Wątek wakacyjny - czyli chwalimy się gdzie wybywamy na urlop

Tematy niekoniecznie związane z metalem i muzyką...

Moderatorzy: Nasum, Heretyk, Sybir, Gore_Obsessed

Plasfodeur
weteran forumowych bitew
Posty: 1635
Rejestracja: 16-05-2012, 17:08

Re: Wątek wakacyjny - czyli chwalimy się gdzie wybywamy na u

20-07-2015, 11:13

kenediusze pisze:
rafalt.sobczak pisze:Przy okazji zwiedziłem Zamość, te miasto jest [iękne i monumentalne, taki odpowiednik DsO wśród miast.
Jest. I tak mi się przypomina cytat ze spotkania autorskiego z Andrzejem Stasiukiem, gdzie tenże pan stwierdził: "Zamojszczyzna jest cudowna, a Zamośc to coś co mogło powstać tylko u nas. Tylko Polacy mogli wpaść na to, żeby pierdolnąć perłę Renesansu na samym środku pszenno-buraczanego stepu"
To ja z kolei przypominam sobie bardzo trafną diagnozę pewnego malarza, który oglądając Zamość stwierdził, toż to taka Nowa Huta renesansu...
Grrrówno!
Tarpaulin
w mackach Zła
Posty: 694
Rejestracja: 15-04-2009, 16:00

Re: Wątek wakacyjny - czyli chwalimy się gdzie wybywamy na u

24-07-2015, 00:02

kenediusze pisze:Zamojszczyzna jest cudowna, a Zamośc to coś co mogło powstać tylko u nas. Tylko Polacy mogli wpaść na to, żeby pierdolnąć perłę Renesansu ;na samym środku pszenno-buraczanego stepu"
Hehe zajebisty tekst. I jakże trafny :)
Plasfodeur pisze:To ja z kolei przypominam sobie bardzo trafną diagnozę pewnego malarza, który oglądając Zamość stwierdził, toż to taka Nowa Huta renesansu...
Pewnie Matejko? Zazdrosny chuj.
Awatar użytkownika
manieczki
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12171
Rejestracja: 25-07-2010, 03:07

Re: Wątek wakacyjny - czyli chwalimy się gdzie wybywamy na u

05-08-2015, 21:52

Tymczasem nad Bałtykiem takie widoki. Janusze plazowania sa cool

Obrazek



[youtube][/youtube]
http://krucjatarozancowazaojczyzne.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Hatefire
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10223
Rejestracja: 21-12-2010, 12:19
Lokalizacja: Katowice - miasto wielkich wydarzeń ;)

Re: Wątek wakacyjny - czyli chwalimy się gdzie wybywamy na u

05-08-2015, 22:33

Szczerze polecam Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku. Olbrzymi skansen na prawie 40 ha, z grubo ponad 100 obiektów. 3 sektory pogórzański, łemkowski i bojkowski, ponadto rynek miasteczka galicyjskiego, skansen przemysłu naftowego. Mnóstwo świetnych obiektów, moje lewicujące serduszko wzruszyła wiejska szkoła, jak z "Siłaczki" Żeromskiego.

Porada praktyczna. Bilet kosztuje 14 zł, ale nie ma wstępu, do wiekszości obiektów (co mnie nie dziwi, bo bydło by zdemolowało, rozkradło, albo zalepiło wlepkami Legii Poznań, czy Górnika Łódź). Wstęp do obiektów jest, z przewodnikiem, który kosztuje 50 zł. Wystarczy poczekać trochę, porozmawiać i zebrać grupę, wtedy koszt rozkłada się na wszystkich.

http://skansen.mblsanok.pl/a/strona.php?id=strona" onclick="window.open(this.href);return false;
Od braci dla braci
Od dobrych dla dobrych
Kacapskiej kurwie
Zawsze chuj do mordy
Awatar użytkownika
Harlequin
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10850
Rejestracja: 12-03-2010, 13:38
Lokalizacja: Koko City

Re: Wątek wakacyjny - czyli chwalimy się gdzie wybywamy na u

19-07-2016, 10:45

17-25 września, pierwszy cywilizowany urlop od 3 lat. Kotlina Kłodzka i Praga welcome to!
Awatar użytkownika
TheDude
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 6831
Rejestracja: 23-03-2011, 00:43

Re: Wątek wakacyjny - czyli chwalimy się gdzie wybywamy na u

19-07-2016, 11:14

manieczki pisze:Tymczasem nad Bałtykiem takie widoki. Janusze plazowania sa cool

Obrazek



[youtube][/youtube]
Mieszkam bardzo blisko morza ale latem unikam tych okolic i pierdolę plażowanie i inne takie te i takie tego.
Ostatnio zmieniony 19-07-2016, 11:30 przez TheDude, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Stoigniew
zahartowany metalizator
Posty: 3958
Rejestracja: 09-01-2012, 18:20

Re: Wątek wakacyjny - czyli chwalimy się gdzie wybywamy na u

19-07-2016, 11:22

manieczki pisze:Tymczasem nad Bałtykiem takie widoki. Janusze plazowania sa cool

Obrazek

fajna fotka, w pierwszym odruchu myślałem że to jakaś kolekcja magnesów na lodówkę lub jakichś breloczków :):)
Heretyk
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9025
Rejestracja: 03-12-2007, 14:06
Lokalizacja: beskidy

Re: Wątek wakacyjny - czyli chwalimy się gdzie wybywamy na u

19-07-2016, 14:26

beskid żywiecki i chyba na tym już poprzestanę. Polska rządzi, cudowne okolice. być może skoczę też w Tatry, ale to jeszcze do przemyślenia

oczywiście trzeba być skrajnym idiotą, zeby w lipcu/sierpniu lecieć do Egiptu (przykładowo) i później siedzieć dwa tygodnie w pokoju z klimatyzacją. a znam takich, nie wymyśliłem tego :)
SCREAMBLOODYGORE
weteran forumowych bitew
Posty: 1354
Rejestracja: 27-08-2011, 20:35

Re: Wątek wakacyjny - czyli chwalimy się gdzie wybywamy na u

19-07-2016, 14:29

Heretyk pisze: oczywiście trzeba być skrajnym idiotą, zeby w lipcu/sierpniu lecieć do Egiptu (przykładowo) i później siedzieć dwa tygodnie w pokoju z klimatyzacją. a znam takich, nie wymyśliłem tego :)
albo na kiblu:)
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16380
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: Wątek wakacyjny - czyli chwalimy się gdzie wybywamy na u

19-07-2016, 16:34

manieczki pisze:Tymczasem nad Bałtykiem takie widoki. Janusze plazowania sa cool

Obrazek



[youtube][/youtube]
na start: było 3 tygodniowe road show po polskich plażach (Łukęcin, Pobierowo, Kamień Pomorski, Ustronie Morskie, Łeba i okolice, Jezoro Sôrbskò, Puck) i jakoś tego co powyżej w wersji ekstremalnej nie stwierdziłem (co mnie zaskoczyło) … poza tym chyba lepiej, że 500+ kupuje gównożarcie nad polskim morzem niż miałoby dawać zarabiać gdzieś tam … a i jeszcze, jakby się dobrze zastanowić to jakoś specjalnie nie wiadomo gdzie lecieć. najpopularniejsze kierunki (i relatywnie tanie) średnio bezpieczne. tak to widzę. dla mnie jeden z niewielu pozytywów sytuacji geopolitycznej, w sensie= nasi restauratorzy zarobią, kasa zostanie w PL. dla mnie OK. a, że np. parawaning, … kwestia naszej "kultury", a właściwiej jej braku ...
.
Awatar użytkownika
Stoigniew
zahartowany metalizator
Posty: 3958
Rejestracja: 09-01-2012, 18:20

Re: Wątek wakacyjny - czyli chwalimy się gdzie wybywamy na u

19-07-2016, 17:31

Heretyk pisze:beskid żywiecki i chyba na tym już poprzestanę. Polska rządzi, cudowne okolice. być może skoczę też w Tatry, ale to jeszcze do przemyślenia
ja mam w planach wypad do Wisły, to chyba niedaleko :)
mam zamiar zabrać rower i zmierzyć się tamtejszymi górkami. Mam nadzieję że nie skończy się jak wieeeeele lat temu, jak zabrałem zimą narty i o mało się nie zabiłem na pierwszej lepszej górce z wyciągiem :):) wyleczyłem się wtedy z nart na dobre. :) może do roweru się nie zniechęcę, ;-)
Awatar użytkownika
Gunman
rasowy masterfulowicz
Posty: 2266
Rejestracja: 13-07-2012, 20:23

Re: Wątek wakacyjny - czyli chwalimy się gdzie wybywamy na u

19-07-2016, 19:46

Mnie prędzej może zabić próba podjazdu pod górkę niż zjazdu z niej ;)
tomaszm
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8272
Rejestracja: 26-12-2010, 12:33

Re: Wątek wakacyjny - czyli chwalimy się gdzie wybywamy na u

19-07-2016, 21:57

Ja co roku mam podobny schemat:

tydzień na Mazurach- mam za sobą, niestety zrobiliśmy przez 5 dni na miejscu niecałe 100 km kajakiem i spuchliśmy, za dużo gorzały:D

później Brutal

i w wrześniu jakaś Grecka wyspa na tydzień może Zakythos bo już raz byłem i jest zajebiście bajecznie
Kupię:

Vastum Hole Below
Awatar użytkownika
Lukass
zahartowany metalizator
Posty: 4073
Rejestracja: 13-08-2015, 23:28
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Wątek wakacyjny - czyli chwalimy się gdzie wybywamy na u

19-07-2016, 22:58

Na koniec sierpnia zaplanowany minimum trzydniowy wypad do Bergen. W dzień zwiedzanie/oglądanie, wieczory wypełnią dwa koncerty Wardruny w tym oto pięknym miejscu:

Obrazek
Obrazek

Jeśli się uda, kierunek norweski zostanie rozwinięty: albo na black metalowe granie również w Bergen (Gaahl's Wyrd w kultowym klubie Garage), albo - tydzień wcześniej - na Midgardsblot Festival (Wardruna, Skuggsja, Enslaved, Inquisition, Melechesh, L.E.A.F.). To drugie jednak mało prawdopodobne, chociaż bardzo kuszące. Wszystko zależy od wolnego czasu i pieniążka. Wakacje muzyczne to najlepsze wakacje!
To those who did not dare to sing out of tune
Or sing a different song
To march to the beat of a different drum and speak
The truths others fear
Immanis
postuje jak opętany!
Posty: 603
Rejestracja: 26-10-2011, 05:34
Lokalizacja: Rozkraczew

Re: Wątek wakacyjny - czyli chwalimy się gdzie wybywamy na u

21-07-2016, 22:56

Islandia, na 2 tygodnie, jutro start.
Nasum
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15306
Rejestracja: 21-01-2011, 11:12

Re: Wątek wakacyjny - czyli chwalimy się gdzie wybywamy na u

22-07-2016, 00:05

To wnętrze Hagii Sophii?
PureHate
weteran forumowych bitew
Posty: 1452
Rejestracja: 14-05-2011, 15:03

Re: Wątek wakacyjny - czyli chwalimy się gdzie wybywamy na u

22-07-2016, 00:24

Ja urlop zaczynam za 3 tygodnie i niestety bedzie w tym roku spędzony na zadupiu (czyli u mnie na "mieście") z kasa średnio wiec trzeba w tym roku odpuścić mimo iż kobita nie pocieszona .
Karkasonne

Re: Wątek wakacyjny - czyli chwalimy się gdzie wybywamy na u

22-07-2016, 00:36

Nasum pisze:To wnętrze Hagii Sophii?
Parę kroków obok - Błękitny Meczet. Do Hagia Sophia poszedłem w pierwszej kolejności bo to było moje największe podróżnicze marzenie i prawie się popłakałem ze szczęścia.
Bless this tongue
weteran forumowych bitew
Posty: 1130
Rejestracja: 03-09-2013, 21:47

Re: Wątek wakacyjny - czyli chwalimy się gdzie wybywamy na u

28-07-2016, 09:04

czy ktoś może polecic jakiś przyzwoity nocleg w Pradze?
ODPOWIEDZ