ci potrzebne.
uśmiechnąłem się pod wąsem ;-)
generalnie to modelowa sytuacja.
13.04.2024
Awatar użytkownika
Triceratops
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15994
Rejestracja: 25-05-2006, 20:33
Lokalizacja: Impossible Debility

Re: Kłopoty ze zdrowiem

02-07-2018, 13:25

Zeby nie bylo, ze nie ostrzegalem:
"9 powodów, dla których nie powinno się jeść wieprzowiny:"
https://damianjarczewski.blogspot.com/2 ... owiny.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Zeby nie bylo, ze nie przypominalem
"Zobacz, dlaczego powinieneś jeść siemię lniane"
https://kobieta.onet.pl/zdrowie/zycie-i ... ne/wg3cl86" onclick="window.open(this.href);return false;
woodpecker from space
Awatar użytkownika
Triceratops
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15994
Rejestracja: 25-05-2006, 20:33
Lokalizacja: Impossible Debility

Re: Kłopoty ze zdrowiem

06-07-2018, 10:56

Dobrowolność szczepień w Polsce - Jacek Wilk 04.07.2018

[youtube][/youtube]

Wybory za 1,5 roku, warto przemyslec pare spraw.
woodpecker from space
Awatar użytkownika
Only_True_Believers
rasowy masterfulowicz
Posty: 3159
Rejestracja: 31-05-2006, 08:55
Lokalizacja: planeta małp

Re: Kłopoty ze zdrowiem

06-07-2018, 11:14

[youtube][/youtube]
Całymi latami Black Metal był moim zamkiem.
Wtedy odkryłem Dungeon Synth
I zdałem sobie sprawę, że mój zamek ma wieżę, na której nigdy nie byłem.
Jack Luminous
rozkręca się
Posty: 50
Rejestracja: 22-02-2018, 22:56
Lokalizacja: Ćwokarnia

Re: Kłopoty ze zdrowiem

07-07-2018, 17:07

hcpig pisze:Dzięki wszystkim za pomysły.

Taka pastylka to rozumiem = jedna mocna kawa? W 'dwanaście energetyków' nie wierzę.
To patrz, niewierny Tomaszu:
Kilogram kofeiny - 1000 gramów.
Jeden gram kofeiny to 1000 miligramów.
Jeden energetyk ma 80 miligramów, czyli żeby przyjąć 1000 miligramów kofeiny, musisz ich wypić dwanaście i pół (12,5 x 80 = 1000).
Jeżeli walisz jednego grama kofeiny dziennie, to kilogram za 100 złotych wystarczy Ci na 1000 dni - trzy lata.

Oczywiście jeśli przyjmiesz jeden gram kofeiny to efekt nie będzie 12 razy mocniejszy od jednego energetyka, bo zwyczajnie przedawkujesz i prędzej się porzygasz, zaśniesz, roztrzęsiesz albo będziesz wkurwiony, albo wszystko naraz. Niemniej jednak - jest to W CHUJ WYDAJNE.
IMO kofeina przyjmowana jednorazowo w ilości powyżej 200mg, nawet z tolerancją, przestaje mieć sens - efekty uboczne narastają, a te właściwe już nie rosną.

Ja np., jako doświadczony kofeinista, przyjmuję obecnie "tylko" ok. 400 mg kofeiny dziennie (opcja z pastylkami jest bdb, też warto), a w "najlepszych" czasach dobijałem do dwukrotności.
Był też moment, że próbowałem zastąpić kofeinę czymś mocniejszym, ale niestety wszystko to miało zbyt dużo efektów ubocznych. Tylko metylofenidat był wyjebany totalnie (i znacznie od kofeiny fajniejszy), ale na to trzeba mieć receptę, tak więc zostaje kofeina.
Awatar użytkownika
Triceratops
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15994
Rejestracja: 25-05-2006, 20:33
Lokalizacja: Impossible Debility

Re: Kłopoty ze zdrowiem

09-07-2018, 13:20

Stan nauki na dzisiaj https://zdrowie.wprost.pl/zdrowie/10138 ... ulina.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Cukrzyca – profilaktyka

Aby uchronić się przed cukrzycą, warto przestrzegać kilku zasad. To bardzo ważne, ponieważ łatwiej się przed tą chorobą uchronić niż później ją leczyć. Co zrobić, żeby nie zachorować na cukrzycę?

Należy dbać o odpowiednią masę ciała. Osoby otyłe znacznie częściej chorują na cukrzycę. Kluczowa jest tutaj dieta, ale i aktywność fizyczna.
Należy unikać produktów kalorycznych i wysoko przetworzonych. Dieta powinna być bogata w warzywa i owoce.
Niewskazane są wszelkie używki, a przede wszystkim alkohol i papierosy.
W profilaktyce ważne są również regularne badania. Systematyczne wykonywanie pomiaru poziomu cukru we krwi pozwoli szybko zdiagnozować pierwsze symptomy cukrzycy i zapobiec rozwojowi choroby.
Szybkie wnioski : cukrzyce powoduje glownie otylosc, brak aktywnosci fizycznej, alkohol, papierosy. Tylko skad ta dziwna nazwa: cukrzyca? Huj wie....
woodpecker from space
Heretyk
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9022
Rejestracja: 03-12-2007, 14:06
Lokalizacja: beskidy

Re: Kłopoty ze zdrowiem

09-07-2018, 16:21

:D

no cukier tego na pewno nie powoduje, bez jaj
Awatar użytkownika
Triceratops
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15994
Rejestracja: 25-05-2006, 20:33
Lokalizacja: Impossible Debility

Re: Kłopoty ze zdrowiem

09-07-2018, 19:32

Wiadomo
Obrazek
woodpecker from space
Awatar użytkownika
yossarian84
zahartowany metalizator
Posty: 3354
Rejestracja: 24-07-2010, 12:16

Re: Kłopoty ze zdrowiem

09-07-2018, 19:51

dobrze ze nawet wsrod fanow anthrax mozna spotkac takie ewenementy przyrodnicze, nadludzi nie poddajacych sie klasycznym prawom natury

pisze serio
Awatar użytkownika
Triceratops
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15994
Rejestracja: 25-05-2006, 20:33
Lokalizacja: Impossible Debility

Re: Kłopoty ze zdrowiem

09-07-2018, 20:00

A ja sie serio obrazam.
Prawa natury moj drogi sa niezmienne ale my je dopiero powoli odkrywamy i odkrylismy na razie niewielki procent ale w swej bucie wydaje sie nam, ze to juz 99%. A jest tak jak to mawial Goethe: "Natura nie rozumie zartow, zawsze jest prawdziwa, zawsze powazna, zawsze dokladna, zawsze ma racje. A pomylki i bledy sa popelniane przez ludzi."
woodpecker from space
byrgh
zahartowany metalizator
Posty: 6122
Rejestracja: 09-09-2010, 00:01

Re: Kłopoty ze zdrowiem

09-07-2018, 20:06

yossarian84 pisze:dobrze ze nawet wsrod fanow anthrax mozna spotkac takie ewenementy przyrodnicze, nadludzi nie poddajacych sie klasycznym prawom natury

pisze serio
:DDD Na ostatnim zlocie rodzinnym nawiązała się dyskusja na tematy żywieniowe i po tym, jak stwierdziłem, że unikam cukru, a jednym z nielicznych płynów, które dostarczam ciału to filtrowana woda, poczułem się jak kosmita po oficjalnym lądowaniu na Ziemi widząc te ich wymowne spojrzenia :D
ODPOWIEDZ