MORTEM (Peru)

Zasada tworzenia tematu - NAZWA ZESPOŁU + ewentualnie tytuł płyty lub inna treść jeżeli coś chcemy dodać.

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

Regulamin forum
Tematy związane tylko z jednym zespołem lub jedną płytą. Wszelkie zbiorcze typu "América Latina Metal" lub "Najlepsza polska płyta thrash" itp. proszę zakładać w dziale "Dyskusje o muzyce metalowej"
ODPOWIEDZ
535

Re: MORTEM (Peru)

12-02-2017, 22:00

Drone pisze:A jak się odniesiesz do poniższego wywiadu, też uważasz, że to nieodpowiedzialne głupoty?

"Seks z umarłymi jest stanowczo niedocenianą i błędnie rozumianą rzeczą. Daje nie tylko wielką przyjemność fizyczną, ale pozwala także osiągnąć wyższy stopień świadomości, pod warunkiem, że wybraliśmy odpowiedniego trupa."
Było pewne, że doktor dokona tej niewygodnej ekshumacji.
Awatar użytkownika
ultravox
zahartowany metalizator
Posty: 5081
Rejestracja: 31-08-2006, 23:09

Re: MORTEM (Peru)

12-02-2017, 22:01

W kontekście black metalu w jego dzisiejszym rozumieniu te wypowiedzi nie są kontrowersyjne, to fakt.

Osobiście jednak nie utożsamiam się zbytnio z tą muzyką, ani z towarzyszącą jej "ideologią", zatem mój stosunek do tego rodzaju "mądrości" jest taki, jaki jest.

Szczęściem tych wszystkich ludzi jest to, że nikt ich nie traktuje poważnie. Gdyby było inaczej, to właśnie wszystkie Marduki i Watainy tego świata byłyby na celowniku, a nie jakieś tam Gravelandy, których (obecny) przekaz jest przecież o wiele bardziej pozytywny i przyjazny człowiekowi ;) A tak grają sobie na festach i wiodą żywot prowincjonalnych gwiazdek rocka, nikomu specjalnie nie wadząc i dostarczając gawiedzi rozrywki za pieniążki.

A temat o Mortem jeszcze nigdy nie miał tylu wyświetleń ;)
535

Re: MORTEM (Peru)

12-02-2017, 23:02

Drone pisze:
535 pisze:
Drone pisze:Ale artysta jasno powiedział, że kontempluje dzieła innych, a sam nie działa na tym polu. Spacerujesz z kijami zamiast drapać się na Wielką Krokiew, on zaś śpiewa zamiast grabić, palić i mordować.
Teoretycznie masz rację, ale praktycznie liczą się zasięg , ogólna postawa i zamiary, względnie cele. Ja jestem raczej pajacem, który grosza nie weźmie za swoje pajacowanie. Tymczasem pan artysta wydaje się podchodzić do sprawy śmiertelnie poważnie.
To podchodzi do sprawy śmiertelnie poważnie czy to tylko "pomorski marketing", żeby lepiej się sprzedać, jak sugerowałeś wcześniej?
Śmiertelnie poważnie, żeniąc gawiedzi, mocniejszą wersje pomorskiego marketingu. Myślałem, że to oczywiste.
Awatar użytkownika
Gore_Obsessed
zahartowany metalizator
Posty: 5472
Rejestracja: 10-06-2003, 06:33

Re: MORTEM (Peru)

13-02-2017, 00:27

hcpig pisze:
Drone pisze:Poza zdaniem "nowy album BEHEMOTH jest wspaniały" nie znalazłem w tym wywiadzie nic kontrowersyjnego.
Ale to opinia o 'Pandemonic...' ew. 'Satanica', to bdb płyty i jedyne oryginalne w dyko.
Trzeba jednak przyznać, że określanie czegokolwiek z dorobku "pomorskiej bestii" (hi hi hi hi - hi hi hi) mianem wspaniałego to prowokacja albo świadectwo skrajnej ignorancji. Cóż... może chciał być miły, z czystej kurtuazji. Wróć! - to nie po blackmetalowemu...
Only SŁUCHANIE płyt is real!
PureHate
weteran forumowych bitew
Posty: 1452
Rejestracja: 14-05-2011, 15:03

Re: MORTEM (Peru)

13-02-2017, 00:39

Gore_Obsessed pisze:Trzeba jednak przyznać, że określanie czegokolwiek z dorobku "pomorskiej bestii" (hi hi hi hi - hi hi hi) mianem wspaniałego to prowokacja albo świadectwo skrajnej ignorancji. Cóż... może chciał być miły, z czystej kurtuazji. Wróć! - to nie po blackmetalowemu...
to już akurat kwestia gustu. Gust obiektywny nie istnieje.
Awatar użytkownika
Gore_Obsessed
zahartowany metalizator
Posty: 5472
Rejestracja: 10-06-2003, 06:33

Re: MORTEM (Peru)

13-02-2017, 00:42

Nie może nagrywać wspaniałych rzeczy zakład pracy wypuszczający produkty. Solidne, dopracowane i pozbawione duszy.
Ciekawe, że dyskutujemy o tym akurat w temacie o MORTEM, bo ci goście to drugi biegun.
Only SŁUCHANIE płyt is real!
Awatar użytkownika
Drone
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10020
Rejestracja: 11-06-2012, 15:28

Re: MORTEM (Peru)

13-02-2017, 10:01

Gore_Obsessed pisze:
hcpig pisze:
Drone pisze:Poza zdaniem "nowy album BEHEMOTH jest wspaniały" nie znalazłem w tym wywiadzie nic kontrowersyjnego.
Ale to opinia o 'Pandemonic...' ew. 'Satanica', to bdb płyty i jedyne oryginalne w dyko.
Trzeba jednak przyznać, że określanie czegokolwiek z dorobku "pomorskiej bestii" (hi hi hi hi - hi hi hi) mianem wspaniałego to prowokacja albo świadectwo skrajnej ignorancji. Cóż... może chciał być miły, z czystej kurtuazji. Wróć! - to nie po blackmetalowemu...
Dlatego właśnie napisałem, że to kontrowersyjna wypowiedź :)
Przegrana jest na wyciągnięcie ręki.
Awatar użytkownika
Plagueis
rasowy masterfulowicz
Posty: 3011
Rejestracja: 19-02-2015, 16:22
Lokalizacja: South of Heaven

Re: MORTEM (Peru)

13-02-2017, 10:04

Za każdym razem, gdy czytam wywiady z umysłowymi kiełbiami pokroju Ariocha, zastanawiam się, jakie byłoby wsparcie dla głoszonych idei, gdyby ów delikwent wylądował w pierdlu (nie szwedzkim hotelu, tylko rosyjskim łagrze najlepiej). Takie poglądy z pewnością zainteresowałyby współwięźniów i blackmetalowa hardość wojownika mroku odeszłaby w niepamięć, za to pan niszczyciel przywitałby się z bólem dupy i musiał do niego przyzwyczaić. Kolejny smutny przykład tego, że - jak już ktoś kiedyś powiedział - black metal przyciąga idiotów jak lep muchy. Smutne...
"Argument stoi pierwszy, wykręt na szarym końcu."
tomaszm
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 7919
Rejestracja: 26-12-2010, 12:33

Re: MORTEM (Peru)

13-02-2017, 12:24

Panie w polskim więzieniu nie przetrwałby tygodnia a gdzie tam ruskie. W Strzelcach Opolskich przywdziałby ksywę oddziałową: Mortuuszka
Na pewno nie pogardziliby takim ładnym chłopakiem- do tego włosów nie musiałby ścinać.

Obrazek
PureHate
weteran forumowych bitew
Posty: 1452
Rejestracja: 14-05-2011, 15:03

Re: MORTEM (Peru)

13-02-2017, 12:27

Wracając do tematu.Nie znam wszystkich płyt Mortem,za to ostatnią kupiłem w ciemno i bardzo mi się podoba.Moje zdziwienie było jeszcze większe jak spojrzałem do wkładki i zobaczyłem nie młodych już facetów.Taki mięsisty thrashujący death metal z zajebistymi oldshoolowymi solówkami to dla mnie miód.Pojawia się pytanie,czy warto badać wcześniejsze albumy ? debiut jest w fallen temple i zastanawiam się czy brać.
tomaszm
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 7919
Rejestracja: 26-12-2010, 12:33

Re: MORTEM (Peru)

13-02-2017, 12:32

Pewnie ,ze warto to kapitalna kapela. Żadnego kloca nie wypuścili i czują "ducha"tej muzyki jak mało którzy.
PureHate
weteran forumowych bitew
Posty: 1452
Rejestracja: 14-05-2011, 15:03

Re: MORTEM (Peru)

13-02-2017, 12:38

To co podoba mi się w ostatniej,tak po dwóch odsłuchach to wręcz młodzieńcza dzikość tego materiału,Kawał mięcha w brzmieniu i doskonałe solówki.Jest ogień.W takim razie kupuje sobie debiut
Awatar użytkownika
Plagueis
rasowy masterfulowicz
Posty: 3011
Rejestracja: 19-02-2015, 16:22
Lokalizacja: South of Heaven

Re: MORTEM (Peru)

13-02-2017, 14:56

tomaszm pisze:Panie w polskim więzieniu nie przetrwałby tygodnia
Obawiam się, że w polskim wylądowałby w "ochronce" i jedyne szykany ze strony normalnych więźniów sprowadzałyby się do bluzgów z okien. Inna sprawa, że już samo to mogłoby rozpieszczonego skandynawskiego dzieciaka z odrealnionym wyobrażeniem o świecie doprowadzić do stanów samobójczych; z BM zrobiłby się DSBM. ;)
PureHate pisze:czy warto badać wcześniejsze albumy ? debiut jest w fallen temple i zastanawiam się czy brać.
Powiem tak - "Demon Tales" i "The Devil Speaks in Tongues" mieć trzeba, "Decomposed by Possession" i "De Natura Daemonum" mieć wypada. Mortem to bardzo równy zespół i żadnego gniota nie popełnili, tak więc bierz w ciemno - żałował nie będziesz. :)

Kurde, wstyd przyznać, ale tego nowego jeszcze nie słyszałem.
"Argument stoi pierwszy, wykręt na szarym końcu."
Awatar użytkownika
KAKAESIAK
rasowy masterfulowicz
Posty: 2458
Rejestracja: 19-01-2007, 17:32
Lokalizacja: KALISZ

Re: MORTEM (Peru)

05-09-2017, 15:40

jak wieść niesie w grudniu 2018 Mortem odwiedzi Europę
In a world of compromise...some don't
Awatar użytkownika
Sybir
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10287
Rejestracja: 16-11-2011, 22:15
Lokalizacja: Voivodowice

Re: MORTEM (Peru)

06-09-2017, 15:48

Dość odległa perspektywa, ale czekałbym. Miałem i nadal mam takie marzenie, że może pojawiliby się np. we Wrocławiu na ItAF, ale nawet samodzielny koncert gdzieś w ojczyźnie chętnie bym nawiedził.
nicram pisze:Antichrist niszczy UaFM w pięć sekund.
Triceratops pisze:szczepic sie mozna na rzadko mutujace i w miare stale genetycznie wirusy, jak gruzlica, krztusiec, blonica czy np koklusz
aniola
weteran forumowych bitew
Posty: 1125
Rejestracja: 19-07-2011, 15:06

Re: MORTEM (Peru)

06-09-2017, 17:12

Sybir pisze:Dość odległa perspektywa, ale czekałbym. Miałem i nadal mam takie marzenie, że może pojawiliby się np. we Wrocławiu na ItAF, ale nawet samodzielny koncert gdzieś w ojczyźnie chętnie bym nawiedził.
I to może być trop skoro pany z ITAF nic nie ogłaszają w grudniu też Hobbs Angel Of Death
mistrzsardu
rasowy masterfulowicz
Posty: 2570
Rejestracja: 10-05-2005, 23:03
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: MORTEM (Peru)

09-09-2017, 11:27

tomaszm pisze:Pewnie ,ze warto to kapitalna kapela. Żadnego kloca nie wypuścili i czują "ducha"tej muzyki jak mało którzy.
Tak jest. Słucham ostatniej ich płyty i jest jak zwykle czyli bardzo dobrze. Doskonała płyta, mają swój niepowtarzalny styl, czuć tutaj ducha lat 80/90...
Celem życia nie jest przeżycie.
Awatar użytkownika
Sybir
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10287
Rejestracja: 16-11-2011, 22:15
Lokalizacja: Voivodowice

Re: MORTEM (Peru)

03-02-2018, 12:33

Szykuje się rocznicowa trasa, ale pewnie i tak ominie nas z daleka - a przynajmniej tych, co zostali na ojczystej ziemi.

Obrazek
nicram pisze:Antichrist niszczy UaFM w pięć sekund.
Triceratops pisze:szczepic sie mozna na rzadko mutujace i w miare stale genetycznie wirusy, jak gruzlica, krztusiec, blonica czy np koklusz
ODPOWIEDZ