PRIMORDIAL

Zasada tworzenia tematu - NAZWA ZESPOŁU + ewentualnie tytuł płyty lub inna treść jeżeli coś chcemy dodać.

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

Regulamin forum
Tematy związane tylko z jednym zespołem lub jedną płytą. Wszelkie zbiorcze typu "América Latina Metal" lub "Najlepsza polska płyta thrash" itp. proszę zakładać w dziale "Dyskusje o muzyce metalowej"
Awatar użytkownika
Medard
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10129
Rejestracja: 22-04-2017, 19:15
Lokalizacja: Prag

Re: PRIMORDIAL

05-04-2018, 20:49

uglak pisze:widze, ze za tydzien rusza europejska trasa Primordial. czyzby zainteresowanie nimi bylo tylko na forume? bo Niemcy, Czesi, Slowacy czy Wegrzy maja swoje konerty, a u nas okragle zero
To wiadomo już od kilku miesięcy.
Również A perfect circle nas ominie.

My mamy Vadera co pół roku, Huntera z Jelonkiem raz do roku
oraz festiwale Niech Cisza Milczy i Pol'and'Rock Festival
Awatar użytkownika
ozob
zahartowany metalizator
Posty: 6538
Rejestracja: 19-02-2017, 22:50

Re: PRIMORDIAL

07-04-2018, 12:33

Nowy album jest jednak wydmuszka. Przesluchalem z oblozone 20 razy I nic z niej nie zostalo procz utowru nr 2.
"Bawi mnie, gdy widzę jak ludzie, których tam wtedy nie było, albo nie są Norwegami, rozwodzą się nad dawanymi czasami, jakby wszyscy jednoczyli się wówczas przeciwko wspólnemu celowi" - Dolk.
Awatar użytkownika
Lukass
zahartowany metalizator
Posty: 4029
Rejestracja: 13-08-2015, 23:28
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: PRIMORDIAL

07-04-2018, 13:28

ozob pisze:Nowy album jest jednak wydmuszka. Przesluchalem z oblozone 20 razy I nic z niej nie zostalo procz utowru nr 2.
Nope. Świetna płyta, do tego zajebiście wyprodukowana, co doceniłem w pełni dopiero na słuchawkach. Ale to dobrze, że nie podoba się każdemu. Jak coś się podoba każdemu, to zwykle jest chujowe.
To those who did not dare to sing out of tune
Or sing a different song
To march to the beat of a different drum and speak
The truths others fear
Awatar użytkownika
nicram
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12097
Rejestracja: 13-04-2011, 18:53
Lokalizacja: Litzmannstadt

Re: PRIMORDIAL

07-04-2018, 14:11

Lukass pisze:Bardzo podoba mi się ta płyta po kilku przesłuchaniach. Potężny otwieracz i zamykacz, czyli standard dla Primordial, ale tu przeszli samych siebie. Liczne klasyczne nawiązania do środkowego okresu twórczości (gdzieś tak Spirit the Earth Aflame - Storm Before Calm) w Nail Their Tongues, Where Lie the Gods, Upon Our Spiritual Deathbed i Sunken Lungs. Chwilami ciekawa praca sekcji rytmicznej - ktoś tu zdrowo popracował nad sobą. Jestem ciekaw wokali na żywo, bo nakładek rzeczywiście sporo. Zaskoczył mnie klimat tej płyty, pierwsze przecieki tego nie zapowiadały, a tymczasem jest tu jakiś taki dziwny, podskórny niepokój, narastający praktycznie przez cały album aż do wspomnianego już, pomnikowego Last Call. Będzie słuchane, i to wielokrotnie.
Zgadzam się w całej rozciągłości. Wspaniały materiał. Bardzo zróżnicowany, a jednocześnie spójny. Po zajawkach wydawało mi się, że to nie zagra, ale jako całość Exile Amongst the Ruins jawi się jako twardy monolit. Zresztą wypełniają go świetne, wpadające w ucho, dopracowane utwory. Dla mnie rewelacja.
all the monsters will break your heart
Awatar użytkownika
moonfire
zahartowany metalizator
Posty: 3483
Rejestracja: 10-05-2011, 00:48

Re: PRIMORDIAL

09-04-2018, 23:44

Po jednym obrocie jestem na tak; ta kapela jeszcze mnie nie zawiodła. Płyta wydaje się bardziej stonowana, a wybuch wściekłości w pierwszym kawałku jest raczej wyjątkiem od reguły.
Sturm
postuje jak opętany!
Posty: 543
Rejestracja: 04-01-2010, 18:10

Re: PRIMORDIAL

11-04-2018, 23:30

Lukass pisze:
Sturm pisze:Jeszcze nie słyszałem, ale skoro piszecie, że dużo tu Dread Sovereign, jakoś wyjaśnia to drugą płytę tego zespołu. Według mnie okrutną porażkę, zrobioną jak gdyby zespół musiał wydać cokolwiek i wydał właśnie cokolwiek (a po „All Hell's Martyrs” miałem spore oczekiwania). No ale wychodziłoby, że AA przeniósł materiał na Primordial.
A to ciekawe, ja się do tej pory w pełni do jedynki nie przekonałem, za to dwójka zaskoczyła od razu. Faktem jest jednak, że wpływy grania Dread Sovereign tu są, ale mniej, niż można było podejrzewać przed premierą.
A ja dwójki nie byłem w stanie drugi raz przesłuchać, tak mnie odrzuciła. Ale może kiedyś...
Awatar użytkownika
Nerwowy
zahartowany metalizator
Posty: 6275
Rejestracja: 20-06-2009, 14:07

Re: PRIMORDIAL

12-04-2018, 15:15

Nowy album oczywiście doskonały. Poziom kilku ostatnich płyt został utrzymany.
De Mysteriis Dom Niggeriis
Slayer to kał i ogólnie rzecz biorąc beznadziejna kapela.
Awatar użytkownika
von Leers
postuje jak opętany!
Posty: 364
Rejestracja: 27-11-2008, 11:07

Re: PRIMORDIAL

15-04-2018, 00:29

Dla mnie osobiście jakimś tam "awansem" dla zespołu jest moment - kiedy nie muszę słuchać przedpremierowych kawałków bo wiem, że i tak kupię (czasami ta metoda zawodzi niestety). W przypadku Primordial mam tak od "The gathering wilderness". "To the nameless dead" utwierdziło mnie tylko w tym i od tamtej pory nie zawiodłem się ani razu :). Jak dla mnie wielki zespół. "Exile amongst the ruins" pokręciło się w odtwarzaczu z powodu braku czasu na ogarnięcie tego wszystkiego dopiero dwa razy od piątkowej premiery więc ciągle to "świeżynka" w którą trzeba się wgryźć :)
Wódka i Piwo
weteran forumowych bitew
Posty: 1555
Rejestracja: 19-10-2011, 16:55

Re: PRIMORDIAL

15-04-2018, 10:58

Dobra płyta. I nudna jak trzy poprzednie. Taki paradoks. A na żywo ten zespół męczy bardziej niż triathlon. Gdyby wydawali same epki, to pewnie ejakulował bym jak wszyscy. A tak, nie mogę przebrnąć przez prawie każdą całą ich płytę. Jakieś to takie...rozwleczone i męczące dla mnie. Może to przez ten nerwowo histeryczny wokal? Nie wiem...
Awatar użytkownika
Medard
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10129
Rejestracja: 22-04-2017, 19:15
Lokalizacja: Prag

Re: PRIMORDIAL

15-04-2018, 12:42

Wódka i Piwo pisze:Dobra płyta. I nudna jak trzy poprzednie. Taki paradoks. A na żywo ten zespół męczy bardziej niż triathlon. Gdyby wydawali same epki, to pewnie ejakulował bym jak wszyscy. A tak, nie mogę przebrnąć przez prawie każdą całą ich płytę. Jakieś to takie...rozwleczone i męczące dla mnie. Może to przez ten nerwowo histeryczny wokal? Nie wiem...
To tak ma być, trochę jak na pierwszych płytach Anthemy (nie wszystkich) . Nuda do bólu i jaka piękna.
Die Welt ist meine Vorstellung.
535

Re: PRIMORDIAL

27-05-2018, 09:11

W tym co napisano powyżej jest ziarno prawdy, a może nawet cały wór ziarna. Fenomenem tej płyty jest to, że wszystko już było, dominuje niemiłosierna nuda, maniera wokalna kłuje wszystkimi otworami, sztampa oraz męczący standard i teoretycznie powinno wyjść się z kina. Tymczasem przesłuchałem ze czterdzieści razy i ani raz nie wyłączyłem.
Sturm
postuje jak opętany!
Posty: 543
Rejestracja: 04-01-2010, 18:10

Re: PRIMORDIAL

14-07-2018, 15:58

Jakoś tak wyszło, że dopiero teraz obróciłem tę płytę, pierwsze podejście w okolicach wydania jakoś się nie udało. No i wszystko prawda — nuda, sztampa, zżeranie własnego ogona, bardzo blisko przegięcia i kiczu. Tyle że jakimś cudem rzecz przy tym wszystkim jest świetna.
Awatar użytkownika
Lukass
zahartowany metalizator
Posty: 4029
Rejestracja: 13-08-2015, 23:28
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: PRIMORDIAL

18-07-2018, 21:34

Jak to Primordial :) Mogą tak do usranej śmierci, i tak zawsze będzie co najmniej bardzo dobrze, a zazwyczaj rewelacyjnie. Teraz już tylko czekać na ogłoszenie obiecanego polskiego koncertu.
To those who did not dare to sing out of tune
Or sing a different song
To march to the beat of a different drum and speak
The truths others fear
Awatar użytkownika
Medard
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10129
Rejestracja: 22-04-2017, 19:15
Lokalizacja: Prag

Re: PRIMORDIAL

18-07-2018, 21:46

Lukass pisze:Jak to Primordial :) Mogą tak do usranej śmierci, i tak zawsze będzie co najmniej bardzo dobrze, a zazwyczaj rewelacyjnie. Teraz już tylko czekać na ogłoszenie obiecanego polskiego koncertu.
Popieram, czekam na ten koncert w Wwie.
Awatar użytkownika
Lukass
zahartowany metalizator
Posty: 4029
Rejestracja: 13-08-2015, 23:28
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: PRIMORDIAL

18-07-2018, 21:48

Tak się właśnie obawiam, że Wawa. Nic to, urlop się weźmie.
To those who did not dare to sing out of tune
Or sing a different song
To march to the beat of a different drum and speak
The truths others fear
Ojciec
zaczyna szaleć
Posty: 148
Rejestracja: 23-02-2018, 11:07

Re: PRIMORDIAL

28-04-2019, 21:44

Alan śpiewa Bono

[youtube][/youtube]
Awatar użytkownika
Maleficio
zahartowany metalizator
Posty: 5311
Rejestracja: 13-11-2005, 14:38
Lokalizacja: Sjakk Matt Jesu Krist
Kontakt:

Re: PRIMORDIAL

28-04-2019, 22:00

Fajna parodia. Brzmi jak Drab Majesty + Alan
Awatar użytkownika
Deathhammer66
weteran forumowych bitew
Posty: 1011
Rejestracja: 25-01-2015, 21:40

Re: PRIMORDIAL

03-10-2019, 20:40

https://podziemnegarkotluki.blogspot.co ... ruins.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Machnąłem tekścik jakieś pół roku temu, lekko długawy i nieporadny, ale nie chce mi się go zmieniać :D Co do "Exile..." - podtrzymuję opinię, nadal się bardzo dobrze broni. Wypisywałem chyba na forume(po premierze), że to najlepsza rzecz po albumach z 2005 i 2007, no nie do końca, z perspektywy czasu jednak "Redemption..." lepsze. Ale Primordial potrzebował takiego albumu, nieco lżejszego i uderzającego w inne tony, dobrze im to zrobiło i odświeżyło formułę, która po ostatniej płycie mogła by już się dusić zatęchłym powietrzem ;)
Awatar użytkownika
Wódz 10
rasowy masterfulowicz
Posty: 2028
Rejestracja: 15-12-2006, 20:44

Re: PRIMORDIAL

20-11-2019, 20:39

Fantastyczny jest ten album. Minimalizm, repetytownosc, trans, swietne wokale, mniej wycieczek w klasyczne rewiry jak na poprzedniej. Zalapalem ja ze srogo opoznionym zaplonem. Wybitny zespol w swojej...w kazdej...generalnie!
I dream of colour music,
And the intricacies of the machines that make it possible
Awatar użytkownika
Deathhammer66
weteran forumowych bitew
Posty: 1011
Rejestracja: 25-01-2015, 21:40

Re: PRIMORDIAL

20-11-2019, 22:54

To prawda, genialny zespół, zdecydowane top5 mojego życia. Ile emocji jest zaklętych na tych albumach to o Panie.

W ogóle ostatnio "Redemption..." rozpierdala mnie coraz bardziej, wspaniały album z chyba najlepszym "storytellingiem" w całej ich dyskografii. Momentami piękny, wzruszający, a momentami gorzki i smutny, normalnie sinusoida nastrojów. Kocham całym sercem.
ODPOWIEDZ