Masa mode ON ;)

Tematy niekoniecznie związane z metalem i muzyką...

Moderatorzy: Nasum, Heretyk, Sybir, Gore_Obsessed

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Egr
zaczyna szaleć
Posty: 102
Rejestracja: 24-12-2004, 19:45
Lokalizacja: Wrocław

12-06-2007, 15:09

Oblicz sobie zapotrzebowanie kaloryczne, dodaj do tego 700kcal, żryj dużo węglowodanów, białka i zdrowych tłuszczy (ryby, oliwa, orzechy włoskie) i rośnij :P.

Daruj sobie kreatynę (nie można pić :P) i inne suple - zainwestuj w odżywki (białeczko, carbo ewentualnie jakiś gainer).

Tu masz naprawdę niezły program który (oczywiście w przybliżeniu) obliczy Ci zapotrzebowanie na Kcal/białko/tłuszcze/węgle i pomoże w ułożeniu dietki:

http://darkthorn.republika.pl/

Oczywiście do tego siłka co najmniej 3 razy w tygodniu, z typowo masowymi ćwiczeniami (duży ciężar, mało powtórzeń, wolne ciężary a nie żadne machiny).
Awatar użytkownika
Egr
zaczyna szaleć
Posty: 102
Rejestracja: 24-12-2004, 19:45
Lokalizacja: Wrocław

12-06-2007, 15:11

Aha i alkohol jednak trzeba ograniczyć bo odwadnia. Nie musisz całkiem z niego rezygnować (jak na kreatynie np.) ale niestety chlanie 3 razy w tygodniu odpada...
esq
postuje jak opętany!
Posty: 650
Rejestracja: 22-05-2004, 20:21
Lokalizacja: Galaktyka Kurwix

12-06-2007, 15:20

[quote][i]Wysłane przez Egr[/i]
chlanie 3 razy w tygodniu odpada... [/quote]
:o..eee jak tak to pierdole ten fest ;)
Trzeba wezwać pomoc, nadamy sygnał H-U-J alfabetem Downa !
Awatar użytkownika
Alsvartr
rasowy masterfulowicz
Posty: 2900
Rejestracja: 06-05-2005, 13:17
Lokalizacja: Sosnowiec

12-06-2007, 16:59

Ok dzięki panowie za wszystkie rady, czegoś napewno spróbuję ;) Muszę coś z tym kurwa zrobić bo narazie przy moim stosunku waga - wzrost mógłbym konkurować z ofiarami doktora Mengele ;)
“I cannot begin to describe how much I don’t care." - Dylan Moran
Awatar użytkownika
Zenek
weteran forumowych bitew
Posty: 1568
Rejestracja: 15-04-2004, 20:23

12-06-2007, 18:26

to ile ważysz i ile wzrostu masz?
Obrazek
gniewko
zaczyna szaleć
Posty: 104
Rejestracja: 22-04-2006, 18:43
Lokalizacja: olesno

12-06-2007, 18:31

300 tabletek METY a do tego duużo i często jeść makaron, ryż, mięso ...
tylko picie odpada bo się w bani pierdoli
Awatar użytkownika
longinus696
zahartowany metalizator
Posty: 3644
Rejestracja: 20-02-2005, 01:19
Lokalizacja: Łódź

12-06-2007, 18:44

Alsvartr, robisz tak:
1. Idziesz na siłkę, tam Ci ustalą dietę (jeśli to dobra siłownia)
2. Generalnie duzo białka i energetycznego żarła (ryż z kefirem i bananem, albo z truskawkami; ponadto duuuużo jajek, np. gotujesz 10 i wyrzucasz żółtka - wpierdalasz tylko same białka - no dobra, dwa żółtka możesz sobie zostawić, żeby Cię nie mdliło; dalej - inna wersja - gotujesz jajka i robisz sobie pastę z tuńczykiem)
3. Mięso przede wszystkim białe - kurczaki, indyki (bardziej indyki), możesz wcinać nieograniczoną ilość warzyw, ale z owocami uważaj, bo to cukry.
4. Jadasz co trzy godziny (mniej więcej) określoną ilość kalorii, a pomiędzy posiłkami nie ruszasz niczego. To jest przyzwyczajanie organizmu do trawienia. Czyli nie napychasz się, za to jadasz regularnie, nieważne czy dom, czy praca - bierzesz żarcie (np. ryż) w plastikowy pojemnik i wcinasz o wyznaczonych porach.
5. Ograniczaj zapychacze w postaci chleba. Ograniczaj, niestety, alkohol - przeszkadza w polepszaniu wyników na siłowni - osłabia organizm.
6. I po raz kolejny - REGULARNOŚĆ - jeśli nie narzucisz sobie odpowiedniego reżimu to nie osiągniesz niczego. Ciało działa tak samo jak mózg - potrzebuje powtarzalnego systemu, jakichś modułów czasowych, żeby złapać rytm.

Ja tam gówno wiem, ale moje amatorskie próby w tym zakresie powoli zaczynają przynosić rezultaty. Jeśli nie dostaniesz dużej masy, to przynajmniej rzeźbę sobie wyrobisz.

edit: o widzę, że kolega Egr mnie wyprzedził z sensownym postem.
Awatar użytkownika
pajonk
w mackach Zła
Posty: 781
Rejestracja: 01-08-2005, 23:21
Lokalizacja: Xbox LIVE
Kontakt:

12-06-2007, 18:48

jajka to chujowy pomysl. po dwoch dniach bedzie rzygal na sam widok. jak juz tunczyk, to jak mowilem z kukurydza - mam znajomego ktory jest wlasnie w trakcie nabierania masy i wpierdala to codziennie
You can either focus on being right, or doing right; in the case of Christianity and Islam, you do neither.
Awatar użytkownika
Alsvartr
rasowy masterfulowicz
Posty: 2900
Rejestracja: 06-05-2005, 13:17
Lokalizacja: Sosnowiec

12-06-2007, 19:06

Poczytałem trochę na necie, pomyślałem, i ułozyłem sobie codzienny mini plan treningowy ;) ciekawe ile wytrzymam :) przed wakacjami przynajmniej, siłka odpada, bo przez 2 tyg zbyt wiele nie zrobię.Idę od września.Dieta to juz inna sprawa i zaczynam to wprowadzac w czyn od zaraz.
Przy wzroście 178 cm ważę niecałe 64 kilo ;) Przejebane.
“I cannot begin to describe how much I don’t care." - Dylan Moran
Mort
rasowy masterfulowicz
Posty: 3049
Rejestracja: 08-08-2006, 12:48
Lokalizacja: mosh pit

12-06-2007, 19:21

[quote][i]Wysłane przez Alsvartr[/i]
Przy wzroście 178 cm ważę niecałe 64 kilo ;) Przejebane. [/quote]

IMO facet powinien byc szczuply, ale wysportowany( wytrzymaly, silny jak na swoja wage i zwinny :+), o ile te Twoje 64 kg to miesnie a nie tluszcz to nie jest zle
I AM MORBID
Awatar użytkownika
longinus696
zahartowany metalizator
Posty: 3644
Rejestracja: 20-02-2005, 01:19
Lokalizacja: Łódź

12-06-2007, 19:33

[quote][i]Wysłane przez Alsvartr[/i]
Poczytałem trochę na necie, pomyślałem, i ułozyłem sobie codzienny mini plan treningowy ;) [/quote]
Tylko rozumiem, że pamiętasz o tym, że każda partia mięśni powinna mieć przynajmniej kilka dni odpoczynku. Mięsień rośnie w trakcie regeneracji.
Awatar użytkownika
Alsvartr
rasowy masterfulowicz
Posty: 2900
Rejestracja: 06-05-2005, 13:17
Lokalizacja: Sosnowiec

12-06-2007, 19:34

No mięśnie, mięśnie.A przynajmniej coś co je imituje ;)

[quote][i]Wysłane przez pajonk[/i]
o rany, ale chudzina z ciebie. waze tyle samo a jestem o jakies 14cm nizszy [/quote]

ale patrzac na twoja łapę np. na ostatnim zdjęciu które dawałeś tego nie widać.A u mnie owszem ;) W sumie to BMI mam w normie, ale tu nie chodzi o samopoczucie a o wygląd.

[quote][i]Wysłane przez longinus696[/i]

Tylko rozumiem, że pamiętasz o tym, że każda partia mięśni powinna mieć przynajmniej kilka dni odpoczynku. Mięsień rośnie w trakcie regeneracji. [/quote]

Naturalnie.W zależności od intensywności daje sobie albo dzień lub dwa przerwy, albo zmniejszam obciążenia, dla regenaracji, do minimum.
“I cannot begin to describe how much I don’t care." - Dylan Moran
mistrzsardu
rasowy masterfulowicz
Posty: 2647
Rejestracja: 10-05-2005, 23:03
Lokalizacja: Trójmiasto

12-06-2007, 19:40

[quote][i]Wysłane przez Alsvartr[/i]
Przy wzroście 178 cm ważę niecałe 64 kilo [/quote]
Ja miałem 183 i taką wagę. Dawno temu. Teraz zmężniałem jak to babcie mówią!
Awatar użytkownika
Zenek
weteran forumowych bitew
Posty: 1568
Rejestracja: 15-04-2004, 20:23

12-06-2007, 19:55

[quote][i]Wysłane przez Alsvartr[/i]
Przy wzroście 178 cm ważę niecałe 64 kilo ;) Przejebane. [/quote]
a tam przejebane, bez przesady. jeszcze tak z dwa trzy lata temu ważyłem tak mniej więcej 60-65 przy takim samym wzroście i nawet nie wiem kiedy tak z 12 kilo przybrałem :)
Obrazek
esq
postuje jak opętany!
Posty: 650
Rejestracja: 22-05-2004, 20:21
Lokalizacja: Galaktyka Kurwix

12-06-2007, 20:00

180/67..w zimie jak chodziłem na siłkę ważyłem już nawet trochę ponad 70, potem wiosna,sesja i picie wyciągnęły ze mnie nadmiary kg.
Trzeba wezwać pomoc, nadamy sygnał H-U-J alfabetem Downa !
Awatar użytkownika
ultravox
zahartowany metalizator
Posty: 5081
Rejestracja: 31-08-2006, 23:09

12-06-2007, 20:00

...że się tak nieco poważniej spytam - Alsvartr, czy to jak wyglądasz i ile ważysz naprawdę ma dla Ciebie aż tak duże znaczenie?
Awatar użytkownika
akall
zaczyna szaleć
Posty: 131
Rejestracja: 08-02-2006, 21:35

12-06-2007, 20:03

[quote][i]Wysłane przez longinus696[/i]
ponadto duuuużo jajek, np. gotujesz 10 i wyrzucasz żółtka - wpierdalasz tylko same białka - no dobra, dwa żółtka możesz sobie zostawić, żeby Cię nie mdliło[/quote]

ale dlaczego, skoro to w żółtku jest najwięcej białka? ;)
Still o'er the curved, white trellis of your sides
The sateless, wandering serpent curls and glides
Awatar użytkownika
Alsvartr
rasowy masterfulowicz
Posty: 2900
Rejestracja: 06-05-2005, 13:17
Lokalizacja: Sosnowiec

12-06-2007, 20:17

[quote][i]Wysłane przez ultravox[/i]
...że się tak nieco poważniej spytam - Alsvartr, czy to jak wyglądasz i ile ważysz naprawdę ma dla Ciebie aż tak duże znaczenie? [/quote]

Nie mam jakiejś obsesji na tym punkcie, aczkolwiek jak spotykam się z niektórymi kumplami, którzy w moim wieku mają po prawie 40 cm w bicu to zaczynam się nad sobą zastanawiać ;)
“I cannot begin to describe how much I don’t care." - Dylan Moran
Awatar użytkownika
Blackult
rasowy masterfulowicz
Posty: 2416
Rejestracja: 01-12-2004, 23:00

12-06-2007, 20:22

[quote][i]Wysłane przez Alsvartr[/i]
Poczytałem trochę na necie, pomyślałem, i ułozyłem sobie codzienny mini plan treningowy ;) ciekawe ile wytrzymam :)
(...)
Przy wzroście 178 cm ważę niecałe 64 kilo ;) Przejebane. [/quote]
Nie takie przejebane, też tak miałem jak miałem 14 lat :).
Co do ćwiczeń polecam [img]http://blackult.w.interia.pl/sex_konik.gif[/img], tylko koniecznie zmieniaj ręce!
Jeśli zależy ci głównie na wyglądzie to najlepiej się powieś, ewentualnie idź na siłownię, tam pogadaj z chłopakami, napewno coś doradzą, do tego basen ponoć dobrze kształtuje sylwetkę itd. i będziesz mógł robić za wokala w zespołach gotyckich jak jeszcze ogolisz nogi.
Tak jak pisał Longinus nie przesadzaj z tymi codziennymi ćwiczeniami, zdecydowanie nie jestem ekspertem, ale lepiej rób sobie jednak przerwy (a nie napierdalaj na pełnej kurwie 7 dni w tygodniu) niezależnie od zmian ćwiczonych partii, przynajmniej na początku, bo inaczej po prostu przeciążysz organizm.
Awatar użytkownika
Alsvartr
rasowy masterfulowicz
Posty: 2900
Rejestracja: 06-05-2005, 13:17
Lokalizacja: Sosnowiec

12-06-2007, 20:26

Wysłane przez Blackult
Wysłane przez Alsvartr
Poczytałem trochę na necie, pomyślałem, i ułozyłem sobie codzienny mini plan treningowy ;) ciekawe ile wytrzymam :)
(...)
Przy wzroście 178 cm ważę niecałe 64 kilo ;) Przejebane.
Nie takie przejebane, też tak miałem jak miałem 14 lat :).
Co do ćwiczeń polecam Obrazek, tylko koniecznie zmieniaj ręce!
Jeśli zależy ci głównie na wyglądzie to najlepiej się powieś, ewentualnie idź na siłownię, tam pogadaj z chłopakami, napewno coś doradzą, do tego basen ponoć dobrze kształtuje sylwetkę itd. i będziesz mógł robić za wokala w zespołach gotyckich jak jeszcze ogolisz nogi.
Tak jak pisał Longinus nie przesadzaj z tymi codziennymi ćwiczeniami, zdecydowanie nie jestem ekspertem, ale lepiej rób sobie jednak przerwy (a nie napierdalaj na pełnej kurwie 7 dni w tygodniu) niezależnie od zmian ćwiczonych partii, przynajmniej na początku, bo inaczej po prostu przeciążysz organizm.
Jak miałem 14 lat to ważyłem 10 kilo mniej ;). Nie powiedziałem że zależy mi "głównie" na wyglądzie i nie mam zamiaru się wieszać, za młody jestem ;)
“I cannot begin to describe how much I don’t care." - Dylan Moran
ODPOWIEDZ