FURIA

Zasada tworzenia tematu - NAZWA ZESPOŁU + ewentualnie tytuł płyty lub inna treść jeżeli coś chcemy dodać.

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

Regulamin forum
Tematy związane tylko z jednym zespołem lub jedną płytą. Wszelkie zbiorcze typu "América Latina Metal" lub "Najlepsza polska płyta thrash" itp. proszę zakładać w dziale "Dyskusje o muzyce metalowej"
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ultravox
zahartowany metalizator
Posty: 5081
Rejestracja: 31-08-2006, 23:09

Re: FURIA

27-01-2017, 18:26

Muszę przyznać, że jestem pozytywnie zaskoczony tym wywiadem. Spodziewałem się, że będzie to drętwe i bełkotliwe, a tymczasem Nihil mówi konkretnie i sensownie, choć pozornie jest dokładnie na odwrót. Na minus brak zrozumienia pomiędzy prowadzącym a jego gościem.
Awatar użytkownika
jesusatan
weteran forumowych bitew
Posty: 1847
Rejestracja: 11-12-2013, 21:11

Re: FURIA

27-01-2017, 19:27

mj. pisze:Wyczekując wyjścia z roboty poświęciłem te 21 minut mojego czasu na przesłuchanie rozmowy. I w zasadzie mam dwie obserwacje:
1. cała masa wątków, początkowo poruszonych, została zostawiona ot tak sobie... więc jaki jest sens zadawania pytań, skoro po krótkiej, dość enigmatycznej odpowiedzi, odpuszczamy rozmówcy i przechodzi do innego zagadnienia?
mialem identyczne odczucia.
poza tym Nihil wg mnie jest soba, szczery w tym co robi. a czy komus sie to podoba czy nie... jego broszka.
Awatar użytkownika
uglak
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9669
Rejestracja: 15-06-2012, 12:03
Lokalizacja: ארץ ישראל

Re: FURIA

27-01-2017, 19:37

ja z kolei jestem zawiedziony - Nihil wypadl tutaj jak metalowiec-licealista przekonany o swojej wyjatkowosci tylko dlatego, ze przyczytal pare madrych ksiazek wiecej niz jego rowniesnicy (ale niekoniecznie wiele z nich wyniosl)
Guilty of being right
Awatar użytkownika
ultravox
zahartowany metalizator
Posty: 5081
Rejestracja: 31-08-2006, 23:09

Re: FURIA

27-01-2017, 19:41

W ogóle tak tego nie odebrałem. Szczególnie, że o żadnych książkach nie było chyba mowy.
Awatar użytkownika
uglak
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9669
Rejestracja: 15-06-2012, 12:03
Lokalizacja: ארץ ישראל

Re: FURIA

27-01-2017, 19:49

chodzilo mi bardziej o ogolny odbior niz odniesienie do konkretnej wypowiedzi. w papierowych wywiadach wypada lepiej - tutaj sprawial wrazenie zagubionego
Guilty of being right
Awatar użytkownika
hcpig
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9338
Rejestracja: 06-07-2008, 13:23

Re: FURIA

27-01-2017, 20:41

Ta postawa autystyka-pomyleńca świadomie stąpającego po cienkim lodzie samozażenowania jest piękna :)

Wywiady z metalowcami to pomyłki ale tutaj mamy wyjątek.
Yare Yare Daze
Awatar użytkownika
uglak
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9669
Rejestracja: 15-06-2012, 12:03
Lokalizacja: ארץ ישראל

Re: FURIA

27-01-2017, 20:52

ale fejm jest ;-)

Obrazek
Guilty of being right
RippingHeadache
weteran forumowych bitew
Posty: 1149
Rejestracja: 30-12-2011, 16:30

Re: FURIA

27-01-2017, 22:52

Spoko wywiad, nie rozumiem padających zastrzeżeń czy do odpytywanego, czy też pytającego. Jedyne ale mam do beznadziejnego ostatniego pytania, ale to przecież detal
Awatar użytkownika
So_It_Is_Done
rasowy masterfulowicz
Posty: 3019
Rejestracja: 28-06-2006, 08:25
Lokalizacja: Warszawa

Re: FURIA

28-01-2017, 11:19

Z całym szacunkiem dla Furii i projektów, teraz gdy niestety stały się modne, nie skłoni to niektórych do sięgnięcia po nie, a ich niszowość stała się trendem na nieszczęście Nihila.
Dziękuję Boże, że istnieje black metal.
RippingHeadache
weteran forumowych bitew
Posty: 1149
Rejestracja: 30-12-2011, 16:30

Re: FURIA

28-01-2017, 13:31

So_It_Is_Done pisze:Z całym szacunkiem dla Furii i projektów, teraz gdy niestety stały się modne, nie skłoni to niektórych do sięgnięcia po nie, a ich niszowość stała się trendem na nieszczęście Nihila.
Na czym polega to nieszczęście? Na tym, że zdecydowanie więcej ludzi kupi jego płyty i przyjdzie na koncerty?
Awatar użytkownika
hcpig
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9338
Rejestracja: 06-07-2008, 13:23

Re: FURIA

28-01-2017, 20:58

Ale gość jest uczciwy jak chuj, zdaje sobie sprawę z jednej strony z tego jaką żenadę wywołują różnego rodzaju mizantorpijno-leśne deklaracje, z drugiej mimo to cały czas je zapodaje świadom ich integralności z wiadomą muzą niejako godząc sie z ww żenułą. Do tego nie pierdoli o własnej elitarności, 385 w tym roku przekraczaniu Rubikonu itp. mówi wprost że black, przynajmniej w ich wydaniu to muza obiektywnie przystępna, dlatego ta nie odrzuca nakręconej hajpem publiki i dalej go potęguje, nie to co spocony, headbangerski thrash czy death.

Bardzo dobry, uczciwy wywiad.
Yare Yare Daze
LelandPalmer
świeżak
Posty: 1
Rejestracja: 29-01-2017, 19:12

Re: FURIA

30-01-2017, 11:44

Ciezko bylo przejsc przez ten wywiad do konca. Nihil i Orbitowski strasznie męczą wora. Odpowiedzi Nihila kompletnie nie trzymaja sie sensu i jakiejs logiki nawet swiata, ktory sam tworzy. Ostatnie pytanie zwiazane z cesarzem to odwolanie do tekstu MOROWE i jak dla mnie Nihil tu tez polegl ostatecznie zaprzeczajac temu co sam napisal i spiewa.
Plasfodeur
weteran forumowych bitew
Posty: 1635
Rejestracja: 16-05-2012, 17:08

Re: FURIA

30-01-2017, 11:58

Nihil

Poległy pod pytaniem.

[*]
Grrrówno!
Awatar użytkownika
trup
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14773
Rejestracja: 26-11-2009, 14:38

Re: FURIA

30-01-2017, 12:00

uglak pisze:ja z kolei jestem zawiedziony - Nihil wypadl tutaj jak metalowiec-licealista przekonany o swojej wyjatkowosci tylko dlatego, ze przyczytal pare madrych ksiazek wiecej niz jego rowniesnicy (ale niekoniecznie wiele z nich wyniosl)
Pomyliło CI się z plastkiem.
Nihil. Spoko. Wywiady z nim są bez sensu bo on ma je kompletnie w dupie. Ale o jakiejś pozie tu nie ma mowy. Tak naprawdę, to bardziej zagubiony był tu Orbitowski, bo kompletnie nie umie z Nihilem rozmawiać. Nie czuje tego.
hO Aster Tor Pente - "Give Light and The People Will Follow."
„Kto poznał świat, znalazł trupa, a kto znalazł trupa, świat nie jest go wart” (logion 57)
Awatar użytkownika
trup
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14773
Rejestracja: 26-11-2009, 14:38

Re: FURIA

30-01-2017, 12:02

ultravox pisze:Muszę przyznać, że jestem pozytywnie zaskoczony tym wywiadem. Spodziewałem się, że będzie to drętwe i bełkotliwe, a tymczasem Nihil mówi konkretnie i sensownie, choć pozornie jest dokładnie na odwrót. Na minus brak zrozumienia pomiędzy prowadzącym a jego gościem.
Dokładnie. Orbita się zagubił kompletnie. Nihil wyprowadził go w ... las. Ciemny. Gęsty.
hO Aster Tor Pente - "Give Light and The People Will Follow."
„Kto poznał świat, znalazł trupa, a kto znalazł trupa, świat nie jest go wart” (logion 57)
Awatar użytkownika
Only_True_Believers
rasowy masterfulowicz
Posty: 3155
Rejestracja: 31-05-2006, 08:55
Lokalizacja: planeta małp

Re: FURIA

30-01-2017, 12:04

Nichil celnie powiedział, że rzeczy materialne odrywają nas od odkrywania sensu egzystencji, jednak potem powiedział, że wycieczki to juz są spoko. Troche miałem wrażenie ,jakbym słuchał siebie z liceum "chodze na czarno, jestem inny niż oni wszyscy". Takie pierdolenie, aby sie dowartościować.
Misantrophy so deep in me

moja kolekcja cd's:
https://rateyourmusic.com/~auranoir85?f ... at2fFxF5yo
Awatar użytkownika
So_It_Is_Done
rasowy masterfulowicz
Posty: 3019
Rejestracja: 28-06-2006, 08:25
Lokalizacja: Warszawa

Re: FURIA

30-01-2017, 15:53

Nie wygląda na człowieka, któremu trzeba dowartościowywania. Pewnie to pojęcie jest mu dalekie.

Mam spory dylemat, czy zapoznać się za ich twórczością, własnie przez to, że stali się teraz trendem i wydaje mi się, że jak tak dalej pójdzie to rozwiążą działalność albo zaczną wydawać tylko na kasetach lub LP.
Dziękuję Boże, że istnieje black metal.
Awatar użytkownika
Gotyk
zaczyna szaleć
Posty: 289
Rejestracja: 11-01-2017, 16:25
Lokalizacja: WLKP

Re: FURIA

24-02-2017, 18:52

Wywiad z Nihilem.

Powrót Metalmanii spotkał się z bardzo mieszanymi opiniami pośród polskiej społeczności metalowej. Jednym z zaproszonych zespołów jest Furia, która w zeszłym roku wydała album „Księżyc milczy luty” (nasza recenzja), niezwykle zachwalany, zamykający większość top 10 list najlepszych albumów ubiegłego roku (w tym i naszej). W tych okolicznościach udało mi się porozmawiać z Michałem „Nihilem” Kuźniakiem.

Deathmagnetic.pl: Jak pewnie doskonale wiesz, naszym największym krajowym towarem eksportowym w kwestii metalu jest Behemoth. Chciałbym Cię spytać, jak postrzegasz ich prezencję sceniczną (stroje, słynne opłatki, polityczno-religijna otoczka)?

Nieważne, jak ja to postrzegam, pytaniem ciekawszym byłoby „jak ludzie to postrzegają?”, a skoro Behemoth ma pełne sale, oznacza to, że to wszystko postrzegane jest jako gustowne przez społeczność metalową.

D: Jak byłem na Islandii, to niemal cała społeczność metalowa uznała, że polski black metal (wymienili min. Furię, Mgłę, Morowe, Odrazę, oraz wiele innych) jest obecnie najlepszy na świecie. W wielu innych krajach słyszałem podobną opinię. Jak się na to zapatrujesz? Czy jest jakiś inny kraj w którym widzisz silną scenę blackową?

Nie widzę, ale nie mam też wiedzy na ten temat. Polska faktycznie wydaje się na tę chwilę dość mocna, choć należałoby zadać pytanie, na ile gramy faktycznie dobrą muzykę, a na ile jest po prostu dobry klimat na nasz kraj. Nie sądzę, żebyśmy byli wybitni, albo inaczej, uważam że potencjału nie wykorzystujemy we właściwy sposób. Bardziej skłoniłbym się do tezy, że to świat (zachodni) sprzeciętniał, a my trochę z niego wystajemy. Jeszcze. Do tego popularność kilku naszych zespołów w rodzaju Vader, Behemoth, Mgła, Decapitated na świecie zdecydowanie dodaje nam punktów jako scenie.

D: Dość niedawno wziąłeś udział w wywiadzie w TVP Kultura. Czy uważasz że warto pokazywać się w telewizji publicznej, szczególnie biorąc pod uwagę opinię na jej temat?

Na tę chwilę trudno mi powiedzieć, czy warto. To się okaże. TVP Kultura wydaje się póki co zadziwiająco niezależna, poza tym robi sporo ciekawych, nawet bardzo ciekawych produkcji. Chociaż właściwie jakie ma to znaczenie? Żadne. TVP nie jest problemem, ale media w ogóle, które zmieniły swoją funkcję z informacyjnej na PR-owską, a ludność nie zdążyła jeszcze tego zauważyć. To się tyczy każdego medium dziś, za DeathMagnetic też pewnie stoi Mosad.

D: Skąd bierzesz pomysły na swoje teksty?

Znikąd.

D: Scenicznie znany jesteś przede wszystkim jako „Nihil”. O ile etymologia wydaje się być oczywista, to chciałbym się dowiedzieć, kiedy wymyśliłeś ten pseudonim, w jakich okolicznościach.

Niestety nie pamiętam. Albo nie chcę pamiętać.

D: Ostatnia płyta Furii, „Księżyc milczy luty”, jest bardzo ciekawym nagraniem. Czy planujesz iść dalej w tym kierunku, czy to też był jednorazowy pomysł?

Zwykle obieramy cztery strony świata jako cel, więc o kierunkach nic sensownego do opowiadania nie ma. Może kiedyś tu wrócimy, nie wiem. Wiem póki co tyle, że na nowej płycie nie.

D: Jak postrzegasz obecnie fakt tego, że black wchodzi do mainstreamu? Jak chociażby wasz występ na OFF Festiwalu. Czy jest jeszcze miejsce na odrębność, underground w blacku?

Z jednej strony to smutne, a z drugiej zabawne. Smuci, kiedy do głosu dochodzą sentymenty, no bo przecież te wszystkie subkultury powstały w opozycji do popkultury, w uproszczeniu, właśnie jako manifesty kultury alternatywnej. Bawi, bo okazuje się, że w większości to było nic innego jak stroszenie piórek, jak popisywanie się przed kolegami, przed dziewczętami i miłe spędzanie czasu. Prawdziwi wojownicy mimo wszystko zostali na placu boju i jak zwrócisz na to uwagę, to z łatwością dostrzeżesz kto jest kim. Co w tym wszystkim najciekawsze, często próbuje się ich gnębić, jak chociażby Besatt, który przecież jako jeden z niewielu idzie obraną kiedyś ścieżką. My zagraliśmy na OFFie z chęcią, bo oferują ciekawy dla nas katalog, poza tym wiemy, że sprawa jest tu przegrana, nie obronimy się przed tym, nie w ten sposób. Znaleźliśmy się w punkcie, w którym trzeba przedefiniować kontrkulturę, no chyba że jednak dobrze się czujesz w popie. Rodzi się tu masa ciekawych pytań, które warto by było przedyskutować. I są to pytania aktualne, odpowiedzi zdecydują o losie gatunku, czy muzyki w ogóle.

D: Zostając w temacie festiwali – Furia będzie jednym z artystów występujących w reaktywowanej Metalmanii. Co sądzisz o powrocie tego festiwalu? Podoba Ci się zaproszony skład? Uważasz że to dobry pomysł wracać do tej imprezy po 8 latach?

Tak, to świetny pomysł, trzeba się tylko wysilić i kwestię powrotu porządnie przemyśleć. Polsce brakuje takiego święta, jest na nie zapotrzebowanie, ludzie też by się znaleźli. Do tego bardzo mocna i mocno osadzona marka. Obawiam się jednak, że łatwo ją zdewaluować, dlatego p. Mariola wraz z załogą powinna być czujna. Sytuacja jest idealna, ale trzeba ją z głową wykorzystać.

D: Które kapele z tegorocznego line-upu Metalmanii są według Ciebie najciekawsze?

Najciekawszą zdecydowanie jest Samael. Dobrze będzie też rzucić okiem na Moonspell, który zapewne zagra cały „Wolfheart”, czy inną starą, świetną płytę, jak to mają ostatnio w zwyczaju upadające zespoły. No i ogólnie skład jest fajny, bo jest retro, ja lubię retro.

D: Ostatnie pytanie. Czy planujesz nową płytę Morowe, czy też może jakiś nowy projekt?

Jedno i drugie. Nowe Morowe jest już w dość zaawansowanym stadium, w szóstym miesiącu powiedzmy. Otwierają się też nowe drzwi, ale póki co nie umiem o nich opowiedzieć więcej.
Awatar użytkownika
WaszJudasz
rasowy masterfulowicz
Posty: 3229
Rejestracja: 16-11-2010, 13:18

Re: FURIA

24-02-2017, 20:23

Dobrze będzie też rzucić okiem na Moonspell, który zapewne zagra cały „Wolfheart”, czy inną starą, świetną płytę, jak to mają ostatnio w zwyczaju upadające zespoły.

:D
Mózg powiększa się w czaszce, kiedy wody w rzece wzbierają. Wtenczas błony czerepu się wznoszą, przybliżając do czaszki.
Plasfodeur
weteran forumowych bitew
Posty: 1635
Rejestracja: 16-05-2012, 17:08

Re: FURIA

21-03-2017, 13:46

http://cojestgrane24.wyborcza.pl/cjg24/ ... inach.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Furia w Starym Teatrze w Krakowie zagra w "Weselu" w reżyserii Klaty, w maju, w opór czekam na efekt!

Chochoł królem Polski!
Grrrówno!
ODPOWIEDZ