METALLICA

Zasada tworzenia tematu - NAZWA ZESPOŁU + ewentualnie tytuł płyty lub inna treść jeżeli coś chcemy dodać.

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

Regulamin forum
Tematy związane tylko z jednym zespołem lub jedną płytą. Wszelkie zbiorcze typu "América Latina Metal" lub "Najlepsza polska płyta thrash" itp. proszę zakładać w dziale "Dyskusje o muzyce metalowej"
Awatar użytkownika
Triceratops
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15937
Rejestracja: 25-05-2006, 20:33
Lokalizacja: Impossible Debility

Re: METALLICA

15-08-2017, 09:29

[V] pisze:Spit out the bone to fenomenalny thrashowy numer, nie było takiego killera w tym gatunku od lat, zupełnie poza konkurencją.
no widac, ze nie sluchales ostatniego ANTHRAX, ktory kasuje to w sekunde dowolnym kawalkiem
woodpecker from space
Awatar użytkownika
HSVV
w mackach Zła
Posty: 987
Rejestracja: 27-12-2014, 04:52

Re: METALLICA

15-08-2017, 14:44

chociaż nowy Anthrax żadnym moim faworytem nie jest, to fakt, faktem, bardziej mi się podoba od nowej Mety. głównie przez to, że jest świeży, tak po prostu świeży. estetycznie nie jest to do końca moja działka, ale młodzieńcza witalność tego krążka jest głównym powodem, dla którego się go tak dobrze słucha, gdzie przy ostatniej Mecie miałem to samo wrażenie, co przy Death Magnetic - zebrali swoje klasyczne riffy i zagrywki, wrzucili do miksera, dorzucili trochę z innych stylistyk i tak powstał Hardwired. Spit Out The Bone jest taką kserokopią, że od razu człowiekowi się odechciewa słuchać nowej i zachciewa wrócić do starych. tak to widzę, ale proszę nie bulwersować, ja głuchy jestem, przyznaję.
Maschinengewehr
Aus jeder Galaxie
Heilen wir
Allgemeine Agonie
Awatar użytkownika
ozob
zahartowany metalizator
Posty: 6554
Rejestracja: 19-02-2017, 22:50

Re: METALLICA

15-08-2017, 15:09

Jakby nowa Mete przywdziac w inne brzmienie, a nie kolejna wariacje soundu z Load (ktory bardzo lubie) to odbior tej plyty bylby jeszcze lepszy. Kazdy przyzna bowiem, ze spodziewano sie gowna, a oni nagrali calkiem niezly material. Najlepszy od 20 lat.
"Bawi mnie, gdy widzę jak ludzie, których tam wtedy nie było, albo nie są Norwegami, rozwodzą się nad dawanymi czasami, jakby wszyscy jednoczyli się wówczas przeciwko wspólnemu celowi" - Dolk.
[V]
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8581
Rejestracja: 07-06-2009, 16:29

Re: METALLICA

15-08-2017, 20:04

Triceratops pisze:
[V] pisze:Spit out the bone to fenomenalny thrashowy numer, nie było takiego killera w tym gatunku od lat, zupełnie poza konkurencją.
no widac, ze nie sluchales ostatniego ANTHRAX, ktory kasuje to w sekunde dowolnym kawalkiem
Nie ma tam ani jednego tak dobrego utworu. Sad but true.
If any man should attempt to criticize Braun's actions, he should be thoroughly patronized for his obviously Jewish behavior
Awatar użytkownika
DST
weteran forumowych bitew
Posty: 1908
Rejestracja: 23-12-2010, 23:02

Re: METALLICA

15-08-2017, 20:46

ozob pisze:Jakby nowa Mete przywdziac w inne brzmienie, a nie kolejna wariacje soundu z Load (ktory bardzo lubie) to odbior tej plyty bylby jeszcze lepszy. Kazdy przyzna bowiem, ze spodziewano sie gowna, a oni nagrali calkiem niezly material. Najlepszy od 20 lat.
Praktycznie w ogóle do tego nie wracam, ale trudno się z tym nie zgodzić. I mówię to przy całej mojej niechęci do tego zespołu.
Awatar użytkownika
Stoigniew
zahartowany metalizator
Posty: 3883
Rejestracja: 09-01-2012, 18:20

Re: METALLICA

15-08-2017, 20:53

Triceratops pisze:
[V] pisze:Spit out the bone to fenomenalny thrashowy numer, nie było takiego killera w tym gatunku od lat, zupełnie poza konkurencją.
no widac, ze nie sluchales ostatniego ANTHRAX, ktory kasuje to w sekunde dowolnym kawalkiem
o mało nie spadłem ze stołka ze śmiechu czytając to
:D:D:D:D
poprawiłeś mi humor, nie powiem :)
mj.
postuje jak opętany!
Posty: 457
Rejestracja: 27-01-2017, 08:18

Re: METALLICA

15-08-2017, 22:42

ozob pisze:Kazdy przyzna bowiem, ze spodziewano sie gowna, a oni nagrali calkiem niezly material. Najlepszy od 20 lat.
Przesłuchałem obie płyty kilkukrotnie.
Zgadzam się z tobą w pełnej rozciągłości. Jest to najlepszy materiał od 20 lat (czyli przyjmuje za wyznacznik "Load", które jeszcze mi się w miarę podobało, aczkolwiek nie w całości. Reload zupełnie mi nie weszło, St Anger nie komentuje, Lulu także, na Death Magnetic przy kilku numerach się zatrzymałem na dłużej, ale jako cały album mnie zawiódł...). Aczkolwiek i tak zdefiniowałbym go może nie tak kategorycznie jak na poprzedniej stronie tematu (czytaj: "nudny"), lecz po prostu "momentami dość nudny i rozciągnięty". Kilka numerów można by o polowe skrócić i odbiór calosciowy płyty byłby zdecydowanie lepszy.

I pisze to z perspektywy osoby, która darzy zespół ogromnym sentymentem (jedno z pierwszych CD, które kupiłem w życiu, to '97 (chyba?!?) rok i wspominany "Load").
Awatar użytkownika
uglak
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9651
Rejestracja: 15-06-2012, 12:03
Lokalizacja: ארץ ישראל

Re: METALLICA

17-08-2017, 17:51

Metallica jednak nie taka wyprzedana ;-)
https://www.ticketmaster.pl/event/metal ... ilety/2291" onclick="window.open(this.href);return false;
Guilty of being right
Awatar użytkownika
Drone
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10020
Rejestracja: 11-06-2012, 15:28

Re: METALLICA

17-08-2017, 18:50

Triceratops pisze:
[V] pisze:Spit out the bone to fenomenalny thrashowy numer, nie było takiego killera w tym gatunku od lat, zupełnie poza konkurencją.
no widac, ze nie sluchales ostatniego ANTHRAX, ktory kasuje to w sekunde dowolnym kawalkiem
To oczywiste.
Przegrana jest na wyciągnięcie ręki.
Awatar użytkownika
Żułek
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14151
Rejestracja: 10-07-2013, 15:43
Lokalizacja: from hell

Re: METALLICA

17-08-2017, 22:00

Triceratops pisze:
[V] pisze:Spit out the bone to fenomenalny thrashowy numer, nie było takiego killera w tym gatunku od lat, zupełnie poza konkurencją.
no widac, ze nie sluchales ostatniego ANTHRAX, ktory kasuje to w sekunde dowolnym kawalkiem

Obrazek
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.

memberlist.php?mode=&sk=d&sd=d#memberlist
[V]
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8581
Rejestracja: 07-06-2009, 16:29

Re: METALLICA

18-08-2017, 07:16

ostatni anthrax jest oczywiście bdb ale nie ma tam ani jednego numeru na takim poziomie. A jest to poziom Bogów.W sumie dla mnie jest to pierwszy numer od czasów Load który przypomina z miażdżącą siłą o legendzie i potędze tego zespołu. Szkoda,że ten błysk geniuszu objawił się na ostatniej płycie w tak skąpych ilościach.
If any man should attempt to criticize Braun's actions, he should be thoroughly patronized for his obviously Jewish behavior
Awatar użytkownika
Drone
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10020
Rejestracja: 11-06-2012, 15:28

Re: METALLICA

18-08-2017, 09:58

Niestety nie mogę się z tym zgodzić. O ile nowy ANTHRAX ma w sobie niesłychaną soczystość i wręcz dziewczęcą świeżość, tak ten kawałek METALLIKI budzi skojarzenia z alkoholikiem, który po trzydziestu latach picia, pewnego dnia wstał trzeźwy i podlał kwiaty w salonie, a żona, dzieci i pół rodziny obwieszczają światu o tym niebywałym osiągnięciu, analizując najdrobniejsze detale tego czynu i przypominając sobie, że 30 lat temu też przecież podlewał tak samo genialnie i w tak finezyjny sposób aloesy, kaktusy, geranium, fikusa i nawet drzewko szczęścia. Oczywiście nie widzą tego, że mniej zdolny sąsiad spod trójki przez ten czas wyprowadził się i zbudował willę z ogrodem zimowym, wujek Staszek ma plantację róż, a ciocia Grażyna dorobiła się 30 hektarów lasu z jeziorem i stadniną koni.
Przegrana jest na wyciągnięcie ręki.
Awatar użytkownika
BOLEK
rasowy masterfulowicz
Posty: 2431
Rejestracja: 22-10-2010, 19:19

Re: METALLICA

18-08-2017, 10:07

o w mordę cóż za elokwencja
"Mnie się podobają melodie, które już raz słyszałem. Po prostu. No... To... Poprzez... No reminiscencję. No jakże może podobać mi się piosenka, którą pierwszy raz słyszę."
Awatar użytkownika
nicram
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12097
Rejestracja: 13-04-2011, 18:53
Lokalizacja: Litzmannstadt

Re: METALLICA

18-08-2017, 10:16

Jaka elokwencja? Toż to zwykłe dyrdymały.

A nowa Metallica jest całkiem niezła.
all the monsters will break your heart
Awatar użytkownika
Triceratops
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15937
Rejestracja: 25-05-2006, 20:33
Lokalizacja: Impossible Debility

Re: METALLICA

18-08-2017, 10:24

I uwazasz, ze "calkiem niezla" Metallica jest lepsza niz swietny ANTHRAX?
Drone pisze:Niestety nie mogę się z tym zgodzić. O ile nowy ANTHRAX ma w sobie niesłychaną soczystość i wręcz dziewczęcą świeżość, tak ten kawałek METALLIKI budzi skojarzenia z alkoholikiem, który po trzydziestu latach picia, pewnego dnia wstał trzeźwy i podlał kwiaty w salonie, a żona, dzieci i pół rodziny obwieszczają światu o tym niebywałym osiągnięciu, analizując najdrobniejsze detale tego czynu i przypominając sobie, że 30 lat temu też przecież podlewał tak samo genialnie i w tak finezyjny sposób aloesy, kaktusy, geranium, fikusa i nawet drzewko szczęścia. Oczywiście nie widzą tego, że mniej zdolny sąsiad spod trójki przez ten czas wyprowadził się i zbudował willę z ogrodem zimowym, wujek Staszek ma plantację róż, a ciocia Grażyna dorobiła się 30 hektarów lasu z jeziorem i stadniną koni.
Otoz to, Inzynier Mamon cale zycie bedzie plynal ta sama rzeka choc Heraklit kiedys przytomnie zauwazyl ze nie da sie wejsc 2 razy do tej samej rzeki. Dziwia mnie te dziwne wyglaszane polgebkiem pochwaly typu "nawet calkiem niezle", ktore same w sobie juz zawieraja przeslanie "nie mam zamiaru do tego wracac zbyt czesto".
woodpecker from space
Awatar użytkownika
nicram
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12097
Rejestracja: 13-04-2011, 18:53
Lokalizacja: Litzmannstadt

Re: METALLICA

18-08-2017, 10:44

Triceratops pisze:I uwazasz, ze "calkiem niezla" Metallica jest lepsza niz swietny ANTHRAX?
Na temat ostatniej płyty Anthrax nie wypowiedziałem się nawet jednym słowem z prostej przyczyny. Nie słyszałem jej. Singiel co prawda podobał mi się, ale nie miałem okazji zapoznać się z całością. Zatem odpowiadając na Twoje pytanie - nic nie uważam. :-)
all the monsters will break your heart
Awatar użytkownika
Rumburak
rasowy masterfulowicz
Posty: 2198
Rejestracja: 22-12-2016, 20:43

Re: METALLICA

18-08-2017, 20:40

Drone pisze:Niestety nie mogę się z tym zgodzić. O ile nowy ANTHRAX ma w sobie niesłychaną soczystość i wręcz dziewczęcą świeżość, tak ten kawałek METALLIKI budzi skojarzenia z alkoholikiem, który po trzydziestu latach picia, pewnego dnia wstał trzeźwy i podlał kwiaty w salonie, a żona, dzieci i pół rodziny obwieszczają światu o tym niebywałym osiągnięciu, analizując najdrobniejsze detale tego czynu i przypominając sobie, że 30 lat temu też przecież podlewał tak samo genialnie i w tak finezyjny sposób aloesy, kaktusy, geranium, fikusa i nawet drzewko szczęścia. Oczywiście nie widzą tego, że mniej zdolny sąsiad spod trójki przez ten czas wyprowadził się i zbudował willę z ogrodem zimowym, wujek Staszek ma plantację róż, a ciocia Grażyna dorobiła się 30 hektarów lasu z jeziorem i stadniną koni.
Trza było w ten grafomański wywód wpleść jeszcze słoną zupę, pobitą żonę , niedomyte głodne dziatki i zmarnowane talenty. Jak to czytam to mam wrażenie że pisał to właśnie przywołany alkoholik z trzydziestoletnim stażem z tą różnicą że nie zdążył jeszcze wytrzeźwieć.
byrgh
zahartowany metalizator
Posty: 6122
Rejestracja: 09-09-2010, 00:01

Re: METALLICA

18-08-2017, 20:43

BOLEK pisze:o w mordę cóż za elokwencja
chyba ekwinokcja.
Awatar użytkownika
Drone
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10020
Rejestracja: 11-06-2012, 15:28

Re: METALLICA

18-08-2017, 20:50

Triceratops pisze:
Drone pisze:Niestety nie mogę się z tym zgodzić. O ile nowy ANTHRAX ma w sobie niesłychaną soczystość i wręcz dziewczęcą świeżość, tak ten kawałek METALLIKI budzi skojarzenia z alkoholikiem, który po trzydziestu latach picia, pewnego dnia wstał trzeźwy i podlał kwiaty w salonie, a żona, dzieci i pół rodziny obwieszczają światu o tym niebywałym osiągnięciu, analizując najdrobniejsze detale tego czynu i przypominając sobie, że 30 lat temu też przecież podlewał tak samo genialnie i w tak finezyjny sposób aloesy, kaktusy, geranium, fikusa i nawet drzewko szczęścia. Oczywiście nie widzą tego, że mniej zdolny sąsiad spod trójki przez ten czas wyprowadził się i zbudował willę z ogrodem zimowym, wujek Staszek ma plantację róż, a ciocia Grażyna dorobiła się 30 hektarów lasu z jeziorem i stadniną koni.
Otoz to, Inzynier Mamon cale zycie bedzie plynal ta sama rzeka choc Heraklit kiedys przytomnie zauwazyl ze nie da sie wejsc 2 razy do tej samej rzeki. Dziwia mnie te dziwne wyglaszane polgebkiem pochwaly typu "nawet calkiem niezle", ktore same w sobie juz zawieraja przeslanie "nie mam zamiaru do tego wracac zbyt czesto".
To już kwestia wyrobienia. Niedoświadczony słuchacz będzie trzymał się tej znajomej METALLIKI jak koła ratunkowego, zamiast puścić się z nurtem nowości. Nieświadomie niektórzy nawet zdają sobie sprawę z tego niedorozwinięcia (stąd te wygłaszane półgębkiem pochwały), ale boją się albo są zbyt leniwi, by popłynąć dalej.
Przegrana jest na wyciągnięcie ręki.
Awatar użytkownika
Stoigniew
zahartowany metalizator
Posty: 3883
Rejestracja: 09-01-2012, 18:20

Re: METALLICA

18-08-2017, 21:38

Drone pisze:
Triceratops pisze:
Drone pisze:Niestety nie mogę się z tym zgodzić. O ile nowy ANTHRAX ma w sobie niesłychaną soczystość i wręcz dziewczęcą świeżość, tak ten kawałek METALLIKI budzi skojarzenia z alkoholikiem, który po trzydziestu latach picia, pewnego dnia wstał trzeźwy i podlał kwiaty w salonie, a żona, dzieci i pół rodziny obwieszczają światu o tym niebywałym osiągnięciu, analizując najdrobniejsze detale tego czynu i przypominając sobie, że 30 lat temu też przecież podlewał tak samo genialnie i w tak finezyjny sposób aloesy, kaktusy, geranium, fikusa i nawet drzewko szczęścia. Oczywiście nie widzą tego, że mniej zdolny sąsiad spod trójki przez ten czas wyprowadził się i zbudował willę z ogrodem zimowym, wujek Staszek ma plantację róż, a ciocia Grażyna dorobiła się 30 hektarów lasu z jeziorem i stadniną koni.
Otoz to, Inzynier Mamon cale zycie bedzie plynal ta sama rzeka choc Heraklit kiedys przytomnie zauwazyl ze nie da sie wejsc 2 razy do tej samej rzeki. Dziwia mnie te dziwne wyglaszane polgebkiem pochwaly typu "nawet calkiem niezle", ktore same w sobie juz zawieraja przeslanie "nie mam zamiaru do tego wracac zbyt czesto".
To już kwestia wyrobienia. Niedoświadczony słuchacz będzie trzymał się tej znajomej METALLIKI jak koła ratunkowego, zamiast puścić się z nurtem nowości. Nieświadomie niektórzy nawet zdają sobie sprawę z tego niedorozwinięcia (stąd te wygłaszane półgębkiem pochwały), ale boją się albo są zbyt leniwi, by popłynąć dalej.
dajcie spokój Panowie.
albo trolujecie albo jesteście na niezłych dragach żeby pierdolić takie bzdury.
jeśli to drugie to dajcie namiar na dilera, chętnie skorzystamy.
ODPOWIEDZ