DARK ANGEL

Zasada tworzenia tematu - NAZWA ZESPOŁU + ewentualnie tytuł płyty lub inna treść jeżeli coś chcemy dodać.

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

Regulamin forum
Tematy związane tylko z jednym zespołem lub jedną płytą. Wszelkie zbiorcze typu "América Latina Metal" lub "Najlepsza polska płyta thrash" itp. proszę zakładać w dziale "Dyskusje o muzyce metalowej"
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
HSVV
w mackach Zła
Posty: 987
Rejestracja: 27-12-2014, 04:52

Re: DARK ANGEL

17-08-2018, 14:43

tak w temacie versusów i równań, to (wykraczając nieco poza sam Dark Angel) jest jedna rzecz, której głośno nie mówię, a już na pewno nie podzieliłbym się nią publicznie np. na jakimś metalowym forum, ale stawiam Darkness Descendes nad Hell Awaits. dobrze, że jednak nikt się o tym nie dowie.
Maschinengewehr
Aus jeder Galaxie
Heilen wir
Allgemeine Agonie
Karkasonne

Re: DARK ANGEL

17-08-2018, 15:31

HSVV pisze:tak w temacie versusów i równań, to (wykraczając nieco poza sam Dark Angel) jest jedna rzecz, której głośno nie mówię, a już na pewno nie podzieliłbym się nią publicznie np. na jakimś metalowym forum, ale stawiam Darkness Descendes nad Hell Awaits. dobrze, że jednak nikt się o tym nie dowie.
Ja tez, miałbym wątpliwość z South of Heaven, ale jeśli chodzi o taki archetypiczny thrash to zdecydowanie wystawiłbym DD do zawodów.
Awatar użytkownika
Gore_Obsessed
zahartowany metalizator
Posty: 5472
Rejestracja: 10-06-2003, 06:33

Re: DARK ANGEL

17-08-2018, 22:56

U mnie: "Darkness descends", "Hell awaits" i "The force" mniej więcej na równi.

Jeszcze a propos "Leave scars" - dałem na ostatnim miejscu, ale to i tak płyta zahaczająca o poziom 9/10, a kończący wszystko utwór tytułowy to jest poziom oscylujący wokół maksa skali ocen. Jedna z najlepszych kompozycji w gatunku, a ten histeryczny wrzask Rineharta na sam koniec przeszywa mnie do kości za każdym razem. Gdzie dzisiejszym "neosofixom" do tego poziomu?
Only SŁUCHANIE płyt is real!
Awatar użytkownika
HSVV
w mackach Zła
Posty: 987
Rejestracja: 27-12-2014, 04:52

Re: DARK ANGEL

17-08-2018, 23:03

a to są w ogóle obecnie jakieś neosofixy, które grają w tym stylu? co mi się z obecnego thrashu obija o uszy brzmi jakby chciało ożywić trupa, tfu, ducha znaczy, z Bay Area.
Maschinengewehr
Aus jeder Galaxie
Heilen wir
Allgemeine Agonie
Karkasonne

Re: DARK ANGEL

17-08-2018, 23:27

HSVV pisze:a to są w ogóle obecnie jakieś neosofixy, które grają w tym stylu? co mi się z obecnego thrashu obija o uszy brzmi jakby chciało ożywić trupa, tfu, ducha znaczy, z Bay Area.
Gama Bomb
Awatar użytkownika
HSVV
w mackach Zła
Posty: 987
Rejestracja: 27-12-2014, 04:52

Re: DARK ANGEL

17-08-2018, 23:37

pokaż palcem gdzie.
Maschinengewehr
Aus jeder Galaxie
Heilen wir
Allgemeine Agonie
Awatar użytkownika
Gore_Obsessed
zahartowany metalizator
Posty: 5472
Rejestracja: 10-06-2003, 06:33

Re: DARK ANGEL

17-08-2018, 23:43

HSVV pisze:a to są w ogóle obecnie jakieś neosofixy, które grają w tym stylu? co mi się z obecnego thrashu obija o uszy brzmi jakby chciało ożywić trupa, tfu, ducha znaczy, z Bay Area.
W sumie to nie słyszałem niczego z tej ostatniej fali thrashu, co próbowałoby się w jakikolwiek sposób brać za bary ze spuścizną Mrocznego Anioła. Nic dziwnego - tu trzeba umieć iskry krzesać spod paluchów i czarny jak smoła dym dupą puszczać. Białe sportowe obuwie, postrzępiony dżins, naszywki liczone w metrach kwadratowych, gacie ze spandexu i grzywki równane pod durszlak nie wystarczą.

I acknowledge only one thing
My own authority
Answering to no one
Leave no trace of pity
My independence rules my life
I can't help what you are
For this I won't apologize
BECAUSE I LEAVE SCARS!!!
I promise you agony
If you attempt to intervene
Just pay attention to yourself
You're barely existing
I'm thriving on the life I lead
A veteran of human wars
For this I won't apologize...
BECAUSE I LEAVE SCAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAARS!!!!!!


Słucham właśnie i myślę sobie - to jest muzyka EKSTREMALNA. Tak cisną do przodu, że się człowiekowi momentalnie duszno robi. No i to jest o CZYMŚ, a nie o pentagramach i dupie Maryni. Dark Angel had the most intense lyrics. - jak napisał jeden z użytkowników YouTube'a w komentarzach pod wspomnianym kawałkiem.
Co do GAMA BOMB - w przypływie szaleńczego optymizmu kupiłem z dziesięć lat temu to coś:
Obrazek
Nie jestem pewien czy do dzisiaj przysiadłem choć raz na porządnie do "Citizen brain". Nie mogłem się zmusić.
To właśnie takie popierdółki (zwłaszcza BONDED BY BLOOD) w porównaniu z klasycznymi płytami, które wymieniłem wcześniej. Tam było trzęsienie ziemi, tu komar skurwysyn wpadł w nocy przez uchylony lufcik i bzyczy pierdolony. I bzyczy...
Only SŁUCHANIE płyt is real!
Karkasonne

Re: DARK ANGEL

17-08-2018, 23:49

HSVV pisze:pokaż palcem gdzie.
Musiało być gdzieś na Untouchable Glory, bo pisałem o nich w tym temacie w 2015 i to z powodu tej płyty wrocilem do Dark Angel, ale na pewno nie będę do niej specjalnie w tym celu wracać. Na pewno nie było to na poziomie Dark Angel oczywiście, ale musiałem tam coś usłyszeć.
Awatar użytkownika
HSVV
w mackach Zła
Posty: 987
Rejestracja: 27-12-2014, 04:52

Re: DARK ANGEL

17-08-2018, 23:58

no właśnie sprawdzałem Untouchable Glory i nic a nic. znaczy, może moj błąd, że nie sprecyzowałem - nie kojarzę żadnego zespołu spośród obecnych neosofixów, które by brały się za taką stylistykę z Darkness Descendes - siarka, piekło, surowizna bez głaskania. Gama Bomb przez samo brzmienie odpada, bo jest maksymalnie dopieszczony.
Gore_Obsessed pisze:Dark Angel had the most intense lyrics
a to to prawda, tytułowy z Darkness Descendes to mistrzostwo liryczne, niebywale wyszukane słownictwo jak na taką piekielną hordę. plus do zajebistości dodaje fakt, że nawiązuje do Judge Dredd.
Maschinengewehr
Aus jeder Galaxie
Heilen wir
Allgemeine Agonie
Karkasonne

Re: DARK ANGEL

18-08-2018, 00:08

Ok, mówiłem raczej o nawiązaniu do Time does not heal.
est
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9130
Rejestracja: 30-03-2008, 17:30
Lokalizacja: Trockenwald

Re: DARK ANGEL

18-08-2018, 00:11

Gore_Obsessed pisze:U mnie: "Darkness descends", "Hell awaits" i "The force" mniej więcej na równi.

Jeszcze a propos "Leave scars" - dałem na ostatnim miejscu, ale to i tak płyta zahaczająca o poziom 9/10, a kończący wszystko utwór tytułowy to jest poziom oscylujący wokół maksa skali ocen. Jedna z najlepszych kompozycji w gatunku, a ten histeryczny wrzask Rineharta na sam koniec przeszywa mnie do kości za każdym razem. Gdzie dzisiejszym "neosofixom" do tego poziomu?
O w mordę! Zaskoczyłeś mnie z tym The Force, bo akurat dałbym sobie rękę uciąć, że tobie bardziej by siedział Power From Hell, bo to jest takie nieokiełznanie jak Black Metal, czy debiut Bathory, które, jak tam sobie gdzieś zakodowałem, uwielbiasz.
Awatar użytkownika
Gore_Obsessed
zahartowany metalizator
Posty: 5472
Rejestracja: 10-06-2003, 06:33

Re: DARK ANGEL

18-08-2018, 00:21

Dwa pierwsze ONSLAUGHT cenię w zasadzie tak samo. "The force" wysuwa się może o długość zapuszczonego paznokcia. : )
Only SŁUCHANIE płyt is real!
Pacjent
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 17700
Rejestracja: 12-12-2006, 09:30

Re: DARK ANGEL

18-08-2018, 10:20

Chciałbym podkreślić wartość "Time Does Not Heal". Chory i depresyjny klimat tej płyty powala mnie do dzisiaj. Nie dziwię się, że w momencie premiery, jako młody człowiek, byłem głęboko nią przejęty. Wokale Rineharta z tego albumu to absolutne mistrzostwo świata, a wydanie takiej płyty w chwili postępującego kryzysu thrash metalu jest ciekawym paradoksem.
Jeśli prawdę można wypowiedzieć tylko szeptem, oznacza to, że kraj został opanowany przez wrogów.
est
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9130
Rejestracja: 30-03-2008, 17:30
Lokalizacja: Trockenwald

Re: DARK ANGEL

18-08-2018, 19:32

Gore_Obsessed pisze:Dwa pierwsze ONSLAUGHT cenię w zasadzie tak samo. "The force" wysuwa się może o długość zapuszczonego paznokcia. : )
Ja tak miałem właśnie przez dłuuuugie lata, ale ostatnimi czasy to jednak jedynka chyba ciut bliżej mojego serduszka się znajduje.
Karkasonne

Re: DARK ANGEL

18-08-2018, 19:42

Pacjent pisze:Chciałbym podkreślić wartość "Time Does Not Heal". Chory i depresyjny klimat tej płyty powala mnie do dzisiaj. Nie dziwię się, że w momencie premiery, jako młody człowiek, byłem głęboko nią przejęty. Wokale Rineharta z tego albumu to absolutne mistrzostwo świata, a wydanie takiej płyty w chwili postępującego kryzysu thrash metalu jest ciekawym paradoksem.
Tak, teksty mają kosmiczne, te płyty to prawie książki. Czasem aż ciężko uwierzyć, jak bardzo byli dopracowani z każdej strony, ile riffów, zmian, liryk, teksty są zresztą praktycznie non-stop, jedynie podczas solówek ich nie ma. Zastanawiam się, jak to spamiętywał na koncerty.
Awatar użytkownika
Drone
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10020
Rejestracja: 11-06-2012, 15:28

Re: DARK ANGEL

18-08-2018, 20:00

Pacjent pisze:Chciałbym podkreślić wartość "Time Does Not Heal". Chory i depresyjny klimat tej płyty powala mnie do dzisiaj. Nie dziwię się, że w momencie premiery, jako młody człowiek, byłem głęboko nią przejęty. Wokale Rineharta z tego albumu to absolutne mistrzostwo świata, a wydanie takiej płyty w chwili postępującego kryzysu thrash metalu jest ciekawym paradoksem.
Najbardziej rozbudowana kompozycyjnie płyta thrashmetalowa wszech czasów. Gdybym miał zabrać jedną thrashową płytę na bezludną wyspę, to byłby to "Time Does Not Heal". Bez jednej zbędnej sekundy.
Przegrana jest na wyciągnięcie ręki.
Awatar użytkownika
HSVV
w mackach Zła
Posty: 987
Rejestracja: 27-12-2014, 04:52

Re: DARK ANGEL

18-08-2018, 20:19

Grin by się słusznie obraził za takie coś, doktorze.
Maschinengewehr
Aus jeder Galaxie
Heilen wir
Allgemeine Agonie
Awatar użytkownika
Drone
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10020
Rejestracja: 11-06-2012, 15:28

Re: DARK ANGEL

18-08-2018, 20:24

"Grin" bardzo cenię, ale za coś przeciwnego niż TDNH, bo za minimalizm. Odrobinę wyżej stawiam "Mental Vortex" i on by mógł rywalizować z TDNH. Zresztą bardzo ciężko byłoby wybrać i ob nikt nie musiał takiego wyboru dokonywać ;)
Przegrana jest na wyciągnięcie ręki.
Awatar użytkownika
Medard
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10129
Rejestracja: 22-04-2017, 19:15
Lokalizacja: Prag

Re: DARK ANGEL

18-08-2018, 20:37

Drone pisze:"Grin" bardzo cenię, ale za coś przeciwnego niż TDNH, bo za minimalizm. Odrobinę wyżej stawiam "Mental Vortex" i on by mógł rywalizować z TDNH. Zresztą bardzo ciężko byłoby wybrać i ob nikt nie musiał takiego wyboru dokonywać ;)
Też tak mam, nie jestem pewien, czy Grin to najlepszy album Coronera,
a przynajmniej mi najbardziej się podoba.
Metal Vortex i No more Color chyba lubię bardziej.
Każdy Coroner coś w sobie ma, chociaż niektóre słuchałem dawno i musiałbym sobie przypomnieć.
est
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9130
Rejestracja: 30-03-2008, 17:30
Lokalizacja: Trockenwald

Re: DARK ANGEL

18-08-2018, 21:12

No jeżeli tobie podoba się najbardziej to chyba wynikałoby, że najlepszy?

Czwórka Dark Angel na dobrą sprawę mocno mnie przytłoczyła, czy może nawet uczciwiej byłoby gdybym napisał, że się odbiłem. Tzn. w takim sensie, że kiedy ją poznałem jako dzieciak, to thrash, czy w ogóle metal, kojarzył mi się jednak z piosenkami, które mogłem sobie od razu zanucić, jak Extreme Aggression, For Whose Advantage? czy jakieś tam Metalliki. To było moje pierwsze zetknięcie z Dark Angel, wcześniejsze materiały poznałem później. Potrzebowałem trochę czasu żeby zajarzyć o co biega w Sadus, Voivod, Coroner itd.
ODPOWIEDZ