BURZUM

Zasada tworzenia tematu - NAZWA ZESPOŁU + ewentualnie tytuł płyty lub inna treść jeżeli coś chcemy dodać.

Moderatorzy: Gore_Obsessed, ultravox, Heretyk, Nasum, Sybir

Regulamin forum
Tematy związane tylko z jednym zespołem lub jedną płytą. Wszelkie zbiorcze typu "América Latina Metal" lub "Najlepsza polska płyta thrash" itp. proszę zakładać w dziale "Dyskusje o muzyce metalowej"
Awatar użytkownika
Lord Gorloj
w mackach Zła
Posty: 729
Rejestracja: 20-12-2018, 15:54

Re: BURZUM

02-08-2019, 19:52

Co to kurwa jest.
Ktoś się orientuje, czy to jest "oficjalny" Bumzur? Wokal brzmi jak Varg, więc...

jajebie, i pomyśleć, że kiedyś marzył mi się świat, w którym Varg jest na wolności i dalej nagrywa płyty. Na chuj go było z tego pierdla wypuszczać? Jak siedział to przynajmniej pisał w Internecie jakoś względnie z sensem (jak na niego), a teraz to już sam nie wiem co gorsze, te żałosne kołysanki z syntezatora, czy posty o elfach, hobbitach i nordyckim survivalu.

Obecnie jest tak:

Knurzum > Burzum >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> Lingua Ignota
I fell into the pit of language
and couldn't put myself
out
Awatar użytkownika
yossarian84
zahartowany metalizator
Posty: 3357
Rejestracja: 24-07-2010, 12:16

Re: BURZUM

02-08-2019, 20:06

tommek pisze:[youtube][/youtube]
co on tu plumka ten debil jebany? :I
Awatar użytkownika
Anzhelmoo
weteran forumowych bitew
Posty: 1297
Rejestracja: 19-03-2017, 08:51

Re: BURZUM

02-08-2019, 22:47

O co chodzi z tym albumem? Z kiedy to w ogóle materiał i w jakim celu wydany? Z tego co widzę nie jest wrzucony z autoryzowanego konta Varga.
Często jest tak...że nie, a potem coraz częściej jest tak...że nie, a potem zwykle jest tak...że nie. I potem zostaje już samo nie.
Awatar użytkownika
Anzhelmoo
weteran forumowych bitew
Posty: 1297
Rejestracja: 19-03-2017, 08:51

Re: BURZUM

02-08-2019, 22:59

Dobra, z tego co widzę jest to kompilacja jego solowych utworów, które leżą w internecie od dawna. Już myślałem, że serio wrócił do muzyki, dlatego takie zdziwienie, gdy to zobaczyłem.
Często jest tak...że nie, a potem coraz częściej jest tak...że nie, a potem zwykle jest tak...że nie. I potem zostaje już samo nie.
Heretyk
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9025
Rejestracja: 03-12-2007, 14:06
Lokalizacja: beskidy

Re: BURZUM

03-08-2019, 16:48

nie wiem o co to chodzi i chyba nie chcę. zatrzymałem się na Belus i Fallen których będę słuchał do końca życia chodząc po ośnieżonych lasach
Awatar użytkownika
Lord Gorloj
w mackach Zła
Posty: 729
Rejestracja: 20-12-2018, 15:54

Re: BURZUM

03-08-2019, 17:21

Belus to bardzo dobry album jest, po latach sądzę, że niewiele ustępuje klasycznym Burzumom i w ogóle jest zajebisty. Hvis czy Filosofem to to nie jest, ale od kwadratowego debiutu i równie kwadratowej dwójki robi mi o wiele bardziej. Jest tam trans, pustka i leśne ostępy przesycone zapachem deszczowej wilgoci - i to wszystko bez ani grama żenady. Dokładnie to co powinno być.

Glemselens Elv, ah kurwa.

Fallen jeszcze da się słuchać, a potem to już jest równia pochyła prosto do wiadra z gnojówką, z każdym albumem Varg nurkował coraz głebiej w szambie i decyzja o zakończeniu działalności to była jedna z jego najlepszych decyzji w karierze.
I fell into the pit of language
and couldn't put myself
out
Awatar użytkownika
SODOMOUSE
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 11496
Rejestracja: 21-06-2006, 20:27
Lokalizacja: POSERSnań

Re: BURZUM

03-08-2019, 17:33

Burzumu znam tylko z lat 90 tych, wszystko po roku 2000 to jest takie chujowe ambientowe plumkanie, jak ten ostatni?
Aż się boję zapoznać z innymi produkcjami, by nie natknąć się na jakieś boble hyper necro ambient. Lubię bm w nieokrzesanej prymitywnej formie, a gdy mam ochotę na inne dźwięki to wlanaczam:) Grunt, Current 93,Kapela ze wsi Warszawa albo Spawaczy. O i taki świat muziki mi pasuje.

W sumie lord goreluj mi odpowiedział, co Burzum pogrywał w ostatniej dekadzie. I raczej z ciekawości na jew tubu posucham. :)
Heretyk
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9025
Rejestracja: 03-12-2007, 14:06
Lokalizacja: beskidy

Re: BURZUM

03-08-2019, 17:43

kolego Sodomouse jak znajdziesz chwilę wolną to sprawdź dwa wymienione albumy. bardzo bym był ciekaw opinii takiego eksperta w black metalu i piszę to całkowicie serio, bez żadnej kpiny. dla mnie jakieś himalaje klimatu i chętnie bym skonfrontował opinię
Awatar użytkownika
SODOMOUSE
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 11496
Rejestracja: 21-06-2006, 20:27
Lokalizacja: POSERSnań

Re: BURZUM

03-08-2019, 17:52

A i owszem, będę namierzał, zmierzał się z tym kultusem. Będzie urlop, przeglądanie bezmyślne neta w leśnym
zagajniku to wydam opinię za jakis czas. Ale proszę o podpowiedź konkretnyh albumów. Ja naprawdę szuram po
dnie po dnach podziemia bm i ze strachem rozczarowania, rzadko, nawet z ciekawosci zaglądam na te combo bm z szlagierowych nazw i wytwórni. Na pewno najpiękniejsze idee, duch jest zawsze na scenie niszowej. Jeste ideeowiec.

Mowa o Fallen i Belus chyba.
Awatar użytkownika
Only_True_Believers
rasowy masterfulowicz
Posty: 3166
Rejestracja: 31-05-2006, 08:55
Lokalizacja: planeta małp

Re: BURZUM

03-08-2019, 19:10

Dwa ambientowe ( dungeon synth?)albumy burzum to moje ulubione materialy ktore wydal po wyjsciu z pierdla.
Mają piękne hipnotyczny melodie ktore za każdym razem zabierają mój umysł do czasów w których człowiek żył w zgodzie z naturą. Rozumiem ze mogą się nie podobać bo to prosta muzyka. Ale mi akurat bardzo odpowiadają. Jako tło do czytania książek sprawdzają się idealnie.
Black metal is the last bastion of white people culture. Everything else has been degenerated.
Awatar użytkownika
yossarian84
zahartowany metalizator
Posty: 3357
Rejestracja: 24-07-2010, 12:16

Re: BURZUM

03-08-2019, 19:18

Only_True_Believers pisze: Jako tło do czytania książek sprawdzają się idealnie.
owszem
Heretyk
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9025
Rejestracja: 03-12-2007, 14:06
Lokalizacja: beskidy

Re: BURZUM

03-08-2019, 20:07

SODOMOUSE pisze: Mowa o Fallen i Belus chyba.
tak
Awatar użytkownika
SODOMOUSE
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 11496
Rejestracja: 21-06-2006, 20:27
Lokalizacja: POSERSnań

Re: BURZUM

03-08-2019, 20:09

^ dzięki, będzie badanen ( Nykanen, te sprawy:))
Awatar użytkownika
Gall
weteran forumowych bitew
Posty: 1129
Rejestracja: 17-08-2015, 21:51

Re: BURZUM

03-08-2019, 20:11

Lord Gorloj pisze:Glemselens Elv, ah kurwa.
TAK!
For there is no folly of the beasts of the earth which is not infinitely outdone by the madness of men.
Awatar użytkownika
dzik
zahartowany metalizator
Posty: 3645
Rejestracja: 21-12-2010, 15:52
Lokalizacja: Połaniec

Re: BURZUM

03-08-2019, 20:55

Gall pisze:
Lord Gorloj pisze:Glemselens Elv, ah kurwa.
TAK!
No, ten utwór jest genialny.
dobry kościół to kościół spalony
Awatar użytkownika
Anzhelmoo
weteran forumowych bitew
Posty: 1297
Rejestracja: 19-03-2017, 08:51

Re: BURZUM

04-08-2019, 01:00

Belus to kawał świetniej muzyki, nie wiem nawet, czy przypadkiem nie najlepszej od tego zespołu (oczywiście dla mnie). Generalnie nie ma nic wspólnego z plumkaniem - to kawał dobrego transu bazującego w dużej mierze na starociach, które nigdy wcześniej nie miały okazji być wydane. Utwór 'Sverddans' pochodzi np. z czasów pre-Burzum (a konkretniej Uruk-Hai). Belus Dod także jest stary i jest to oryginalna wersja utworu, który w formie "kołysanki" ukazał się na Daudi Baldurs. Wszystkie są bardzo proste i mają budowe cepa, ale mimo wszystko chce się ich słuchać i jest coś w nich, co przyciąga, to chyba kwestia klimatu. Pomimo nawiązań do przeszłości słychać jednak, że to już inny zespół i inna filozofia grania.

Fallen ten patent poszerza o bardzie zaśpiewy i delikatniejsze fragmenty. Nie jest to już tak konkretny album jak Belus, ale mimo wszystko ma naprawdę kilka świetnych, a zarazem świeżych utworów. To co się wydarzyło potem - lepiej nie mówić. O ile "plumkanie" jest nawet fajne, o tyle Umskiptar jest nieporozumieniem. Ten album jest jeszcze gitarowy, ale utwory brzmią jak odrzuty z poprzedniej sesji. Rozochocony Fallen napiłem się na niego i srogo rozczarowałem.
Często jest tak...że nie, a potem coraz częściej jest tak...że nie, a potem zwykle jest tak...że nie. I potem zostaje już samo nie.
Awatar użytkownika
maciek z klanu
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12504
Rejestracja: 23-12-2008, 22:34

Re: BURZUM

04-08-2019, 10:39

SODOMOUSE pisze:^ dzięki, będzie badanen ( Nykanen, te sprawy:))
Bartek stawiam dobre piwo że nie podejdzie :)
Adrian696 pisze:nie, BURZUM jest emo ;)
Jestem Maciek, szukam klanu.
Awatar użytkownika
bullet
zaczyna szaleć
Posty: 214
Rejestracja: 16-08-2007, 13:48

Re: BURZUM

04-08-2019, 10:59

Anzhelmoo pisze:Belus to kawał świetniej muzyki, nie wiem nawet, czy przypadkiem nie najlepszej od tego zespołu
Pewnie włożę kij w mrowisko, ale też tak uważam. Wczesne płyty Varga miały to do siebie, że niektóre ich momenty ocierały się o geniusz, by chwilę później ustąpić miejsca zażenowaniu. Ta jest najbardziej równa, nie ma tu motywów na klawiszach w stylistyce typu "wlazł kotek na płotek", a metalowe kawałki nie są gorsze od tych klasycznych.
EH PANOWIE CORAZ WIĘCEJ AMATORÓW SIĘ PCHA DO ZABAWY HEHE
Eddek
świeżak
Posty: 14
Rejestracja: 20-07-2016, 22:32

Re: BURZUM

04-08-2019, 22:12

Belus jest super, szczególnie ostatni kawałek to jest już w ogóle esencja Burzum.
Awatar użytkownika
hcpig
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9372
Rejestracja: 06-07-2008, 13:23

Re: BURZUM

11-08-2019, 00:06

Gdyby nie taniec mieczy to 'Belus' byłby idealnym albumem.

BTW 'padło' mi to cd, ale miałem jakieś podejrzanie wydanie ze wschodu, żaden odbiornik już tego nie czyta.
Yare Yare Daze
ODPOWIEDZ