BLINDEAD

Zasada tworzenia tematu - NAZWA ZESPOŁU + ewentualnie tytuł płyty lub inna treść jeżeli coś chcemy dodać.

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

Regulamin forum
Tematy związane tylko z jednym zespołem lub jedną płytą. Wszelkie zbiorcze typu "América Latina Metal" lub "Najlepsza polska płyta thrash" itp. proszę zakładać w dziale "Dyskusje o muzyce metalowej"
535

Re: BLINDEAD

30-03-2019, 00:39

cobra_verde pisze:
535 pisze: Kilka razy padło, że to muzyka, poetyka i anturaż dla niedorozwojów, więc coś chyba jest na rzeczy.
A to niech się tłumaczy ten, co tak uważa, ja się nie podpisuję :) Dziwią mnie sarkania na zespół niezależny, który po prostu chce uciukać hajs na swoich zasadach. Kupowanie płyt z zagranicy za 57.99? Spoko! Przepłacanie za rary po jawnie spekulacyjnych cenach? Nie ma problemu! Dotłok limitu? Dajesz, zapłacę każdą cenę za drewnianą skrzynkę na pomidory z płytą w środku. Zespół bez wytwórni sprzedający swój produkt o 20 zł drożej niż średnia rynkowa? Janusze, cwaniaki! Ja tego nie kupuję. Ale jeśli ktoś czuje się z tym źle, zawsze można kupić inną płytę innego zespołu, takiego, co goni ja za 19,99. Jeśli cena jest tak istotna, takich wydawnictw nie brakuje.
Może też ściągnąć se z chomika i przestać pierdolić. Jest taki czas, że każdy może się poczuć dobrze w swej pasji i taki, że każdy każdemu może się wpierdolić do wyra. O tym jest nasze forum.
mj.
postuje jak opętany!
Posty: 457
Rejestracja: 27-01-2017, 08:18

Re: BLINDEAD

30-03-2019, 07:37

RippingHeadache pisze:
mj. pisze:Zastanawia mnie, dlaczego - w momencie gdy kapele same, bez wytwórni, decydują się wydawać płyty - na ogół ceny ich wydawnictw to lekka przesada...

Nosz kurwa, stać mnie. Ale 50 zeta za CD, którego produkcja i koszty z tym związane są mi doskonale znane?
Bez urazy ale przypomina mi ta wypowiedź komentarze odnośnie cen dań w knajpach - "dlaczego mam w lokalu płacić za obiad 25 zeta, jak w biedrze za 25 zeta kupię tyle produktów, że ugotuję sobie w domu na 4 dni, blablabla". ;)
Każdy chyba wie, że produkcja jednego CD kosztuje kilka zł, ale wypada do tego doliczyć inne koszty - nagrania z miksem i masteringiem, jakiejś promocji i, bo dlaczego nie, wynagrodzenia? A czy płyta się sprzeda w odpowiednim nakładzie, to już problem kapeli. Jak reszta materiału będzie na podobnym poziomie jak ten pierwszy kawałek (a słyszałem, że jest) i będzie więcej koncertów, to o sprzedaż raczej nie ma co się martwić.
Bez urazy, ale moim zdaniem przykład nietrafiony :)
Ja widzę to inaczej: hamburger w knajpie na mieście kosztuje 15-25 zł. A tu wyskakuje ktoś z kanapką za prawie dwa razy drożej. Ok, jego święte prawo. I sporo z Was ma mnóstwo racji. Głośno po prostu myślę, czy ta płyta jeszcze przed odsłuchem ma status wyjątkowej.

Ale dobra, nie ma tematu.

Ps. Daleko mi od klasycznego „jęczenia”, nie wylewam żali bo nie moja sprawa.
Ale forum oczywiście nie zawiodło - w dużym uogólnieniu: „ nie pasuje ci cena możesz spierdalac polaczku. Na pewno im zazdrościsz”. :D
Miejsca na normalną dyskusję tym razem nie było. Może następnym.
cobra_verde
zaczyna szaleć
Posty: 154
Rejestracja: 23-12-2010, 18:16

Re: BLINDEAD

30-03-2019, 07:58

mj. pisze: Bez urazy, ale moim zdaniem przykład nietrafiony :)
Ja widzę to inaczej: hamburger w knajpie na mieście kosztuje 15-25 zł. A tu wyskakuje ktoś z kanapką za prawie dwa razy drożej. Ok, jego święte prawo. I sporo z Was ma mnóstwo racji. Głośno po prostu myślę, czy ta płyta jeszcze przed odsłuchem ma status wyjątkowej.

Ale dobra, nie ma tematu.

Ps. Daleko mi od klasycznego „jęczenia”, nie wylewam żali bo nie moja sprawa.
Ale forum oczywiście nie zawiodło - w dużym uogólnieniu: „ nie pasuje ci cena możesz spierdalac polaczku. Na pewno im zazdrościsz”. :D
Miejsca na normalną dyskusję tym razem nie było. Może następnym.
Słyszałem tę płytę i dla mnie ma status wyjątkowej, ale oczywiście dla kogoś innego nie musi. Nie jest to w każdym razie hotdog z Orlenu. Marcin, to trochę jest tak, że "nie podoba się cena to jebać to", to się właśnie do tego - pewnym uogólnieniu - sprowadza :) Sprzedawca ustala cenę, a Ty decydujesz, czy ona Ci pasuje czy nie. Nie pasuje? Żyjesz dalej. Masz wątpliwości co do ceny? Żaden problem - czekasz do premiery sieciowej, słuchasz całości, stwierdzasz czy jest to warte Twoich pieniędzy. W moim odczuciu zespół - każdy, Twój też - ma pełne prawo ustalić sobie ile ich zdaniem powinna kosztować ich płyta, tym bardziej, jeśli obywa się bez wsparcia wytwórni. Inne są tańsze? Spoko, można kupić inne albo nie kupić nic. To są proste sprawy.
mj.
postuje jak opętany!
Posty: 457
Rejestracja: 27-01-2017, 08:18

Re: BLINDEAD

30-03-2019, 08:15

Słyszałeś już płytę, jest dobra - ok, to mi wystarczy na ten moment.
Ja i tak to kupię, jak zresztą wszystko od nich. Tym niemniej wyrażam swoje „zdziwienie” ceną, bo na polskiej szerokopojętej scenie muzycznej co raz to pojawiają się rzeczy godne uwagi, które trzymajà ten nieszczęsny dla wydawców poziom 30-33 zł. KATa nie komentuje z nowym CD bo mnie w ogóle nie obchodzi. Ale czyżby Blindead miał status „super” kapeli, która swoją muzyką zjada masę pozostałych, bardzo dobrych rzeczy ukazujących się niemalże co dzień? Mógłbym pisać i pisać..

Właśnie dlatego, że sam kiedyś trochę grałem odzywa się we mnie - nazwijmy to umownie „pokora” wobec rynku i potencjalnych odbiorców - nie mylić z niepewnością i obawą o wyśmianie. I z tego tylko wynika mój, jak się okazuje niepotrzebny wywód kilka stron wcześniej.
Awatar użytkownika
Wacław
rasowy masterfulowicz
Posty: 2904
Rejestracja: 04-08-2018, 08:37

Re: BLINDEAD

30-03-2019, 08:33

nic z tego nie rozumiem. czyli jak z tą ceną jest? można ją na wolnym rynku samemu kształtować, czy jakos to jest uregulowane odgórnie ? -:) bo brak dyskusji jak rozumiem bardzo komplikuje życie muzyków. sądzę, że się by wynikami tego panelu dyskusyjnego pokierowali w swoich kolejnych decyzjach byznesowych.

a ja nie o tym. to jaki tam nakład tam wchodzi w grę.?? bo może bym wykupił. skitral i jak to takie dobre wypuszczał na rynek po jednej miesięcznie. oczywiście z odpowiednia przebitką
mj.
postuje jak opętany!
Posty: 457
Rejestracja: 27-01-2017, 08:18

Re: BLINDEAD

30-03-2019, 09:17

A rób sobie co tylko chcesz. Ja nie kształtuje ceny. I nie mam na nią wpływu. Przy czym mogę chyba wyrazić swoje zdanie na ten temat. I z tego skorzystałem :)
Awatar użytkownika
Wacław
rasowy masterfulowicz
Posty: 2904
Rejestracja: 04-08-2018, 08:37

Re: BLINDEAD

30-03-2019, 09:20

mj. pisze:A rób sobie co tylko chcesz. Ja nie kształtuje ceny. I nie mam na nią wpływu. Przy czym mogę chyba wyrazić swoje zdanie na ten temat. I z tego skorzystałem :)
a jak z nakładem? tylko to mnie interesuje. nawet szacunek, w sensie zgrzebnie oszacowana wielkość.

ps. wiesz co to ironia ? tak pytam,bo widzę, że źle dzień zaczynasz. od niedoczytania pomiędzy liniami. no, ale to już nie mój problem.
cobra_verde
zaczyna szaleć
Posty: 154
Rejestracja: 23-12-2010, 18:16

Re: BLINDEAD

30-03-2019, 09:25

Przypomniała mi się dyskusja o cenie "With Hearts Toward None", które kosztowało 30 zł, a czyimś tam zdaniem powinno 25 :)
Awatar użytkownika
Oki
weteran forumowych bitew
Posty: 1945
Rejestracja: 16-09-2012, 00:30

Re: BLINDEAD

30-03-2019, 10:16

cobra_verde pisze:Przypomniała mi się dyskusja o cenie "With Hearts Toward None", które kosztowało 30 zł, a czyimś tam zdaniem powinno 25 :)
na tym czas dyskusję kończyć:)
mj.
postuje jak opętany!
Posty: 457
Rejestracja: 27-01-2017, 08:18

Re: BLINDEAD

30-03-2019, 10:43

Wacław pisze:
mj. pisze:A rób sobie co tylko chcesz. Ja nie kształtuje ceny. I nie mam na nią wpływu. Przy czym mogę chyba wyrazić swoje zdanie na ten temat. I z tego skorzystałem :)
ps. wiesz co to ironia ? tak pytam,bo widzę, że źle dzień zaczynasz. od niedoczytania pomiędzy liniami. no, ale to już nie mój problem.
Masz rację. Przepraszam. Trochę w złym tonie odpisałem.
A dzień zacząłem o 4:30 rano, wiec aktualnie już jestem w jego połowie.


Fascynuje mnie tylko praktyka uprawiana częstokroć tutak,J, ze w zasadzie każdą dyskusję można by kończyć w sposób - „nie chcesz, nie kupujesz”. Tylko po co wówczas w ogóle gadać? :D
Awatar użytkownika
Wacław
rasowy masterfulowicz
Posty: 2904
Rejestracja: 04-08-2018, 08:37

Re: BLINDEAD

30-03-2019, 10:52

myśle, że mimo wszystko dyskusja była -:) i kilka opcji/ punktów widzenia zostało zaproponowanych (w tym ta żeby nie kupować i spierdalać -:) ). a, że dyskusja przypomina tą brexitową, czyli bez konkluzji. takie czasy, taki trynd -;) ja bym się tam tym nie przejmował -:)

tak trochę w temacie. chwile temu na ławeczce jak mnie zadyszka złapała oglądałem Pana Romana w Kraśniku na YT. kilka minut wywiadu. i on tam, ten mentor nasz metalowy mówi, że dobrze, że się różnimy kolorowo. ma to sens.

[youtube][/youtube]

serdecznie pozdrawiam i życzę udanej drugiej połowy dnia !
mj.
postuje jak opętany!
Posty: 457
Rejestracja: 27-01-2017, 08:18

Re: BLINDEAD

30-03-2019, 10:57

Rzeczywiście, kilka trafnych spostrzeżeń dałoby się wywieść :D na czele jednak z tym, żeby się nie wpierdalać w cenę bo to nie moja sprawa. I w sumie z tym też bym się zgodził. Ale może mi się ona nie podobać :) tylko tyle i aż tyle.

Również pozdrawiam i jeszcze raz przepraszam!
535

Re: BLINDEAD

30-03-2019, 11:06

mj. pisze:
Wacław pisze:
mj. pisze:A rób sobie co tylko chcesz. Ja nie kształtuje ceny. I nie mam na nią wpływu. Przy czym mogę chyba wyrazić swoje zdanie na ten temat. I z tego skorzystałem :)
ps. wiesz co to ironia ? tak pytam,bo widzę, że źle dzień zaczynasz. od niedoczytania pomiędzy liniami. no, ale to już nie mój problem.
Masz rację. Przepraszam. Trochę w złym tonie odpisałem.
A dzień zacząłem o 4:30 rano, wiec aktualnie już jestem w jego połowie.


Fascynuje mnie tylko praktyka uprawiana częstokroć tutak,J, ze w zasadzie każdą dyskusję można by kończyć w sposób - „nie chcesz, nie kupujesz”. Tylko po co wówczas w ogóle gadać? :D
Bo tam gdzie wchodzą kwestie wyceny ostatecznie i tak decyduje rynek. Klient sam wybiera za co i ile chce zapłacić, nie mówiąc o tym że cena za cd w okolicach 50 czy 60 złotych nie jest wielkim nadużyciem. Przypomnę może o badziewnie wydanym digi Gorgoroth za osiemdziesiąt kilka złotych, nie mówiąc już o "powrotnym" albumie Obituary na nagranie którego była wielka zrzutka, a potem wydawca żenił go także po osiemdziesiąt kilka. To mogą być przykłady igrania ze zdrowym rozsądkiem, ale postępowanie Blindead, czy Romka? W tym kraju i na tych etapach kariery? Śmiem wątpić.
Awatar użytkownika
Hatefire
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10127
Rejestracja: 21-12-2010, 12:19
Lokalizacja: Katowice - miasto wielkich wydarzeń ;)

Re: BLINDEAD

30-03-2019, 12:30

mj. pisze:Fascynuje mnie tylko praktyka uprawiana częstokroć tutak,J, ze w zasadzie każdą dyskusję można by kończyć w sposób - „nie chcesz, nie kupujesz”. Tylko po co wówczas w ogóle gadać? :D
Dokładnie zresztą gdzie, jak nie na forum poświęconym muzyce można sobie podyskutować o polityce wydawniczej w naszej niszy muzycznej. Osobiście mi te 50 złotych nie jest moim zdaniem straszną ceną, jeśli dostaniemy za to schludne i przyzwoitej jakości wydanie (nie wiem akurat jak jest w tym przypadku). Jak na pt wieczór kupisz sobie jakieś łisky, colę do tego i coś na przegrychę, to wyjdzie drożej, a przyjemność jest na jeden wieczór tylko. Nikt nie krzyczy, że łisky za droga ;-) Spotify, youtube plus kupowanie od czasu do czasu rzeczy na, których mi zależy, to znakomita polityka i obejdzie się bez nielegalnej jumy, a stać wtedy człowieka, żeby od czasu do czasu kopsnąć nawet 50 cebulionów.
Od braci dla braci
Od dobrych dla dobrych
Kacapskiej kurwie
Zawsze chuj do mordy
Awatar użytkownika
mad
weteran forumowych bitew
Posty: 1609
Rejestracja: 20-05-2007, 16:28
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: BLINDEAD

31-03-2019, 17:34

Właśnie tak jest. Zresztą, co to jest teraz 50 zł? Pamiętajmy, że inflacja kroczy. Powoli, powoli, ale jednak... Nie wyobrażam sobie zrezygnować z zakupu płyty, na której mi zależy, tylko z tak błahego powodu jak cena. Mam wiele CD za ponad 70 zł i cieszę się nimi. Nikt mi nie kazał kupować...
Mój pierwszy CD Milesa Davisa kupiłem ok. 25 lat temu za bodajże 29 zł. Nie sądzę, żebym wtedy - jako beniaminek - zarabiał więcej niż 250 zł. O czym zatem mówimy?
Ogre
weteran forumowych bitew
Posty: 1125
Rejestracja: 26-02-2018, 19:47

Re: BLINDEAD

01-04-2019, 19:54

mad pisze:Nie wyobrażam sobie zrezygnować z zakupu płyty, na której mi zależy, tylko z tak błahego powodu jak cena. [....] Nikt mi nie kazał kupować...
Dziękuję, temat wyczerpany...
Awatar użytkownika
gelO
rasowy masterfulowicz
Posty: 3088
Rejestracja: 01-10-2007, 17:44
Lokalizacja: Lublin

Re: BLINDEAD

02-04-2019, 09:59

Płyta zamówiona, wyszło ponad 53 zł. Jak żyć.
Awatar użytkownika
Medard
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10129
Rejestracja: 22-04-2017, 19:15
Lokalizacja: Prag

Re: BLINDEAD

02-04-2019, 10:21

gelO pisze:Płyta zamówiona, wyszło ponad 53 zł. Jak żyć.
Oj tam, prawie co dwa tygodnie wystawiasz nowe aukcje.
Die Welt ist meine Vorstellung.
Awatar użytkownika
Oki
weteran forumowych bitew
Posty: 1945
Rejestracja: 16-09-2012, 00:30

Re: BLINDEAD

02-04-2019, 11:09

Swoja droga ciekawe ile sztuk CD Kata zejdzie na trasie.
Awatar użytkownika
uglak
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9643
Rejestracja: 15-06-2012, 12:03
Lokalizacja: ארץ ישראל

Re: BLINDEAD

02-04-2019, 13:21

nie wiem czy to dobrze, ale po prezentacji nowego kawalka Blindead odswiezylem sobie dyskografie Furii zamiast Blindead.
Guilty of being right
ODPOWIEDZ