MOONSPELL - LUSITANIAN METAL - 2 DVD + CD BOOK!!!

Zasada tworzenia tematu - NAZWA ZESPOŁU + ewentualnie tytuł płyty lub inna treść jeżeli coś chcemy dodać.

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

Regulamin forum
Tematy związane tylko z jednym zespołem lub jedną płytą. Wszelkie zbiorcze typu "América Latina Metal" lub "Najlepsza polska płyta thrash" itp. proszę zakładać w dziale "Dyskusje o muzyce metalowej"
ODPOWIEDZ
Death in another way
weteran forumowych bitew
Posty: 1678
Rejestracja: 07-11-2008, 13:01

MOONSPELL - LUSITANIAN METAL - 2 DVD + CD BOOK!!!

16-01-2009, 14:53

Znakomite wydawnictwo pod każdym względem!!!

Równie pięknie, ze smakiem, uwzględnijącego cały dorobek danego zespołu i prawdziwego dzieła sztuki,
jakim niewątpliwie jest, wydawnictwa dotychczas nie było!!! Wielki szacunek dla Fernando Ribeiro, wszystkich
aktualnych i byłych członków Moonspell i wydawców-naszego MMP (trzeba to tutaj przyznać) na licencji Century Media za nie, zwłaszcza, że nie zapomnieli o swoich niezwykle chlubnych początkach-próbę do demo zagrali jak grindowcy/thrasherzy, 1-szy koncert w makijażach blackmetalowych ubrani na czarno za wyjątkiem Fernando
(lubił w tych czasach wystepować w białej koszuli z czarną peleryną i bardzo specyficznym makijażem),
który miał wtedy dodatkowo bardzo specyficzny pseudonim-Langsuyar Tenebrarum Rex, z pentagramami
i odwróconymi krzyżami, następny koncert zamiszczony tutaj jest po najlepszym moim zdaniem ich materiale, czyli minialbumie Under The Moonspell, a jeszcze przed najlepszym 1-szym albumem-ma niesamowitą atmosferę z udziałem pięknej tancerki, która pełni tu rolę Vampirii (supportowali wtedy w 94-tym roku Cradle Of Filth), potem jest koncert z trasy, gdzie byli supportem Napalm Death w 95-tym roku, dwa koncerty z 96-go roku-4 utwory
z koncertu w krakowskim studiu Krzemionki, a zaraz potem znakomity koncert z Dusseldorfu promujacy 1-szy album w całości z prezentacją premiorowego wówczas kawałka z 2-go albumu... :-)
Z resztą każdy kto zechce zapozna się osobiście-a jest co oglądać, bo cały materiał dvd trwa ponad 7 godzin i jest ujęty chronologicznie, w interesujacej i w dopracowanej do perfekcji formie!!! Ten podwójny DVD BOOD z CD kosztuje w Saturnie 92,90 zł, samo dvd 64,90 zł, a samo cd 44,90, ale zdecydowanie polecam to 1-sze wydanie!!! Osobiście kupiłem przedostatnią sztukę i jestem z tego zakupu naprawdę niesamowicie zadowolony!!!:-)))
Awatar użytkownika
Maleficio
zahartowany metalizator
Posty: 5311
Rejestracja: 13-11-2005, 14:38
Lokalizacja: Sjakk Matt Jesu Krist
Kontakt:

Re: MOONSPELL - LUSITANIAN METAL - 2 DVD + CD BOOK!!!

16-01-2009, 15:17

o, słucha tego ktos>?
Awatar użytkownika
Skaut
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 7410
Rejestracja: 27-03-2004, 13:19

16-01-2009, 15:19

Ale o co chodzi? :D

Kiedyś nawet teraz wcale.

Wolfheart - 6/10
Irreligious - 5,5/10
Sin/Pecado - 3/10
The Butterfly Effect - 7,5/10
Darkness and Hope - 4/10
The Antidote nie słyszałem
Memorial - nie słyszałem
Under Satanae - nie słyszałem
Night Eternal - 2/10

to tak w skrócie :D
Coś tam było! Człowiek!
Awatar użytkownika
4m
weteran forumowych bitew
Posty: 1277
Rejestracja: 01-01-2008, 12:01
Lokalizacja: z pyłów, energii, świateł i cieni...

Re:

16-01-2009, 15:26

Skaut_Kwatermaster pisze: Wolfheart - 6/10
Irreligious - 5,5/10
Sin/Pecado - 3/10
The Butterfly Effect - 7,5/10
Zamień miejscami dwie ostatnie oceny, bo się obrażę :P
from the thunder
and the thought
and the chaos
that free the form
Awatar użytkownika
Riven
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16717
Rejestracja: 27-05-2004, 11:15
Lokalizacja: behind the crooked cross
Kontakt:

Re: MOONSPELL - LUSITANIAN METAL - 2 DVD + CD BOOK!!!

16-01-2009, 15:37

zajebiscie lubie utwor Wolfshade, jest naprawde doskonaly.
poza tym cholernie lubie gitary w The Hanged Man, mimo, ze niestety caly utwor jest troszke tandetny. no ale drugi riff na poczatku po prostu zabija
this is a land of wolves now
Awatar użytkownika
Skaut
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 7410
Rejestracja: 27-03-2004, 13:19

16-01-2009, 15:40

4m pisze:
Skaut_Kwatermaster pisze: Wolfheart - 6/10
Irreligious - 5,5/10
Sin/Pecado - 3/10
The Butterfly Effect - 7,5/10
Zamień miejscami dwie ostatnie oceny, bo się obrażę :P
no fuckin way ;) tak jak napisałem, kiedyś nawet Grzech mnie się podobał, teraz ten album jest cholernie płaski, wsiowy, z pseudo-patetycznym wokalem, pretendujący do miana jakiegoś "gotyckiego" klasyka. Pierwsze wrażenie jest pozytywne, ale z każdym kolejnym odsłuchem jest coraz gorzej, bo za tymi dźwiękami nic się nie kryje. "The Butterfly..." to zajebista eksperymentalna odskocznia, uważam, że całkiem udana. Coś na styl "procentów" MDB. Ribeiro (czy jak tam się to pisze) się nie spina podczas swoich "melorecytacji", no i generalnie unosi się nad tym albumem fajna narkotyczna atmosfera.
Coś tam było! Człowiek!
Awatar użytkownika
twoja_stara_trotzky
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9857
Rejestracja: 14-03-2006, 20:37
Lokalizacja: 3city

Re: MOONSPELL - LUSITANIAN METAL - 2 DVD + CD BOOK!!!

17-01-2009, 11:08

ten zespół to synonim wsi największej. jeszcze najlepsze jest Sin / Pecado, ale i ta płyta ponad 3/10 nie wystaje.
aryman
postuje jak opętany!
Posty: 490
Rejestracja: 20-02-2008, 12:27
Lokalizacja: WLKP

Re: MOONSPELL - LUSITANIAN METAL - 2 DVD + CD BOOK!!!

31-01-2009, 15:15

Całkiem zacne wydawnictwo. Dali chłopcy sporo materiału. Jak ktoś lubi/ceni Moonspella (ja głównie ze względów sentymentalnych, ale zdarzyło im się kilka genialnych kawałków), to na pewno będzie zadowolony. Zresztą kupę śmiechu miałem z ich pierwszych koncertów - makijaż, zianie ogniem i kulawe granie. Widać, że mają dystans do siebie. A co do wsi - negatywne ocenianie muzyki za pomocą słowa-klucza "wieś" jest bardzo prostackie. Idąc tym tropem, jaki istnieje w świadomości ogółu, muzyka metalowa musi zawierać odrobinę rzeczonej wsi, a jeśli metal ma ambicję owej "wsi" się pozbyć, to przestaje być metalem, a staje się mdłą pretensją pozbawioną znaczenia. Ale żeby to dostrzec, trzeba umieć się zdystansować.
Urodziłem się Hebrajczykiem, ale potem przeszedłem na narcyzm. (W. Allen)
vulture

Re: MOONSPELL - LUSITANIAN METAL - 2 DVD + CD BOOK!!!

31-01-2009, 16:21

twoja_stara_trotzky pisze:ten zespół to synonim wsi największej. jeszcze najlepsze jest Sin / Pecado, ale i ta płyta ponad 3/10 nie wystaje.
popierdoliło cie kaziu?

9/10 ,reszta 3/10,nowa płyta 2/10
aryman
postuje jak opętany!
Posty: 490
Rejestracja: 20-02-2008, 12:27
Lokalizacja: WLKP

Re:

31-01-2009, 16:57

Skaut_Kwatermaster pisze:
4m pisze:
Skaut_Kwatermaster pisze: Wolfheart - 6/10
Irreligious - 5,5/10
Sin/Pecado - 3/10
The Butterfly Effect - 7,5/10
Zamień miejscami dwie ostatnie oceny, bo się obrażę :P
"The Butterfly..." to zajebista eksperymentalna odskocznia, uważam, że całkiem udana. Coś na styl "procentów" MDB. Ribeiro (czy jak tam się to pisze) się nie spina podczas swoich "melorecytacji", no i generalnie unosi się nad tym albumem fajna narkotyczna atmosfera.
Coś w ten deseń.
Urodziłem się Hebrajczykiem, ale potem przeszedłem na narcyzm. (W. Allen)
Awatar użytkownika
Maleficio
zahartowany metalizator
Posty: 5311
Rejestracja: 13-11-2005, 14:38
Lokalizacja: Sjakk Matt Jesu Krist
Kontakt:

Re: MOONSPELL - LUSITANIAN METAL - 2 DVD + CD BOOK!!!

31-01-2009, 17:29

chyba już wolę temat o DsO :D
Awatar użytkownika
manieczki
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12171
Rejestracja: 25-07-2010, 03:07

Re: MOONSPELL - LUSITANIAN METAL - 2 DVD + CD BOOK!!!

08-02-2012, 20:09

Obrazek
http://krucjatarozancowazaojczyzne.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
shagwest
zaczyna szaleć
Posty: 256
Rejestracja: 01-10-2011, 01:38

Re: MOONSPELL - LUSITANIAN METAL - 2 DVD + CD BOOK!!!

08-02-2012, 20:32

"Seth, zajebista ta okładka waszej nowej płyty. Zrób nam taką, ale z gołą babą."

Obrazek
So say we all.
Awatar użytkownika
manieczki
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12171
Rejestracja: 25-07-2010, 03:07

Re: MOONSPELL - LUSITANIAN METAL - 2 DVD + CD BOOK!!!

08-02-2012, 20:33

zauwazcie ze omega wali konia labedziowi
http://krucjatarozancowazaojczyzne.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
beastov23
weteran forumowych bitew
Posty: 1303
Rejestracja: 16-08-2008, 14:17

Re: MOONSPELL - LUSITANIAN METAL - 2 DVD + CD BOOK!!!

08-02-2012, 20:34

shagwest pisze:"Seth, zajebista ta okładka waszej nowej płyty. Zrób nam taką, ale z gołą babą."
A tam, styl Setha jest tak rozpoznawalny, że on już inaczej po prostu nie robi.
maximum walrus yields maximum walrus

:3
DCI Hunt

Re: MOONSPELL - LUSITANIAN METAL - 2 DVD + CD BOOK!!!

08-02-2012, 20:38

manieczki, a może jest szimejlem i próbuje mu wkuloć do życi?
Awatar użytkownika
manieczki
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12171
Rejestracja: 25-07-2010, 03:07

Re: MOONSPELL - LUSITANIAN METAL - 2 DVD + CD BOOK!!!

08-02-2012, 20:38

:/
http://krucjatarozancowazaojczyzne.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
aryman
postuje jak opętany!
Posty: 490
Rejestracja: 20-02-2008, 12:27
Lokalizacja: WLKP

Re: MOONSPELL - LUSITANIAN METAL - 2 DVD + CD BOOK!!!

09-02-2012, 13:37

Fernando Ribeiro o nowej płycie mówi:

„Prawdziwy zespół musi mieć wspaniałą przeszłość, solidną teraźniejszość i jasną przyszłość. Co więcej, prawdziwy zespół musi wiedzieć, jak żyć przez te wszystkie sezony, radzić sobie z ich duchami, cieniami. Jego celem jest światło, formowanie ciemności osobowością. Nasz nowy album jest oświadczeniem. Nasza krew jest tuszem. Wasza skóra zwojem, po którym będziemy pisać. Napalm Records jest naszym posłańcem, bądźcie gotowi.”

Razem z „Alpha Noir” w specjalnym wydaniu delux zostanie dołączona płyta „Omega White”, muzyczny bliźniak, na którym znajdzie się osiem utworów ze sfery cienia w hołdzie dla Type Of Negative oraz Sisters Of Mercy. Moonspell zapewnia, że każda piosenka będzie klejnotem i że żaden album zespołu nie był tak blisko arcydzieła, jak jest „Alpha Noir”.


Czy po takiej zapowiedzi ktoś ma jeszcze jakieś wątpliwości, jaka to będzie płyta?
No faktycznie wsią zajechało.
Urodziłem się Hebrajczykiem, ale potem przeszedłem na narcyzm. (W. Allen)
Awatar użytkownika
Lykantrop
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8015
Rejestracja: 23-12-2009, 17:51

Re: MOONSPELL - LUSITANIAN METAL - 2 DVD + CD BOOK!!!

09-02-2012, 13:43

Jestem w szoku, bo myślałem, że rozpadli się zaraz po "Irreligious" (który nawiasem lubię, tak samo jak poprzednika).
Only pierwsze bicia are real!
manieczki pisze:Proszę tutaj pana lykantropa nie denerwować dzisiaj już, bo wypił 5(pięć) piwek, d.o.k.u.r.w.i.l wor metalem i cisnienie jego wynosi tera 150/95
ODPOWIEDZ