DECAPITATED

Zasada tworzenia tematu - NAZWA ZESPOŁU + ewentualnie tytuł płyty lub inna treść jeżeli coś chcemy dodać.

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

Regulamin forum
Tematy związane tylko z jednym zespołem lub jedną płytą. Wszelkie zbiorcze typu "América Latina Metal" lub "Najlepsza polska płyta thrash" itp. proszę zakładać w dziale "Dyskusje o muzyce metalowej"
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
uglak
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9673
Rejestracja: 15-06-2012, 12:03
Lokalizacja: ארץ ישראל

Re: DECAPITATED

13-12-2017, 12:51

Oki pisze:koronny argument, że PIS nie ogranicza swobód i wolności a nawet wstawia się za uwalnianiem ;-)
zalezy od punktu widzenia - dla innych to moze byc koronny argument, ze PiS nie popiera praw kobiet i wywiera naciski na wymiar sprawiedliwosci :P
Guilty of being right
Awatar użytkownika
Plagueis
rasowy masterfulowicz
Posty: 3011
Rejestracja: 19-02-2015, 16:22
Lokalizacja: South of Heaven

Re: DECAPITATED

15-12-2017, 08:10

WaszJudasz pisze:
Plagueis pisze:Jasne, rozumiem. Tyle tylko, że u nas - przynajmniej w teorii - by zastosować areszt tymczasowy muszą zaistnieć nie tylko przesłanki ku temu (zagrożenie wysokim wyrokiem, próby wpływania na zeznania świadka etc.), ale również w miarę silne dowody.
C'mon... Żeby przesiedzieć trzy lata wystarczy u nas pomówienie.

https://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul ... miesiacach" onclick="window.open(this.href);return false;
Nie znam sprawy, więc się nie wypowiem. Podejrzewam, że coś tam na gościa mieli, był im znany. Niemniej jednak taki czas spędzony w areszcie to skandal, ktoś powinien za to beknąć, ale zapewne tak się nie stanie - Kolega wyżej już napisał, że w takiej sytuacji Państwo musiałoby zapłacić sporą sumkę pokrzywdzonemu.
mj. pisze:
btd pisze:http://www.spokesman.com/stories/2017/d ... rom-jail-/

są na wolności(warunkowym?) do czasu procesu, wyszli bez kaucji. I ciekawe zeznania gościa z Thy Art Is Murder.
I wow, Dominik Tarczyński, ten pisowiec co bardzo lubi bling-bling coś miał podziałać.
To może oznaczać, że dowody nie przemawiają jednak za wysokim prawdopodobieństwem popełnienia przestępstwa. Czekamy na dalszy rozwój wypadku. Przynajmniej najbliższy miesiąc mogą spędzić w bardziej komfortowych warunkach.
Od początku wydawało mi się, że co najmniej kilka rzeczy świadczy na korzyść "gwałcicieli"; "poszkodowana" już wcześniej, przy okazji innej sprawy, składała fałszywe zeznania; barman (czy ktoś z klubu w którym grali) widział ją, jak się kleiła do któregoś z muzyków etc.. No nic, zobaczymy, jak to się dalej potoczy.

Wracając jeszcze na moment do naszej dyskusji co do przesłanek do zastosowania AT - wydaje mi się, że w sumie pisaliśmy o tym samym, ale Ty miałeś na myśli sytuację, gdy dowody już są zebrane, a prokurator występuje o zastosowanie aresztu, natomiast ja ogarniałem temat nieco szerzej, łącznie z postępowaniem przygotowawczym, stąd pewne nieporozumienie. Popraw mnie, jeśli się mylę.
"Argument stoi pierwszy, wykręt na szarym końcu."
mj.
postuje jak opętany!
Posty: 457
Rejestracja: 27-01-2017, 08:18

Re: DECAPITATED

15-12-2017, 10:03

Plagueis pisze:Wracając jeszcze na moment do naszej dyskusji co do przesłanek do zastosowania AT - wydaje mi się, że w sumie pisaliśmy o tym samym, ale Ty miałeś na myśli sytuację, gdy dowody już są zebrane, a prokurator występuje o zastosowanie aresztu, natomiast ja ogarniałem temat nieco szerzej, łącznie z postępowaniem przygotowawczym, stąd pewne nieporozumienie. Popraw mnie, jeśli się mylę.
Bezsprzecznie zgadzamy się co do tego, że podstawową przesłanką zastosowania tymczasowego aresztowania musi być wysokie prawdopodobieństwo popełnienia przestępstwa.
Zagrożenie surową, wysoką karą to przesłanka dodatkowa, aczkolwiek w ostatnim czasie orzecznictwo sądów idzie w kierunku, że może stanowić samodzielną podstawę do TA.
Zarówno w sprawie, którą opisywałem (chłopak, który miał pecha poznać młodszą dziewczynę i związać się z nią bliżej) jak i całej masie spraw "narkotykowych" (jednostkowe sprzedaże, zorganizowane grupy przestępcze itd.), TA stosowane były bezpośrednio po zatrzymaniu, kiedy - umówmy się - organy ścigania nie dysponowały jeszcze zbyt obszernym materiałem dowodowym. Na pewno nie było dowodu z opinii biegłych, a jedynie zeznania pokrzywdzonych (vide opisywane "zgwałcenie / inna czynność seksualna") bądź zeznania osoby zamieszanej w proceder handlu, która dla uzyskania korzystnego dla siebie orzeczenia na przyszłość decyduje się na współpracę.

Tak obiektywnie - ile dowodów prokuratura czy policja jest w stanie zgromadzić w sprawie o zgwałcenie w ciągu 48 godzin? A w tym czasie musi przecież zapaść orzeczenie w przedmiocie TA. Oczywiście, istnieje możliwość zastosowania tego środka w późniejszym terminie, aczkolwiek zarówno w przypadku chłopaków z Decapitated jak i przywoływanych przeze mnie sprawach areszt następował bezpośrednio po zatrzymaniu.

Dalej będę konsekwentnie twierdził, że TA stosowane jest w znacznej części przypadków na "wyrost", właśnie przez wzgląd na wagę zarzucanych czynów i rangę przestępstwa... Później natomiast, już po przeprowadzeniu postępowania dowodowego w postępowaniu przygotowawczym i zwolnieniu delikwenta (bo okazało się, że dowody nie są takie mocne), celem uniknięcia odpowiedzialności odszkodowawczej za niesłuszne aresztowanie przy uniewinnieniu, wymierzane są bzdurnie niskie wyroku niejako dla zasady.
Awatar użytkownika
Plagueis
rasowy masterfulowicz
Posty: 3011
Rejestracja: 19-02-2015, 16:22
Lokalizacja: South of Heaven

Re: DECAPITATED

15-12-2017, 11:14

mj. pisze: Bezsprzecznie zgadzamy się co do tego, że podstawową przesłanką zastosowania tymczasowego aresztowania musi być wysokie prawdopodobieństwo popełnienia przestępstwa.
W zasadzie tylko o to mi chodziło, wszystko jasne. :)
mj. pisze:Zagrożenie surową, wysoką karą to przesłanka dodatkowa, aczkolwiek w ostatnim czasie orzecznictwo sądów idzie w kierunku, że może stanowić samodzielną podstawę do TA.
Bardzo niebezpieczna tendencja, która praktycznie wypacza to, o czym właśnie piszemy w temacie podstawowej przesłanki do zastosowania AT.


Zgadzam się z tym, co piszesz i zdaję sobie sprawę z tego, że - jak to w życiu - czym innym jest teoria, czym innym praktyka, a ta druga jak wygląda, widać po przytoczonych przez Ciebie przykładach. Smutne to i niepokojące.
"Argument stoi pierwszy, wykręt na szarym końcu."
mj.
postuje jak opętany!
Posty: 457
Rejestracja: 27-01-2017, 08:18

Re: DECAPITATED

15-12-2017, 13:17

Plagueis pisze:
mj. pisze:Zagrożenie surową, wysoką karą to przesłanka dodatkowa, aczkolwiek w ostatnim czasie orzecznictwo sądów idzie w kierunku, że może stanowić samodzielną podstawę do TA.
Bardzo niebezpieczna tendencja, która praktycznie wypacza to, o czym właśnie piszemy w temacie podstawowej przesłanki do zastosowania AT.
Masz absolutną rację.
I niestety, ale te przykłady mogę mnożyć i mnożyć...
Awatar użytkownika
Nerwowy
zahartowany metalizator
Posty: 6280
Rejestracja: 20-06-2009, 14:07

Re: DECAPITATED

05-01-2018, 21:32

http://www.metalinjection.net/metal-cri ... ed-dropped" onclick="window.open(this.href);return false;
De Mysteriis Dom Niggeriis
Slayer to kał i ogólnie rzecz biorąc beznadziejna kapela.
btd
rozkręca się
Posty: 57
Rejestracja: 06-09-2016, 19:24

Re: DECAPITATED

05-01-2018, 22:39

http://www.spokesman.com/stories/2018/j ... l-memb/#/0" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
booshee
postuje jak opętany!
Posty: 652
Rejestracja: 22-03-2004, 16:36

Re: DECAPITATED

05-01-2018, 22:49

wyjebać teraz szmatę po grubości za straty ze względu na przerwaną trasę, stratę wizerunku itp. itd. Trochę szoke że w kraju feministycznych gwiezdnych wojen jakieś normalne ludzie są w sądach.
Awatar użytkownika
wolff
rasowy masterfulowicz
Posty: 2275
Rejestracja: 03-07-2017, 19:16

Re: DECAPITATED

05-01-2018, 22:58

Coś mi się wydaje, że chłopakom nie w głowie zemsta a raczej szybki powrót do domu spotkanie z rodziną i wyjaśnienie pewnych kwestii dotyczących całego zajścia. Sporo czasu w plecy, niezależnie od tego w jaki sposób zakończyła się sprawa kwas pozostał a to może spowodować problemy w związkach/życiu prywatnym. Czasem takie "chodzące gówna" potrafią innym zniszczyć życie.
Jebać żuli.
Awatar użytkownika
ramonoth
rasowy masterfulowicz
Posty: 3012
Rejestracja: 11-07-2011, 10:02
Lokalizacja: Lublin

Re: DECAPITATED

05-01-2018, 22:59

Wrócę do mojego posta sprzed kilku miesięcy... Cieszę się naprawdę ogromnie, że panowie z DECAPITATED nie zasłużyli na stado murzyńskich kutasów w dupę. Serio, naprawdę się cieszę.

Tępa pizda. I stado murzyńskich kutasów jej w dupę.
Awatar użytkownika
booshee
postuje jak opętany!
Posty: 652
Rejestracja: 22-03-2004, 16:36

Re: DECAPITATED

05-01-2018, 23:08

wolff pisze: to może spowodować problemy w związkach/życiu prywatnym
To. Nie koniec rzeźni, nie słucham, ale niech wracają do wierzb płaczących i pól rzepaku.
Awatar użytkownika
Aron
postuje jak opętany!
Posty: 490
Rejestracja: 19-01-2006, 19:00
Lokalizacja: ראדומסק

Re: DECAPITATED

05-01-2018, 23:33

Cieszę się że chłopakom udało się wyjść cało z tej hecy. Bo z tą amerykańską machiną sprawiedliwości to naprawdę nie ma przelewek.
Mieli też trochę szczęścia bo ta rzekoma ofiara gwałtu kryształowa nie była. Za Wirtualną Polską:

Adwokaci obrony zakwestionowali wiarygodność oskarżającej muzyków kobiety. W 2014 r. przyznała się ona do okłamywania policjantów na temat obrażeń odniesionych podczas ataku, gdy jej chłopak został oskarżony o dźgnięcie nożem trzech osób. Później ustalono, że została zraniona przez swojego chłopaka podczas wcześniejszej kłótni.
Pierwsze płyty Kreatora to wg mnie straszny łomot, w pamięci pozostała mi tylko "The Flag Of Hate" , natomiast Hordes Of Chaos, zawiera więcej melodyki i ogólnie nawet całkiem mi się podoba.

z forum fanów Metalliki
Awatar użytkownika
Plagueis
rasowy masterfulowicz
Posty: 3011
Rejestracja: 19-02-2015, 16:22
Lokalizacja: South of Heaven

Re: DECAPITATED

06-01-2018, 09:03

Od początku mi to śmierdziało i nie wierzyłem w ich winę. Ta amerykańska ***** powinna dostać przykładnie 10 lat kamieniołomów - poważne zarzuty z poważnymi konsekwencjami, więc i pomówienie powinno być traktowane poważnie. Niestety, magiczne myślenie sobie, a prawo sobie...
"Argument stoi pierwszy, wykręt na szarym końcu."
Awatar użytkownika
yossarian84
zahartowany metalizator
Posty: 3354
Rejestracja: 24-07-2010, 12:16

Re: DECAPITATED

06-01-2018, 09:12

no, czyli jest tak, jak pisałem - mozesz, a nawet powinieneś zadawać się z kobietą, ale z fanką metalu - NIGDY. Jak baba słucha jakichś wrzasków i sprawia jej to radość , to musi być jakaś spierdolona.

żartowałem. jestem zjebem i ssę pały.
[V]
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8581
Rejestracja: 07-06-2009, 16:29

Re: DECAPITATED

06-01-2018, 09:22

yossarian84 pisze:no, czyli jest tak, jak pisałem - mozesz, a nawet powinieneś zadawać się z kobietą, ale z fanką metalu - NIGDY. Jak baba słucha jakichś wrzasków i sprawia jej to radość , to musi być jakaś spierdolona.
Najlepsze są takie co lubią trening i clubbing.
If any man should attempt to criticize Braun's actions, he should be thoroughly patronized for his obviously Jewish behavior
Awatar użytkownika
ultravox
zahartowany metalizator
Posty: 5081
Rejestracja: 31-08-2006, 23:09

Re: DECAPITATED

06-01-2018, 10:18

yossarian84 pisze:no, czyli jest tak, jak pisałem - mozesz, a nawet powinieneś zadawać się z kobietą, ale z fanką metalu - NIGDY. Jak baba słucha jakichś wrzasków i sprawia jej to radość , to musi być jakaś spierdolona.
Za to faceci słuchający metalu i innej pojebanej muzyki to na pewno wymarzeni i stabilni psychicznie partnerzy dla każdej kobiety :)
Nasum
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15067
Rejestracja: 21-01-2011, 11:12

Re: DECAPITATED

06-01-2018, 10:35

Ciekawe teraz jak potoczą się ich dalsze losy jako kapeli. Czy będzie jakis rozbrat i każdy będzie chciał pójść w swoją stronę ze względu na sprzeczne zeznania które złożyli? Najciężej będą mieć po powrocie do kraju, gdzie czekają na nich rodziny, ale to już wyłącznie ich sprawa. Co do kapeli - ciekawe, czy w tym świetle będą mogli jeszcze koncertować po USA, czy już mają wilczy bilet? No i czy będą chcieli koncertować z tą kapelą, która wycofała się ze wspólnego tour Europie o ile dobrze pamiętam, ze względu na oskarżenia jakie pod ich adresem wysunięto?
Nasum
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15067
Rejestracja: 21-01-2011, 11:12

Re: DECAPITATED

06-01-2018, 10:39

"Proces miał się rozpocząć 16 stycznia 2018 roku, jednak prokurator Kelly Fitzgerald przedłożyła wniosek o odrzucenie zarzutów uprowadzenia i gwałtu zbiorowego, wziąwszy pod uwagę dobre samopoczucie skarżącej. Rozwiązanie nie ma powagi rzeczy osądzonej. "


Czyli do otwarcia szampana wstrzymajmy się do czasu, kiedy oddadzą im paszporty i wsiądą na pokład samolotu.
Awatar użytkownika
uglak
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9673
Rejestracja: 15-06-2012, 12:03
Lokalizacja: ארץ ישראל

Re: DECAPITATED

06-01-2018, 10:58

takie rozwiazanie oznacza chyba, ze nie beda mieli zakazu wjazdu do US&A?

a zonaty i dzieciaty jest chyba tylko Vogg, wiec u niego bedzie najmniej wesolo
Guilty of being right
535

Re: DECAPITATED

06-01-2018, 10:59

ultravox pisze:
Za to faceci słuchający metalu i innej pojebanej muzyki to na pewno wymarzeni i stabilni psychicznie partnerzy dla każdej kobiety :)
Bezdyskusyjna oczywistość.
ODPOWIEDZ