DECAPITATED

Zasada tworzenia tematu - NAZWA ZESPOŁU + ewentualnie tytuł płyty lub inna treść jeżeli coś chcemy dodać.

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

Regulamin forum
Tematy związane tylko z jednym zespołem lub jedną płytą. Wszelkie zbiorcze typu "América Latina Metal" lub "Najlepsza polska płyta thrash" itp. proszę zakładać w dziale "Dyskusje o muzyce metalowej"
ODPOWIEDZ
Karkasonne

Re: DECAPITATED

19-09-2017, 07:26

RippingHeadache pisze:Dziwne podejście. Mnie nie interesuje czy autor/ka ma autorytet, interesuje mnie czy pisze sensownie.
Mówisz tak, jakby to się wykluczało.
RippingHeadache
weteran forumowych bitew
Posty: 1148
Rejestracja: 30-12-2011, 16:30

Re: DECAPITATED

19-09-2017, 14:56

Karkasonne pisze:
RippingHeadache pisze:Dziwne podejście. Mnie nie interesuje czy autor/ka ma autorytet, interesuje mnie czy pisze sensownie.
Mówisz tak, jakby to się wykluczało.
Wyczytałeś w mej wypowiedzi coś, czego w niej naprawdę nie ma. :)
Karkasonne

Re: DECAPITATED

19-09-2017, 17:23

Autorytetem zostaje się zazwyczaj właśnie dzięki temu, że mówi się sensownie.
Awatar użytkownika
uglak
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9643
Rejestracja: 15-06-2012, 12:03
Lokalizacja: ארץ ישראל

Re: DECAPITATED

19-09-2017, 17:49

Karkasonne pisze:Autorytetem zostaje się zazwyczaj właśnie dzięki temu, że mówi się sensownie.
Oczywiscie jest taka sciezka, ale w mediach stosunkowo rzadko spotykana ;-)
Guilty of being right
Awatar użytkownika
Hatefire
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10126
Rejestracja: 21-12-2010, 12:19
Lokalizacja: Katowice - miasto wielkich wydarzeń ;)

Re: DECAPITATED

19-09-2017, 17:55

Autorytetem zazwyczaj się zostaje poprzez posiadanie charyzmy pozwalającej znaleźć grupę ludzi którzy będą temu komuś wierzyć i ufać jego sądom. Mówienie z sensem ma mało tu do rzeczy, można chrzanić głupoty a i tak załapać się na bycie autorytetem.
Od braci dla braci
Od dobrych dla dobrych
Kacapskiej kurwie
Zawsze chuj do mordy
Karkasonne

Re: DECAPITATED

19-09-2017, 17:56

Napisałem ,,zazwyczaj".
Awatar użytkownika
Hatefire
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10126
Rejestracja: 21-12-2010, 12:19
Lokalizacja: Katowice - miasto wielkich wydarzeń ;)

Re: DECAPITATED

19-09-2017, 17:59

Słowo Zazwyczaj sugeruje że tak się dzieje w większości przypadków. Moim skromnym zdaniem zazwyczaj jednak mówienie z sensem nie gra roli.
Od braci dla braci
Od dobrych dla dobrych
Kacapskiej kurwie
Zawsze chuj do mordy
Awatar użytkownika
Triceratops
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15935
Rejestracja: 25-05-2006, 20:33
Lokalizacja: Impossible Debility

Re: DECAPITATED

19-09-2017, 19:46

Karkasonne pisze:Autorytetem zostaje się zazwyczaj właśnie dzięki temu, że mówi się sensownie.
Alez bledna teza https://pl.wikipedia.org/wiki/Eksperyment_Milgrama" onclick="window.open(this.href);return false;
woodpecker from space
Awatar użytkownika
Lukass
zahartowany metalizator
Posty: 4029
Rejestracja: 13-08-2015, 23:28
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: DECAPITATED

19-09-2017, 21:45

Ten eksperyment pokazywał raczej, że większość ludzi to uległe psy bez mózgu ;)
To those who did not dare to sing out of tune
Or sing a different song
To march to the beat of a different drum and speak
The truths others fear
Karkasonne

Re: DECAPITATED

19-09-2017, 22:27

Triceratops pisze:
Karkasonne pisze:Autorytetem zostaje się zazwyczaj właśnie dzięki temu, że mówi się sensownie.
Alez bledna teza https://pl.wikipedia.org/wiki/Eksperyment_Milgrama" onclick="window.open(this.href);return false;
Eksperyment bardzo ciekawy, ale nie wiem jak się ma do kontekstu rozmowy.
Awatar użytkownika
Mariusz Wędliniarz
rasowy masterfulowicz
Posty: 2545
Rejestracja: 21-09-2011, 13:13

Re: DECAPITATED

20-09-2017, 01:37

U nas na wsi zawsze było tak, że po prostu baba schylała się, podrzucała spódnice i chłop ruchał. i baba była zadowolona i chłop. I nikt nie szedł do więzienia. Nawet ja co nie lubię kobiet bo jednak srają tak jak i mężczyżni i bardzo mnie to rozczarowało to jednak jestem za tym.
Raz się zje, raz się nie zje.
Awatar użytkownika
Triceratops
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15935
Rejestracja: 25-05-2006, 20:33
Lokalizacja: Impossible Debility

Re: DECAPITATED

20-09-2017, 08:41

Karkasonne pisze:
Triceratops pisze:
Karkasonne pisze:Autorytetem zostaje się zazwyczaj właśnie dzięki temu, że mówi się sensownie.
Alez bledna teza https://pl.wikipedia.org/wiki/Eksperyment_Milgrama" onclick="window.open(this.href);return false;
Eksperyment bardzo ciekawy, ale nie wiem jak się ma do kontekstu rozmowy.
Chodzi o to, ze
Eksperyment badał posłuszeństwo wobec autorytetów.
a "autorytetem", mogl byc w zasadzie ktokolwiek. Poza tym
Zinstytucjonalizowanie autorytetu. Jeśli eksperymentator był postrzegany np. jako pracownik uniwersytetu, to uległość badanych rosła (podobnie dzieje się, gdy za daną osobą stoi inna instytucja np. urząd, wojsko, szpital, itp.).
Widac to nawet tutaj na forku, gdzie w temacie cytaty mozna toczyc rozne gownoburze o to co kto kiedys powiedzial i kim byl, Niektorzy uwazaja, ze zacytowanie autorytetu zwalnia z samodzielnego myslenia.

Zreszta MIlgram wydal ksiazke o tym, ktora niedlugo wyjdzie, za pare dni doslownie, 9 pazdziernika
Posłuszeństwo wobec autorytetu" Stanley'a Milgrama jest klasycznym podsumowaniem jednego z najważniejszych eksperymentów psychologii społecznej. Pokazuje wpływwyników badań na rozumienie ludzkiej natury, a przede wszystkiem wpływ na zagadnienie posłuszeństwa, który jest znaczący i wykracza poza dziedzinę psychologii, dotyka także etyki, filozofii oraz kultury. Najnowsze wydanie książki zawiera wstęp Philipa Zimbardo, autora słynnego stanfordzkiego eksperymentu więziennego, kolegi z ławy szkolnej Milgrama, razem uczyli się w James Monroe High School w Bronxie, w Nowym Jorku (rocznik 1950).
Obrazek
woodpecker from space
Awatar użytkownika
uglak
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9643
Rejestracja: 15-06-2012, 12:03
Lokalizacja: ארץ ישראל

Re: DECAPITATED

27-09-2017, 23:43

Vader wskoczyl na slot zwolniony przez Decapitated na europejskiej trasie Kreatora
Guilty of being right
Awatar użytkownika
Oki
weteran forumowych bitew
Posty: 1945
Rejestracja: 16-09-2012, 00:30

Re: DECAPITATED

28-09-2017, 07:52

uglak pisze:Vader wskoczyl na slot zwolniony przez Decapitated na europejskiej trasie Kreatora
godna traska będzie;-))))))
Awatar użytkownika
Olo
rasowy masterfulowicz
Posty: 2013
Rejestracja: 27-11-2001, 11:41
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: DECAPITATED

28-09-2017, 08:09

można by z tego niezłe story ukręcić - psychofanka Vader umoczyła konkurencyjny zespół w gwałt zbiorowy żeby jej idole nie musieli grać chałtur w Chinach, tylko zajęli ich miejsce na fajnych traskach po Europie
Życie światów jest ryczącą rzeką, ale Ziemia jest sadzawką i stawem.
Znak zagłady jest wypisany na waszych czołach – jak długo będziecie się opierać ukłuciom szpilek?
Awatar użytkownika
Medard
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10129
Rejestracja: 22-04-2017, 19:15
Lokalizacja: Prag

Re: DECAPITATED

28-09-2017, 11:02

[quote="Olo"]można by z tego niezłe story ukręcić - psychofanka Vader umoczyła konkurencyjny zespół w gwałt zbiorowy żeby jej idole nie musieli grać chałtur w Chinach, tylko zajęli ich miejsce na fajnych traskach po Europie[/quote]

Po co takie bzdury pisać? Vader niedawno grał na trasie przed Kreatorem, ponowne występy nie powinny nikogo dziwić.
est
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9130
Rejestracja: 30-03-2008, 17:30
Lokalizacja: Trockenwald

Re: DECAPITATED

28-09-2017, 11:30

Potraktuj to z przymrużeniem oka. Chyba, że nie, to wtedy Olo musi napisać oświadczenie.
Awatar użytkownika
Medard
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10129
Rejestracja: 22-04-2017, 19:15
Lokalizacja: Prag

Re: DECAPITATED

28-09-2017, 12:04

[quote="est"]Potraktuj to z przymrużeniem oka. Chyba, że nie, to wtedy Olo musi napisać oświadczenie.[/quote]

Myślę, że niech sobie Olo wyjaśnia sprawę z Vader, Peter lubi pisać na forach :)

Vader to nie scream maker, nie ma czego porównywać jeżeli chodzi o granie w Chinach.
Awatar użytkownika
Olo
rasowy masterfulowicz
Posty: 2013
Rejestracja: 27-11-2001, 11:41
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: DECAPITATED

28-09-2017, 12:28

"można by z tego niezłe story ukręcić" - chodziło mi tu o to, że gdyby prasa brukowa pisała na co dzień o topowych kapelach metalowych i ich perypetiach to mogliby taki news stworzyć - jak to często bywa w celebryckich tematach, gdzie z niczego tworzy się news o związku jakichś dwóch osób, a potem się okazuje się, że na tej gali gwiazd ona tylko potknęła się przechodząc obok, a on złapał jej drinka żeby się nie wylał

przecież nie będę przy każdym żarcie nt. jakiegokolwiek zespołu trzeba pisać odnośnik "to tylko żart bo bardzo ich szanuję, uwielbiam ich na żywo oraz mam płyty od 1 do 10 i z przyjemnością ich słucham i nigdy bym nie chciał żeby musieli grać trasy w Chinach" bo za chwilę ktoś będzie miał ból dupy??
Życie światów jest ryczącą rzeką, ale Ziemia jest sadzawką i stawem.
Znak zagłady jest wypisany na waszych czołach – jak długo będziecie się opierać ukłuciom szpilek?
Awatar użytkownika
Medard
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10129
Rejestracja: 22-04-2017, 19:15
Lokalizacja: Prag

Re: DECAPITATED

28-09-2017, 13:00

Ok, odetchnäłem :)
ODPOWIEDZ