BLAZE OF PERDITION

Zasada tworzenia tematu - NAZWA ZESPOŁU + ewentualnie tytuł płyty lub inna treść jeżeli coś chcemy dodać.

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

Regulamin forum
Tematy związane tylko z jednym zespołem lub jedną płytą. Wszelkie zbiorcze typu "América Latina Metal" lub "Najlepsza polska płyta thrash" itp. proszę zakładać w dziale "Dyskusje o muzyce metalowej"
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Scaarph
zahartowany metalizator
Posty: 6143
Rejestracja: 16-01-2008, 16:28
Lokalizacja: Scarlet Woman's Womb

Re: BLAZE OF PERDITION

08-05-2010, 22:18

ja właśnie jestem w trakcie zabiegu i szkoda, że twój nie jest przeprowadzany podczas wizyty domowej, bo zaczynało się właśnie robić ciekawie hehe
ON TO RUPTURE

Obrazek
Necro Skins Society
Awatar użytkownika
Kingu
weteran forumowych bitew
Posty: 1472
Rejestracja: 19-04-2002, 22:00
Lokalizacja: Superhausen
Kontakt:

Re: BLAZE OF PERDITION

09-05-2010, 00:40

Przy gadkach o BM w PL rzadko kiedy pada Non Opus Dei, a właśnie Klimorh tworzy coś własnego, odmiennego, wartościowego, i to od lat. Tyle, że ta sztuka prawie nie jest promowana.
Awatar użytkownika
Lykantrop
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8015
Rejestracja: 23-12-2009, 17:51

Re: BLAZE OF PERDITION

09-05-2010, 00:48

Nie jest promowana, bo nie ma w okół tego zgiełku, autoplotek i zasady decorum. Chociaż ja akurat do NOD podchodzę nieco sceptycznie, to nie ukrywam, że tutaj można mówic o jakiejś autorskiej wizji.
Only pierwsze bicia are real!
manieczki pisze:Proszę tutaj pana lykantropa nie denerwować dzisiaj już, bo wypił 5(pięć) piwek, d.o.k.u.r.w.i.l wor metalem i cisnienie jego wynosi tera 150/95
DCI Hunt

Re: BLAZE OF PERDITION

09-05-2010, 08:00

'Towards The Blaze Of Perdition' to dobry materiał, choć dawno nie słuchałem i w sumie nie wiem czy na ostatecznej wersji coś się zmieniło w stosunku do tego, co słyszałem wcześniej.
koreaniec pisze:Nie lubię muzyków którzy tyle pierdolą o wysokiej wartości swojej muzyki, muzyka powinna być zweryfikowana przez fanów.
E tam. Przesadna skromność jest dobra dla katolików :lol:
TORTURER pisze:Nawet nie chce mi sie sprawdzać,po samej okładce widac że trend na maksa.
Niezupełnie. Wprawdzie z zewnątrz może to tak wyglądać, ale znam tych gości od kilku lat i mają jak najbardziej poukładane w głowach. Inna sprawa, że w dobie wiadomego trendu, na pierwszy rzut oka faktycznie wszystko to może wyglądać podejrzanie...

A tak na marginesie to, abstrahując od powyższego cytatu, doszukiwanie się trendowej religijności w każdym zespole, który rozwijając się mentalnie/ideologicznie zaczyna zajmować się tematami nieco poważniejszymi od wojny z chrześcijaństwem i nuklearnych kozłów wojennych staje się zabawne. Ta cała 'religijność' to w gruncie rzeczy zupełnie naturalna ewolucja ideologiczna tego gatunku i tak naprawdę jak najbardziej słuszny kierunek jego rozwoju. Oczywiśćie pod warunkiem, że jest to treść, a nie tylko forma polegająca na umieszczaniu na okładkach charakterystycznych rycin i nadużywania słowa 'divine'
michal
zaczyna szaleć
Posty: 114
Rejestracja: 06-09-2008, 15:48

Re: BLAZE OF PERDITION

09-05-2010, 10:31

Lykantrop pisze:Jakbym miał takie podejście to pewnie nie przesłuchałbym żadnej kapeli, która powstała po 1999 r.

Chętnie bym posłuchał tego nowego BoP. Naprawdę. Ale ten kto odpowiada za mail info@putridprophet.pl chyba nie chce się pozbyć zapasów, bo czekam od 4 dni na mail z nr konta...
Też bym przesłuchał z ciekawości tylko, choć sama kapela dla mnie to jedna wielka ryba płynąca z nurtem trendu i nic więcej. No, ale niestety tak to jest jak wytwórnie (po stronie widać, że też kvltowa) prowadzi dziecko, które jak widać nie ma czasu na odpisywanie mejli i czasu na promocje wydawnictwa, dlatego za szkołę i naukę się brać a nie za wydawanie płyt ;-)
Awatar użytkownika
Riven
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16717
Rejestracja: 27-05-2004, 11:15
Lokalizacja: behind the crooked cross
Kontakt:

Re: BLAZE OF PERDITION

09-05-2010, 10:45

Conflagrator pisze:. Ta cała 'religijność' to w gruncie rzeczy zupełnie naturalna ewolucja ideologiczna tego gatunku i tak naprawdę jak najbardziej słuszny kierunek jego rozwoju. Oczywiśćie pod warunkiem, że jest to treść, a nie tylko forma polegająca na umieszczaniu na okładkach charakterystycznych rycin i nadużywania słowa 'divine'
tak, tylko ze trzeba to robic z klasa. bo to co widze tutaj , to szafowanie najbardziej chwytliwymi haselkami i taka w sumie "odpustowa" religijnosc. no ciezko chyba odniesc inne wrazenie po tych fotografiach i sloganach. Jak najbardziej wierze w szczerze intencje tych gosci, ale wrazenia sa takie - 'dimmu borgir gone religious'.... poza tym posluchalem z uwaga tego numeru z nowej plyty - wokal jest dosc wyrazny i choc nie powiem, ze przyswoilem sobie caly tekst, to sporo z niego da sie zrozumiec - no i naprawde, brzmi to cholernie sztampowo...

zestawienie z Mgłą/KSM ciezko uniknac i wtedy widac razaca roznice. Niby tez graja 'religijny black', niby tez nie sa zadnymi pionierami etc., ale ta muzyka jest szlachetna, brzmi autentycznie. Nawet jesli wpisuje sie w jakis nurt, to zachowuje wlasny charakter. No ale dobra, poslucham calej plyty, zagalopowalem sie i zaraz wydam ocene po przesluchaniu dwoch numerow :mrgreen:

co ciekawe, drugi, starszy kawalek duzo ciekawszy i ze znacznie lepszym (mniej wymuskanym) brzmieniem
this is a land of wolves now
DCI Hunt

Re: BLAZE OF PERDITION

09-05-2010, 12:27

Spoko, rozumiem i nie zamierzam być niczyim adwokatem. Muszę posłuchać znów tej płyty, bo jakoś niewiele już pamiętam.
Awatar użytkownika
koreaniec
w mackach Zła
Posty: 878
Rejestracja: 24-10-2009, 21:06

Re: BLAZE OF PERDITION

09-05-2010, 12:41

chciałem przejść do wywiadu z BoP żeby jeszcze raz coś zacytować
i nawet moja przeglądarka poznała się na "religijności" tych panów ;)

Obrazek

a tak serio to w tym wywiadzie koleś o jakże religijnej ksywce XCIII :D
stwierdza że Infernal War i Mgła są obecnie - cytat dosłowny - "trendi"
to dobrze czy źle?
Ostatnio zmieniony 09-05-2010, 12:51 przez koreaniec, łącznie zmieniany 2 razy.
Lefthandpathyoga
Awatar użytkownika
Riven
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16717
Rejestracja: 27-05-2004, 11:15
Lokalizacja: behind the crooked cross
Kontakt:

Re: BLAZE OF PERDITION

09-05-2010, 12:43

hahahaha
this is a land of wolves now
DCI Hunt

Re: BLAZE OF PERDITION

09-05-2010, 13:19

Łeeee... Chłopak jest nie na czasie. Teraz najbardziej trendi jest Furia, wszyscy nastoletni metalowcy/metalówki kochają Furię :lol: ( sam też bardzo lubię, bo to dobry zespół jest, ale nie w tym rzecz ). No, ale może BoP staną sie polskim Watain i ich równiez pokochają :)

Tak czy inaczej, fajna ta płyta.
Awatar użytkownika
Semigod
rozkręca się
Posty: 81
Rejestracja: 06-05-2008, 10:02

Re: BLAZE OF PERDITION

09-05-2010, 16:20

A ja za leniwy jestem żeby zastanawiać się nad czym czy jebią trendem czy nie. W chuju to mam. Fajna płyta.
Awatar użytkownika
Nerwowy
zahartowany metalizator
Posty: 6286
Rejestracja: 20-06-2009, 14:07

Re: BLAZE OF PERDITION

09-05-2010, 16:32

Semigod pisze:A ja za leniwy jestem żeby zastanawiać się nad czym czy jebią trendem czy nie. W chuju to mam. Fajna płyta.
No fajna, szczególnie jak przymknąć oko na pretensjonalność tekstów, która przekracza wszelkie normy ;). Ale taki urok tej kapeli.
De Mysteriis Dom Niggeriis
Slayer to kał i ogólnie rzecz biorąc beznadziejna kapela.
Awatar użytkownika
Tymothy
postuje jak opętany!
Posty: 657
Rejestracja: 07-06-2005, 14:29

Re: BLAZE OF PERDITION

09-05-2010, 16:44

Nerwowy pisze: No fajna, szczególnie jak przymknąć oko na pretensjonalność tekstów, która przekracza wszelkie normy ;). Ale taki urok tej kapeli.
ja pierniczę, ale i argument, gdyby ktoś chciał to by się mógł przyczepić do tekstów wielu spośród szanowanych i wielbionych na tym forum kapel
Hello darkness, my old friend
Awatar użytkownika
Semigod
rozkręca się
Posty: 81
Rejestracja: 06-05-2008, 10:02

Re: BLAZE OF PERDITION

09-05-2010, 17:08

Nerwowy pisze:
Semigod pisze:A ja za leniwy jestem żeby zastanawiać się nad czym czy jebią trendem czy nie. W chuju to mam. Fajna płyta.
No fajna, szczególnie jak przymknąć oko na pretensjonalność tekstów, która przekracza wszelkie normy ;). Ale taki urok tej kapeli.
W sumie jedyne co nieco mnie rozbawiło to "o boże któryś jest gównem", ale taki już urok tej kapeli.
Awatar użytkownika
Nerwowy
zahartowany metalizator
Posty: 6286
Rejestracja: 20-06-2009, 14:07

Re: BLAZE OF PERDITION

09-05-2010, 17:14

Semigod pisze:
Nerwowy pisze:
Semigod pisze:A ja za leniwy jestem żeby zastanawiać się nad czym czy jebią trendem czy nie. W chuju to mam. Fajna płyta.
No fajna, szczególnie jak przymknąć oko na pretensjonalność tekstów, która przekracza wszelkie normy ;). Ale taki urok tej kapeli.
W sumie jedyne co nieco mnie rozbawiło to "o boże któryś jest gównem", ale taki już urok tej kapeli.
No jest trochę tego typu kwiatków, pewnie gdyby teksty były po angielsku to by tak nie raziło. To jest właśnie ryzyko "śpiewania" po polsku.
De Mysteriis Dom Niggeriis
Slayer to kał i ogólnie rzecz biorąc beznadziejna kapela.
Awatar użytkownika
Adrian696
zahartowany metalizator
Posty: 3562
Rejestracja: 22-06-2007, 20:44

Re: BLAZE OF PERDITION

09-05-2010, 17:23

mi sie płytka bardzo podoba, teksty po polsku sa OK, nawet powiem wiecej - wolałbym aby było ich wiecej na płycie...
w zyciu naczytałem sie tylu głupszych tekstów po angielsku, ze szkoda wspominac...
Drone pisze:Dla mnie (dla mnie!) pozostajesz zjebem i oficjalnie wciągam cię na listę wrogów.
Awatar użytkownika
trup
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14777
Rejestracja: 26-11-2009, 14:38

Re: BLAZE OF PERDITION

09-05-2010, 19:30

Ja pierdolę kurwa jakie marudy.... a ci to kicz a tamci wiocha, szopka, sztampa, cepelia... kurwa mać.
Ja bym sobie życzył, żeby poziom twórczości i zaangażowania był równie wysoki w większości kapel... a tak nie jest.
Zajebista płyta. Pewnie że słychać Watain (ale to już chyba nie rekomendacja, bo przecież Watain wypuścił chujowego limitowanego boxa, wiec są do dupy), Kriegsmaschine, Mgłę...
A jaka miałaby być oprawa? Szorty z palmy i koszulka Anthrax czy śmierdzące trampki, katana z telewizorem i czerwony nos?

Pozdrawiam
Babcia
hO Aster Tor Pente - "Give Light and The People Will Follow."
„Kto poznał świat, znalazł trupa, a kto znalazł trupa, świat nie jest go wart” (logion 57)
Awatar użytkownika
TORTURER
w mackach Zła
Posty: 977
Rejestracja: 10-06-2007, 17:01
Lokalizacja: Oxford

Re: BLAZE OF PERDITION

09-05-2010, 20:00

Mi nie przeszkadza tzw "religijność" i podobienstwa do czołowych zespołow tegoz nurtu.Tylko mocno pretensjonalnie to jakos calościowo wygląda,perdition,kielichy,habity itd,moze to jest szczery i oddany zespoł,ale pierwsze wrażenie sa własnie,jak Riven powiedział "odpustowe",malo, za mało w tym czegos swojego...
Death Dwells in Love
Awatar użytkownika
trup
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14777
Rejestracja: 26-11-2009, 14:38

Re: BLAZE OF PERDITION

09-05-2010, 20:12

",malo, za mało w tym czegos swojego.."

Z tym się mogę zgodzić, ale tak jest w 99% zespołów więc argument kulawy. Nie każda kapela jest jak Master's Hammer ;-)
hO Aster Tor Pente - "Give Light and The People Will Follow."
„Kto poznał świat, znalazł trupa, a kto znalazł trupa, świat nie jest go wart” (logion 57)
Awatar użytkownika
koreaniec
w mackach Zła
Posty: 878
Rejestracja: 24-10-2009, 21:06

Re: BLAZE OF PERDITION

09-05-2010, 20:23

brakuje krzyku wyalienowanych jednostek w eter ;)
Lefthandpathyoga
ODPOWIEDZ