FURIA

Zasada tworzenia tematu - NAZWA ZESPOŁU + ewentualnie tytuł płyty lub inna treść jeżeli coś chcemy dodać.

Moderatorzy: Gore_Obsessed, ultravox, Heretyk, Nasum, Sybir

Regulamin forum
Tematy związane tylko z jednym zespołem lub jedną płytą. Wszelkie zbiorcze typu "América Latina Metal" lub "Najlepsza polska płyta thrash" itp. proszę zakładać w dziale "Dyskusje o muzyce metalowej"
Awatar użytkownika
So_It_Is_Done
rasowy masterfulowicz
Posty: 3019
Rejestracja: 28-06-2006, 08:25
Lokalizacja: Warszawa

Re: FURIA

25-11-2017, 23:02

Triceratops pisze:Dlaczego wywiad z Zandbergiem w temacie o Furii?
Też mi się skojarzyło. Prawda jednak jest taka, że gościowi nie można nic zarzucić i mimo, że powoli formułuje myśli to trafia w sedno.
Dziękuję Boże, że istnieje black metal.
Awatar użytkownika
Destro
zaczyna szaleć
Posty: 197
Rejestracja: 15-09-2015, 10:16

Furia-Guido.Bluza.Nowa.

11-12-2017, 11:04

https://www.olx.pl/oferta/furia-guido-b ... qHOGl.html" onclick="window.open(this.href);return false;
kosa_spalinowa
świeżak
Posty: 11
Rejestracja: 19-01-2018, 22:12

Re: FURIA

22-04-2018, 17:24

Kiedy Halny na winylu? Bo widzę że sprzedawali na Roadburn.
Awatar użytkownika
Sybir
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10428
Rejestracja: 16-11-2011, 22:15
Lokalizacja: Voivodowice

Re: FURIA

21-06-2018, 17:07

Furia zagra na tegorocznym Openerze. To lepiej czy gorzej, niż wystąpić na Offie?
nicram pisze:Antichrist niszczy UaFM w pięć sekund.
Triceratops pisze:szczepic sie mozna na rzadko mutujace i w miare stale genetycznie wirusy, jak gruzlica, krztusiec, blonica czy np koklusz
dcd
postuje jak opętany!
Posty: 321
Rejestracja: 25-02-2018, 21:00
Lokalizacja: eastern discomfort

Re: FURIA

21-06-2018, 17:41

Świata koniec jest to.
mistrzsardu
rasowy masterfulowicz
Posty: 2634
Rejestracja: 10-05-2005, 23:03
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: FURIA

21-06-2018, 18:01

Sybir pisze:Furia zagra na tegorocznym Openerze.
Elegancko, wiadomo którego dnia? Poszedłbym na Furię zamiast Depeche Mode, jakby grali w czwartek.
Celem życia nie jest przeżycie.
Awatar użytkownika
Yohn_Edward_Yancey
rozkręca się
Posty: 57
Rejestracja: 18-10-2016, 17:23

Re: FURIA

21-06-2018, 18:47

W środę grają. Nick Cave i Dead Cross również, więc wybieram się na ten dzień.
Awatar użytkownika
Sybir
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10428
Rejestracja: 16-11-2011, 22:15
Lokalizacja: Voivodowice

Re: FURIA

21-06-2018, 19:37

Środę jeszcze rozważam (ze względu na wymienione twory), a jeszcze Furia... OK, muszę to przetrawić.
Ciekaw jestem reakcji openerowiczów.
nicram pisze:Antichrist niszczy UaFM w pięć sekund.
Triceratops pisze:szczepic sie mozna na rzadko mutujace i w miare stale genetycznie wirusy, jak gruzlica, krztusiec, blonica czy np koklusz
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16346
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: FURIA

21-06-2018, 19:48

bardzo lubię ten festiwal. luźna piknikowa atmosfera. taka do zabrania dzieciaka. myślę, że ta Furia tam nie przeszkadza i nie wywoła zdziwienia. ja bym zobaczył Gorillaz, Massive Attack. młodej obiecałem Bruno Marsa. po zobaczeniu Kasabian na openie jest na tak. bierz Sybir żonę, młodych i spędź miły czas nad polski morzem, no w jego okolicy.
.
Awatar użytkownika
Sybir
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10428
Rejestracja: 16-11-2011, 22:15
Lokalizacja: Voivodowice

Re: FURIA

21-06-2018, 21:08

Jest plan, żeby nawiedzić przestrzeń lotniska w Kosakowie dwukrotnie, ale to się jeszcze okaże. W przeszłości byłem tam czterokrotnie, niejako przy okazji urlopu :D
nicram pisze:Antichrist niszczy UaFM w pięć sekund.
Triceratops pisze:szczepic sie mozna na rzadko mutujace i w miare stale genetycznie wirusy, jak gruzlica, krztusiec, blonica czy np koklusz
535

Re: FURIA

21-06-2018, 22:32

Od zawsze byłem przekonany, że nad polskie morze jeżdżą nastolatki i emeryci. Tymczasem jak widać, zdarzają się osoby w sile wieku i szczycie formy.
byrgh
zahartowany metalizator
Posty: 6122
Rejestracja: 09-09-2010, 00:01

Re: FURIA

27-06-2018, 23:40

Obrazek

:D
Awatar użytkownika
Loathe
postuje jak opętany!
Posty: 424
Rejestracja: 27-09-2011, 19:08
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Re: FURIA

28-06-2018, 07:16

Yohn_Edward_Yancey pisze:W środę grają. Nick Cave i Dead Cross również, więc wybieram się na ten dzień.
Ja kupiłem ze względu na Artcic Monkey (to był prezent dla mojej narzeczonej), dopiero przedwczaoraj dowiedziałem się, że zobaczę również Cave'a i Furię;>
Nic, naprawdę nic nie pomoże
jeśli Ty nie pomożesz dziś miłości
Awatar użytkownika
Anzhelmoo
weteran forumowych bitew
Posty: 1297
Rejestracja: 19-03-2017, 08:51

Re: FURIA

04-07-2018, 21:21

I jak wypadła Furia? ;)

https://3voor12.vpro.nl/speel~WO_VPRO_1 ... 2018~.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Powyżej profesjonalnie zarejestrowane audio z Roadburn. Brzmią rewelacyjnie!
Często jest tak...że nie, a potem coraz częściej jest tak...że nie, a potem zwykle jest tak...że nie. I potem zostaje już samo nie.
RippingHeadache
weteran forumowych bitew
Posty: 1153
Rejestracja: 30-12-2011, 16:30

Re: FURIA

06-07-2018, 12:15

Widziałem Furię na Openerze. Profesjonalny występ, ale dla mnie bez rewelacji. Z drugiej strony chwilę wcześniej widziałem znakomitego Cave'a więc poprzeczka była zawieszona naprawdę wysoko. ;)
Awatar użytkownika
Anzhelmoo
weteran forumowych bitew
Posty: 1297
Rejestracja: 19-03-2017, 08:51

Re: FURIA

06-07-2018, 17:11

I jak zostali przyjęci przez openerowców? Już o Dead Cross naczytałem się wiele dziwnych komentarzy typu: "kto ich tam zaprosił, to w ogóle nie jest muzyka, darcie ryja tylko". Nie ma to jak iść na festiwal muzyki alternatywnej (w teorii) i narzekać, że coś jest alternatywne. A co do Cave'a - mega zazdroszczę.
Często jest tak...że nie, a potem coraz częściej jest tak...że nie, a potem zwykle jest tak...że nie. I potem zostaje już samo nie.
RippingHeadache
weteran forumowych bitew
Posty: 1153
Rejestracja: 30-12-2011, 16:30

Re: FURIA

06-07-2018, 17:45

Furię oglądało kilkaset osób, początkowo zapełnione było gdzieś 60% namiotu. Pod koniec, kiedy Furia grała najciekawiej, czyli odchodząc od klasycznego black metalu, było może 30%. Podejrzewam, że duża część odpłynęła na koncert Arctic Monkeys a reszcie się znudziło. Trochę bananowej młodzieży podskakiwało przez chwilę i to tyle. Nikt nie gwizdał, nie wyzywał, popatrzyli i poszli a pod sceną zostali die hard fani. ;) Generalnie zespół nie pasował do tej imprezy, ale rozumiem, że kasa się zgadza (nie widzę w tym nic złego), poza tym ekipa grała podczas przedstawień "Wesela" (o bandyckiej porze 11.00, czyli nie miałem szansy być).

Nick Cave fenomenalny, ale zdarzyła się rzecz doprowadzająca do łez ze śmiechu, czyli koleś wyciągnięty na scenę, który zaczął artyście kraść show. ;)
Najlepszy występ na festiwalu to dla mnie chyba jednak Massive Attack, które odstawiło konkretne misterium w środku nocy.
Awatar użytkownika
Yohn_Edward_Yancey
rozkręca się
Posty: 57
Rejestracja: 18-10-2016, 17:23

Re: FURIA

06-07-2018, 18:25

Przyznać się kogo Patton zaprosił na scenę
Awatar użytkownika
HSVV
w mackach Zła
Posty: 987
Rejestracja: 27-12-2014, 04:52

Re: FURIA

06-07-2018, 21:48

tego 'misterium' Massive Attack zazdroszczę, bo w Berlinie tydzień temu ich występ w jasnym świetle nie do końca się sprawdził. 8 lat temu na openerze właśnie rozkurwili nastomiast w pył, szczególnie z tym rozciągniętym Atlas Air na koniec. koniec światów to był wtedy.
Maschinengewehr
Aus jeder Galaxie
Heilen wir
Allgemeine Agonie
Awatar użytkownika
Lukass
zahartowany metalizator
Posty: 4051
Rejestracja: 13-08-2015, 23:28
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: FURIA

07-07-2018, 12:42

Anzhelmoo pisze:Już o Dead Cross naczytałem się wiele dziwnych komentarzy typu: "kto ich tam zaprosił, to w ogóle nie jest muzyka, darcie ryja tylko". Nie ma to jak iść na festiwal muzyki alternatywnej (w teorii) i narzekać, że coś jest alternatywne. A co do Cave'a - mega zazdroszczę.
RippingHeadache pisze:Furię oglądało kilkaset osób, początkowo zapełnione było gdzieś 60% namiotu. Pod koniec, kiedy Furia grała najciekawiej, czyli odchodząc od klasycznego black metalu, było może 30%. Podejrzewam, że duża część odpłynęła na koncert Arctic Monkeys a reszcie się znudziło. Trochę bananowej młodzieży podskakiwało przez chwilę i to tyle. Nikt nie gwizdał, nie wyzywał, popatrzyli i poszli a pod sceną zostali die hard fani. ;) Generalnie zespół nie pasował do tej imprezy, ale rozumiem, że kasa się zgadza (nie widzę w tym nic złego), poza tym ekipa grała podczas przedstawień "Wesela" (o bandyckiej porze 11.00, czyli nie miałem szansy być).
Tak sobie myślę, że Opener przespał swoją szansę w tej kwestii jakieś 10 lat temu. Gdyby wtedy, wzorem innych festiwali, wstawili scenę z rockiem/metalem, a później ją konsekwentnie utrzymywali, to mogło by jakoś zadziałać. jakoś nikogo nie szokował Mayhem na Sziget Festival w swoim czasie :D Swoją drogą, widzę, że Sziget już takowej nie ma, ma za to prawdziwą scenę z world music - na Openerze też kiedyś była, ale to dawno temu - co roku trafiało się na niej coś ciekawego. Niestety, ten festiwal ma teraz politykę przyciągania staruszków takich jak my kilkoma dużymi nazwami, ale grupę docelową stanowi młodzież, a tej młodzieży serwuje się rzeczy, które dla nas w większości są raczej niestrawne. Bo dla kogo było Dead Cross, czy Furia, czy Swans ze dwa czy trzy lata temu? Minął chyba czas, że można sobie było łazić po terenie i w ciemno iść na jakiś koncert, trafiając często na rzecz dobrą. Pomijam już, że jak na tak duży festiwal, skład jest po prostu mały.

Tegoroczny line-up był dobry, dawno nie naliczyłem tylu interesujących mnie dużych i mniejszych nazw (w zeszłym roku to w sumie chyba liczyłem do zera). Co nie zmienia faktu, że postanowiłem odżałować koncert Cave'a oraz DM (ich akurat widziałem w tym roku, więc tragedii nie ma) i oszczędzić sobie przepychania się przez te tłumy. Im starszy jestem, tym bardziej nie mam na to ochoty, kiedyś bywałem tam często. Zachowany piniondz pójdzie na jakiś przyjemny wypad, prawdopodobnie połączony ze znacznie bardziej kameralnym występem muzycznym.
To those who did not dare to sing out of tune
Or sing a different song
To march to the beat of a different drum and speak
The truths others fear
ODPOWIEDZ