Masa mode ON ;)

Tematy niekoniecznie związane z metalem i muzyką...

Moderatorzy: Nasum, Heretyk, Sybir, Gore_Obsessed

ODPOWIEDZ
Pelson
rasowy masterfulowicz
Posty: 2294
Rejestracja: 08-09-2007, 00:55
Lokalizacja: Jeteborie

08-09-2007, 20:06

[quote][i]Wysłane przez Trojan[/i]
Ale on nie jest na masę, tylko na siłę.
[/quote]
Jest i na masę i na siłę :). Kreatyna (zależy oczywiście jaka) zmniejsza retencję wody w organiźmie, stąd zwiekszone przyrosty masy. Jeśli na dodatek odpowiednio potraktowana Gainerem to już można liczyć na solidne postępy :). Inna sprawa, że opłaca się na początku poćwiczyć na sucho, bez "wspomagania", chocby po to, by równomiernie rosnąć w przyszłości. Jak zaczniesz od razu z kreatyną, to po pewnym czasie szybko wyczerpiesz "potencjał" wzrostowy. Jeśli Marian nigdy nie ćwiczył w przeszłości to i tak bedzie notował progresję. W momencie, gdy sama dieta zacznie nie dawać rezultatów mozna zacząć się wspomagać. Choćby winstrolem ;).

[quote][i]Wysłane przez Trojan[/i]
HMB to gówno na resorach. [/quote]

Nawet do kwadratu :)
Mort
rasowy masterfulowicz
Posty: 3049
Rejestracja: 08-08-2006, 12:48
Lokalizacja: mosh pit

08-09-2007, 20:16

[quote][i]Wysłane przez Pelson[/i]
Jest i na masę i na siłę :). Kreatyna (zależy oczywiście jaka) [b]zmniejsza[/b] retencję wody w organiźmie, stąd zwiekszone przyrosty masy. [/quote]

kreatyna zwiększa retencje wody w organizmie

nie kupuj odżywek, jeżeli będziesz się dobrze odżywiał i solidnie ćwiczył będą efekty. Szerokim łukiem omijaj chuja warte "czasopisma kulturystyczne" - idź do jakiegoś trenera albo ściągnij sobie dobre ebooki - atlas ćwiczeń siłowych, książki Toma Venuto, itp
Awatar użytkownika
Trojan
postuje jak opętany!
Posty: 546
Rejestracja: 08-04-2005, 00:29
Lokalizacja: Kraków

08-09-2007, 20:31

Wysłane przez Pelson
Wysłane przez Trojan
Ale on nie jest na masę, tylko na siłę.
Jest i na masę i na siłę :). Kreatyna (zależy oczywiście jaka) zmniejsza retencję wody w organiźmie, stąd zwiekszone przyrosty masy.
w trakcie cyklu owszem, zwiększa się masa. Lecz po odstawieniu, większość tego wodnego przyrostu idzie w cholerę.
Ale ja się z tym bawiłem tylko dwa razy, a w dodatku dawno temu. Jak jeszcze kiedyś zachce mi się ćwiczyć, to wątpie abym poił się tym gównem. Przy kreatynie nie powinno się pić kawy, bez której bym nie wytrzymał.
Down the bottle's nest
Pelson
rasowy masterfulowicz
Posty: 2294
Rejestracja: 08-09-2007, 00:55
Lokalizacja: Jeteborie

08-09-2007, 20:49

Wysłane przez Trojan

w trakcie cyklu owszem, zwiększa się masa. Lecz po odstawieniu, większość tego wodnego przyrostu idzie w cholerę.
Ale ja się z tym bawiłem tylko dwa razy, a w dodatku dawno temu. Jak jeszcze kiedyś zachce mi się ćwiczyć, to wątpie abym poił się tym gównem. Przy kreatynie nie powinno się pić kawy, bez której bym nie wytrzymał.
Hehe, dlatego dalej napisałem, że bez gainera to chuj na...wodę :). Ja niestety musiałem to wpierdalać z racji treningów w sezonie. Tylko, że nie o masę mi chodziło, a o konkretny rezultat na bieżni. I efekt przyszły, a nawet przeszły same siebie. Dwugłowy uda urwany tak, że pielęgniarze z karetki musieli wzywać kierowcę wozu żeby mnie uspokoić. Od tego momentu uporczywie podzielam Twój pogląd :).
Wysłane przez Mort
Wysłane przez Pelson
Jest i na masę i na siłę :). Kreatyna (zależy oczywiście jaka) zmniejsza retencję wody w organiźmie, stąd zwiekszone przyrosty masy.
kreatyna zwiększa retencje wody w organizmie
Kurwa, ale błąd :). Myślałem o zatrzymywaniu wody napisałem zmniejsza. Racja.
Awatar użytkownika
COFFIN
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8088
Rejestracja: 23-11-2005, 21:28

08-09-2007, 21:13

he he, mój kuzyn przybrał na tyle, ze został mistrzem Polski w kulturystyce....
'Come the Blessed Madness'
Awatar użytkownika
antigod
w mackach Zła
Posty: 997
Rejestracja: 12-07-2005, 18:09
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

08-09-2007, 21:19

to Ty z Gruszkowskim jesteś spokrewniony? ;-)
THE ARMY - THE WEAPON - THE MACHINERY OF WAR - EXTERMINATION OF ALL MAN!
Awatar użytkownika
COFFIN
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8088
Rejestracja: 23-11-2005, 21:28

08-09-2007, 21:23

nie, z Jabłońskim ;) A może jest wice, nie wiem, bo mnie to za chuj nie interere ;)
'Come the Blessed Madness'
Mort
rasowy masterfulowicz
Posty: 3049
Rejestracja: 08-08-2006, 12:48
Lokalizacja: mosh pit

09-09-2007, 12:16

[quote][i]Wysłane przez COFFIN[/i]
he he, mój kuzyn przybrał na tyle, ze został mistrzem Polski w kulturystyce.... [/quote]


na pewno na koks wydał więcej niż na tym wszystkim zarobił
Awatar użytkownika
Only_True_Believers
rasowy masterfulowicz
Posty: 3170
Rejestracja: 31-05-2006, 08:55
Lokalizacja: planeta małp

09-09-2007, 16:14

[quote][i]Wysłane przez Maria Konopnicka[/i]
[quote][i]Wysłane przez Pan_Kimono[/i]
Hehehe Marian do K1 siłka nie wystarczy:P [/quote]

mi by wystarczyła :) [/quote]

Tylko Marian zrób wczesniej płytowy testament :)
Black metal is the last bastion of white people culture. Everything else has been degenerated.
Awatar użytkownika
zekke
weteran forumowych bitew
Posty: 1873
Rejestracja: 03-08-2006, 16:01

10-09-2007, 14:30

[quote]Teraz jestem umięśniony jak napnę rękę to widać każde włókno, każdy mięsień - ale co z tego jak w bicepsie 28 cm[/quote]
No to nie jestes umiesniony tylko strasznie chudy ;)) trudno aby przy takim rozmiarze bicepsu nie bylo widac kazdego wlokna na lapie.

Co do treningu:
Kilka miesiecy cwicz na sucho, uloz sobie dobry plan treningowy (jesli ma silowni masz sensownego instruktora mozesz go spytac, jesli nie poczytaj sfd.pl - kopalnia informacji) - narazie nie musi byc jakos strasznie nastawiony na mase. Tak czy inaczej nie rob za duzo aerobow (rowerki, bieganie, basen etc) bo schudniesz jeszcze bardziej ;) Cwicz 3-4 razy w tygodniu (3 - poniedzialek sroda piatek, 4 - poniedzialek/wtorek, czwartek/piatek, oczywiscie w/g mozliwosci i czasu).

Nie lataj od maszyny do maszyny tylko rozloz poszczegolne partie na konkretne dni. Cwicz tak aby nie laczyc cwiczen ktore skupiaja zblizone partie miesni (np nie lacz bicepsu z tricepsem/plecow + barkow w 1 dniu, zamiast tego lepiej jest np klatka/biceps, plecy/triceps, barki/nogi, gdzies mozesz wrzucic jeszcze przedramiona i kaptury, brzuch mozesz cwiczyc pod koniec kazdego treningu).

Wyglada na to ze przy normalnej diecie nie przybierasz zbytnio na wadze wiec musisz jesc czesciej + cwiczysz wiec musisz wpieprzac jeszcze czesciej ;p

Generalnie co do diety:
Zamiast ziemniakow ryz/kasza, ciemne pieczywo zamiast jasnego, kurczak/indyk (piers najlepiej), warzywa i owoce bez wiekszych ograniczen, oczywiscie bez przesady. Powinno sie spozywac jakies 5-6 posilkow dziennie, nie musza byc to ogromne ilosci - wazne jest aby byly czeste i regularne. Utrzymanie takiej diety czesto jest niemozliwe (praca/nauka) i tutaj wchodza tzw gainery, czyli jak to ktos wyzej okreslil gluty w wiadrze po farbie ;) Polecam gain bolic, najlepiej 4kg - wystarcza na okolo miesiac (zalezy jak bedziesz uzywac, na poczatek mniejsze ilosci wiec na 1 wiadrze 4kg pociagniesz ponad miesiac) - jest to gainer dla tzw hard-gainerow czyli osob ktore ciezko przybieraja na wadze. Wcinasz go jako uzupelnienie diety, to nie zaden koks ;) - najlepiej jakies 3 razy dziennie pomiedzy posilkami w dawce rozpisanej przez producenta (na poczatku mozesz zmniejszac porcje). Generalnie gainery mozesz wpieprzac caly czas az uznasz ze wazysz wystarczajaco duzo/zbalansujesz diete tak ze nie bedziesz ich potrzebowac.

Po kilku miesiacach treningu na sucho mozesz zaczac myslec nad jakimis stackami kreatynowymi typu x-pand czy cell pump. Na allegro mozna znalezc zestaw typu x-pand + carbo (carbo dziala 'regenerujaco' - nie meczysz sie tak, szybciej odpoczywasz i generalnie masz wiecej ochoty na cwiczenie bo nie czujesz takiego zmeczenia miesni). Od XP/CP jakos strasznie nie przytyjesz jednak powinienes poczuc przyrost sily i ogolnie napompowania miesni. Powoli zwieksza sie ciezary ktore bedziesz w stanie podnosic w zwiazku z czym sila rzeczy zwieksza sie miesnie i masa (jesli bedziesz dalej jechac w/g dobrze opracowanej diety i ew uzupelniac ja gainerem). Polecany jest cykl z dwoch takich puszek (xpanda lub cellpumpa, osobiscie polecalbym raczej xpanda) + picie sporej ilosci wody w ciagu takiego cyklu (woda oczywiscie niegazowana).

Generalnie katowanie sie na silowni na dluzsza mete nie ma sensu bez odzywek, chyba ze jestes w stanie trzymac dokladna diete i masz czas na jej przygotowywanie co jest praktycznie niemozliwe =] Samo wpieprzenie tylu posilkow dziennie moze byc klopotem, lykajac gainera dostarczasz potrzebnych ilosic bialka etc + jednoczesnie nie masz zapchanego zoladka wiec jestes w stanie jeszcze zjesc cos normalnego.

Caly ten cyrk sporo koszuje, zarowno czasu, wysilku jak i pieniedzy, ale w koncu robisz to dla siebie i satysfakcji z rezultatow.

Rozpisalem sie ;o mam nadzieje ze cos z tego ci sie przyda;p
Awatar użytkownika
Trojan
postuje jak opętany!
Posty: 546
Rejestracja: 08-04-2005, 00:29
Lokalizacja: Kraków

10-09-2007, 15:31

[quote][i]Wysłane przez zekke[/i]
poczytaj sfd.pl - kopalnia informacji) [/quote]

i masa perełek:

[i]Chodzi o to żeby być jak największym!!! Ogromnym jak zwierz!!! Kto nie ma masy jest nikim!!! Chudzi mogą iść na ryby!!! Najwazniejsza jest wielkość!!! Jak jesteś wielki rzadzisz!! Wchodzisz na siłke zakładasz na sztangę 200 i cała siłownia sika w majty i każdy chce być taki dzik jak ty!!! MASA TO PODSTAWA!!!JESTEŚ WILEKI, JESTEŚ SZEFEM!!!WSZYSCY MAJĄ DO CIEBIE RESPAKT!!!TO JEST WŁASNIE SENS KOXOWANIA!!! I TAKA JEST PRAWDA!!! JA PRZYPIERDALAM DUŻO, BO MNIE TO RAJCUJE !!!PODNIECA MNIE JAK CO DZIEŃ PATRZE W LUSTRO I JESTM WIEKSZY I WIEKSZY!!! I ŻE JAK WYCHODZĘ NA ULICE TO GOWNIARZE MOWIĄ: "WIDZIALES? ALE BYDLE!!!"[/i]

\m/
Down the bottle's nest
Awatar użytkownika
north
zaczyna szaleć
Posty: 198
Rejestracja: 08-11-2006, 15:28

10-09-2007, 15:33

ja ostatnio robie masa mode off, bom nieźle przytyl i cos cieżko mi to zrzucić;/
Awatar użytkownika
zekke
weteran forumowych bitew
Posty: 1873
Rejestracja: 03-08-2006, 16:01

10-09-2007, 15:36

[quote][i]Wysłane przez Trojan[/i]
[quote][i]Wysłane przez zekke[/i]
poczytaj sfd.pl - kopalnia informacji) [/quote]

i masa perełek:

[i]Chodzi o to żeby być jak największym!!! Ogromnym jak zwierz!!! Kto nie ma masy jest nikim!!! Chudzi mogą iść na ryby!!! Najwazniejsza jest wielkość!!! Jak jesteś wielki rzadzisz!! Wchodzisz na siłke zakładasz na sztangę 200 i cała siłownia sika w majty i każdy chce być taki dzik jak ty!!! MASA TO PODSTAWA!!!JESTEŚ WILEKI, JESTEŚ SZEFEM!!!WSZYSCY MAJĄ DO CIEBIE RESPAKT!!!TO JEST WŁASNIE SENS KOXOWANIA!!! I TAKA JEST PRAWDA!!! JA PRZYPIERDALAM DUŻO, BO MNIE TO RAJCUJE !!!PODNIECA MNIE JAK CO DZIEŃ PATRZE W LUSTRO I JESTM WIEKSZY I WIEKSZY!!! I ŻE JAK WYCHODZĘ NA ULICE TO GOWNIARZE MOWIĄ: "WIDZIALES? ALE BYDLE!!!"[/i]

\m/ [/quote]

Widocznie Maria juz sie zarejestrowal ;))
Awatar użytkownika
zekke
weteran forumowych bitew
Posty: 1873
Rejestracja: 03-08-2006, 16:01

10-09-2007, 17:55

Na poczatku mozesz i bez glutow - wyrob sobie technike i nawyk katowania sie na silowni. Przyzwyczaisz miesnie do ciezaru i samego siebie do diety.

Stacki/gainery sa bardziej kompleksowe niz czyste bialko/kreatyna.
Awatar użytkownika
Trojan
postuje jak opętany!
Posty: 546
Rejestracja: 08-04-2005, 00:29
Lokalizacja: Kraków

10-09-2007, 18:11

gainer to przede wszystkim węglowodany, które są niezbędne przy budowaniu masy. Maria, w Twoim przypadku zda to egzamin, bo masz szybki metabolizm i brak tendencji do tycia. Ja nie mogę tego wpierdalać, bo zwyczjnie zalałby mnie tłuszcz. ;)
Down the bottle's nest
Awatar użytkownika
zekke
weteran forumowych bitew
Posty: 1873
Rejestracja: 03-08-2006, 16:01

10-09-2007, 18:47

wiadomo, nie na kazdego wszystko dziala tak samo ;)
długopisyyyyyyyyyy

10-09-2007, 21:15

mówiłem że gainery! :) słuchaj się mnie Maria, a będziesz gładki i piękny :)
długopisyyyyyyyyyy

10-09-2007, 21:24

[quote][i]Wysłane przez Maria Konopnicka[/i]
albo może na początek zacząć od zwykłego białka :( [/quote]
nie, samo białko ci nic nie da. Musisz dostarczyc dużo dobrych węglowodanów. I to jakiś mocny gainer jest ci potrzebny.
Awatar użytkownika
rob
w mackach Zła
Posty: 964
Rejestracja: 31-01-2004, 12:54
Lokalizacja: z Piekła

10-09-2007, 21:26

jako laik zapytam, czy na zrzucenie masy L-Karnityna pomaga?
jebać frajerów
długopisyyyyyyyyyy

10-09-2007, 22:11

a kto by nie chciał :)

apropo, zakupiłem sobie dziś ta książeczkę
Obrazek
(chłop mi zapłacił, to od razu pojechałem do miasta na zakupy :)

i najpewniej sobię tą zakupie" "Sztuka Kształtowania ciała"
Obrazek
Napewno jest dużo ciekawych porad, ćwiczeń itp.
ODPOWIEDZ