INCANTATION

Zasada tworzenia tematu - NAZWA ZESPOŁU + ewentualnie tytuł płyty lub inna treść jeżeli coś chcemy dodać.

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

Regulamin forum
Tematy związane tylko z jednym zespołem lub jedną płytą. Wszelkie zbiorcze typu "América Latina Metal" lub "Najlepsza polska płyta thrash" itp. proszę zakładać w dziale "Dyskusje o muzyce metalowej"
ODPOWIEDZ
Pacjent
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 17700
Rejestracja: 12-12-2006, 09:30

Re: INCANTATION

11-09-2020, 18:00

Słucham sobie z klasycznego CD i jednak produkcja, mimo ustawienia przeze mnie basu na maksa, nie do końca się broni. Jest do tego stopnia sterylna, że byłaby znakomita dla brutalnych odmian progresywnego grania w stylu AFTERBIRTH. Kilka razy złapałem się na tym, że "szukałem" uchem jakiś gitarowych pasaży czy technicznych połamańców. Na szczęście materiał jest rewelacyjnie skomponowany i, aż trudno w to uwierzyć, ale mimo poruszania się od 30 lat w tej samej, wąskiej działce, bardzo świeży, a nawet odkrywczy ("o tu jest dobrze, tak jeszcze nie grali!"). Po tym poznaje się tylko wybitne zespoły. Będą w czołówce tego roku.
Jeśli prawdę można wypowiedzieć tylko szeptem, oznacza to, że kraj został opanowany przez wrogów.
Awatar użytkownika
Bloodcult
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 7382
Rejestracja: 09-12-2006, 00:01
Lokalizacja: Łódź

Re: INCANTATION

11-09-2020, 18:35

Pacjent pisze:
11-09-2020, 18:00
mimo ustawienia przeze mnie basu na maksa
:facepalm:
Only full direct is real !
Grzegorz Braun to ruski agent

http://allegro.pl/uzytkownik/bloodcult
Awatar użytkownika
maciek z klanu
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12504
Rejestracja: 23-12-2008, 22:34

Re: INCANTATION

11-09-2020, 18:52

Pacjent pisze:
11-09-2020, 18:00
Słucham sobie z klasycznego CD i jednak produkcja, mimo ustawienia przeze mnie basu na maksa, nie do końca się broni. Jest do tego stopnia sterylna, że byłaby znakomita dla brutalnych odmian progresywnego grania w stylu AFTERBIRTH. Kilka razy złapałem się na tym, że "szukałem" uchem jakiś gitarowych pasaży czy technicznych połamańców. Na szczęście materiał jest rewelacyjnie skomponowany i, aż trudno w to uwierzyć, ale mimo poruszania się od 30 lat w tej samej, wąskiej działce, bardzo świeży, a nawet odkrywczy ("o tu jest dobrze, tak jeszcze nie grali!"). Po tym poznaje się tylko wybitne zespoły. Będą w czołówce tego roku.
Zgadzam sie w 100% oprocz ostatniego zdania. TE brzmienie wg mnie spierdolilo te plyte. Gdyby bylo chocby takie jak na ViV to mielibysmy monument i jedna z najlepszych plyt. A tak? popierdółka troche. Zmarnowany potencjał straszliwie.
Adrian696 pisze:nie, BURZUM jest emo ;)
Jestem Maciek, szukam klanu.
Pacjent
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 17700
Rejestracja: 12-12-2006, 09:30

Re: INCANTATION

11-09-2020, 19:17

Gdyby miał określić proporcje to byłoby to 75% świetnie granie - 25% słabe brzmienie, więc per saldo jest na plus.
Jeśli prawdę można wypowiedzieć tylko szeptem, oznacza to, że kraj został opanowany przez wrogów.
Awatar użytkownika
Harlequin
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10788
Rejestracja: 12-03-2010, 13:38
Lokalizacja: Koko City

Re: INCANTATION

11-09-2020, 19:37

Pacjent pisze:
11-09-2020, 18:00
Słucham sobie z klasycznego CD i jednak produkcja, mimo ustawienia przeze mnie basu na maksa, nie do końca się broni. Jest do tego stopnia sterylna, że byłaby znakomita dla brutalnych odmian progresywnego grania w stylu AFTERBIRTH. Kilka razy złapałem się na tym, że "szukałem" uchem jakiś gitarowych pasaży czy technicznych połamańców. Na szczęście materiał jest rewelacyjnie skomponowany i, aż trudno w to uwierzyć, ale mimo poruszania się od 30 lat w tej samej, wąskiej działce, bardzo świeży, a nawet odkrywczy ("o tu jest dobrze, tak jeszcze nie grali!"). Po tym poznaje się tylko wybitne zespoły. Będą w czołówce tego roku.
U mnie pewnie nawet do 30 by się nie załapali. Spoko płyta, ale w tym roku wyszło dużo lepszych płyt, nawet na poletku bardziej klasycznego death metalu, do którego zaliczyłbym nowe Incantation
Awatar użytkownika
Deathhammer66
weteran forumowych bitew
Posty: 1011
Rejestracja: 25-01-2015, 21:40

Re: INCANTATION

11-09-2020, 20:49

Łapcie tymczasem drugą część wpisu, w którym rozpracowuję dysko Inkantacji. Uwaga - ściana tekstu :) Co znalazło się na podium, można się domyśleć.

INCANTATION, czyli piewcy buchającego siarką death metalu cz. 2
Nasum
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15002
Rejestracja: 21-01-2011, 11:12

Re: INCANTATION

18-10-2020, 14:11

Od premiery już trochę czasu minęło, każdy sceptyk którego odrzuciło na samym początku brzmienie, pewnie już do niego przywykł, a każdy, kogo płyta urzekła, słucha jej pewnie nadal z taką samą przyjemnością. To chyba jedna z lepszych płyt jakie wydalo Incantation przez ostatnie kilka lat. Jest na swój sposób przebojowa, łatwo wpada w ucho, ale nadal ma w sobie te wszystkie pierwiastki, które wyróżniają ich twórczość spośród innych kapel. Te same doomowe zwolnienia, te same szorstkie riffy, te same chamskie wokale i ten sam sposób komponowania. Nie wiem doprawdy do czego miałbym się tu przyczepić - wszystko jest na swoim miejscu, jest odpowiedni klimat o siarczystym powonieniu, jest zgnilizna przywleczona wprost z cmentarnej krypty i spróchniałe drewno starych trumien. Jest mrok i gęsta mgła zapadająca nad starym, opuszczonym cmentarzem; te melodie oplatają człowieka jak bluszcz porastający stare nagrobki, a całość tchnie lodowatym zimnem, jakie przenika nas w listopadowy wieczór.

A już prawdziwym hitem okazał się "Black fathom;s fire" z ta swoja genialną końcówką. Ta płaczliwa solówka, te rozdzierające, pełne rozpaczy dźwięki kojarzą mi się mocno z ich kolegami z Immolation. To takie moje subiektywne zdanie.... Bardzo dobra płyta.
knaar
rasowy masterfulowicz
Posty: 2695
Rejestracja: 05-04-2005, 22:53

Re: INCANTATION

25-10-2020, 13:50

Nowej wstępnie słuchałem na słuchawkach telefonu z Youtube. Przeraziłem się jak to fatalnie brzmi. Poskakałem po fragmentach i nie potrafiłem sie zmusić do całości. Po czasie niechęć jednak minęła i kupiłem płytę. Tym razem słuchałem normalnie na głośnikach i czułem się, jakbym słuchał kompletnie innej płyty. Brzmienie wprawdzie odmienne od wcześniejszego Incantation, ale bardzo fajnie to chodzi. Słucham na zmianę z nowym Benediction i niezmiernie się raduję.
Nasum
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15002
Rejestracja: 21-01-2011, 11:12

Re: INCANTATION

25-10-2020, 14:06

Mi tam brzmienie Incantation, a już najbardziej brzmienie werbla, nie przeszkadza. Płyta fajnie płynie, kompozycje są niesamowite i to chyba wystarczy.
Awatar użytkownika
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16175
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: INCANTATION

25-10-2020, 14:09

przepraszam, że sie wtrącam. kto się tutaj szczepił?
Nasum
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15002
Rejestracja: 21-01-2011, 11:12

Re: INCANTATION

25-10-2020, 14:13

A już nie wiem kto się tam szczepił o to brzmienie :-) A, nie, czekaj, czepiał a szczepił to inne słowo? Aaa, to przepraszam.
Awatar użytkownika
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16175
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: INCANTATION

25-10-2020, 14:16

też nie mam pojęcia.

zdałem sobie sprawę, że incantation jest fe. jak bloodkult muszę sprzedać płyty. ktoś coś?
Nasum
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15002
Rejestracja: 21-01-2011, 11:12

Re: INCANTATION

25-10-2020, 14:20

Oooo, aż taka zmiana poglądów? Widzę wkraczasz na scieżkę radykalizmu.

Może posłuchaj jeszcze, napij się czegoś mocniejszego póki jeszcze Ci poglądy pozwalają, bo wiesz, potem może być ciężko. Nie będę się modlił za Ciebie, ok? :-)
Awatar użytkownika
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16175
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: INCANTATION

25-10-2020, 14:37

Nasum pisze:
25-10-2020, 14:20
Oooo, aż taka zmiana poglądów? Widzę wkraczasz na scieżkę radykalizmu.

Może posłuchaj jeszcze, napij się czegoś mocniejszego póki jeszcze Ci poglądy pozwalają, bo wiesz, potem może być ciężko. Nie będę się modlił za Ciebie, ok? :-)
chyba ja ze Ciebie. jakiś wiersz napiszę w intencji. a co.



jesteście zgnili, choć tego jeszcze nie wiecie.

bym zapomniał? szczepionka, czy randka? a może wizyta na zakrystii? wikary co ma rozjebane .... użyczy. co prawda teraz bloodkult tam czyści kichę, ale zaraz ma być wolne. więc jak? wiersz, szczepionka, czy czy czyryczy?
Nasum
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15002
Rejestracja: 21-01-2011, 11:12

Re: INCANTATION

25-10-2020, 14:39

Żadne z powyższych. Incantation.
Agony
postuje jak opętany!
Posty: 604
Rejestracja: 07-03-2002, 15:34
Lokalizacja: ZSRE

Re: INCANTATION

25-10-2020, 18:41

Deathhammer66 pisze:
11-09-2020, 20:49
Łapcie tymczasem drugą część wpisu, w którym rozpracowuję dysko Inkantacji. Uwaga - ściana tekstu :) Co znalazło się na podium, można się domyśleć.

INCANTATION, czyli piewcy buchającego siarką death metalu cz. 2
Płyty na podium wybrane bezbłędnie tyle tylko, że ja ustawiłbym je w odwrotnej kolejności. Chociaż pomiędzy 1 i 2 różnica jakościowa jest niewielka, to jednak 1 częściej ląduje w moim odtwarzaczu. Niesamowity jest to debiut, zwłaszcza dwa ostatnie kawałki, tak pięknie nawiązujące do stylistyki bratniego Immolation, że... że aż są lepsze od czegokolwiek nagranego przez Immolation, IMHO of course. Kiedy jednak po raz pierwszy usłyszałem 2, to miałem identyczne odczucia, jak Deathhammer66, czyli zgroza, Apokalipsa, ziemia, niebo i piekło zwalające się na słuchacza. Totalna ekstrema, dwójka Incantation to być może najbardziej przerażający album w dziejach death metalu, a już na pewno najcięższy w dorobku zespołu. Chyba nawet Mystic tak reklamował dwójkę - najbardziej przerażająca płyta w historii death metalu i w tym przypadku hasło reklamowe doskonale oddaje stan faktyczny. Jeśli zaś chodzi o 3, to z jednym na pewno się zgodzę - partie bębnów są niesamowite, genialne wręcz. Zresztą nie tylko bębny, ale także wtórujący im bas. Jest to chyba najlepsza sekcja rytmiczna - brzmieniowo, aranżacyjnie i wykonawczo - jaką słyszałem na jakiejkolwiek deathmetalowej płycie.
In God We Trust
tomaszm
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 7919
Rejestracja: 26-12-2010, 12:33

Re: INCANTATION

25-10-2020, 21:30

Mam podobnie z tym że Blasphemy stawiam zaraz za Onward i Diabolical. Mam zajebista słabość do tej płyty.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka



Nasum
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15002
Rejestracja: 21-01-2011, 11:12

Re: INCANTATION

26-10-2020, 10:20

Przeczytałem ten wpis i przypomniała mi się "The infernal storm" - jak wyszła, to wielu ludziom nie spodobało się brzmienie. Za czyste, za bardzo wygładzone, za fajne jak na Incantation, nie ma tego brudu, syfu, gruzu, zwał jak zwał. Widzę, że po latach album jest oceniany dość wysoko. Podejrzewam, że za kilka lat tak samo będzie z nowym albumem, ludzie przyzwyczają się do brzmienia które teraz im nie pasi i będą pisać o tym albumie w superlatywach.
Awatar użytkownika
Harlequin
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10788
Rejestracja: 12-03-2010, 13:38
Lokalizacja: Koko City

Re: INCANTATION

26-10-2020, 10:40

^^ Może tak być, tym bardziej, że jest w nim sporo luzu i jest troche "inaczej". Sam może jeszcze wróce do tego materiału, choć na ten moment wolę co najmniej kilka(może i naście) innych strzałów z tego orku jeśli chodzi o death metal.
est
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9130
Rejestracja: 30-03-2008, 17:30
Lokalizacja: Trockenwald

Re: INCANTATION

26-10-2020, 10:55

Ja serio nie jestem w stanie pojąć co pcha zespoły w takie brzmienia. To są świetne kawałki i ja jestem naprawdę w stanie pominąć takie kwestie, ale są też pewne granice. Tu nie chodzi o to, że coś nie wyszło, ktoś coś skopał. To było zamierzone i miało tak wyjść. Zupełnie jak z tym nieszczęsnym Immolation na żywo. Brrr
ODPOWIEDZ