ENSLAVED

Zasada tworzenia tematu - NAZWA ZESPOŁU + ewentualnie tytuł płyty lub inna treść jeżeli coś chcemy dodać.

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

Regulamin forum
Tematy związane tylko z jednym zespołem lub jedną płytą. Wszelkie zbiorcze typu "América Latina Metal" lub "Najlepsza polska płyta thrash" itp. proszę zakładać w dziale "Dyskusje o muzyce metalowej"
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ihasan
rasowy masterfulowicz
Posty: 2388
Rejestracja: 15-03-2006, 23:53
Lokalizacja: East Prussia
Kontakt:

Re:

05-03-2015, 19:07

Skaut pisze: Raczej obecnie to o Enslaved można napisać, a właściwie pukać nie mają po co, bo klucz dla opethowców gdzieś schowany w swetrze :D
O Melechesh już kiedyś w ich wątku pisałem. Mocno nietrendziarskie granie, ale z takim zacięciem i świetnymi riffami, że Enslaved powinno się od nich uczyć jak pisać WŁASNE piosenki, a nie nieudolnie kopiować swetrowców z lat 70 ;]
nie kumasz ich nuty więc lepa na najbliższym koncercie ;)
Gdzie OPETH a gdzie ENSLAVED to całkiem inna szuflada;
Black Magic Mushrooms

https://ancientdead.com/index.php
Karkasonne

Re: ENSLAVED, czyli progresywne Wikingi z Haugesund

05-03-2015, 19:19

Pragnę jedynie cichaczem wejść, by powiedzieć że od zawsze kocham "Vikingligr Veldi" i właściwie nic innego. Do stwierdzenia, że jest na niej coś brzydkiego podchodzę jak do obrażania matki i chciałbym nadmienić, że to bardzo nieładnie. Tak jak wszyscy nie rozumiem wolty i nie odnajduję się zupełnie w świecie tak artystycznym, że malowanym wszystkimi kredkami naraz. Niestety, malować to trzeba umić, a oni nie umieją. Nie wiem na kim mieliby tym zbić kasę, skoro nigdy dobrego słowa o tych płytach nie słyszałem.
Awatar użytkownika
Skaut
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 7410
Rejestracja: 27-03-2004, 13:19

05-03-2015, 19:29

Ihasan pisze:
Skaut pisze: Raczej obecnie to o Enslaved można napisać, a właściwie pukać nie mają po co, bo klucz dla opethowców gdzieś schowany w swetrze :D
O Melechesh już kiedyś w ich wątku pisałem. Mocno nietrendziarskie granie, ale z takim zacięciem i świetnymi riffami, że Enslaved powinno się od nich uczyć jak pisać WŁASNE piosenki, a nie nieudolnie kopiować swetrowców z lat 70 ;]
nie kumasz ich nuty więc lepa na najbliższym koncercie ;)
Gdzie OPETH a gdzie ENSLAVED to całkiem inna szuflada;
No teraz faktycznie Opeth gra lepsze swetry niż Enslaved, bo ci drudzy dopiero nauczyli się zżynać ze starego Opeth ;]
Coś tam było! Człowiek!
Karkasonne

Re: ENSLAVED, czyli progresywne Wikingi z Haugesund

05-03-2015, 19:37

Starego? Nie no, nie zgodzę się ani trochę. W starym Opeth były kontrasty, jasne, ale było to osiągane stosunkowo małym zasobem środków (Albo spokojnie, albo ciężko), a tutaj jest taki miszmasz jakby baba z wąsem tłukła się na ringu z kurvinoxem. Jak to puszczam, że gołębie na parapecie dupy ogonami zasłaniają.
Awatar użytkownika
flow
postuje jak opętany!
Posty: 578
Rejestracja: 04-10-2013, 00:15

Re: ENSLAVED, czyli progresywne Wikingi z Haugesund

05-03-2015, 19:42

Orchid>Vikingligr veldi
Pale Communion>In Times
Opeth popełnił kilka baboli w swej dyskografii ale aż tak nijaki jak Enslaved nie jest.
Awatar użytkownika
Drone
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10020
Rejestracja: 11-06-2012, 15:28

Re: ENSLAVED, czyli progresywne Wikingi z Haugesund

05-03-2015, 20:21

Niby OPETH też korzysta z wzorców, ale przetwarza to po swojemu i wychodzą płyty z klasą. Dwie ostatnie są świetne.
Przegrana jest na wyciągnięcie ręki.
kenediusze
weteran forumowych bitew
Posty: 1568
Rejestracja: 21-08-2014, 09:03
Lokalizacja: Electric Ladyland

Re: ENSLAVED, czyli progresywne Wikingi z Haugesund

05-03-2015, 20:24

Karkasonne pisze:Pragnę jedynie cichaczem wejść, by powiedzieć że od zawsze kocham "Vikingligr Veldi" i właściwie nic innego. Do stwierdzenia, że jest na niej coś brzydkiego podchodzę jak do obrażania matki i chciałbym nadmienić, że to bardzo nieładnie. Tak jak wszyscy nie rozumiem wolty i nie odnajduję się zupełnie w świecie tak artystycznym, że malowanym wszystkimi kredkami naraz. Niestety, malować to trzeba umić, a oni nie umieją. Nie wiem na kim mieliby tym zbić kasę, skoro nigdy dobrego słowa o tych płytach nie słyszałem.
+1
No może poza tym, że debiutu nie kocham a jedynie lubię, bo to fajna płyta jest.
Baton na tropach Yeti

You are just a
PART OF ME
Awatar użytkownika
SATYROS
w mackach Zła
Posty: 815
Rejestracja: 19-12-2014, 22:59

Re: ENSLAVED, czyli progresywne Wikingi z Haugesund

05-03-2015, 20:29

Dla mnie nowy Enslaved jest tak samo niepotrzebną płytą jak nowy AT THE GATES. Obie do bólu nudne i wtórne.
Nie słuchajmy tego gówna! Napijmy się lepiej!:)

[youtube][/youtube]
Awatar użytkownika
flow
postuje jak opętany!
Posty: 578
Rejestracja: 04-10-2013, 00:15

Re: ENSLAVED, czyli progresywne Wikingi z Haugesund

05-03-2015, 20:31

Drone pisze:Niby OPETH też korzysta z wzorców, ale przetwarza to po swojemu i wychodzą płyty z klasą. Dwie ostatnie są świetne.
Poniekąd się zgadzam. Świętne to zbyt dużo powiedziane ale ciekawe i najistotniejsze, słuchalne.
535

Re: ENSLAVED, czyli progresywne Wikingi z Haugesund

05-03-2015, 20:35

flow pisze:Orchid>Vikingligr veldi
O ja pierdole... W takim razie, gdzie w tej nierówności widzisz miejsce dla Soulside Journey?
Awatar użytkownika
flow
postuje jak opętany!
Posty: 578
Rejestracja: 04-10-2013, 00:15

Re: ENSLAVED, czyli progresywne Wikingi z Haugesund

05-03-2015, 20:38

Ja pierdole znowu wjechałeś z jakimś babolem od czapy strony . Kurwa jakie SJ,masz problemy emocjonalne?
To jest nierównośc między debiutami Opeth a Enslaved, bo pewnie nie wiesz.
535

Re: ENSLAVED, czyli progresywne Wikingi z Haugesund

05-03-2015, 20:51

Bohdan pisze:Całej jeszcze nie słuchałem, ale faktycznie tak dużo tego chuderlawego heroinisty zza klawiszy na słowiczym wokalu?, więcej niż zwykle?
Przesłuchałem dzisiaj jeszcze raz dla pewności na słuchawkach i właściwie nie jest ich więcej... To jest trochę jak z szambem. Do pewnego momentu przyjmuje wszystko, a potem wybija. Ten moment właśnie nadszedł w przypadku Enslaved. Widzę tu analogię z innym norweskim zespołem, gdzie inny słodki "klawesynista" właściwie położył kapelę...
Drone pisze:...plastikowa perkusja....
Mógłbyś, kierując się forumową solidarnością, zdradzić mi nazwę producenta sprzętu na którym dokonałeś tego dramatycznego odkrycia? Chciałbym tę markę omijać szerokim łukiem przy okazji następnych zakupów. Nie sądzę, by sekcja i sposób w jaki jest rejestrowana były tutaj jakimś mankamentem.
Awatar użytkownika
Drone
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10020
Rejestracja: 11-06-2012, 15:28

Re: ENSLAVED, czyli progresywne Wikingi z Haugesund

05-03-2015, 20:56

535 pisze: Mógłbyś, kierując się forumową solidarnością, zdradzić mi nazwę producenta sprzętu na którym dokonałeś tego dramatycznego odkrycia? Chciałbym tę markę omijać szerokim łukiem przy okazji następnych zakupów. Nie sądzę, by sekcja i sposób w jaki jest rejestrowana były tutaj jakimś mankamentem.
To żadna tajemnica. Słuchałem z komputera ZX Spectrum przez gniazdo joysticka, do którego mam podłączony amplituner "Amator" i głośniki "Unitra" w okleinie imitującej dąb bezszypułkowy.
Przegrana jest na wyciągnięcie ręki.
535

Re: ENSLAVED, czyli progresywne Wikingi z Haugesund

05-03-2015, 21:00

Drone pisze:... w okleinie imitującej dąb bezszypułkowy.
To nie miało prawa zagrać dobrze.
535

Re: ENSLAVED, czyli progresywne Wikingi z Haugesund

05-03-2015, 21:03

flow pisze:Ja pierdole znowu wjechałeś z jakimś babolem od czapy strony . Kurwa jakie SJ,masz problemy emocjonalne?
I po co się tak denerwujesz?
Awatar użytkownika
flow
postuje jak opętany!
Posty: 578
Rejestracja: 04-10-2013, 00:15

Re: ENSLAVED, czyli progresywne Wikingi z Haugesund

05-03-2015, 21:12

To nie nerwy tylko współczucie.
Awatar użytkownika
flow
postuje jak opętany!
Posty: 578
Rejestracja: 04-10-2013, 00:15

Re: ENSLAVED, czyli progresywne Wikingi z Haugesund

05-03-2015, 21:14

<ziew>
535

Re: ENSLAVED, czyli progresywne Wikingi z Haugesund

05-03-2015, 21:22

Nie ma co ziewać. Skoro Orchid>Vikingligr Veldi to pozostaje jedynie współczucie. Orchid >Soulside Journey pewnie też. Nie żeby mi to przeszkadzało, ale z grzeczności współczuję.
Awatar użytkownika
flow
postuje jak opętany!
Posty: 578
Rejestracja: 04-10-2013, 00:15

Re: ENSLAVED, czyli progresywne Wikingi z Haugesund

05-03-2015, 21:30

535 pisze:Nie ma co ziewać. Skoro Orchid>Vikingligr Veldi to pozostaje jedynie współczucie. Orchid >Soulside Journey pewnie też. Nie żeby mi to przeszkadzało, ale z grzeczności współczuję.
Zaniechaj słuchania Enslaved, muzyka marna a i na intelekt dziwnie działa, z grzeczności radzę.
Orchid >Soulside Journey pewnie też
Swoją drogą dziwne nierówności układasz.
ODPOWIEDZ