ENSLAVED

Zasada tworzenia tematu - NAZWA ZESPOŁU + ewentualnie tytuł płyty lub inna treść jeżeli coś chcemy dodać.

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

Regulamin forum
Tematy związane tylko z jednym zespołem lub jedną płytą. Wszelkie zbiorcze typu "América Latina Metal" lub "Najlepsza polska płyta thrash" itp. proszę zakładać w dziale "Dyskusje o muzyce metalowej"
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Einherjer
zaczyna szaleć
Posty: 102
Rejestracja: 07-05-2004, 12:20
Lokalizacja: Bydgoszcz/Wrocław

ENSLAVED

25-09-2005, 22:16

Sonda oczywiscie o Enslaved. Co sadzicie o tej kapeli? IMO zawsze trzymali sie gdzies z boku, tworzyli niezbyt pod publike, w pewnym momencie zmienili calkowicie kurs i o to mamy progresywny black metal. Ktory Enslaved lubicie bardziej (stary czy nowy progresywny)? Ja bardziej wole ich nowsza tworczosc, moj ulubiony album to Mardraum - Beyond The Within.

PS. W sondzie umiescilem tylko pelne plyty. Dema i split se darowalem.
Awatar użytkownika
Einherjer
zaczyna szaleć
Posty: 102
Rejestracja: 07-05-2004, 12:20
Lokalizacja: Bydgoszcz/Wrocław

25-09-2005, 22:36

[quote][i]Wysłane przez psiocha[/i]
Enslaved jest z Bergen, Einherjer jest z Haugesund. [/quote]

Enslaved tez jest z Haugesund. Sprawdz se w Metal-Archives. Poza tym gdzies czytalem wywiad z kolesiami z Einherjera i wyraznie mowili ze z ich miasta to znany jest jeszcze Enslaved. No chyba ze w Norwegii sa dwa znane zespoly o takiej nazwie...
Hej młody Junaku, smutek zwalcz i strach! Przecież na tym piachu za trzydzieści lat, przebiegnie z pewnością jasna, długa, prosta, szeroka jak morze Trasa Łazienkowska! I z brzegiem zepnie drugi brzeg, na którym twój ojciec legł ! La, la, la, laaa, la, la, la...
Awatar użytkownika
Einherjer
zaczyna szaleć
Posty: 102
Rejestracja: 07-05-2004, 12:20
Lokalizacja: Bydgoszcz/Wrocław

25-09-2005, 23:01

[quote][i]Wysłane przez psiocha[/i]
no coz czytujesz gazety z bledami zajrzyj tu.
[/quote]

to byl wywiad ze strony Einherjera

[quote]
http://www.heavymetal.no/bandlist.asp?menuid=1&index=2 [u]oficjalny rejestr norweskich zespolow[/u]. [/quote]

?! :O

oficjalny... :lol: taki oficjalny ze nie ma w nim 2 ostatnich plyt Enslaved :D
poza tym, co to kurwa znaczy "oficjalny"!?

poza tym: [url]http://www.google.pl/search?q=enslaved+haugesund[/url]

jak dla mnie eot, bo nie masz racji, a poza tym to i tak jest nieistotne
Hej młody Junaku, smutek zwalcz i strach! Przecież na tym piachu za trzydzieści lat, przebiegnie z pewnością jasna, długa, prosta, szeroka jak morze Trasa Łazienkowska! I z brzegiem zepnie drugi brzeg, na którym twój ojciec legł ! La, la, la, laaa, la, la, la...
Awatar użytkownika
Gore_Obsessed
zahartowany metalizator
Posty: 5472
Rejestracja: 10-06-2003, 06:33

25-09-2005, 23:18

Znam wszystko co wydali do "Blodhemn" włącznie (na ten zagłosowałem, choć chyba nie powinienem w ogóle). Z tego podoba mi się wszystko oprócz "Eld", z którego wieje nudą.
"Blodhemn" ma świetny klimat, a przy tym jest bardzo dobrze wyprodukowany i nie brak mu agresji. Do tego kapitalna okładka - uwielbiam ten cover.
Only SŁUCHANIE płyt is real!
knaar
rasowy masterfulowicz
Posty: 2710
Rejestracja: 05-04-2005, 22:53

26-09-2005, 11:31

Uwielbiam każdą płytę tego zespołu, więc wybranie tej jednej jest bardzo trudne z tego też względu, że pomiędzy pierwszą a ostatnią płytą jest spory wachlarz stylistyk i emocji z nich emanujących. Jednak jak zwykle przy wyborze kieruję się sentymentami i wybieram "Frost". A tak na marginesie, żaden inny tytuł chyba by lepiej nie pasował do tej okrutnie chłodnej płyty.
Awatar użytkownika
Morph
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8973
Rejestracja: 27-12-2002, 12:50
Lokalizacja: hyperborea
Kontakt:

26-09-2005, 12:02

Monumension - za przezajebiste "The Voices"
Awatar użytkownika
Gore_Obsessed
zahartowany metalizator
Posty: 5472
Rejestracja: 10-06-2003, 06:33

26-09-2005, 12:48

[quote][i]Wysłane przez knaar[/i]
Jak zwykle przy wyborze kieruję się sentymentami i wybieram "Frost". A tak na marginesie, żaden inny tytuł chyba by lepiej nie pasował do tej okrutnie chłodnej płyty.[/quote]
Uwielbiam wstęp do tego albumu; to chyba najlepsze intro jakie znam. Idealnie współgra z okładką płyty.
Ech, nie słyszałem tego z 6 lat...
Only SŁUCHANIE płyt is real!
dybek
rozkręca się
Posty: 80
Rejestracja: 22-03-2005, 16:57
Lokalizacja: Kalisz

26-09-2005, 16:11

Nie znam ich płyt. Pierwszy mój i jak na razie jedyny kontakt był na zeszłorocznej Metalmanii. Jedyne co stwierdziłem to to, że przeszli jakąs ewolucje muzyczną bo różnica między starymi kawałkami a nowszymi była dość znaczna. Bardziej mi się podobały te nowsze. Więcej grzechów nie pamiętam bo ze zmęczenia przysypiałem na ich występie.
Awatar użytkownika
longinus696
zahartowany metalizator
Posty: 3644
Rejestracja: 20-02-2005, 01:19
Lokalizacja: Łódź

26-09-2005, 18:30

Jakoś nigdy mi nie było "po drodze" do ich muzyki. Słyszałem kawałkami "Eld" i nic nie poczułem. Fajne to? Jak słyszę o "progresywnych wikingach" albo o "psychodelicznych wikingach" to mi kiszki skręca. Ten slogan zdecydowanie odpycha mnie od ich muzyki, bo te słowa ze sobą nijak nie współgrają. Gdyby mi powiedziano o "prymitywnych wikingach" albo "patetycznych wikingach" to jeszcze bym zrozumiał, ale jak wiking-metal może być "psychodeliczny"????
Polecacie????
Opiszcie te nowe albumy, bo z tego co słyszałem to one są najciekawsze.
Olejcie sondę i opiszcie mi muzykę.
The imagination is a muscle. It has to be exercised. Luis Bunuel

http://musicamok.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
wlood
postuje jak opętany!
Posty: 358
Rejestracja: 20-06-2005, 21:46
Lokalizacja: Warszawa

26-09-2005, 19:05

ja słyszałem tylko split z Satyricon i pojedyncze kawałki z innych płyt, ale już za momencik powinienem mieć cztery pierwsze cd więc będę mógł ich poznać znacznie lepiej
Awatar użytkownika
longinus696
zahartowany metalizator
Posty: 3644
Rejestracja: 20-02-2005, 01:19
Lokalizacja: Łódź

26-09-2005, 19:12

Aaaaa, faktycznie... Split z Satyricon też słyszałem, ale chyba nie było to nic szczególnego skoro zapomniałem o tym fakcie.
The imagination is a muscle. It has to be exercised. Luis Bunuel

http://musicamok.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
antigod
w mackach Zła
Posty: 997
Rejestracja: 12-07-2005, 18:09
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

26-09-2005, 19:59

[quote][i]Wysłane przez longinus696[/i]
Aaaaa, faktycznie... Split z Satyricon też słyszałem, ale chyba nie było to nic szczególnego skoro zapomniałem o tym fakcie. [/quote]

Na tym splicie Enslaved wypadli do dupy. Zreszta takie byly wtedy czasy.
THE ARMY - THE WEAPON - THE MACHINERY OF WAR - EXTERMINATION OF ALL MAN!
Awatar użytkownika
longinus696
zahartowany metalizator
Posty: 3644
Rejestracja: 20-02-2005, 01:19
Lokalizacja: Łódź

26-09-2005, 20:53

No ale wciąż się nie doczekałem rozsądnej recenzji kilku ostatnich płyt Enslaved. Napiszta mi coś konstruktywnego, bo jak nie, to ściągnę mp3 z e-mule'a, a tego wolałbym nie robić.
The imagination is a muscle. It has to be exercised. Luis Bunuel

http://musicamok.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Einherjer
zaczyna szaleć
Posty: 102
Rejestracja: 07-05-2004, 12:20
Lokalizacja: Bydgoszcz/Wrocław

26-09-2005, 22:02

[quote][i]Wysłane przez longinus696[/i]
No ale wciąż się nie doczekałem rozsądnej recenzji kilku ostatnich płyt Enslaved. Napiszta mi coś konstruktywnego, bo jak nie, to ściągnę mp3 z e-mule'a, a tego wolałbym nie robić. [/quote]

Wiesz co longinus? Mysle ze trudno jest napisac dobra recenzje pozniejszych plyt Enslaved. Te plyty sa bardzo urozmaicone. Sciagnij sobie np. Mardraum i wtedy przekonasz sie sam.
knaar
rasowy masterfulowicz
Posty: 2710
Rejestracja: 05-04-2005, 22:53

29-09-2005, 18:50

Widzę, że Enslaved zajebiście jest wam znany. Do tej pory zagłosowało raptem 10 osób z całego forum! Czyżby na p2p nie było ich płyt, wy metalowcy internetowi? Chyba czas się ewakuować z takiego forum.
Awatar użytkownika
metanoll
zaczyna szaleć
Posty: 165
Rejestracja: 18-03-2005, 21:09
Lokalizacja: Lublin=>Wawa

30-09-2005, 13:46

kurwa Enslaved to jeden z najlepszejszych zespolow!! Wszystkie płyty rządza ja oczywiscie wolę te mniej wikingowe a bardziej progresywne. Glosowalem na Mardraum - agresja i finezja! Ostatnie dwie jakos mniej mnie przekonuja, szczegolnie "Isa", aczkolwiek nadal to jeden z najbardziej specyficznych zespołów. buy or die.
paczampkstank

30-09-2005, 16:55

Słyszałem tylko ich split z Satyricon i split z Emperor, nawet niezłe, ale jak dla mnie wieje nudą na dłuższą mate.
Awatar użytkownika
black_lava
rasowy masterfulowicz
Posty: 2031
Rejestracja: 25-08-2005, 09:24
Lokalizacja: O.

02-10-2005, 17:00

Enslaved zarządzał swego czasu "eld"!moim zdaniem to jedna z niewielu płyt gdzie da się wyczuć powiew wiatrów znad norweskich fiordów hehehehe:)
Awatar użytkownika
cumchrist
zaczyna szaleć
Posty: 150
Rejestracja: 02-02-2005, 19:40
Lokalizacja: Poznań

02-10-2005, 18:47

"Eld" jest chyba najsłabszym wydawnictwem - trochę takie monotonne i ze zjebanym brzmieniem. Fakt, że da się wyczuć ten specyficzny klimat (tego płycie nie odbieram) ale o wiele bardziej jebie frostem z takiego np. "Frost", hehe...
Niestety nowsza twórczość, troszku mnie rozczarowuje.
In us we all have the power
But sometimes it's so hard to see
And instinct is stronger than reason
It's just human nature to me
Awatar użytkownika
roman
zaczyna szaleć
Posty: 257
Rejestracja: 23-01-2003, 20:30
Lokalizacja: Łódź

05-10-2005, 10:45

Vikingligr Veldi, Frost i Eld te plyty slyszalem. Zaglosowalem na Eld, bo ma klimat nie do wyjebania, bo sa zajebiste kompozycje, bo ma zajebiste brzmienie, bo ma zajebiste wokale, bo najwiecej razy po nia siegalem. Jak zwykle kurwa nie wiem o co Wam chodzi z tym Eld.
ODPOWIEDZ