INCANTATION

Zasada tworzenia tematu - NAZWA ZESPOŁU + ewentualnie tytuł płyty lub inna treść jeżeli coś chcemy dodać.

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

Regulamin forum
Tematy związane tylko z jednym zespołem lub jedną płytą. Wszelkie zbiorcze typu "América Latina Metal" lub "Najlepsza polska płyta thrash" itp. proszę zakładać w dziale "Dyskusje o muzyce metalowej"
Awatar użytkownika
Bonecrusher
zahartowany metalizator
Posty: 4797
Rejestracja: 16-05-2013, 15:29

Re: INCANTATION

02-07-2023, 23:23

To jest mainstream jak chodzi o death metal. Setki tysięcy sprzedanych płyt, koncerty na całym świecie. W tym sensie jest to zdecydowanie mainstream
Biją mi głucho popękane dzwony
I anioł ciemny prowadzi za sobą
I jak biczownik okryty żałobą płacze, a w łzach much biją nieszczęść dzwony
Awatar użytkownika
Jimmy Boyle
rasowy masterfulowicz
Posty: 2294
Rejestracja: 21-12-2010, 21:06

Re: INCANTATION

02-07-2023, 23:38

ok, ja wiem, o co kaman, ale mainstream i death metal... to tak jakby powiedzieć że polscy piłkarze maja jaja i zajebisty mental ;)
Awatar użytkownika
Bonecrusher
zahartowany metalizator
Posty: 4797
Rejestracja: 16-05-2013, 15:29

Re: INCANTATION

03-07-2023, 00:49

Football to rozrywka dla pod ludzi ;)
Biją mi głucho popękane dzwony
I anioł ciemny prowadzi za sobą
I jak biczownik okryty żałobą płacze, a w łzach much biją nieszczęść dzwony
Awatar użytkownika
DST
weteran forumowych bitew
Posty: 1983
Rejestracja: 23-12-2010, 23:02

Re: INCANTATION

03-07-2023, 08:18

Nasum pisze:
01-07-2023, 19:15
DST pisze:
29-06-2023, 21:02


Nie wiem, mi się zdają być bez jakiejś werwy i brzmią dość geriatrycznie na ostatniej płycie. I niesamowicie drażniły mnie dość plastikowe bębny. Powtarzam się zapewne gadając za każdym razem o perkusji, ale z reguły zwracam na ten instrument największą uwagę.
Kocham ten zespół miłością szczerą i dogłębną, ale chyba nie na tyle, żeby nie mieć zdrowego zmysłu krytycznego. Nie sugeruję, że ty go nie masz, odbieram po prostu inaczej. Dla mnie ostatnią miażdżącą płytą było "Primordial Domination". Później zachwalany wszem i wobec "Vanquish in Venegeance" zupełnie mnie nie ruszył. Po wspomnianym PD najbardziej pozytywnie podchodzę do "Profane Nexus", ale nie żebym wracał.
Piękny okres (poza debiutem) to "Blasphemy" i "Decimate Christendom". Szczególnie ta druga była brzydka i obskurna, brzmieniowo też bliźniacza z najlepszym albumem Acheron czyli "Rebirth".
Nową oczywiście sprawdzę, bo to na zawsze pozostanie wielka kapela.

Wiadomo, że każdy odbiera muzykę inaczej, to że Ty odbierasz ostatnią płytę że jest bez werwy i brzmi geriatrycznie to Twoje świete prawo. Tu nie chodzi o gust, a raczej o to, jak kto odbiera muzykę Incantation. Bo dla mnie muzyka tej kapeli to przede wszystkim emocje, tak jak w przypadku Immolation. Nie wiem jak to opisać....

Ich muzyka jest specyficzna jak na death metal. To cały czas ten sam ciężar, ten sam feeling, ta sama forma wyrazu, ale szczególny nacisk kładzie sie tutaj na klimat. I to jest moim zdaniem klucz, tak samo jak z Immolation. Albo trafi ta muzyka na podatny grunt, i choćby połowa świata była przeciw, Ty będziesz bronił danego albumu, bo idealnie wtłoczył się w Twój nastrój, potrzeby, cokolwiek. Ostatni Incantation taki właśnie był. Absolutną perłą w koronie pozostaje kawałek "Black fantoms fire" - nie mam słów by okreslić jak mocno zrył mi beret....Te zwolnienia, te zgrzyty, flażolety, solówki w tle pod koniec kawałka... To Incantation jakiego oczekiwałem. Muzyka która dusi, przytłacza, wysysa z energii, powodując że człowiek leży, kwiczy, i nie potrafi ruszyć nawet ręką.... ten utwór obezwładnia, upuszcza siły życiowe, wysysa całą energię zostawiając w duszy pustkę.

Jakis czas temu zrobiłem sobie rajd po ich dyskografii. Maja ją dość równą, zawsze to muzyka gęsta, mroczna, taka która nie zostawia słuchaczowi dużo miejsca na oddech.Duszna. To dobre słowo. Duszna jak od kadzidła, pełna mroku i jakby bezlitosna, to nie jest muzyka, która spodoba sie od pierwzsego odsłuchu, to muzyka która trzeba doświadczyć, chłonąć, którą trzeba czasem dawkować.

Szczerze powiedziawszy, być może tak mi podeszła bo nie ma tam takich typowo doomowych zagrywek, które w małej ilości czasem sa ok, ale w większej potrafią zmeczyć.

Ja tam ostatni album uwielbiam. Ale jak komuś nie pasuje - nie mam z tym problemu. To muzyka pełna emocji, więc albo komuś te emocje pasują z nastrojem, albo nie. Tobie nie przypasowały, Wszystko w porządku. Mam nadzieje że nowy album przypasuje nam obu i będziemy razem pławić się w zachwytach nad nim.
Teraz będę musiał ponownie jej posłuchać :wink:
Awatar użytkownika
Żułek
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14448
Rejestracja: 10-07-2013, 15:43
Lokalizacja: from hell

Re: INCANTATION

03-07-2023, 12:50

Jimmy Boyle pisze:
02-07-2023, 23:38
ok, ja wiem, o co kaman, ale mainstream i death metal... to tak jakby powiedzieć że polscy piłkarze maja jaja i zajebisty mental ;)
a nie mają ? :shock:

Obrazek

ale mainstream i Incantation na to bym nie wpadł akurat ;)
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.

memberlist.php?mode=&sk=d&sd=d#memberlist
Awatar użytkownika
Deathhammer66
weteran forumowych bitew
Posty: 1011
Rejestracja: 25-01-2015, 21:40

Re: INCANTATION

22-07-2023, 22:39

Nasum pisze:
01-07-2023, 19:15
DST pisze:
29-06-2023, 21:02


Nie wiem, mi się zdają być bez jakiejś werwy i brzmią dość geriatrycznie na ostatniej płycie. I niesamowicie drażniły mnie dość plastikowe bębny. Powtarzam się zapewne gadając za każdym razem o perkusji, ale z reguły zwracam na ten instrument największą uwagę.
Kocham ten zespół miłością szczerą i dogłębną, ale chyba nie na tyle, żeby nie mieć zdrowego zmysłu krytycznego. Nie sugeruję, że ty go nie masz, odbieram po prostu inaczej. Dla mnie ostatnią miażdżącą płytą było "Primordial Domination". Później zachwalany wszem i wobec "Vanquish in Venegeance" zupełnie mnie nie ruszył. Po wspomnianym PD najbardziej pozytywnie podchodzę do "Profane Nexus", ale nie żebym wracał.
Piękny okres (poza debiutem) to "Blasphemy" i "Decimate Christendom". Szczególnie ta druga była brzydka i obskurna, brzmieniowo też bliźniacza z najlepszym albumem Acheron czyli "Rebirth".
Nową oczywiście sprawdzę, bo to na zawsze pozostanie wielka kapela.

Wiadomo, że każdy odbiera muzykę inaczej, to że Ty odbierasz ostatnią płytę że jest bez werwy i brzmi geriatrycznie to Twoje świete prawo. Tu nie chodzi o gust, a raczej o to, jak kto odbiera muzykę Incantation. Bo dla mnie muzyka tej kapeli to przede wszystkim emocje, tak jak w przypadku Immolation. Nie wiem jak to opisać....

Ich muzyka jest specyficzna jak na death metal. To cały czas ten sam ciężar, ten sam feeling, ta sama forma wyrazu, ale szczególny nacisk kładzie sie tutaj na klimat. I to jest moim zdaniem klucz, tak samo jak z Immolation. Albo trafi ta muzyka na podatny grunt, i choćby połowa świata była przeciw, Ty będziesz bronił danego albumu, bo idealnie wtłoczył się w Twój nastrój, potrzeby, cokolwiek. Ostatni Incantation taki właśnie był. Absolutną perłą w koronie pozostaje kawałek "Black fantoms fire" - nie mam słów by okreslić jak mocno zrył mi beret....Te zwolnienia, te zgrzyty, flażolety, solówki w tle pod koniec kawałka... To Incantation jakiego oczekiwałem. Muzyka która dusi, przytłacza, wysysa z energii, powodując że człowiek leży, kwiczy, i nie potrafi ruszyć nawet ręką.... ten utwór obezwładnia, upuszcza siły życiowe, wysysa całą energię zostawiając w duszy pustkę.

Jakis czas temu zrobiłem sobie rajd po ich dyskografii. Maja ją dość równą, zawsze to muzyka gęsta, mroczna, taka która nie zostawia słuchaczowi dużo miejsca na oddech.Duszna. To dobre słowo. Duszna jak od kadzidła, pełna mroku i jakby bezlitosna, to nie jest muzyka, która spodoba sie od pierwzsego odsłuchu, to muzyka która trzeba doświadczyć, chłonąć, którą trzeba czasem dawkować.

Szczerze powiedziawszy, być może tak mi podeszła bo nie ma tam takich typowo doomowych zagrywek, które w małej ilości czasem sa ok, ale w większej potrafią zmeczyć.

Ja tam ostatni album uwielbiam. Ale jak komuś nie pasuje - nie mam z tym problemu. To muzyka pełna emocji, więc albo komuś te emocje pasują z nastrojem, albo nie. Tobie nie przypasowały, Wszystko w porządku. Mam nadzieje że nowy album przypasuje nam obu i będziemy razem pławić się w zachwytach nad nim.
Super opis, Nasum. Mnie "Sect of Vile Divinities" bardzo siadła. Widać, że Sherwood zaangażowany jest w proces kreatywny, bo przejęcie roli tekściarza zdaje się wpływać na brzmienie muzyki - ostatnia jest w cholerę zielonkawa, spowita pleśnią, pełna sączącej się miazmy, klimatem przypomina mi grobowce z drugiego aktu Diablo II, larwy i pająki, a teksty na ostatniej, zdaje się, są o mitologicznych kreaturach i bestiach. To płyta sucha i pustynna. Dlatego nawet to brzmienie mi nie przeszkadza, obiektywnie jest do dupy, ale pasuje do koncepcji, jaką zaprezentowali na tej płycie.

W ogóle spoko, że położyli nacisk na warstwę tekstową, doceniam, gdy zespół nie osiada na laurach, przecież mogliby nagrywać w kółko o odmętach piekielnych i bluźnierstwie, co w sumie nie byłoby zarzutem, bo w przypadku takiego AUTOPSY czy CANNIBAL CORPSE przecież działa (aczkolwiek również ze względu na sporą dawkę humoru). Fajnie, fajnie. A kawałek jak słuchałem, to chyba spoko był, nie pamiętam, ale zaraz sobie odświeżę. :mrgreen:
Awatar użytkownika
Rejwan
w mackach Zła
Posty: 997
Rejestracja: 17-08-2013, 22:06
Lokalizacja: WWA

Re: INCANTATION

23-07-2023, 07:53

Preorder na kolorowy winyl do Relapse już poszedł :)
To make a mistake is human but to really fuck things up you need a computer.
szczylun
zahartowany metalizator
Posty: 3419
Rejestracja: 20-02-2018, 23:15

Re: INCANTATION

25-07-2023, 17:39

official lyric wideło do numere Homunculus
Awatar użytkownika
Żułek
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14448
Rejestracja: 10-07-2013, 15:43
Lokalizacja: from hell

Re: INCANTATION

25-07-2023, 19:10

w sumie mogli to też zagrać w czwartek, co im szkodziło ? ;)
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.

memberlist.php?mode=&sk=d&sd=d#memberlist
Soundterror
zaczyna szaleć
Posty: 207
Rejestracja: 29-06-2021, 15:15

Re: INCANTATION

25-07-2023, 19:40

Żułek pisze:
25-07-2023, 19:10
w sumie mogli to też zagrać w czwartek, co im szkodziło ? ;)
w czwartek też grali, ale w stolicy :)
Awatar użytkownika
Żułek
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14448
Rejestracja: 10-07-2013, 15:43
Lokalizacja: from hell

Re: INCANTATION

22-08-2023, 16:02

można pożyczać ;)
Harlequin pisze:
22-08-2023, 11:48
Pacjent pisze:
22-08-2023, 11:42
Jak wrażenia?
Nigdy fanbojem Johna nie byłem, całkiem ok, wsumie to chyba podoba mi sie bardziej niż którakolwiek po "Vanquish". Jakby mniej smoły, mniej dumu, zaskakująco czytelna, dośc przyjemna w odbiorze. Nie wiem czy to ostatnie to zarzut czy nie.
faktycznie przyspieszyli, dziwnie się tego słucha bez "zamulaczy" ale nawet mi się to podoba :mrgreen:
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.

memberlist.php?mode=&sk=d&sd=d#memberlist
Nasum
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15200
Rejestracja: 21-01-2011, 11:12

Re: INCANTATION

22-08-2023, 21:55

pierwsze wrażenia po trzech kawałkach baaaaaardzo pozytywne
Awatar użytkownika
Blackult
rasowy masterfulowicz
Posty: 2410
Rejestracja: 01-12-2004, 23:00

Re: INCANTATION

23-08-2023, 14:40

promocyjne koncki miazga, zero zaskoczenia w tym oczywiście
Awatar użytkownika
Bonecrusher
zahartowany metalizator
Posty: 4797
Rejestracja: 16-05-2013, 15:29

Re: INCANTATION

23-08-2023, 16:23

Żułek pisze:
22-08-2023, 16:02
można pożyczać ;)
Skąd?
Biją mi głucho popękane dzwony
I anioł ciemny prowadzi za sobą
I jak biczownik okryty żałobą płacze, a w łzach much biją nieszczęść dzwony
Awatar użytkownika
Żułek
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14448
Rejestracja: 10-07-2013, 15:43
Lokalizacja: from hell

Re: INCANTATION

23-08-2023, 16:40

Bonecrusher pisze:
23-08-2023, 16:23
Żułek pisze:
22-08-2023, 16:02
można pożyczać ;)
Skąd?
z internetu ;)

Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.

memberlist.php?mode=&sk=d&sd=d#memberlist
Elhaz_77
w mackach Zła
Posty: 778
Rejestracja: 25-10-2010, 21:21
Lokalizacja: Olsztyn

Re: INCANTATION

25-08-2023, 22:33

Jestem na tak. Brzmienie lepsze niż na poprzedniej.
Awatar użytkownika
Bonecrusher
zahartowany metalizator
Posty: 4797
Rejestracja: 16-05-2013, 15:29

Re: INCANTATION

26-08-2023, 03:48

Żułek pisze:
23-08-2023, 16:40
Bonecrusher pisze:
23-08-2023, 16:23
Żułek pisze:
22-08-2023, 16:02
można pożyczać ;)
Skąd?
z internetu ;)

Żułek. Ty kawalarzy ty
Biją mi głucho popękane dzwony
I anioł ciemny prowadzi za sobą
I jak biczownik okryty żałobą płacze, a w łzach much biją nieszczęść dzwony
est
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9240
Rejestracja: 30-03-2008, 17:30
Lokalizacja: Trockenwald

Re: INCANTATION

26-08-2023, 07:20

Naprawdę porządną płyta. Nie za bardzo to może pasuje do opisu muzyki Incantation, ale czuć tam taką zwykłą radość z grania.
Awatar użytkownika
dzik
zahartowany metalizator
Posty: 3638
Rejestracja: 21-12-2010, 15:52
Lokalizacja: Połaniec

Re: INCANTATION

26-08-2023, 12:43

Bardzo dobra ta płyta. Muzyka Incantation jak zwykle depcze krzyże.
dobry kościół to kościół spalony
Awatar użytkownika
Stoigniew
zahartowany metalizator
Posty: 3946
Rejestracja: 09-01-2012, 18:20

Re: INCANTATION

26-08-2023, 13:49

Z Incantation mam tak (jak zresztą z większością śmierćmetalu), że szanuję, bywam na koncertach (Incantation to koncertowa maszyna), ale nie mam pełnej dysko na półce. W dobie internetu przesłuchałem każą płytę po kilka razy, ale koniec końców stwierdzałem że nie musze mieć, że wracał raczej nie będę (poza dwoma przypadkami - debiut i "Diabolical...").
W przypadku najnowszej płyty, po na razie trzykrotnym przesłuchaniu stwierdzam że chyba będę do niej wracał i trzeba będzie po murzyńsku zakupić....
albo mi się klepki we łbie poprzestawiały i mam obecnie fazę na takie granie, albo to po prostu bardzo dobra płyta jest.
ODPOWIEDZ