OBITUARY

Zasada tworzenia tematu - NAZWA ZESPOŁU + ewentualnie tytuł płyty lub inna treść jeżeli coś chcemy dodać.

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

Regulamin forum
Tematy związane tylko z jednym zespołem lub jedną płytą. Wszelkie zbiorcze typu "América Latina Metal" lub "Najlepsza polska płyta thrash" itp. proszę zakładać w dziale "Dyskusje o muzyce metalowej"
ODPOWIEDZ
est
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9239
Rejestracja: 30-03-2008, 17:30
Lokalizacja: Trockenwald

Re: OBITUARY

25-08-2016, 11:28

a chociaż NYCF? ;)
Nasum
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15200
Rejestracja: 21-01-2011, 11:12

Re: OBITUARY

25-08-2016, 15:09

Niet. Uprzedzając pytanie nie ma tam również NSNY;-)
Awatar użytkownika
harvestman
weteran forumowych bitew
Posty: 1573
Rejestracja: 05-11-2012, 21:10

Re: OBITUARY

25-08-2016, 16:17

Nasum pisze:
535 pisze:Niet. Jest to co misie lubio najbardziej. CF i darcie japy.

No bo tak właściwie od Obituary niczego więcej nie oczekuję, nie spodziewam i nie chcę - ma być prosto, z fajnymi melodiami, solówkami tak oszczędnymi że aż strach i rykiem ubijanego zwierza. Nowy kawałek trochę może za mało konkretny, ale słychać że idą w dobrym kierunku. Czekam na całą płytę.
Tylko że na tym albumie innych nowości nie usłyszysz, to ma być koncertówka nagrana podczas ostatniej trasy.
Awatar użytkownika
Mol
zahartowany metalizator
Posty: 3366
Rejestracja: 03-02-2003, 22:26
Lokalizacja: Chocianów

Re: OBITUARY

25-08-2016, 16:53

moim zdaniem nowy numer jest lepszy od calej "Inked in Blood" i choc nie powala na kolana to ida w dobrym kierunku.
Obrazek

Obrazek
est
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9239
Rejestracja: 30-03-2008, 17:30
Lokalizacja: Trockenwald

Re: OBITUARY

25-08-2016, 17:39

Bardziej obituarowato już się chyba nie da. Mi pasuje. Swoją drogą to za każdym razem jak włączam Cause of Death i słyszę te wyjące gitary na początku Infected to dostaję skurczów żołądka ze wzruszenia.
neuro
postuje jak opętany!
Posty: 461
Rejestracja: 14-08-2012, 14:58

Re: OBITUARY

25-08-2016, 18:15

harvestman pisze:Tylko że na tym albumie innych nowości nie usłyszysz, to ma być koncertówka nagrana podczas ostatniej trasy.
Wreszcie ktoś koncertówkę nagrywa. Się zastanawiam czemu tak rzadko zespoły się na to decydują, zwłaszcza te, które potrafią na żywca solidnie przypierdolić
Nasum
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15200
Rejestracja: 21-01-2011, 11:12

Re: OBITUARY

25-08-2016, 20:02

harvestman pisze:
Tylko że na tym albumie innych nowości nie usłyszysz, to ma być koncertówka nagrana podczas ostatniej trasy.

No troszkę też się zmartwiłem, niemniej jednak nie przeszkadza mi to w oczekiwaniu na pełną płytę, którą mam nadzieję będę mógł usłyszeć jeszcze w tym roku.
Awatar użytkownika
Harlequin
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10835
Rejestracja: 12-03-2010, 13:38
Lokalizacja: Koko City

Re: OBITUARY

25-08-2016, 20:07

Niestety to nawet nie jest ChWDP. Strasznie się wlecze ten numer, nie ma tej corowej iskry z poprzedniej plyty. Mi to najbardziej zalatuje takim "Frozen In Time".
535

Re: OBITUARY

25-08-2016, 20:54

Ja już nic z tego nie rozumiem, albo po prostu jestem starym dziadem i tracę kontakt z "młodzieżą". Nie o to chodzi, że wszystkim ma się podobać, ale przecież w tym fragmencie jest niemal wszystko za co kochamy ten zespół. Ciężar, średnie tempa, "wisielcze gitarki" i wspaniały, powtarzam jeszcze raz WSPANIAŁY wokal. Co oni biedni mają grać? Bałkański rap?
byrgh
zahartowany metalizator
Posty: 6122
Rejestracja: 09-09-2010, 00:01

Re: OBITUARY

25-08-2016, 20:55

zawsze musisz mieć ostatnie słowo, co? ;)
Awatar użytkownika
nicram
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12097
Rejestracja: 13-04-2011, 18:53
Lokalizacja: Litzmannstadt

Re: OBITUARY

26-08-2016, 06:01

535 pisze:Ja już nic z tego nie rozumiem, albo po prostu jestem starym dziadem i tracę kontakt z "młodzieżą". Nie o to chodzi, że wszystkim ma się podobać, ale przecież w tym fragmencie jest niemal wszystko za co kochamy ten zespół. Ciężar, średnie tempa, "wisielcze gitarki" i wspaniały, powtarzam jeszcze raz WSPANIAŁY wokal. Co oni biedni mają grać? Bałkański rap?
Słuchałem nowego wałka Obituary i sobie myślę, ale zajebisty numer. Kawał znakomitego detah metalu. Wchodzę na masterfula, a tutaj piszą sobie chłopcy: "słaby numer", "nuda", coś tam coś tam. Tak jak kolega cyferka napisał - straciłem kontakt z "młodzieżą" :-)
all the monsters will break your heart
Awatar użytkownika
ultravox
zahartowany metalizator
Posty: 5081
Rejestracja: 31-08-2006, 23:09

Re: OBITUARY

26-08-2016, 09:37

535 pisze:Ja już nic z tego nie rozumiem, albo po prostu jestem starym dziadem i tracę kontakt z "młodzieżą". Nie o to chodzi, że wszystkim ma się podobać, ale przecież w tym fragmencie jest niemal wszystko za co kochamy ten zespół. Ciężar, średnie tempa, "wisielcze gitarki" i wspaniały, powtarzam jeszcze raz WSPANIAŁY wokal. Co oni biedni mają grać? Bałkański rap?
Rap juz grali ;) Przydałby się jakiś nośny riff, bo ja dla mnie to jest taki wypełniacz. No i jeszcze jedno - produkcja. Jest przyzwoicie, ale koło takiej "The End Complete" to nawet nie stało.
535

Re: OBITUARY

26-08-2016, 09:53

Co do brzmienia. Mam wrażenie (być może się mylę), że i tak nie są w stanie zarejestrować na płycie tego, co udaje im się wycisnąć "na żywca".
tomaszm
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8160
Rejestracja: 26-12-2010, 12:33

Re: OBITUARY

26-08-2016, 10:34

Zupełnie relatywnie: bez obsrania dupy. Nie czekam w cale bo wychodzi taka masa lepszego staffu że nie poświęcam im już specjalnej uwagi. Najlepsze mają za sobą.
Kupię:

Vastum Hole Below
Nasum
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15200
Rejestracja: 21-01-2011, 11:12

Re: OBITUARY

26-08-2016, 11:18

tomaszm pisze:Zupełnie relatywnie: bez obsrania dupy. Nie czekam w cale bo wychodzi taka masa lepszego staffu że nie poświęcam im już specjalnej uwagi. Najlepsze mają za sobą.

Nie do końca się zgodzę. Ostatnim albumem dobitnie pokazali, że nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa, i potrafią przyłoić jak za klasycznych albumów. Jeśli nagrają pełną płytę która będzie na serio przynajmniej taka jak ostatni krążek, zmieszczą się w czasie 30 paru minut, to jestem pewien że będzie to petarda. Na żywo nawet nie wspominam, bo to co pokazują na scenie to mistrzostwo świata. Ja jeszcze nie przekreślam tego zespołu, nawet mi to przez myśl nie przeszło.
535

Re: OBITUARY

26-08-2016, 11:27

Na uwagę zasługuje także fakt, że znacznie przybyło im publiki pod sceną. Obecnie to już nie tylko ludzie stateczni z bagażem doświadczeń, o ustabilizowanej sytuacji życiowej.
Nasum
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15200
Rejestracja: 21-01-2011, 11:12

Re: OBITUARY

26-08-2016, 11:41

Muzyka Obituary jest prosta i żywiołowa, co najlepiej zobaczyć na własne oczy na ich koncercie. I to właśnie koncerty sprawiają, że ich utwory nabierają mocy - nawet te słabsze, z nowszych płyt, odegrane na żywo potrafią sparaliżować. Na deskach panowie też się nie oszczędzają, zapewne widzą przy czym ludzie najlepiej się bawią, tak więc nie będą kombinować i nagrają album przesiąknięty ich stylem. Ja im nieprzerwanie kibicuję, czekam aż pojawi się w sieci ten drugi nowy kawałek.
neuro
postuje jak opętany!
Posty: 461
Rejestracja: 14-08-2012, 14:58

Re: OBITUARY

26-08-2016, 12:13

535 pisze:Co do brzmienia. Mam wrażenie (być może się mylę), że i tak nie są w stanie zarejestrować na płycie tego, co udaje im się wycisnąć "na żywca".
Nasum pisze: Na żywo nawet nie wspominam, bo to co pokazują na scenie to mistrzostwo świata.
535 pisze:Na uwagę zasługuje także fakt, że znacznie przybyło im publiki pod sceną. Obecnie to już nie tylko ludzie stateczni z bagażem doświadczeń, o ustabilizowanej sytuacji życiowej.
Nasum pisze:Muzyka Obituary jest prosta i żywiołowa, co najlepiej zobaczyć na własne oczy na ich koncercie. I to właśnie koncerty sprawiają, że ich utwory nabierają mocy - nawet te słabsze, z nowszych płyt, odegrane na żywo potrafią sparaliżować. Na deskach panowie też się nie oszczędzają, zapewne widzą przy czym ludzie najlepiej się bawią,
I dlatego koncertówka to w ich przypadku bardzo dobry pomysł. O ile będzie dobrze nagrana oczywiście i nie zostanie spierdolona zbyt daleko idącymi poprawkami.
Nasum
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15200
Rejestracja: 21-01-2011, 11:12

Re: OBITUARY

26-08-2016, 12:16

Zespół komentuje: "Jesteśmy naprawdę podekscytowani materiałem, który zarejestrowaliśmy podczas ostatniej trasy po Stanach. Joe Cincotta z 'Full Force Studio', który nagłaśnia nasze koncerty, zabrał ze sobą swój sprzęt nagraniowy, więc postanowiliśmy skorzystać z okazji. Jakość nagrań była tak rewelacyjna, że zapragnęliśmy je dołączyć do 'Ten Thousand Ways to Die'. Każdy numer pochodzi z innego występu, więc usłyszycie różnice pomiędzy poszczególnymi wykonaniami. Nie ingerowaliśmy w te nagrania w żaden sposób. Słuchając ich możecie doświadczyć prawdziwego, koncertowego brzmienia, jakie słyszeli fani na żywo".
ODPOWIEDZ