GÓRY

Tematy niekoniecznie związane z metalem i muzyką...

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

tomaszm
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8009
Rejestracja: 26-12-2010, 12:33

Re: GÓRY

23-10-2017, 20:12

Hatefire pisze:Super te zdjęcia. Zawsze żałuję że w Tatry za bardzo nie mogę, bo niestety ekspozycja niezbyt dobrze na mnie działa więc zostają mi Beskidy i Bieszczady. Lat kilka temu brat namówił mnie na Krywań, mówił że będzie fajnie że się przełamię. Było kurewsko daleko od fajnie ;-)
To jest jakiś lęk przed otwartą przestrzenią? Kiedyś kurewnie bałem się latać samolotami. Jak leciałem na Teneryfę a lot trwał blisko 6 godzin to myślałem ,że ochujeje. Teraz całkowicie jest mi to obojętne. To wszystko siedzi tak naprawdę w głowie ale nie zazdroszczę.
Kupię:

Vastum Hole Below
[V]
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8581
Rejestracja: 07-06-2009, 16:29

Re: GÓRY

30-10-2017, 16:11

Ostatnio wiele ciekawych pozycji się ukazało, fantastyczny rok dla literatury górskiej

Obrazek

Obrazek

Obrazek
If any man should attempt to criticize Braun's actions, he should be thoroughly patronized for his obviously Jewish behavior
Awatar użytkownika
HSVV
w mackach Zła
Posty: 987
Rejestracja: 27-12-2014, 04:52

Re: GÓRY

27-11-2017, 00:53

3883 mnpm, Matterhorn glacier paradise. Sroga sprawa i taka też temperatura. 5 sek bez rękawiczek wystarczyło by stracić czucie w rękach:D

Obrazek

Obrazek

Słońce waliło bezlitośnie po oczach przy okazji

Obrazek

I na dole w tej wnęce - Zermatt

Obrazek

Więcej wrzucę później jak się już ogarnę.
Maschinengewehr
Aus jeder Galaxie
Heilen wir
Allgemeine Agonie
Awatar użytkownika
COFFIN
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8064
Rejestracja: 23-11-2005, 21:28

Re: GÓRY

27-11-2017, 09:34

Foty bdb!!!:-)))
'Come the Blessed Madness'
Awatar użytkownika
trup
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14773
Rejestracja: 26-11-2009, 14:38

Re: GÓRY

27-11-2017, 13:11

Kurde - foty robią większe wrażenie niż te z tematu "Girls....".
PIĘKNE! Zazdroszczę....!
hO Aster Tor Pente - "Give Light and The People Will Follow."
„Kto poznał świat, znalazł trupa, a kto znalazł trupa, świat nie jest go wart” (logion 57)
535

Re: GÓRY

27-11-2017, 19:09

Znakomicie. Podobną imprezę, na zbliżoną wysokość, odbyć można w Chamonix (Aiguille du Midi). Miałem jedno podejście, ale gdy zobaczyłem te dzikie tłumy japońskich turystów z aparatami w całkiem sporym "budynku dworcowym", spierdalałem stamtąd szpagatami. Jak sprawa wygląda w tym przypadku? Też tłum chętnych, czy kultura i szwajcarski spokój?
Awatar użytkownika
HSVV
w mackach Zła
Posty: 987
Rejestracja: 27-12-2014, 04:52

Re: GÓRY

27-11-2017, 19:30

A kiedy byłeś? Znaczy o sezon mi chodzi.

W moim przypadku był święty spokój i kultura, ale podejrzewam, że to kwestia faktu, że wyjeżdżałem tam jakoś przed 10 rano. Sezon nie-letni ani też nie do końca zimowy też swoje zrobił.

Dzisiejszy dzień spod znaku spaceru, niezbyt długiego bo z 3-4 godziny, z powodu przeziębienia. Fot natrzaskałem, ale z tej jestem szczególnie dumny, mimo jakości:

Obrazek
Maschinengewehr
Aus jeder Galaxie
Heilen wir
Allgemeine Agonie
535

Re: GÓRY

27-11-2017, 19:43

HSVV pisze:A kiedy byłeś? Znaczy o sezon mi chodzi.
Niestety w szczycie wyjazdów wakacyjnych. Ludzi tam było jak mrówek i większość się pchała do tej kolejki. Wystarczyło jednak udać się w drugą stronę i szlak praktycznie pusty. To żem se cyknął Aiguille i Mt.Blanc.

Obrazek
Awatar użytkownika
HSVV
w mackach Zła
Posty: 987
Rejestracja: 27-12-2014, 04:52

Re: GÓRY

27-11-2017, 19:49

No niestety, dlatego okresu letniego staram się unikać albo jeździć w nie aż tak zaorane przez turystów miejsca. Innsbruck w czerwcu był przykładowo optymalny jeśli o Alpy chodzi, chociaż Azjatów nigdy przenigdy nie unikniesz. A Mont Blanc absolutnie piękny, łezka w oku.
Maschinengewehr
Aus jeder Galaxie
Heilen wir
Allgemeine Agonie
Awatar użytkownika
HSVV
w mackach Zła
Posty: 987
Rejestracja: 27-12-2014, 04:52

Re: GÓRY

30-11-2017, 13:23

Zermattu ciąg dalszy, parę zdjęć z pobliskiego Wanderweg

Obrazek
Obrazek

takich chatek swoją drogą było tam jak grzybów po deszczu

Obrazek

to to nie wiem, mogłaby to być kwatera nazistów z Wolfenstein. niby było tam napisane He.. He.. Herzlich Wilkommen. jaSSne...

Obrazek

i Ghost Town. żadnej żywej duszy wśród tych chatek, chateczek. bałbym się tam latać po zmierzchu:D

Obrazek
Maschinengewehr
Aus jeder Galaxie
Heilen wir
Allgemeine Agonie
Awatar użytkownika
HSVV
w mackach Zła
Posty: 987
Rejestracja: 27-12-2014, 04:52

Re: GÓRY

30-11-2017, 13:27

i ostatnia porcja z Rothorn

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

TOTALNA miejscówa. nie ma chyba lepszego miejsca żeby zobaczyć Alpy. w drodze do Zermatt człowiek mija po drodze absolutnie majestatyczne widoki, a wokół samego miasta jest tylko lepiej.
Maschinengewehr
Aus jeder Galaxie
Heilen wir
Allgemeine Agonie
535

Re: GÓRY

06-01-2018, 18:55

Tymczasem.
http://adambielecki.pl/spot" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
trup
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14773
Rejestracja: 26-11-2009, 14:38

Re: GÓRY

26-01-2018, 11:25

Problemy wyprawy na Nanga Parbat

Obrazek
Obrazek

KOMUNIKAT (zaktualizowany)

Wczoraj w godzinach nocnych otrzymaliśmy informację z Francji. Elisabeth Revol i Tomasz Mackiewicz utknęli na wysokości ok. 7.400 m pod kopułą szczytową Nanga Parbat. Po nocy spędzonej na tej wysokości, podjęli próbę zejścia niżej.

Wiadomość sprzed chwili, otrzymana z Francji: Na chwilę obecną znajdują się nadal na wysokości ok. 7.400 m w oczekiwaniu na pomoc.

Zorganizowana została akcja ratunkowa koordynowana przez Ambasady Francji i Polski. W zespole koordynującym jest również Robert Szymczak - lekarz wysokogórski, himalaista. Baza pod K2 została powiadomiona o zaistniałej sytuacji. Podjęta została decyzja: 4 Himalaistów wyprawy (wyposażonych w sprzęt ratowniczy oraz tlen) oczekuje na informacje w sprawie helikoptera (możliwości przelotu), aby ruszyć z bazy pod K2 na akcję ratunkową pod Nanga Parbat.

Będziemy informowali o kolejnych działaniach.
Janusz Majer


++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Niepokojące wieści dotarły z wyprawy polskich himalaistów na Nanga Parbat. Dwójka z nich: Elisabeth Revol i Tomasz Mackiewicz ma kłopoty ze zdrowiem i utknęła przed szczytem. O wszystkim poinformował za pośrednictwem Facebooka Janusz Majer. Trwa zbiórka pieniędzy na helikopter dla członków wyprawy na K2, którzy chcą ruszyć na pomoc uwięzionym pod Nanga Parbat. Pieniądze wpłacać można poprzez serwis gofundme.com. Potrzebne jest 50 tysięcy euro. Link do zbiórki znajduje się poniżej.

https://www.gofundme.com/rescue-on-nanga-parbat
hO Aster Tor Pente - "Give Light and The People Will Follow."
„Kto poznał świat, znalazł trupa, a kto znalazł trupa, świat nie jest go wart” (logion 57)
Awatar użytkownika
nicram
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12097
Rejestracja: 13-04-2011, 18:53
Lokalizacja: Litzmannstadt

Re: GÓRY

26-01-2018, 11:42

Podobno helikopter poleci dopiero jutro, więc biorąc pod uwagę, że ekipa ratunkowa musi się jeszcze wspiąć na 7400 m i zajmie to kilkanaście godzin, to będą znosić już tylko truchła. Chusteczkowo.
all the monsters will break your heart
Awatar użytkownika
trup
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14773
Rejestracja: 26-11-2009, 14:38

Re: GÓRY

26-01-2018, 11:57

No słabo to wygląda....
hO Aster Tor Pente - "Give Light and The People Will Follow."
„Kto poznał świat, znalazł trupa, a kto znalazł trupa, świat nie jest go wart” (logion 57)
Awatar użytkownika
uglak
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9673
Rejestracja: 15-06-2012, 12:03
Lokalizacja: ארץ ישראל

Re: GÓRY

26-01-2018, 12:32

zbiorka juz nieaktualna - nasz MSZ pokryje koszty
Guilty of being right
Ketler
zaczyna szaleć
Posty: 224
Rejestracja: 22-01-2013, 20:38

Re: GÓRY

26-01-2018, 12:51

uglak pisze:zbiorka juz nieaktualna - nasz MSZ pokryje koszty
I już z prawa i lewa da się słyszeć że jakim prawem z naszych podatków będą ich ratować. Jako osoby pełnoletnie wiedziały na co się decydują...
Awatar użytkownika
uglak
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9673
Rejestracja: 15-06-2012, 12:03
Lokalizacja: ארץ ישראל

Re: GÓRY

26-01-2018, 13:03

to jednak mocno nieodpowiedzialne wybierac sie na taka wyprawe z ubezpieczeniem o ktorym wiadomo, ze nie pokrywa wszystkich skladowych ewentualnej operacji ratunkowej
Guilty of being right
Ketler
zaczyna szaleć
Posty: 224
Rejestracja: 22-01-2013, 20:38

Re: GÓRY

26-01-2018, 13:12

Takie jest też moje zdania. Trzeba myśleć, przecież to nie wyprawa na Gubałówkę. Gość zostawia rodzine w środku zimy i idzie sobie na tak zdradliwą górę? Pasja - rozumie, ale nie egoizm.
Poza tym jestem za dobrowolną zbiórką. Środowisko wspinaczkowe jest duże, zechciało by pomóc. Już ludzie uzbierali 200 000 zl. Po co brać pieniądze każdego z nas?
Awatar użytkownika
nicram
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12097
Rejestracja: 13-04-2011, 18:53
Lokalizacja: Litzmannstadt

Re: GÓRY

26-01-2018, 17:32

Nie będę oceniał nikogo. Każdy żyje jak chce, a jak ma potrzebę ryzykować życie dla pasji to dla mnie ok. Nie mam problemu też, żeby ratować takiego kogoś z moich pieniędzy. Ja też mogę wpaść w tarapaty na własne życzenie, wystarczy chwila nieuwagi na drodze. Jak są możliwości żeby pomóc to moim zdaniem należy taką pomoc nieść.
Słyszałem wywiad z Bieleckim, który powiedział, że szanse dotarcia do Mackiewicza są bliskie zeru. Wielicki też średnio to widzi. Najpierw będą starać się pomoc Francuzce.
all the monsters will break your heart
ODPOWIEDZ