CANNIBAL CORPSE

Zasada tworzenia tematu - NAZWA ZESPOŁU + ewentualnie tytuł płyty lub inna treść jeżeli coś chcemy dodać.

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

Regulamin forum
Tematy związane tylko z jednym zespołem lub jedną płytą. Wszelkie zbiorcze typu "América Latina Metal" lub "Najlepsza polska płyta thrash" itp. proszę zakładać w dziale "Dyskusje o muzyce metalowej"
Awatar użytkownika
hcpig
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9347
Rejestracja: 06-07-2008, 13:23

Re: CANNIBAL CORPSE

26-10-2016, 17:21

?
Yare Yare Daze
Awatar użytkownika
Sybir
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10357
Rejestracja: 16-11-2011, 22:15
Lokalizacja: Voivodowice

Re: CANNIBAL CORPSE

28-10-2016, 07:22

Masło maślane, mówi Ci to coś? :D

Edit: zapomniałem się przelogować :|
nicram pisze:Antichrist niszczy UaFM w pięć sekund.
Triceratops pisze:szczepic sie mozna na rzadko mutujace i w miare stale genetycznie wirusy, jak gruzlica, krztusiec, blonica czy np koklusz
Heretyk
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9022
Rejestracja: 03-12-2007, 14:06
Lokalizacja: beskidy

Re: CANNIBAL CORPSE

30-10-2016, 15:35

tak sobie myślę, że Torture, którą zreszta nabyłem za parę groszy, będzie ostatnią ich płytą jaką kupiłem . oczywiście kocham ten zespół bezgranicznie, ale są chyba pewne granice napierdalania tego samego w nieskończoność
Nasum
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15071
Rejestracja: 21-01-2011, 11:12

Re: CANNIBAL CORPSE

30-10-2016, 16:16

Heretyk pisze:tak sobie myślę, że Torture, którą zreszta nabyłem za parę groszy, będzie ostatnią ich płytą jaką kupiłem . oczywiście kocham ten zespół bezgranicznie, ale są chyba pewne granice napierdalania tego samego w nieskończoność

Zapewne są, czasem po przekroczeniu takiej niewidzialnej granicy zespół staje się wyblakłym, pozbawionym ikry cieniem samego siebie z czasów swojej świetności. Wiele zespołów które w wąskich ramach death metalu grają powyżej 15 lat stało się ofiarą takiego ortodoksyjnego podejścia, popatrzmy chociazby na nasz rodzimy Vader, który nie jest w stanie wykrzesać z siebie tego samego ognia co kiedyś. Ale jeśli chodzi o Cannibal Corpse, to nie uważam aby taki los mógł stać się ich udziałem. Przyznać trzeba, że ich kolejne płyty nie są już tak mocarne, nie są już takim zaskoczeniem i monolitem jak chociażby najwspanialszy w ich dorobku "Vile", ale nadal słuchając ich płyt czuć pasję i zaangażowanie. Na wspomnianym przez Ciebie "Torture" znalazło się kilka perełek, ostatni krążek technicznie jest doskonały, kompozycje może nieco mniej, ale nie sądzę, że wyczerpali pewną formułę. Niech nadal grają to co grają, w tym są po prostu najlepsi, i z perspektywy czasu trzeba im przyznać, że jak do tej pory wśród weteranów sceny są jednymi z nielicznych, którzy nie zaliczyli wtopy.
Awatar użytkownika
morbid
rasowy masterfulowicz
Posty: 2416
Rejestracja: 21-08-2009, 00:07
Lokalizacja: R-G-Z

Re: CANNIBAL CORPSE

30-10-2016, 16:24

ONLY BARNES IS TRUE :):):)
Nasum
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15071
Rejestracja: 21-01-2011, 11:12

Re: CANNIBAL CORPSE

30-10-2016, 16:38

Wiem, że powyższe zdanie jest czymś w rodzaju przekomarzania się, jakiejś małej prowokacji, bo ten temat mieliliśmy już wiele razy, ale ja sądzę, że do pewnego etapu Barnes był potrzebny, ale później najzwyczajniej w świecie przestał pasować. Świeża krew w postaci Corpsegrindera ożywiła ten zespół i była naprawdę cholernie potrzebna.
Nasum
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15071
Rejestracja: 21-01-2011, 11:12

Re: CANNIBAL CORPSE

03-11-2016, 17:35

[youtube][/youtube]


Jak ktoś ciekawy, może sprawdzić całą płytę projektu w którym udziela się właściciel największego karku świata.
Nasum
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15071
Rejestracja: 21-01-2011, 11:12

Re: CANNIBAL CORPSE

09-11-2016, 00:15

Przesłuchałem, i jakies takie....take se mi sie to wydaje. Chyba nie miałem specjalnie dobrego dnia by tego słuchać. Ale jak komuzypadła do gustu ta płytka, to proszę bardzo:

https://www.mystic.pl/plyty_cd,serpenti ... ,26046.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
WaszJudasz
rasowy masterfulowicz
Posty: 3230
Rejestracja: 16-11-2010, 13:18

Re: CANNIBAL CORPSE

09-03-2017, 15:12

Takie tam:

[youtube][/youtube]
Mózg powiększa się w czaszce, kiedy wody w rzece wzbierają. Wtenczas błony czerepu się wznoszą, przybliżając do czaszki.
Awatar użytkownika
wombat
zaczyna szaleć
Posty: 272
Rejestracja: 17-07-2009, 18:16

Re: CANNIBAL CORPSE

29-03-2017, 10:08

Nie wiem czy było czy nie :D

[youtube][/youtube]
Awatar użytkownika
Gotyk
zaczyna szaleć
Posty: 289
Rejestracja: 11-01-2017, 16:25
Lokalizacja: WLKP

Re: CANNIBAL CORPSE

29-03-2017, 15:52

wombat pisze:Nie wiem czy było czy nie :D

[youtube][/youtube]
Fajnie zmontowane :-D
Awatar użytkownika
83koper83
rasowy masterfulowicz
Posty: 2092
Rejestracja: 29-12-2010, 15:07

Re: CANNIBAL CORPSE

29-03-2017, 21:07

Heretyk pisze:tak sobie myślę, że Torture, którą zreszta nabyłem za parę groszy, będzie ostatnią ich płytą jaką kupiłem . oczywiście kocham ten zespół bezgranicznie, ale są chyba pewne granice napierdalania tego samego w nieskończoność
Nie kochasz. Gdybyś kochał, to byś wiedział, że każda płyta jest inna. Ja np. pomału tworzę własną sektę na fundamencie dogmatu, że najlepsza jest "Gallery...".
Kerosene keeps me warm.
Nasum
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15071
Rejestracja: 21-01-2011, 11:12

Re: CANNIBAL CORPSE

20-04-2017, 10:54

Paul Mazurkiewicz przebąkuje coś o nowej płycie, która może pojawić się w tym roku:

"Oczywiście, że zaczniemy komponować i zanim się obejrzysz, rozpoczniemy nagrania. Zawsze tak robiliśmy. Gdybyśmy mieli z tym problem, nie wydalibyśmy tych wszystkich albumów. Mamy szczęście, że wena spływa na nas niemal bez przerwy. Nie jesteśmy Metallicą. Nie możemy sobie powiedzieć: „Jesteśmy mulimilionerami, zabierzemy się za to, kiedy nam się zachce”. Nie. To nasza praca. Z tego żyjemy. Musimy tę maszynę ciągle trzymać w biegu"

Fajnie by było gdyby nagrali coś w tym roku, tylko, kurwa, panowie, tym razem zróbcie jakąś w miarę okładkę, bo na tą ostatnią to się patrzeć nie da!
Awatar użytkownika
WaszJudasz
rasowy masterfulowicz
Posty: 3230
Rejestracja: 16-11-2010, 13:18

Re: CANNIBAL CORPSE

20-04-2017, 12:28

83koper83 pisze:
Heretyk pisze:tak sobie myślę, że Torture, którą zreszta nabyłem za parę groszy, będzie ostatnią ich płytą jaką kupiłem . oczywiście kocham ten zespół bezgranicznie, ale są chyba pewne granice napierdalania tego samego w nieskończoność
Nie kochasz. Gdybyś kochał, to byś wiedział, że każda płyta jest inna. Ja np. pomału tworzę własną sektę na fundamencie dogmatu, że najlepsza jest "Gallery...".
Śmiałe, niemniej - uwielbiam tę płytę, na pewno jedna z ważniejszych w ich dyskografii.
Mózg powiększa się w czaszce, kiedy wody w rzece wzbierają. Wtenczas błony czerepu się wznoszą, przybliżając do czaszki.
Nasum
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15071
Rejestracja: 21-01-2011, 11:12

Re: CANNIBAL CORPSE

20-04-2017, 12:34

"Gallery of suicide" jedną z ważniejszych płyt w dyskografii kanibali? Dlaczego? Moim zdaniem o wiele ważniejszą jest jej poprzedniczka, tutaj kanibale nieco zmniejszyli obroty, nagrali jeden wolny kawałek, trochę pokombinowali, ale nie uważam tej płyty za jakoś szczególnie istotną w ich karierze.
Awatar użytkownika
WaszJudasz
rasowy masterfulowicz
Posty: 3230
Rejestracja: 16-11-2010, 13:18

Re: CANNIBAL CORPSE

20-04-2017, 12:40

Nasum pisze:"Gallery of suicide" jedną z ważniejszych płyt w dyskografii kanibali? Dlaczego? Moim zdaniem o wiele ważniejszą jest jej poprzedniczka
Trudno mi jasno odpowiedzieć, bo to bardziej intuicja niż wynik jakiejś metodycznej analizy, ale wydaje mi się, że choć ze względów zarówno personalnych jak i ukierunkowania muzyki za "Vile" przemawiają wszelkie logiczne przesłanki, by uznać ją za ważniejszą, to nieodmiennie mam wrażenie, że dopiero na Galerii ta nowa konfiguracja rzeczywiście zagrała i mamy do czynienia z zespołem młócącym w swoim stylu swobodnie, na (świetnym skądinąd, żeby nie było) "Vile" zaś słyszę Cannibali czemuś dziwnie spiętych, co nie bardzo do nich pasuje.
Mózg powiększa się w czaszce, kiedy wody w rzece wzbierają. Wtenczas błony czerepu się wznoszą, przybliżając do czaszki.
Awatar użytkownika
Plagueis
rasowy masterfulowicz
Posty: 3011
Rejestracja: 19-02-2015, 16:22
Lokalizacja: South of Heaven

Re: CANNIBAL CORPSE

20-04-2017, 14:37

Ja ostatnio często wracam do "Kill" - masa świetnych, technicznych riffów.
"Argument stoi pierwszy, wykręt na szarym końcu."
Heretyk
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9022
Rejestracja: 03-12-2007, 14:06
Lokalizacja: beskidy

Re: CANNIBAL CORPSE

22-04-2017, 14:34

no fajnie, niech nagrają jeszcze z 10 takich samych płyt, tylko czy to kogoś jeszcze interesuje? chyba Mańka nawet nie :)
Nasum
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15071
Rejestracja: 21-01-2011, 11:12

Re: CANNIBAL CORPSE

22-04-2017, 14:57

Mnie ;-) Chociaż już takim bezkrytycznym fanem jak kiedyś nie jestem, to nadal kupuję każdą płytę którą wydadzą. Czasem uda im się nagrać coś lepszego, czasem średniego, ale zawsze jest to na wysokim poziomie. Jasne, zdarzają im się autocytaty - a której kapeli z takim stażem się to nie zdarza? - zdarza im się nagrać płytę, która nie jest tak przebojowa jak pierwsze, ale jak usłyszę, że nagrywają coś nowego, to chcąc nie chcąc, czekam z niecierpliwością. Jak dla mnie nie dali plamy, i mimo że nowszych przebojów nie nucę tak gorliwie jak starych, to nadal są dla mnie wielcy.
Heretyk
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9022
Rejestracja: 03-12-2007, 14:06
Lokalizacja: beskidy

Re: CANNIBAL CORPSE

22-04-2017, 18:39

spoko. jak dla mnie mogli by wymieszać na ślepo utwory z ostatnich czterech czy pięciu płyt i za chuja bym się w tym nie zorientował, ale jeśli kogoś to nadal bawi, to czemu nie?
ODPOWIEDZ