OBLITERATION (NOR)

Zasada tworzenia tematu - NAZWA ZESPOŁU + ewentualnie tytuł płyty lub inna treść jeżeli coś chcemy dodać.

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

Regulamin forum
Tematy związane tylko z jednym zespołem lub jedną płytą. Wszelkie zbiorcze typu "América Latina Metal" lub "Najlepsza polska płyta thrash" itp. proszę zakładać w dziale "Dyskusje o muzyce metalowej"
Awatar użytkownika
Sybir
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10285
Rejestracja: 16-11-2011, 22:15
Lokalizacja: Voivodowice

Re: OBLITERATION (NOR)

06-12-2018, 17:39

Czy Was też oczarował Cenotaph Obscure?

Obrazek
nicram pisze:Antichrist niszczy UaFM w pięć sekund.
Triceratops pisze:szczepic sie mozna na rzadko mutujace i w miare stale genetycznie wirusy, jak gruzlica, krztusiec, blonica czy np koklusz
Raf
w mackach Zła
Posty: 981
Rejestracja: 13-04-2011, 08:26
Lokalizacja: z ID

Re: OBLITERATION (NOR)

06-12-2018, 17:45

535 pisze:Wszystkim, którzy nie widzieli tych gnojków na żywca serdecznie zalecam. Wybierzcie się na ten koncert. Nie będziecie żałować.
Po wczorajszym koncercie mogę się pod tym podpisać.
Pacjent
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 17700
Rejestracja: 12-12-2006, 09:30

Re: OBLITERATION (NOR)

06-12-2018, 17:46

To zrozumiałe. Jest to najbardziej równy ich album. W tym momencie hierarchia ich płyt prezentuje się u mnie następująco: 2>4>3>1.
Jeśli prawdę można wypowiedzieć tylko szeptem, oznacza to, że kraj został opanowany przez wrogów.
535

Re: OBLITERATION (NOR)

07-12-2018, 06:28

Raf pisze:
535 pisze:Wszystkim, którzy nie widzieli tych gnojków na żywca serdecznie zalecam. Wybierzcie się na ten koncert. Nie będziecie żałować.
Po wczorajszym koncercie mogę się pod tym podpisać.
Fakt. Było znakomicie. Dla takich koncertów warto kochać tę muzykę i tłuc się pociągiem choćby tysiąc kilometrów.
est
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9130
Rejestracja: 30-03-2008, 17:30
Lokalizacja: Trockenwald

Re: OBLITERATION (NOR)

07-12-2018, 08:48

Dobry koncert. Co prawda ledwo stałem na nogach z przemęczenia i tak jakoś nie do końca mogłem się wczuć, ale bez dwóch zdań kolejny bdb koncert w tej zacnej tancbudzie. Aura Noir też mi się podobała, szczególnie kiedy sięgali wstecz do tych materiałów, które znam "lepiej".
Awatar użytkownika
COFFIN
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8060
Rejestracja: 23-11-2005, 21:28

Re: OBLITERATION (NOR)

07-12-2018, 08:52

est pisze:ledwo stałem na nogach z przemęczenia.
Ehe...:-)
'Come the Blessed Madness'
est
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9130
Rejestracja: 30-03-2008, 17:30
Lokalizacja: Trockenwald

Re: OBLITERATION (NOR)

07-12-2018, 09:13

:D

to nie tak!
Awatar użytkownika
Sybir
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10285
Rejestracja: 16-11-2011, 22:15
Lokalizacja: Voivodowice

Re: OBLITERATION (NOR)

07-12-2018, 09:27

Potwierdzam wersję kol. esta, choć mnie tam nie było.
nicram pisze:Antichrist niszczy UaFM w pięć sekund.
Triceratops pisze:szczepic sie mozna na rzadko mutujace i w miare stale genetycznie wirusy, jak gruzlica, krztusiec, blonica czy np koklusz
est
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9130
Rejestracja: 30-03-2008, 17:30
Lokalizacja: Trockenwald

Re: OBLITERATION (NOR)

07-12-2018, 09:35

Byłeś duchowo :D
Awatar użytkownika
Sybir
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10285
Rejestracja: 16-11-2011, 22:15
Lokalizacja: Voivodowice

Re: OBLITERATION (NOR)

07-12-2018, 09:55

Jako odbyt astralny :S
nicram pisze:Antichrist niszczy UaFM w pięć sekund.
Triceratops pisze:szczepic sie mozna na rzadko mutujace i w miare stale genetycznie wirusy, jak gruzlica, krztusiec, blonica czy np koklusz
Awatar użytkownika
wolff
rasowy masterfulowicz
Posty: 2275
Rejestracja: 03-07-2017, 19:16

Re: OBLITERATION (NOR)

09-12-2018, 11:53

Po trzech doskonałych płytach ciężko utrzymać formę. A jednak, udało się. Młodzi, gniewni wrócili i wyjebali mrocznym liściem.
Dzisiaj kolejny odsłuch 3-4-5? a płyta mi jaja wciągnęła na dno i nie puści.
Nie wiem czy to najlepszy krążek w ich ciekawej dyskografii, słucha się tego doskonale.
Jebać żuli.
Awatar użytkownika
nicram
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12097
Rejestracja: 13-04-2011, 18:53
Lokalizacja: Litzmannstadt

Re: OBLITERATION (NOR)

10-12-2018, 09:18

Bardzo, bardzo dobra, spójna płyta im wyszła. Zjada "Black Death Horizon" w 5 minut (pozdrowienia dla doktorka, który wypierdolił połowę forum, bo jest taki zajebisty :-)). Napisałem spójna, bo poprzedniczka nigdy mnie do końca nie przekonała i jak ją przesłuchałem zaraz po "Cenotaph Obscure" to wydała mi się jeszcze bardziej rozlazła niż kiedyś. "Cenotaph Obscure" kojarzy mi się bardzo dobrze, bo gdy leci to pod względem atmosfery i produkcji staje mi przed oczami "Sweven" Morbus Chron. Taki trop podjąłem i jego się trzymam. :-)
all the monsters will break your heart
Awatar użytkownika
Self
rasowy masterfulowicz
Posty: 2522
Rejestracja: 03-03-2011, 23:30

Re: OBLITERATION (NOR)

10-12-2018, 22:26

Jaka to jest wspaniała płyta! Co za klimat! Co za riffy! Co za obłąkane wokale! Co za kompozycje! Co za brzmienie! Co za zezwierzęcenie! Co za trybalizm!

Ja po kilku odsłuchach (w tym tylko dzisiaj trzech) jestem absolutnie oczarowany i nie mam NAJMNIEJSZYCH wątpliwości, że Cenotaph Obscure to najlepszy jak do tej pory materiał Norwegów. Lepszy nawet od bdb Nekropsalmów. Fenomenalnie się tego słucha - gracja i lekkość, z jaką poruszają się w muzyce o tak ciężkiej, smolistej atmosferze, to coś unikatowego na scenie, gdzie dominuje jednak siłowe i podejście do załatwiania interesów. Nie zrozumcie mnie źle - ta płyta jest totalnie bezkompromisowa, jednak przy tym pełna subtelności i wyczucia. Mam pewne skojarzenia z pełniakiem Bolzer - Cenotaph Obscure też jest takie pierwotne i trybalne w swojej naturze. Opętane wokale Pana SIndre brzmią momentami jak zaśpiewy obłąkanego szamana odczyniającego swoje modły. No i jako wisienka na torcie - brzmienie. Naturalne, czytelne, potężne, po prostu strzał między oczy.

Ja pierdolę, jakie to dobre jest. Do tej pory nie miałem wyraźnego pretendenta do miana płyty roku (myślałem o kandydaturach Scorched, Aura Noir, a może nawet Infernal Coil, choć jeszcze się przegryzam z tym materiałem). Teraz już mam.

No i naszła mnie taka refleksja, że niesamowicie się rozwinęli. O ile przy kwadratowym debiucie i w nieco mniejszym stopniu na wysokości Nekropsalmów uznawani byli za takich bardzo zdolnych i solidnie rokujących naśladowców Autopsy, tak teraz nikt chyba nie posądza ich o klonowanie Reiferta i spółki. Znaleźli swój unikalny styl i z płyty na płytę go rozwijają. Nie mogę wyjść z podziwu. Jakby mieli dalej takie płyty nagrywać, to choćby i 10 lat mogę na kolejną czekać!
Awatar użytkownika
Sybir
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10285
Rejestracja: 16-11-2011, 22:15
Lokalizacja: Voivodowice

Re: OBLITERATION (NOR)

10-12-2018, 23:08

Self pisze:Mam pewne skojarzenia z pełniakiem Bolzer
Mam podobne, i nie odbieram tego jako coś niestosownego.
Self pisze:może nawet Infernal Coil, choć jeszcze się przegryzam z tym materiałem
Tylko zacytuję, powstrzymam się od komentarza :D
Self pisze:No i naszła mnie taka refleksja, że niesamowicie się rozwinęli. O ile przy kwadratowym debiucie i w nieco mniejszym stopniu na wysokości Nekropsalmów uznawani byli za takich bardzo zdolnych i solidnie rokujących naśladowców Autopsy, tak teraz nikt chyba nie posądza ich o klonowanie Reiferta i spółki. Znaleźli swój unikalny styl i z płyty na płytę go rozwijają.
Z powyższym zgadzam się poza pogrubionym fragmentem - może wyraźnych cytatów, jednak z muzyki Norwegów nadal biją autopsy-podobne, chore wibracje, choć może to tylko moje wrażenie. W każdym razie, oczywistych podobieństw jest z płyty na płytę coraz mniej.
Na razie tyle. Za mało czasu spędziłem przy stole, rozbierając tę płytę, by napisać coś wiążącego.
nicram pisze:Antichrist niszczy UaFM w pięć sekund.
Triceratops pisze:szczepic sie mozna na rzadko mutujace i w miare stale genetycznie wirusy, jak gruzlica, krztusiec, blonica czy np koklusz
Awatar użytkownika
ozob
zahartowany metalizator
Posty: 6538
Rejestracja: 19-02-2017, 22:50

Re: OBLITERATION (NOR)

11-12-2018, 04:58

nicram pisze:Bardzo, bardzo dobra, spójna płyta im wyszła. Zjada "Black Death Horizon" w 5 minut
O chuj. Zgadzam sie z nicramem. (:
"Bawi mnie, gdy widzę jak ludzie, których tam wtedy nie było, albo nie są Norwegami, rozwodzą się nad dawanymi czasami, jakby wszyscy jednoczyli się wówczas przeciwko wspólnemu celowi" - Dolk.
byrgh
zahartowany metalizator
Posty: 6122
Rejestracja: 09-09-2010, 00:01

Re: OBLITERATION (NOR)

11-12-2018, 05:31

:DD
Awatar użytkownika
Godplayer
postuje jak opętany!
Posty: 628
Rejestracja: 03-11-2011, 20:52

Re: OBLITERATION (NOR)

11-12-2018, 20:10

CD pojawiło się w Fanie. Chyba na razie najtaniej - 49.95. http://www.fan.pl/shopping/pe.php?id=38 ... ph_Obscure" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Dragazes
w mackach Zła
Posty: 772
Rejestracja: 27-02-2012, 00:24

Re: OBLITERATION (NOR)

11-12-2018, 23:00

No, ja wczoraj zamówiłem. Kupiłem sobie też dwójkę i za 75 dni posłucham, a co!
Should the compact Disc become soiled by fingerprints, dust or dirt, it can be wiped with a clean and lint free soft, dry cloth. If you follow these suggestions, the Compact Disc will provide a lifetime of pure listening enjoyment.
Awatar użytkownika
Lucek
weteran forumowych bitew
Posty: 1402
Rejestracja: 15-04-2009, 17:27

Re: OBLITERATION (NOR)

12-12-2018, 03:36

ależ to jest zjebane, tak zjebane ze aż sie wypowiem, jakie straszne kurwa żempoły, szatana zero i od chuja pseudointelektualnych wybroczyn, brzmienie nieakceptowalne, riffowanie i "styl" kurwa do gazu, pojekiwania i kociokwiki, uosobienie wszystkiego co najgorsze, nerdy grajo DM, to juz chyba hate eternal wolał bym posłuchać, skąd innąd insze nerdowskie łajno, tfu!
535

Re: OBLITERATION (NOR)

12-12-2018, 07:43

Lucek pisze: brzmienie nieakceptowalne,
Obrazek
ODPOWIEDZ