GÓRY

Tematy niekoniecznie związane z metalem i muzyką...

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

ImP
postuje jak opętany!
Posty: 662
Rejestracja: 01-10-2011, 22:22

Re: GÓRY

23-08-2017, 16:07

Hatefire pisze:
ImP pisze:Ja ostatnio miałem 3 dniowe combo - Sądecki, Gorce, Pieniny. A teraz byle do urlopu. Będzie szwendane. Masowo.
Natomiast Turbacz, to mój ulubiony szczyt. Moja mama miała znajomą pod Rabką, a zarazem była nauczycielką, więc za bajtla 2 miechy tam siedziałem. Potem też kilka razy byłem na wakacjach w Porębie Wielkiej, więc mam obłażony ten szczyt wiele razy, z każdej strony. Ostatnio zdałem sobie sprawę, że kilka lat nie byłem. Planuję na jesień, świetnie wtedy wygląda.
Sam szczyt taki sobie, za to okolica... no ta część Gorców zamiata totalnie.

A, to jeszcze coś zostawię:
Obrazek
https://www.facebook.com/szwendaczgalic ... 2660287967

Obrazek
https://www.facebook.com/szwendaczgalic ... 9283412638
Awatar użytkownika
Hatefire
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10215
Rejestracja: 21-12-2010, 12:19
Lokalizacja: Katowice - miasto wielkich wydarzeń ;)

Re: GÓRY

04-09-2017, 12:34

Udało się wyrwać z K-ce w sobotę. Była trasa: Sól - Przegibek - Będoszka Wielka - Praszywka WIelka - Rajcza.

Niestety gór nie widziałem bo mgła taka, że momentami widoczność to kilka metrów było :-)

Nadziałem się niestety też na endurowców rozjeżdżających szlak. Straż Leśna, widać jedyne co potrafi, to wynosić chude dziewczyny w trampkach z Puszczy Białowieskiej. Tam to kozaczą i udają komandosów. Po ekwipunku można by pomyśleć, że dopiero co z pola bitwy w Afganistanie wrócili. Zakazów wjazdu jakoś jednak nie potrafią wyegzekwować, bo te dekle na motorach i quadach, to już prawdziwa plaga na szlakach.

@ ImP Fajny ten fanpejdż poszedł lajk.
Od braci dla braci
Od dobrych dla dobrych
Kacapskiej kurwie
Zawsze chuj do mordy
Awatar użytkownika
HSVV
w mackach Zła
Posty: 987
Rejestracja: 27-12-2014, 04:52

Re: GÓRY

05-09-2017, 01:17

parę fot z weekendu - góry i góra od innej strony - wewnętrznej strony konkretnie. miałem przyjemność pójść do jaskini lodowej Eisriesenwelt (miejscowość Werfen, Austria, jakieś 40 min drogi od Salzburg) i szczena na podłodze. żadne to turystyczne gówno z multimediami i atrakcjami, jeno surowa jaskinia, zero sztucznego oświetlenia, jedynie przewodnik z flarą i co trzecia, czwarta osoba w grupie niosła lampę naftową. mrok i surowizna, czysty black metal. jeszcze na zewnątrz szaro, pochmurno, widoczność momentami ledwo na 3 metry - człowiek miał tego dnia wrażenie, że sam diabełe zasiadł w tych rejonach. albo smok lodowy i kamienny zarazem, takie wiecie, jak z Gothic II. zahaczyłem też po drodze o kopalnię soli, ale... to już nie było to. za bardzo zorientowane na turystyczne pierdoły, niż na surowe doświadczenie.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

i środek Eisriesenwelt (właściwie to nie można robić fot w środku, ale udało mi się parę wyprosić. nie pytajcie jak, siła perswazji po prostu):
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

TO THE MOUNTAINS
Maschinengewehr
Aus jeder Galaxie
Heilen wir
Allgemeine Agonie
Awatar użytkownika
martyrdoom
postuje jak opętany!
Posty: 462
Rejestracja: 18-09-2010, 22:36
Lokalizacja: Beskid Śląski

Re: GÓRY

05-09-2017, 16:18

Pozwolę sobie na niewyszukany komentarz: ja pierdole!
Muszę się tam w końcu wybrać swoją drogą.
Awatar użytkownika
trup
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14773
Rejestracja: 26-11-2009, 14:38

Re: GÓRY

05-09-2017, 16:41

No kurwa. Piękna wyprawa!!!
Jaskinie mają to pierowtne coś w sobie. W połączeniu z górami tworzą taką atmosferę, że właśnie "o ja pierdolę!".
Twoje zdjęcia na pewno nie oddają wrażenia z wnętrza "Mori" :)

Dostałeś się z buta czy jakimś pojazdem do samej jaskini. W sensie jakaś dłuższa wędrówka czy czysto komfortowy dojazd autem lub busem?
hO Aster Tor Pente - "Give Light and The People Will Follow."
„Kto poznał świat, znalazł trupa, a kto znalazł trupa, świat nie jest go wart” (logion 57)
Awatar użytkownika
HSVV
w mackach Zła
Posty: 987
Rejestracja: 27-12-2014, 04:52

Re: GÓRY

05-09-2017, 23:23

martyrdoom pisze:Pozwolę sobie na niewyszukany komentarz: ja pierdole!
Muszę się tam w końcu wybrać swoją drogą.
zdecydowanie powinieneś, tym bardziej, że - sądząc po Twojej lokalizacji - daleko nie masz :D
trup pisze:No kurwa. Piękna wyprawa!!!
Jaskinie mają to pierowtne coś w sobie. W połączeniu z górami tworzą taką atmosferę, że właśnie "o ja pierdolę!".
Twoje zdjęcia na pewno nie oddają wrażenia z wnętrza "Mori" :)

Dostałeś się z buta czy jakimś pojazdem do samej jaskini. W sensie jakaś dłuższa wędrówka czy czysto komfortowy dojazd autem lub busem?
Pół na pół - można podjechać kawałek busem i kawałek kolejką górską, aczkolwiek jakieś średnio 45 min. (30 min jak ktoś popierdala, godzina jak ktoś woli się delektować spacerem) z buta trzeba i tak iść w jedną stronę. niestety osobiście się musiałem na udogodnienia (kolejka i bus) zdecydować ze względu na ograniczenia czasowe i pogodowe (lało do tego stopnia, że 5 min. na deszczu = przemoknięte buty i skarpety, a tu jeszcze trzeba było ponad godzinę w stromej jaskini dreptać, temperatura 0 stopni). szkoda trochę, bo chciałem też trochę się poszwędać po górskich ścieżkach, ale nadrobię to, mam nadzieję, innym razem.

a zdjęcia owszem, nie oddadzą wrażeń. dodam tylko, że to było chyba najbardziej klimatyczne miejsce w jakim byłem. wąskie uliczki starych miast o wieczornych porach, które uchodzą za szczyty romantyzmu i klimatyczności zwyczajnie przy tym nie istnieją. natura to potęga absolutna.

PS jeszcze w temacie zdjęć - te na necie są 'przekłamane', w sensie robione przy sztucznym oświetleniu, którego tam tak naprawdę nie ma (z tego co przewodnik mówił wynikało, że tam często bywają takie burze, że jedno pierdolnięcie by wystarczyło żeby wywalić wszystkie potencjalnie zainstalowane źródła sztucznego światła - i dobrze, bo miejsce wtedy na tym zyskuje).
Maschinengewehr
Aus jeder Galaxie
Heilen wir
Allgemeine Agonie
Awatar użytkownika
Hatefire
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10215
Rejestracja: 21-12-2010, 12:19
Lokalizacja: Katowice - miasto wielkich wydarzeń ;)

Re: GÓRY

09-09-2017, 21:40

Świetna passa kolejną sb udało się wyrwać w góry

Węgierska Górka - Fajkówka - Barania Góra - Hala Radziechowska - Węgierska Górka

https://mapa-turystyczna.pl/route?q=49. ... ,19.114178" onclick="window.open(this.href);return false;
Od braci dla braci
Od dobrych dla dobrych
Kacapskiej kurwie
Zawsze chuj do mordy
ImP
postuje jak opętany!
Posty: 662
Rejestracja: 01-10-2011, 22:22

Re: GÓRY

11-09-2017, 21:45

@Hatefire - dzięki!

@HSVV - świetna miejscówka. Może kiedyś...

Ja sobie też pośmigałem ostatnio trochę po górkach: 4 dni w Sudetach (Rudawy, Karkonosze, Izerskie) + 5 w Tatrach. Mimo średniej pogody (pierwsze dwa dni) i kryzysu zdrowotnego coś tam w Tatrach tych km wyszwendałem. Za rok powtórka :)
tomaszm
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8009
Rejestracja: 26-12-2010, 12:33

Re: GÓRY

11-09-2017, 21:46

Hatefire pisze:Świetna passa kolejną sb udało się wyrwać w góry

Węgierska Górka - Fajkówka - Barania Góra - Hala Radziechowska - Węgierska Górka

https://mapa-turystyczna.pl/route?q=49. ... ,19.114178" onclick="window.open(this.href);return false;
Wybieram sie tam na weekend pod koniec września. Lata tam nie byłem.
Kupię:

Vastum Hole Below
ImP
postuje jak opętany!
Posty: 662
Rejestracja: 01-10-2011, 22:22

Re: GÓRY

11-09-2017, 21:51

Hatefire pisze:Świetna passa kolejną sb udało się wyrwać w góry

Węgierska Górka - Fajkówka - Barania Góra - Hala Radziechowska - Węgierska Górka

https://mapa-turystyczna.pl/route?q=49. ... ,19.114178" onclick="window.open(this.href);return false;
O, i takie trasy właśnie uwielbiam. Dobry dystans. 2 lata temu robiłem tam coś takiego:
https://mapa-turystyczna.pl/route?q=49. ... ,19.075661
Bdb górki :)
Awatar użytkownika
Hatefire
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10215
Rejestracja: 21-12-2010, 12:19
Lokalizacja: Katowice - miasto wielkich wydarzeń ;)

Re: GÓRY

11-09-2017, 22:00

No też fajna. Zapisuję i uwzględnię w planach na przyszłość :-)

Co do tej mojej generalnie super, poza fragmentem za Halą Radziechowską. Potem jest jeszcze jedna hopka i zaczyna się nudne, nieciekawe i długie zejście.
Od braci dla braci
Od dobrych dla dobrych
Kacapskiej kurwie
Zawsze chuj do mordy
ImP
postuje jak opętany!
Posty: 662
Rejestracja: 01-10-2011, 22:22

Re: GÓRY

16-09-2017, 09:40

Hatefire pisze:No też fajna. Zapisuję i uwzględnię w planach na przyszłość :-)

Co do tej mojej generalnie super, poza fragmentem za Halą Radziechowską. Potem jest jeszcze jedna hopka i zaczyna się nudne, nieciekawe i długie zejście.
Będąc w waszych rejonach wybieram zazwyczaj Żywiecki, ale przy kolejnej wizycie z jedną trasę będę chciał zrobić w Śląskim. Zwłaszcza, że byłem ledwie dwa razy, a w Żywieckim od strony Milówki już całkiem sporo przedreptałem :)

I przy okazji, trochę Tatr:
Obrazek
reszta:
https://www.facebook.com/szwendaczgalic ... 3800662186
ImP
postuje jak opętany!
Posty: 662
Rejestracja: 01-10-2011, 22:22

Re: GÓRY

28-09-2017, 17:41

Awatar użytkownika
Hatefire
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10215
Rejestracja: 21-12-2010, 12:19
Lokalizacja: Katowice - miasto wielkich wydarzeń ;)

Re: GÓRY

28-09-2017, 18:02

Super te zdjęcia. Zawsze żałuję że w Tatry za bardzo nie mogę, bo niestety ekspozycja niezbyt dobrze na mnie działa więc zostają mi Beskidy i Bieszczady. Lat kilka temu brat namówił mnie na Krywań, mówił że będzie fajnie że się przełamię. Było kurewsko daleko od fajnie ;-)
Od braci dla braci
Od dobrych dla dobrych
Kacapskiej kurwie
Zawsze chuj do mordy
ImP
postuje jak opętany!
Posty: 662
Rejestracja: 01-10-2011, 22:22

Re: GÓRY

02-10-2017, 21:55

Hatefire pisze:Super te zdjęcia. Zawsze żałuję że w Tatry za bardzo nie mogę, bo niestety ekspozycja niezbyt dobrze na mnie działa więc zostają mi Beskidy i Bieszczady. Lat kilka temu brat namówił mnie na Krywań, mówił że będzie fajnie że się przełamię. Było kurewsko daleko od fajnie ;-)
Dzięki. Co do lęku to przejebana sprawa. Ja mam spory dyskomfort na wieżach widokowych, ale walczę, są postępy :) Mam nadzieję, że za jakiś czas lufa przestanie robić na mnie wrażenie.

I przy okazji informuję o pojawieniu się jesieni:
Obrazek
https://www.facebook.com/szwendaczgalic ... 7578782808
adammaj
świeżak
Posty: 3
Rejestracja: 05-09-2017, 16:03
Kontakt:

Re: GÓRY

04-10-2017, 17:18

ostatnio byłem w bieszczadach, piękne miejsce, do tatr mnie tez ciągnie, niedawno na roztoczu byłem z żoną, wypoczynek taki szybki od pracy, nocleg na roztoczu znalazła, ładny widok zza okna. Gdzie jeszcze można wybyć żeby teraz jesienią troche sie zianspirowac i popatrzec na piękne pejzaże
Awatar użytkownika
Hatefire
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10215
Rejestracja: 21-12-2010, 12:19
Lokalizacja: Katowice - miasto wielkich wydarzeń ;)

Re: GÓRY

04-10-2017, 20:32

No ale chodzić chcesz czy tylko w górach być? Ile dni?

W sb taką spacerową trasę zrobiłem

Bielsko-Biała Wapienica - Szyndzielnia - Błatnia - Brenna - Równica - Ustroń

https://mapa-turystyczna.pl/route?q=49. ... ,18.815425" onclick="window.open(this.href);return false;
Od braci dla braci
Od dobrych dla dobrych
Kacapskiej kurwie
Zawsze chuj do mordy
ImP
postuje jak opętany!
Posty: 662
Rejestracja: 01-10-2011, 22:22

Re: GÓRY

05-10-2017, 17:21

Nigdzie. To reklama hotelu ;)

A trasa ciekawa. W najbliższych 2 latach muszę się mocniej zwrócić w stronę Śląskiego. Zresztą, tak sobie patrzyłem ostatnio po mapie i Bieszczady całkiem nieźle schodzone, Beskid Niski też, w Sądeckim zostało trochę więcej (całość między Rytrem a Krynicą), w Pieninach jedna interesująca mnie trasa, w Gorcach w sumie też jedna, w Żywieckim tez już trochę złaziłem... trzeba nadrobić Wyspowy i Śląski. No i Tatry, ale tu póki co jeszcze bez śniegu wolę.

Właśnie, kolega evildead to całkiem przepadł? A chaos? Dawno tu nie gościli...
zorro555
rozkręca się
Posty: 31
Rejestracja: 22-07-2010, 18:48

Re: GÓRY

17-10-2017, 23:58

trochę pochodzone po Tatrach

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
ImP
postuje jak opętany!
Posty: 662
Rejestracja: 01-10-2011, 22:22

Re: GÓRY

23-10-2017, 19:20

Zazdrość...
ODPOWIEDZ