SATHANAS

Zasada tworzenia tematu - NAZWA ZESPOŁU + ewentualnie tytuł płyty lub inna treść jeżeli coś chcemy dodać.

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

Regulamin forum
Tematy związane tylko z jednym zespołem lub jedną płytą. Wszelkie zbiorcze typu "América Latina Metal" lub "Najlepsza polska płyta thrash" itp. proszę zakładać w dziale "Dyskusje o muzyce metalowej"
Heretyk
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9022
Rejestracja: 03-12-2007, 14:06
Lokalizacja: beskidy

Re: SATHANAS

04-12-2012, 20:23

poprzednia znakomita właśnie, chyba najlepsza tego zespołu
Awatar użytkownika
Drone
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10020
Rejestracja: 11-06-2012, 15:28

Re: SATHANAS

05-10-2015, 11:10

W tym roku ukazała się nowa płyta SATHANAS "Worship The Devil". Słucham jej z rosnącym zdumieniem. Do tej pory młodzieńcy (?) z SATHANAS uchodzili za chropowatych jaskiniowców, którzy nie oglądając się na mody łupali ten swój staromodny death metal niczym głazy w kamieniołomie. I pozornie nic się nie zmieniło, pozornie dalej jest tak samo, ale diabeł - nomen omen! - tkwi w szczegółach. Kompozycje stały się niemalże eleganckie, brzmienie - wytrawne, muzyka rozlewa się dostojnie szeroką rzeką, płyta kroczy do przodu godnie i z podniesionym po rycersku czołem. Gdzieś zanikło jaskiniowe owłosienie, zgarbioną postać australopiteka zastąpiła wyprostowana i muskularna sylwetka atlety, chrapliwe nawoływania przeistoczyły się we władczą orację. A momentami płyta jest wręcz koronkowa i finezyjna. Choć nadal, cały czas jest to przecież nasz stary, dobry SATHANAS! Tym bardziej przemawia to jako całość, tym bardziej przekonuje do hasła "Worship The Devil"! Tak, teraz to oczywisty wybór, jak można było wątpić o znaczeniu Diabła! To on wyciąga do nas pomocną, choć kosmatą dłoń, to jego widzimy, jak przeprowadza naszą zmarłą 20 lat temu matkę przez jezdnię. Łza się w oku kręci, gdy słucham tej płyty. Mocny kandydat na podium w konkurencji "Death metal 2015".
Przegrana jest na wyciągnięcie ręki.
Awatar użytkownika
Drone
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10020
Rejestracja: 11-06-2012, 15:28

Re: SATHANAS

08-10-2015, 12:11

Panowie, co z wami? Nikt już nie lubi tutaj dobrego death metalu? Było tyle zachwytów przy okazji "Nightrealm Apocalypse", to tutaj powinny być tym bardziej. Tu macie całość:

[youtube][/youtube]
Przegrana jest na wyciągnięcie ręki.
Awatar użytkownika
Rattlehead
zahartowany metalizator
Posty: 4041
Rejestracja: 16-02-2006, 19:38

Re: SATHANAS

08-10-2015, 13:05

Nawet nie wiedziałem, że wyszło coś nowego. Zbyt dużo tego wszystkiego ostatnio.
support music, not rumors
Awatar użytkownika
Lucek
weteran forumowych bitew
Posty: 1402
Rejestracja: 15-04-2009, 17:27

Re: SATHANAS

08-10-2015, 16:36

nadal jest to tempawy wsiowy black/death bez ikry grany przez troglodytów, kurwa jak widze to koślawe logo to az smutno sie
człowiekowi robi.Nałozyłeś niesamowitą projekcje na ten materiał panie Drone.
ciekawostka: zespół nazywa sie Sathanas, teksty niby o szatanie, a Szatana jest tam jak na lekarstwo, to chyba jakis bardzo lokalny
szatan, nawet nie lokalny hłamerykański, tylko jakis kurwa lokalny podupadły stanowy z bagien kurwa na wpół zdechły.Mówiąc
krutko strach na wróble to nie Szatan, wy kurwy odmużdżone pederaści jebani.
Awatar użytkownika
Drone
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10020
Rejestracja: 11-06-2012, 15:28

Re: SATHANAS

08-10-2015, 16:46

Odmówię za ciebie wieczorny pacierz.
Przegrana jest na wyciągnięcie ręki.
Heretyk
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9022
Rejestracja: 03-12-2007, 14:06
Lokalizacja: beskidy

Re: SATHANAS

08-10-2015, 18:25

Ja to bym nawet posłuchał, ale doszedłem do wniosku, że szkoda życia na zespoły, które mają wszystkie płyty takie same. posiadam 3 albumy Sathanas i sądzę, że to aż nadto. co oczywiście nie zmienia faktu, że to zajebista kapela. tyle że całej dyskografii nie muszę słuchać
Wódka i Piwo
weteran forumowych bitew
Posty: 1555
Rejestracja: 19-10-2011, 16:55

Re: SATHANAS

08-10-2015, 18:48

Lucek pisze:nadal jest to tempawy wsiowy black/death bez ikry grany przez troglodytów, kurwa jak widze to koślawe logo to az smutno sie
człowiekowi robi.Nałozyłeś niesamowitą projekcje na ten materiał panie Drone.
ciekawostka: zespół nazywa sie Sathanas, teksty niby o szatanie, a Szatana jest tam jak na lekarstwo, to chyba jakis bardzo lokalny
szatan, nawet nie lokalny hłamerykański, tylko jakis kurwa lokalny podupadły stanowy z bagien kurwa na wpół zdechły.Mówiąc
krutko strach na wróble to nie Szatan, wy kurwy odmużdżone pederaści jebani.
Zdecydowanie powinieneś przestać wąchać klej i sypiać ze ojcem. Ewidentnie ci to szkodzi
Awatar użytkownika
Gore_Obsessed
zahartowany metalizator
Posty: 5472
Rejestracja: 10-06-2003, 06:33

Re: SATHANAS

10-10-2015, 05:17

Heretyk pisze:Ja to bym nawet posłuchał, ale doszedłem do wniosku, że szkoda życia na zespoły, które mają wszystkie płyty takie same. posiadam 3 albumy Sathanas i sądzę, że to aż nadto. [...] całej dyskografii nie muszę słuchać
Popełniasz spory błąd oceniając ich twórczość w ten sposób. SATHANAS jest doskonałym przykładem zespołu, który konsekwentnie ROZWIJA swój styl i robi to we wprost wzorowy sposób - nie za gwałtownie, nachalnie, nie nazbyt chaotycznie, nie po omacku. Ciągle wprowadzają nowe elementy, pewne niuanse, detale, które nie pozwalają mi napisać o nich, że stoją w miejscu i tym samym znudzić się ich muzyką. To ten typ rozwoju/ewolucji co u MOTÖRHEAD, albo (żeby pozostać przy tej samej działce i zbliżonym kalibrze) MASTER lub peruwiańskiego MORTEM, czyli w moim odczuciu najsłuszniejszy z możliwych.
Zespołów, których dyskografii nie będę kompletował na siłę jest na pęczki, ale bohaterowie tego wątku póki co na pewno do nich nie należą. Z tego też powodu od kilkunastu lat pozostają jedną z najistotniejszych dla mnie nazw.

PS Zastanawiam się czy po prostu nie kasować postów takich jak ten powyżej autorstwa użytkownika Lucek.
Only SŁUCHANIE płyt is real!
Heretyk
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9022
Rejestracja: 03-12-2007, 14:06
Lokalizacja: beskidy

Re: SATHANAS

10-10-2015, 15:57

Gore_Obsessed pisze: Popełniasz spory błąd oceniając ich twórczość w ten sposób. SATHANAS jest doskonałym przykładem zespołu, który konsekwentnie ROZWIJA swój styl i robi to we wprost wzorowy sposób - nie za gwałtownie, nachalnie, nie nazbyt chaotycznie, nie po omacku. Ciągle wprowadzają nowe elementy, pewne niuanse, detale, które nie pozwalają mi napisać o nich, że stoją w miejscu i tym samym znudzić się ich muzyką
no rozumiem. ja tego jednak jakoś nie wyłapuję. podejrzewam, że problem może leżeć w tym, iż nie słucham tych płyt po kilkaset razy, tak jak (prawdopodobnie) Ty to robisz i w związku z tym szczegóły o których wspominasz mogą mi umknąć. zwyczajnie chodzi tu o brak czasu, ale też i jakiejś większej chęci. jak już wspominałem - fajnie grają, niemniej mam inne priorytety muzyczne w tej chwili
Awatar użytkownika
Drone
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10020
Rejestracja: 11-06-2012, 15:28

Re: SATHANAS

10-10-2015, 16:47

Ale akurat w przypadku ostatniego SATHANAS ten progres jest mocniej wyczuwalny niż poprzednio, więc nie będzie to czas stracony.
Przegrana jest na wyciągnięcie ręki.
Awatar użytkownika
Lucek
weteran forumowych bitew
Posty: 1402
Rejestracja: 15-04-2009, 17:27

Re: SATHANAS

11-01-2016, 17:03

@Olo

czytałem recke, odważnie sobie poczynasz Olo :D, skoro juz musisz cytować Mistrza to przynajmniej nie przekręcał byś,
ale spoko, całkiem śmiesznościowy zarcik, doceniam to

btw czemu nie można dodawać komentarzy pod reckami ? jeszcze nie widziałem zadnego od czasu zmiany wygladu forum, cos chyba nie działa jak trzeba, na tym byś sie lepiej skupił Olo a nie zwady szukał :)
Awatar użytkownika
Sybir
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10360
Rejestracja: 16-11-2011, 22:15
Lokalizacja: Voivodowice

Re: SATHANAS

11-01-2016, 17:09

Przecież można komentować - logujesz się via facebook/google/twitter/disqus (czy jakoś tak), i już możesz wylewać pomyje pod recenzjami :)
nicram pisze:Antichrist niszczy UaFM w pięć sekund.
Triceratops pisze:szczepic sie mozna na rzadko mutujace i w miare stale genetycznie wirusy, jak gruzlica, krztusiec, blonica czy np koklusz
Awatar użytkownika
Lucek
weteran forumowych bitew
Posty: 1402
Rejestracja: 15-04-2009, 17:27

Re: SATHANAS

11-01-2016, 17:10

Gore_Obsessed pisze:PS Zastanawiam się czy po prostu nie kasować postów takich jak ten powyżej autorstwa użytkownika Lucek.
hm kasować ? na pewno nie! raczej dziękować, człowiek kulturalny powiedział by muchas gracias Lucjuszu.
Awatar użytkownika
Lucek
weteran forumowych bitew
Posty: 1402
Rejestracja: 15-04-2009, 17:27

Re: SATHANAS

11-01-2016, 17:29

Sybir pisze:Przecież można komentować - logujesz się via facebook/google/twitter/disqus (czy jakoś tak), i już możesz wylewać pomyje pod recenzjami :)
czyli ze strony na której jestem juz zalogowany mam sie logować na inną strone tak ? a tam moze jeszcze na inną?, moze mam jeszcze jakieś konto gdzies kurwa założyć, gratuluje pomysłu Twurcom.
Awatar użytkownika
Sybir
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10360
Rejestracja: 16-11-2011, 22:15
Lokalizacja: Voivodowice

Re: SATHANAS

11-01-2016, 18:18

Zaimplementowano gotowy już skrypt, który jest wykorzystywany w tzw. internetach nie od dziś - ale to problem, zalogować się przez facebook/google? Rozumiem, nie każdy musi mieć tam konto, ale skoro tak bardzo chce się komentować, to co to za przeszkoda? Olo albo Analny mieli każdego zarejestrowanego pytać o zdanie w kwestii zmian wchodzących w zakres ostatniej aktualizacji Masterfula? ;)
nicram pisze:Antichrist niszczy UaFM w pięć sekund.
Triceratops pisze:szczepic sie mozna na rzadko mutujace i w miare stale genetycznie wirusy, jak gruzlica, krztusiec, blonica czy np koklusz
Heretyk
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9022
Rejestracja: 03-12-2007, 14:06
Lokalizacja: beskidy

Re: SATHANAS

03-02-2017, 20:50

Lucek pisze:nadal jest to tempawy wsiowy black/death bez ikry grany przez troglodytów, kurwa jak widze to koślawe logo to az smutno sie
człowiekowi robi.Nałozyłeś niesamowitą projekcje na ten materiał panie Drone.
ciekawostka: zespół nazywa sie Sathanas, teksty niby o szatanie, a Szatana jest tam jak na lekarstwo, to chyba jakis bardzo lokalny
szatan, nawet nie lokalny hłamerykański, tylko jakis kurwa lokalny podupadły stanowy z bagien kurwa na wpół zdechły.Mówiąc
krutko strach na wróble to nie Szatan, wy kurwy odmużdżone pederaści jebani.
słucham sobie ostatnio dużo Sathanas, przy okazji przejrzałem temat i trafilem na coś takiego :) może jestem lekko pijany, ale posmarkałem się i poległem :)
Awatar użytkownika
COFFIN
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8064
Rejestracja: 23-11-2005, 21:28

Re: SATHANAS

03-02-2017, 21:24

Krutko i tyle:D
'Come the Blessed Madness'
Awatar użytkownika
Gore_Obsessed
zahartowany metalizator
Posty: 5472
Rejestracja: 10-06-2003, 06:33

Re: SATHANAS

04-02-2017, 08:38

W samym "Exorcism" z dwójki jest więcej Szatana niż w kompletnych dyskografiach wielu "szatańskich" zespołów, ale nie można mieć spaczonego postrzegania zapachem ściółki.
Only SŁUCHANIE płyt is real!
ODPOWIEDZ