FURIA

Zasada tworzenia tematu - NAZWA ZESPOŁU + ewentualnie tytuł płyty lub inna treść jeżeli coś chcemy dodać.

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

Regulamin forum
Tematy związane tylko z jednym zespołem lub jedną płytą. Wszelkie zbiorcze typu "América Latina Metal" lub "Najlepsza polska płyta thrash" itp. proszę zakładać w dziale "Dyskusje o muzyce metalowej"
535

Re: FURIA

24-02-2021, 12:20

Medard pisze:
24-02-2021, 12:12
535 pisze:
24-02-2021, 11:57
Pierdolisz Medard. Młody Beksa nie był zwykłym didżejem. Na jego audycje czekało się z napiętą gumą. Widać, że nie masz o tym pojęcia. Może weź się już nie kompromituj.
Nie ujmuję mu pewnego znaczenia, ale
widać niektórzy otrzebują drogowskazu, różnych audycji, recenzji. Nie mam z tym problemu.

A inni nie potrzebują tego cyrku aż tak bardzo, co nie znaczy, że czasami nie zerkam, ale nieczęsto.
Bredzisz Medard. Pojęcia nie masz o tych audycjach i o tamtych czasach. Twój stary to skąd niby brał muzykę? Z trybuny ludu? W kiosku kupował razem ze szlugami? Traktowanie ich jedynie jak recenzji świadczy o twej indolencji.
Awatar użytkownika
Medard
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10148
Rejestracja: 22-04-2017, 19:15
Lokalizacja: Prag

Re: FURIA

24-02-2021, 12:22

Elodia jest całkiem ok, zresztą już to pisałem na forum, a nie chce mi się szukać postów.

Więc nie oceniam roli Beksińskiego, zrobił swoje dobrze, jak umiał, ale zachowajmy proporcje gdzie Zdzisław, a gdzie Tomasz, gdzie Konopnicka, a gdzie Lemmy.

Już pisałem, mnie bardziej intetesują już lata 90, podwórko było dobrze rozeznane w trendach muzycznych, pierwszy w kraju sklep z metalem Dziupla wymagał spaceru, ale niezbyt długiego. Były też inne nieźle zaopatrzone sklepy, pamiętam takie na zamienieckiej i grochowskiej, wtedy się dyskutowało ze sprzedawcami, niektórzy mieli dobre rozeznanie, były metalhammery czy brumy, bo ktoś zawsze przyniósł.
Ostatnio zmieniony 24-02-2021, 12:38 przez Medard, łącznie zmieniany 1 raz.
Die Welt ist meine Vorstellung.
Awatar użytkownika
Triceratops
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15994
Rejestracja: 25-05-2006, 20:33
Lokalizacja: Impossible Debility

Re: FURIA

24-02-2021, 12:32

Ales ty glupi, pisalem ci , ze to nie wyscigi.A ty jak spierdolona katarynka w kolko swoje. Dla mnie stary Beksa moglby nie istniec, tak jak Lemmy
woodpecker from space
Awatar użytkownika
Drone
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10020
Rejestracja: 11-06-2012, 15:28

Re: FURIA

24-02-2021, 12:35

Skoro chcesz sięgać do akt, to tak, miałem 3 pierwsze płyty GAMMA RAY, które akurat nie były wcale złe, takie rockowe - ale i je sprzedałem. DIMMU BORGIR miałem tylko jedną płytę "Euphorical" coś tam, chyba ich najlepszą, sprzedałem. DREAM THEATER miałem jedną płytę "Octavarium", którą dostałem kiedyś w prezencie. GARDENIAN mialem dwie płyty, które kupiłem na wyprzedaży z innymi płytami - nigdy tego nie słuchałem. Miałem też jedną płytę STRATOVARIUS, o czym zapewne nie wiesz. Nigdy nie miałem żadnej LACRIMOSY. Co to w ogóle zmienia?
Przegrana jest na wyciągnięcie ręki.
535

Re: FURIA

24-02-2021, 12:36

W latach osiemdziesiątych stary Beksiński dla mnie nie istniał. Teraz też młody ma dla mnie sto razy większe znaczenie. Nie wiem po chuj te urzędnicze szpagaty? Stary większe podatki płacił?
Awatar użytkownika
Drone
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10020
Rejestracja: 11-06-2012, 15:28

Re: FURIA

24-02-2021, 12:39

535 pisze:
24-02-2021, 12:20
Bredzisz Medard. Pojęcia nie masz o tych audycjach i o tamtych czasach. Twój stary to skąd niby brał muzykę? Z trybuny ludu? W kiosku kupował razem ze szlugami? Traktowanie ich jedynie jak recenzji świadczy o twej indolencji.
Sedno. Pojedź Medard teraz do Korei Płn. i spróbuj tam się dowiadywać na temat nowych gruzów z Ameryki Południowej i blacku z Portugalii. Tak mniej więcej wyglądał dostęp do wiedzy o nowej muzyce w zatęchłych latach 80 i nawet jeszcze na początku 90. Artykuły, recenzje czy audycje takie jak Beksińskiego, to było okno na świat.
Przegrana jest na wyciągnięcie ręki.
Awatar użytkownika
devastator77
zahartowany metalizator
Posty: 6639
Rejestracja: 04-09-2016, 10:26

Re: FURIA

24-02-2021, 12:41

Raz spotkałem Beksińskiego,dzięki znajomości z Fading Colours,zachowywał się jak pomylony,wygadywał jakieś głupoty,albo milczał i patrzył "z pod byka" na wszystkich.To było takie spotkanie w prywatnym domu,było chyba z 10 osób,po 3 godzina koleś wstał i wyszedł mówiąc,że idzie przygotować się do audycji.Ja go widziałem pierwszy i ostatni raz,reszta go znała więc nikogo nie dziwiło jego zachowanie i pierdoły które wygadywał.Jakiś czas potem w nowym Non Stopie uznali go za jednego z większych dupków w polskiej muzyce.
Kogo ty we mnie
wszystkimi dziennie
nocami straszysz?
Awatar użytkownika
Medard
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10148
Rejestracja: 22-04-2017, 19:15
Lokalizacja: Prag

Re: FURIA

24-02-2021, 12:41

Triceratops pisze:
24-02-2021, 12:32
Ales ty glupi, pisalem ci , ze to nie wyscigi.A ty jak spierdolona katarynka w kolko swoje. Dla mnie stary Beksa moglby nie istniec, tak jak Lemmy
Dobrze to rozumiem, dla mnie Tomek mógłby nie istnieć, ale na obrazy starego lubię zerknąć. Klimat i deathmetal w pytę, jakbym miał gdzie trzymać, to bym oryginały kupował na ściany.
Die Welt ist meine Vorstellung.
535

Re: FURIA

24-02-2021, 12:44

Drone pisze:
24-02-2021, 12:39
535 pisze:
24-02-2021, 12:20
Bredzisz Medard. Pojęcia nie masz o tych audycjach i o tamtych czasach. Twój stary to skąd niby brał muzykę? Z trybuny ludu? W kiosku kupował razem ze szlugami? Traktowanie ich jedynie jak recenzji świadczy o twej indolencji.
Sedno. Pojedź Medard teraz do Korei Płn. i spróbuj tam się dowiadywać na temat nowych gruzów z Ameryki Południowej i blacku z Portugalii. Tak mniej więcej wyglądał dostęp do wiedzy o nowej muzyce w zatęchłych latach 80 i nawet jeszcze na początku 90. Artykuły, recenzje czy audycje takie jak Beksińskiego, to było okno na świat.
Przy okazji edukacja bantustańskich muzycznych rolników, czego nie sposób przecenić.
Awatar użytkownika
Drone
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10020
Rejestracja: 11-06-2012, 15:28

Re: FURIA

24-02-2021, 12:47

Chociaż przyznam, że Beksińskiego nie słuchałem nigdy, bo mi działał na nerwy :)
Przegrana jest na wyciągnięcie ręki.
Awatar użytkownika
Medard
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10148
Rejestracja: 22-04-2017, 19:15
Lokalizacja: Prag

Re: FURIA

24-02-2021, 12:48

Drone pisze:
24-02-2021, 12:39
535 pisze:
24-02-2021, 12:20
Bredzisz Medard. Pojęcia nie masz o tych audycjach i o tamtych czasach. Twój stary to skąd niby brał muzykę? Z trybuny ludu? W kiosku kupował razem ze szlugami? Traktowanie ich jedynie jak recenzji świadczy o twej indolencji.
Sedno. Pojedź Medard teraz do Korei Płn. i spróbuj tam się dowiadywać na temat nowych gruzów z Ameryki Południowej i blacku z Portugalii. Tak mniej więcej wyglądał dostęp do wiedzy o nowej muzyce w zatęchłych latach 80 i nawet jeszcze na początku 90. Artykuły, recenzje czy audycje takie jak Beksińskiego, to było okno na świat.
Ale było przyzwolenie na takie audycje, jak było również na organizowanie Jarocina.
Bo gdyby to były czasy Stalina to by siedział w pierdlu po pierwszej audycji.

Nie przeczę jego znaczeniu, ale nie chciałbym przeceniać.
Die Welt ist meine Vorstellung.
Awatar użytkownika
Triceratops
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15994
Rejestracja: 25-05-2006, 20:33
Lokalizacja: Impossible Debility

Re: FURIA

24-02-2021, 12:48

Drone pisze:
24-02-2021, 12:35
Skoro chcesz sięgać do akt, to tak, miałem 3 pierwsze płyty GAMMA RAY, które akurat nie były wcale złe, takie rockowe - ale i je sprzedałem. DIMMU BORGIR miałem tylko jedną płytę "Euphorical" coś tam, chyba ich najlepszą, sprzedałem. DREAM THEATER miałem jedną płytę "Octavarium", którą dostałem kiedyś w prezencie. GARDENIAN mialem dwie płyty, które kupiłem na wyprzedaży z innymi płytami - nigdy tego nie słuchałem. Miałem też jedną płytę STRATOVARIUS, o czym zapewne nie wiesz. Nigdy nie miałem żadnej LACRIMOSY. Co to w ogóle zmienia?
Nic, kiedys to bylo zabawne. wszystko to powoli spowija kurz czasu ;) Do wspominkow okolomuzycznych dorzucilem okoloforumowe, dla niektorych to niedlugo tez beda historie jak te z lat 80.

Choc z tym Gamma Ray troche sie krygujesz, bo miales conajmniej 5 a nie 3. Widac byles wielkim fanem glosu Kaia ;)
woodpecker from space
535

Re: FURIA

24-02-2021, 12:50

Medard pisze:
24-02-2021, 12:22
Elodia jest całkiem ok, zresztą już to pisałem na forum, a nie chce mi się szukać postów.

Więc nie oceniam roli Beksińskiego, zrobił swoje dobrze, jak umiał, ale zachowajmy proporcje gdzie Zdzisław, a gdzie Tomasz, gdzie Konopnicka, a gdzie Lemmy.

Już pisałem, mnie bardziej intetesują już lata 90, podwórko było dobrze rozeznane w trendach muzycznych, pierwszy w kraju sklep z metalem Dziupla wymagał spaceru, ale niezbyt długiego. Były też inne nieźle zaopatrzone sklepy, pamiętam takie na zamienieckiej i grochowskiej, wtedy się dyskutowało ze sprzedawcami, niektórzy mieli dobre rozeznanie, były metalhammery czy brumy, bo ktoś zawsze przyniósł.
Pierwszy w kraju sklep z metalem? Pojęcia nie mam, ale Pudel metalem i to takim konkretnym handlował w okolicach połowy lat osiemdziesiątych.
Awatar użytkownika
Medard
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10148
Rejestracja: 22-04-2017, 19:15
Lokalizacja: Prag

Re: FURIA

24-02-2021, 12:50

Drone pisze:
24-02-2021, 12:47
Chociaż przyznam, że Beksińskiego nie słuchałem nigdy, bo mi działał na nerwy :)
Audycji nie znam, ale czytywałem rubrykę w tylko rocku i nie uważam, żeby była lepsza od innych.
Die Welt ist meine Vorstellung.
Awatar użytkownika
Triceratops
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15994
Rejestracja: 25-05-2006, 20:33
Lokalizacja: Impossible Debility

Re: FURIA

24-02-2021, 12:51

535 pisze:
24-02-2021, 12:20
Medard pisze:
24-02-2021, 12:12
535 pisze:
24-02-2021, 11:57
Pierdolisz Medard. Młody Beksa nie był zwykłym didżejem. Na jego audycje czekało się z napiętą gumą. Widać, że nie masz o tym pojęcia. Może weź się już nie kompromituj.
Nie ujmuję mu pewnego znaczenia, ale
widać niektórzy otrzebują drogowskazu, różnych audycji, recenzji. Nie mam z tym problemu.

A inni nie potrzebują tego cyrku aż tak bardzo, co nie znaczy, że czasami nie zerkam, ale nieczęsto.
Bredzisz Medard. Pojęcia nie masz o tych audycjach i o tamtych czasach. Twój stary to skąd niby brał muzykę? Z trybuny ludu? W kiosku kupował razem ze szlugami? Traktowanie ich jedynie jak recenzji świadczy o twej indolencji.
Dzisiaj mozna sobie sciagnac troche jego audycji, kiedys na poczatku lat 2000 na allegro koles sprzedawal cedeki z audycjami Beksinskiego nagranymi z radia i szlo mu to jak woda. Sam mam gdzies chyba kilka mp3.

Dzisiaj w czasach jutuberow, tnacych filmiki zeby sie lepiej ogladalo i dogrywajacych stro razy jedno ujecie, audycje Beksinskiego robione na setke moga sie zdawac siermiezne i zmanierowane, ale wtedy to bylo wlasnie to okno na swiat.
woodpecker from space
535

Re: FURIA

24-02-2021, 12:52

Medard pisze:
24-02-2021, 12:48
Drone pisze:
24-02-2021, 12:39
535 pisze:
24-02-2021, 12:20
Bredzisz Medard. Pojęcia nie masz o tych audycjach i o tamtych czasach. Twój stary to skąd niby brał muzykę? Z trybuny ludu? W kiosku kupował razem ze szlugami? Traktowanie ich jedynie jak recenzji świadczy o twej indolencji.
Sedno. Pojedź Medard teraz do Korei Płn. i spróbuj tam się dowiadywać na temat nowych gruzów z Ameryki Południowej i blacku z Portugalii. Tak mniej więcej wyglądał dostęp do wiedzy o nowej muzyce w zatęchłych latach 80 i nawet jeszcze na początku 90. Artykuły, recenzje czy audycje takie jak Beksińskiego, to było okno na świat.
Ale było przyzwolenie na takie audycje, jak było również na organizowanie Jarocina.
Bo gdyby to były czasy Stalina to by siedział w pierdlu po pierwszej audycji.

Nie przeczę jego znaczeniu, ale nie chciałbym przeceniać.
Gdyby twój stary nie poznał matki wszyscy byśmy odetchnęli z ulgą. Jesteś wybitną mękołą.
Awatar użytkownika
Triceratops
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15994
Rejestracja: 25-05-2006, 20:33
Lokalizacja: Impossible Debility

Re: FURIA

24-02-2021, 12:52

535 pisze:
24-02-2021, 12:36
W latach osiemdziesiątych stary Beksiński dla mnie nie istniał. Teraz też młody ma dla mnie sto razy większe znaczenie.
+1
woodpecker from space
Awatar użytkownika
Medard
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10148
Rejestracja: 22-04-2017, 19:15
Lokalizacja: Prag

Re: FURIA

24-02-2021, 12:53

535 pisze:
24-02-2021, 12:50
Medard pisze:
24-02-2021, 12:22
Elodia jest całkiem ok, zresztą już to pisałem na forum, a nie chce mi się szukać postów.

Więc nie oceniam roli Beksińskiego, zrobił swoje dobrze, jak umiał, ale zachowajmy proporcje gdzie Zdzisław, a gdzie Tomasz, gdzie Konopnicka, a gdzie Lemmy.

Już pisałem, mnie bardziej intetesują już lata 90, podwórko było dobrze rozeznane w trendach muzycznych, pierwszy w kraju sklep z metalem Dziupla wymagał spaceru, ale niezbyt długiego. Były też inne nieźle zaopatrzone sklepy, pamiętam takie na zamienieckiej i grochowskiej, wtedy się dyskutowało ze sprzedawcami, niektórzy mieli dobre rozeznanie, były metalhammery czy brumy, bo ktoś zawsze przyniósł.
Pierwszy w kraju sklep z metalem? Pojęcia nie mam, ale Pudel metalem i to takim konkretnym handlował w okolicach połowy lat osiemdziesiątych.
W dziupli był metal, czy szerzej rock w dowolnym wyborze, już tu pisałem o tym sklepie kilka razy, zresztą pierwszym w demoludach.
Niektórzy z tego forum też robili tam zakupy.
Ostatnio zmieniony 24-02-2021, 12:54 przez Medard, łącznie zmieniany 1 raz.
Die Welt ist meine Vorstellung.
535

Re: FURIA

24-02-2021, 12:54

Medard pisze:
24-02-2021, 12:50
Drone pisze:
24-02-2021, 12:47
Chociaż przyznam, że Beksińskiego nie słuchałem nigdy, bo mi działał na nerwy :)
Audycji nie znam, ale czytywałem rubrykę w tylko rocku i nie uważam, żeby była lepsza od innych.
No właśnie. Więc po chuj drążysz temat o którym nie masz pojęcia?
535

Re: FURIA

24-02-2021, 12:55

Medard pisze:
24-02-2021, 12:53
535 pisze:
24-02-2021, 12:50
Medard pisze:
24-02-2021, 12:22
Elodia jest całkiem ok, zresztą już to pisałem na forum, a nie chce mi się szukać postów.

Więc nie oceniam roli Beksińskiego, zrobił swoje dobrze, jak umiał, ale zachowajmy proporcje gdzie Zdzisław, a gdzie Tomasz, gdzie Konopnicka, a gdzie Lemmy.

Już pisałem, mnie bardziej intetesują już lata 90, podwórko było dobrze rozeznane w trendach muzycznych, pierwszy w kraju sklep z metalem Dziupla wymagał spaceru, ale niezbyt długiego. Były też inne nieźle zaopatrzone sklepy, pamiętam takie na zamienieckiej i grochowskiej, wtedy się dyskutowało ze sprzedawcami, niektórzy mieli dobre rozeznanie, były metalhammery czy brumy, bo ktoś zawsze przyniósł.
Pierwszy w kraju sklep z metalem? Pojęcia nie mam, ale Pudel metalem i to takim konkretnym handlował w okolicach połowy lat osiemdziesiątych.
W dziupli był metal w dowolnym wyborze, już tu pisałem o tym sklepie, zresztą pierwszym w demoludach.
Niektórzy z tego forum też robili tam zakupy.
Który rok Medard? Konkretnie, bo to chyba też znasz jedynie z przekazu.
ODPOWIEDZ