FURIA

Zasada tworzenia tematu - NAZWA ZESPOŁU + ewentualnie tytuł płyty lub inna treść jeżeli coś chcemy dodać.

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

Regulamin forum
Tematy związane tylko z jednym zespołem lub jedną płytą. Wszelkie zbiorcze typu "América Latina Metal" lub "Najlepsza polska płyta thrash" itp. proszę zakładać w dziale "Dyskusje o muzyce metalowej"
ODPOWIEDZ
Karkasonne

Re: FURIA

21-03-2017, 13:58

ZA-JE-BON-GO! Kupuję to!
Awatar użytkownika
trup
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14661
Rejestracja: 26-11-2009, 14:38

Re: FURIA

21-03-2017, 15:09

Imperator w Drakuli
Furia w Weselu
Kto następny iw czym? :-) Metalowcy zaczną chodzić do teatrów! :-))
Bardzo ciekawe - z chęcią bym zobaczył!

Obrazek
hO Aster Tor Pente - "Give Light and The People Will Follow."
„Kto poznał świat, znalazł trupa, a kto znalazł trupa, świat nie jest go wart” (logion 57)
Plasfodeur
weteran forumowych bitew
Posty: 1635
Rejestracja: 16-05-2012, 17:08

Re: FURIA

08-05-2017, 10:31

Przenosząc ten offtop:
Ołówkiiiii pisze:aaa, wakacje mają w lipcu i sierpniu, pewnie? :/ Czyli od września najwcześniej można polować na Furię w teatrze, right?
right
Grrrówno!
Plasfodeur
weteran forumowych bitew
Posty: 1635
Rejestracja: 16-05-2012, 17:08

Re: FURIA

10-05-2017, 14:51

Plasfodeur pisze:Przenosząc ten offtop:
Ołówkiiiii pisze:aaa, wakacje mają w lipcu i sierpniu, pewnie? :/ Czyli od września najwcześniej można polować na Furię w teatrze, right?
right
No i chyba jednak nie będzie można, bo się zmienia dyrektor... także jak ktoś teraz bilety przegapił to trudna rada.
Grrrówno!
Awatar użytkownika
Oferma
weteran forumowych bitew
Posty: 1252
Rejestracja: 02-05-2017, 09:03

Re: FURIA

10-05-2017, 15:11

Jeszcze się nie zmienia, jeszcze wiele się waży, jest ponoć opcja, że Klata zostanie na stanowisku.
How entranced we are by the fire
Or enslaved to our own desires
Human - all too fucking human!
Plasfodeur
weteran forumowych bitew
Posty: 1635
Rejestracja: 16-05-2012, 17:08

Re: FURIA

10-05-2017, 16:09

Oferma pisze:Jeszcze się nie zmienia, jeszcze wiele się waży, jest ponoć opcja, że Klata zostanie na stanowisku.
O ile info o rozkładzie głosów jest prawdziwe, to bardzo bym się zdziwił gdyby Gliński nie skorzystał z werdyktu komisji.
Grrrówno!
Awatar użytkownika
WaszJudasz
rasowy masterfulowicz
Posty: 3223
Rejestracja: 16-11-2010, 13:18

Re: FURIA

10-05-2017, 17:46

Właśnie kwaśno mówili o tym w radiowej Dwójce, chyba już po ptokach. Dało się też słyszeć rechot z otwierającej dramat kwestii polityki i fragment Zamawiania drugiego ;)
Mózg powiększa się w czaszce, kiedy wody w rzece wzbierają. Wtenczas błony czerepu się wznoszą, przybliżając do czaszki.
Plasfodeur
weteran forumowych bitew
Posty: 1635
Rejestracja: 16-05-2012, 17:08

Re: FURIA

10-05-2017, 20:39

WaszJudasz pisze:Właśnie kwaśno mówili o tym w radiowej Dwójce, chyba już po ptokach. Dało się też słyszeć rechot z otwierającej dramat kwestii polityki i fragment Zamawiania drugiego ;)
Ciekawe, bo w tej samej stacji Jacek Wakar niedawno przeprowadził profetyczny wywiad z przyszłym z-cą dyrektora ds. artystycznych. No ale - to co najbardziej cieszy, to ton Klaty, którego używa mówiąc o Furii. Spodziewam się przemyślanego wykorzystania Ślązaków:)

http://www.rp.pl/Teatr/170519925-Co-tam ... .html#ap-1" onclick="window.open(this.href);return false;
Grrrówno!
Awatar użytkownika
uglak
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9643
Rejestracja: 15-06-2012, 12:03
Lokalizacja: ארץ ישראל

Re: FURIA

10-05-2017, 22:38

jeden dyrektor z nadania partyjnego zastapi drugiego dyrektora z nadania partyjnego, ale troche szkoda, bo myslalem czy by tego Wesela jednak nie zobaczyc, a pewnie bedzie z powrotem zmiana tematyki ze skandali i seksu na bardziej klasyczna.
Guilty of being right
Plasfodeur
weteran forumowych bitew
Posty: 1635
Rejestracja: 16-05-2012, 17:08

Re: FURIA

11-05-2017, 13:05

uglak pisze:jeden dyrektor z nadania partyjnego zastapi drugiego dyrektora z nadania partyjnego, ale troche szkoda, bo myslalem czy by tego Wesela jednak nie zobaczyc, a pewnie bedzie z powrotem zmiana tematyki ze skandali i seksu na bardziej klasyczna.
Widzę kolega znawca dorobku Klaty :D

przy okazji:

http://krakow.wyborcza.pl/krakow/10,882 ... klaty.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Grrrówno!
Awatar użytkownika
Drone
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10020
Rejestracja: 11-06-2012, 15:28

Re: FURIA

13-05-2017, 17:34

Słuchałem dziś w dwójce o sytuacji w krakowskim teatrze, ale była i relacja z premiery "Wesela". Krytyk wypowiadał się w samych superlatywach, a oprawę muzyczną w wykonaniu FURII określił jako "fundamentalną" dla przedstawienia, dzięki której nad całością unosił się "trupi odór" odzwierciedlający bieżące przesłanie tej sztuki (nie moja to analiza - relacjonuję tylko!).

Ciekawe. Niech ktoś wrzuci parę słów, jak był.
Przegrana jest na wyciągnięcie ręki.
Awatar użytkownika
Drone
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10020
Rejestracja: 11-06-2012, 15:28

Re: FURIA

13-05-2017, 19:51

O, jest recenzja od tego krytyka, którego słyszałem w radio:

http://ksiazki.onet.pl/po-katastrofie-w ... r-w/wtd889
Przegrana jest na wyciągnięcie ręki.
Plasfodeur
weteran forumowych bitew
Posty: 1635
Rejestracja: 16-05-2012, 17:08

Re: FURIA

14-05-2017, 16:02

Drone pisze:Słuchałem dziś w dwójce o sytuacji w krakowskim teatrze, ale była i relacja z premiery "Wesela". Krytyk wypowiadał się w samych superlatywach, a oprawę muzyczną w wykonaniu FURII określił jako "fundamentalną" dla przedstawienia, dzięki której nad całością unosił się "trupi odór" odzwierciedlający bieżące przesłanie tej sztuki (nie moja to analiza - relacjonuję tylko!).

Ciekawe. Niech ktoś wrzuci parę słów, jak był.
Ma rację. Dobre przedstawienie i Furia wykorzystana z pomysłem i rozmachem - w tym sensie, że chłopaki rozpanoszyli się i na scenie i w sferze przedstawienia. Uruchamiali zaświaty, Nihil będąc Chochołem dołożył Wyspiańskiemu kilka własnych linijek - w zadziwiający sposób korespondujących z resztą sztuki. Można się kilku rzeczy czepiać - scenografii chociażby, ale już choreografii nie sposób. Somnambuliczne pląsy w takt "Opętańca" - miód!
Grrrówno!
Awatar użytkownika
uglak
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9643
Rejestracja: 15-06-2012, 12:03
Lokalizacja: ארץ ישראל

Re: FURIA

14-05-2017, 18:29

jakie byly proporcje miedzy muzyka z plyt a ta stworzona specjalnie do przedstawienia?
Guilty of being right
Awatar użytkownika
HSVV
w mackach Zła
Posty: 987
Rejestracja: 27-12-2014, 04:52

Re: FURIA

14-05-2017, 18:45

tak sobie w końcu postanowiłem, że spędzę trochę dłużej na słuchaniu albumu tego ostatniego (w sensie dłużej niż 5 min) z nadzieją, że gdzieś coś zatrybi i drgnie albo skumam o co biega z tym hajpem. i słucham, i słucham i nagle słyszę I to odbicie płonie! Kiedy pierdne podamy sobie dłonie!.

najpierw zaparcie, później biegunka, a na koniec wymiot. nigdy więcej tego nie powtórzę. jeśli to jest ten najlepszy black metal z możliwych razem z Mgłą, to dziękuję, oddalam się w cień słuchając Teitanblood.
Maschinengewehr
Aus jeder Galaxie
Heilen wir
Allgemeine Agonie
tomaszm
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 7919
Rejestracja: 26-12-2010, 12:33

Re: FURIA

14-05-2017, 20:56

Widziałem gdzieś tam w temacie "co teraz słuchacie" ,że wałkujesz Death. Chciałem tylko napomknąć ,że z każdym kolejnym przesłuchaniem(a jest już ich co najmniej kilkadziesiąt) coraz trudniej wskazać mi nawet faworyta wśród poszczególnych utworów. Czysta zaklęta magia w sonicznej przemocy. Grają w swojej lidze i wnoszą ekstremę na level zupełnie nieosiągalny dla większości z małymi wyjątkami.
Plasfodeur
weteran forumowych bitew
Posty: 1635
Rejestracja: 16-05-2012, 17:08

Re: FURIA

14-05-2017, 21:57

uglak pisze:jakie byly proporcje miedzy muzyka z plyt a ta stworzona specjalnie do przedstawienia?
Nie było żadnej muzyki skomponowanej specjalnie do przedstawienia, tylko zmienione aranżacje motywów z płyt. Ale to nie stanowi, bo brzmiało to bardzo spójnie. Oni całą swoją karierę tłuką muzykę do Wyspiańskiego, tylko nikt (łącznie z nimi) do tej pory tego nie wiedział ;)
Grrrówno!
Awatar użytkownika
HSVV
w mackach Zła
Posty: 987
Rejestracja: 27-12-2014, 04:52

Re: FURIA

15-05-2017, 16:27

tomaszm pisze:Widziałem gdzieś tam w temacie "co teraz słuchacie" ,że wałkujesz Death. Chciałem tylko napomknąć ,że z każdym kolejnym przesłuchaniem(a jest już ich co najmniej kilkadziesiąt) coraz trudniej wskazać mi nawet faworyta wśród poszczególnych utworów. Czysta zaklęta magia w sonicznej przemocy. Grają w swojej lidze i wnoszą ekstremę na level zupełnie nieosiągalny dla większości z małymi wyjątkami.
też nie umiem wskazać faworyta - ale to dlatego, żę ogólnie ich produkcje to dla mnie monolit i nie rozbijam ich na poszczególne numery. ciężko mi też wybrać jakichkolwiek konkurentów w temacie ekstremy w ostatnim czasie, może Nails na dwójce, Revenge + parę innych nazw mogłoby się równać, ale ogólnie dawno nie słyszałem czegoś równie diabolicznego i zionącego czystym piekłem (inna sprawa, że moim zdaniem w tym tkwi właśnie siła tej muzyki - żadne leśne czary mary i teksty dyktowane przez drzewa, a piekielny napierdol robią właściwą robotę).
Maschinengewehr
Aus jeder Galaxie
Heilen wir
Allgemeine Agonie
Plasfodeur
weteran forumowych bitew
Posty: 1635
Rejestracja: 16-05-2012, 17:08

Re: FURIA

15-05-2017, 22:10

HSVV pisze:w tym tkwi właśnie siła tej muzyki - żadne leśne czary mary i teksty dyktowane przez drzewa, a piekielny napierdol robią właściwą robotę).
tej, to znaczy której?
Grrrówno!
Awatar użytkownika
uglak
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9643
Rejestracja: 15-06-2012, 12:03
Lokalizacja: ארץ ישראל

Re: FURIA

24-05-2017, 23:05

Wesele teaser
" onclick="window.open(this.href);return false;
Guilty of being right
ODPOWIEDZ